prośba o rade

mzeromski

Member
wtajcie. mam tv samsung ps50c550g1 , kupiłem go dwa lata temu i nie dawno mój synek rzucił w niego pilotem co zaprocentowało malutką pajęczynką na mojej matrycy przez co padł cały telewizor. nie działa wcale obraz jest tylko dźwięk. dowiadywałem się w różnych serwisach i wszyscy krzyczą mi za koszt naprawy około 2tyś zł.. uwazam ze nie ma sensu tyle w niego wkładać bo za 3tyś mam nowa plazme 3d model e550.. no ale do sedna. nie wiem co z tym telewizorem zrobić teraz ? patrzyłem to ludzie wystawiają takie coś na allegro i dostają za to 300zł... trochę szkoda za takie śmieszne pieniądze to oddać.
może ma ktoś z was jakąś lepsza rade zeby az tyle nie stracic na nim ??
nie ma szansy naprawienia go jakoś taniej ?? myślę ze do 1000zł by się opłacało to naprawić.. jeżeli się da oczywiście..
albo czy ktoś może skupuje takie telewizory za rązsądniejszą cene ??
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Wychodzi teraz na to że jak się coś stanie z TV po gwarancji to najlepiej wyrzucić i kupić drugi. Taka jednorazówka. Powiedzmy sobie szczerze że teraz punkty naprawy nie radzą sobie z nowym sprzętem, bo jeszcze jak w kineskopowych coś się naprawiło tak w plazmach, led czy lcd to już załamka. Mnie 3 x naprawiali panel w odtwarzaczu samochodowym i ciągle to samo, po czym jeden gościu powiedział że mógłby to zrobić ale za tą cenę naprawy to bym dołożył 100zł i kupił nowe radio na gwarancji.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dlatego warto czasem pomyslec o ubezpieczeniu. Co do tv to poszukaj magikow co bawia sie w handel matrycami ale zeby trafic na ten konkretny model to tez nie takie latwe. Ja osobiscie nie pakowalbym w ten tv i 1000zl jezeli nawet znalazlbys taka mozliwosc, taki uzywany tv kupisz w dobrej cenie i wyjdzie pewnie nie wiele wiecej jak naprawa i zabawa z tym. Natomiast 2tys. to kompletnie nie oplacalne. Handlarze czesciami takze nie sa glupi, tez maja internet i nikt Ci nie da wiecej jak to co zobacza w ogloszeniu, wiec nie rob sobie nadziei na lepsza cena jak ta ktora ustala rynek - allegro w tym wypadku.
Swoja droga allegro itp. zabilo rynek handlu na wielu plaszczyznach u konkretnych osob, dla innych natomiast otworzylo droge do zarobkow. Prawa rynku.
 
Ostatnia edycja:

bodzio22

New member
no ale do sedna. nie wiem co z tym telewizorem zrobić teraz ? patrzyłem to ludzie wystawiają takie coś na allegro i dostają za to 300zł... trochę szkoda za takie śmieszne pieniądze to oddać.

Wystawiają za 300 zł, ale żadnej gwarancji nie mają że to ktoś taki uszkodzony TV kupi, lepiej dostać jak piszesz takie śmieszne pieniądze, niż go wyrzucić na "złom", chociaż można zarobić na porządnego grilla ;)
 
Do góry