Samsung 42E71H

Kto_To_Jest

New member
Witam ma ktos moze ten model plazmy,albo zna jakis test tego modelu (KIKI;))moge kupic tą plazmę za 4200zł.Prosze o jakies opinie na temat tego modelu.pozdrawiam i dzieki wielkie za jakakolwiek pomoc.:)
 

tgorka

New member
Kto_To_Jest napisał:
hmm..i co? nikt nic nie wie????:(

To jest poprzednik modelu 42C7H bez opcji smooth motion driver - przeciwko smużeniu szybkich scen.
Z tego co czytalem ta sama matryca. Nie wiem tez czy ma tez filterbright przeciwko refleksom świetlnym.
 

Kto_To_Jest

New member
Dzieki bardzo juz coś wiem...Z tego co udło mi sie zobaczyc swieci ładnie nawet lepiej niz 42pv60 który stał obok.syganł był ze wzykłej anteny sat. a usatwienia fabryczne,pytałem sprzedawców nic w ustawieniach nie zmieniali.Ktos wie czy brak tej funkcji przeciw smużeniu bardzo przeszkadza???podobno w plazmach to zjawisko nie wystepuje.....
 

tomz

New member
kupiłem wczoraj w media markt ten model 42e71h i jestem zadowolony, smużenie jest niewidoczne. podłączyłem go do dekodera n-ki przez złącze SCART i obraz jest bardzo dobry przez hdmi pewnie będzie jeszcze lepszy.
 

Kto_To_Jest

New member
tomz napisał:
kupiłem wczoraj w media markt ten model 42e71h i jestem zadowolony, smużenie jest niewidoczne. podłączyłem go do dekodera n-ki przez złącze SCART i obraz jest bardzo dobry przez hdmi pewnie będzie jeszcze lepszy.

Ja kupuje w piątek bo bede raty 0%:)
 

Kyniol_73

New member
Prośba o testy

tomz napisał:
kupiłem wczoraj w media markt ten model 42e71h i jestem zadowolony, smużenie jest niewidoczne. podłączyłem go do dekodera n-ki przez złącze SCART i obraz jest bardzo dobry przez hdmi pewnie będzie jeszcze lepszy.

Tez sie zastanawiam nad ta plazmą z MM.Widziałem ją w akcji na jakimś filmie DVD chyba epoka lodowcowa. Przetestuj ja jeśli możesz przez HDMI bo sam jestem zainteresowany ta platforma a wiem ze były kłopoty przez takie połaczenie. Gdybyś mógł tez sprawdzić jak sprawa sie ma na Discovery HD w trybie 720p oraz 1080i bo z innego forum czytam użytkowików mających takie kłopoty (oczywiscie inny tv mają) " Obraz co chwila się przycina... mamy "zachwycający" stroboskop.... Obraz w szybszym ruchu nie da się oglądać.". Własnie zastanawia mnie na ile opcja Smooth Motion Driver (eliminacja smużenia dynamicznych obrazów) będaca w droższym modelu 42C7H jest chwytem markietingowym a na ile rzeczywiscie da sie zobaczyc różnice.Poza tą opcja sa to identyczne plazmy

Moim faworytem jak na razie jest ciagle Panas 42PV60E którego mozna juz kupić z podstawką za 4950 zł. Ten samsung jest o 500 zł tanszy no i maja 20 rat po 0%.

Pozdrawiam
Kyniol
 

xanders

New member
Dzisiaj jade do media markt. Z tego co piszecie juz nie wiem ile kosztuje ten tv. Wiem że kilka dni temu najnizsze ceny za niego to ok 5200zł a teraz piszecie ze można go dostac za niecałe 4400zł.
 

tgorka

New member
Kyniol_73 napisał:
Własnie zastanawia mnie na ile opcja Smooth Motion Driver (eliminacja smużenia dynamicznych obrazów) będaca w droższym modelu 42C7H jest chwytem markietingowym a na ile rzeczywiscie da sie zobaczyc różnice.Poza tą opcja sa to identyczne plazmy
Pozdrawiam
Kyniol

Moim zdaniem nie jest to chwyt marketingowy. Różnice widac nie zawsze ale wcozraj np oglądałem DVD Sahara . Na samym początku byl taki ruch kamery srednio szybki ze zblizeniem po przedmiotach w pokoju. I widać było dośc duże smużenie i tak jakby lekki przycinanie. Cofnąłem włączyłem tą funkcje (SMD) i wszystko było juz idealnie. Natomiast w większości scen nie widac różnicy.
 

Kto_To_Jest

New member
xanders napisał:
Dzisiaj jade do media markt. Z tego co piszecie juz nie wiem ile kosztuje ten tv. Wiem że kilka dni temu najnizsze ceny za niego to ok 5200zł a teraz piszecie ze można go dostac za niecałe 4400zł.

Plazma ta kosztuje póki co w MM 4499zł.być moze jutro cena sie zmieni...ja jako ze pracuje w Media wywalczylem sobie rabat do ceny 4200zł i juz jutro kupuje w Poznaniu w King Krossie mamy jeszcze 28szt.:D
 

xanders

New member
Hej daj jakieś namiary na siebie!!! Byłem dzisiaj w Toruniu i lipa nie ma juz ich w tej cenie. Teraz chcą 4999zł. Za 4500 chetnie kupie podaj nr trl do siebie albo gg. Moge przyjechac do poznania nie ma problemu. Najlepiej zostaw mi jedną szt ale tel podaj to zadzwonie.
Pozdrawiam
 

xanders

New member
No i kupiłem wczoraj ten tv. Jestem bardzo zadowolony, mam cyfre+ i powiem szczerze ze jestem zaskoczony jakoscią obrazu. TVN jest prawie idealny a nawet VIVA jest do przełknięcia. Napiszcie jak najlepiej ustawić kontrast, kolor, jasność i ostrosc tak zeby było optymalnie i ładnie. I jak jest z tym wypalaniem się ekranu, czy naprawde zostają jakies slady przy normalnym uzytkowaniu?
 

tomz

New member
Dzisiaj podłaczyłem sobie samsunga 42e71h do n-ki przez HDMI, obraz się poprawił jest mniej ziarnisty, bardziej wyraźny, a discovery HD wygląda pięknie.
 

Kto_To_Jest

New member
Już mam

:pPierwsze wrażenie po przejsciu z Elemisa 21"to ....ja pierd......wielki obraz w ch..:telewizor podłączony do kablowki kablem antenowym daje bardzą dobrą jakość obrazu nie ma żadnej pixelozy ani smużnia:Ustawiłem kontrast na 50 janość na 48 i włączyłem zabezpieczenie przed wypalaniem.To narazie tyle takna szybko pierwsze moje wrażenia...w miare oswajania sie z tą plazmą będe dodawał co nieco.:)
 

xanders

New member
Zastanawiam się tylko nad faktem wypalania ekranu jak to własciwie jest. W instrukcji jest napisane ze stały obraz wyswietlany 2 godz moze uszkodzić ekran. Jesli ogladam film który trwa np 2,5 godz to czy logo programu wyswietlane w rogu np Canal+ może sie utrwalić ?
mam jeszcze pytanie jakim przewodem podpiać dvd zeby uzyskac jak najlepszą jakość obrazu?
Czy to normalne ze plazma tak brzęczy, nie jest to głosne ale jak tv jest dość cicho np wieczorem to jest to troche denerwujące. Chyba że jest coś z nią nie tak.
 
Ostatnia edycja:

Kto_To_Jest

New member
xanders napisał:
Zastanawiam się tylko nad faktem wypalania ekranu jak to własciwie jest. W instrukcji jest napisane ze stały obraz wyswietlany 2 godz moze uszkodzić ekran. Jesli ogladam film który trwa np 2,5 godz to czy logo programu wyswietlane w rogu np Canal+ może sie utrwalić ?
mam jeszcze pytanie jakim przewodem podpiać dvd zeby uzyskac jak najlepszą jakość obrazu?
Czy to normalne ze plazma tak brzęczy, nie jest to głosne ale jak tv jest dość cicho np wieczorem to jest to troche denerwujące. Chyba że jest coś z nią nie tak.

Witaj.W instrukcji jest tez napisane ze nalezy obnizyc kontrast i jasność panelu.Nie mam problemu z tym ze sie cos wypala,nawet gdy ogladam dany program kilka godz.(np;cartoon network ost 4godz).Canal+ tez ogladam i wszystko na panelu jest oki.Co do podpięcia to najlepiej przez hdmi pewnie.Ja mam tylko euro przy moim pioneer (coś tam:confused:) 222.Mam podpięte przez zwykły kabel ale planuje kupic euro z ekranowanym kablem i złoconymi końcówkami,pewnie wtedy będzie lepiej.
Co do buczenia nic takiego na moim 42e71h nie zauwazyłem usłyszałem.ale dzis spróbuje posłuchac wieczorem i dam ci odp.co i jak,ale póki co nic mi nie brzęczy.
w razie pytan wal smialo.postaram sie na nie (z autopsij) odpowiedziec;)
 

xanders

New member
To jest takie buczenie ekranu. Przy zwykłych tv kineskopowych też takie coś jest. Chodzi o to ze tv nie jest absolutnie cichy i mysle ze to od ekranu coś jak by prąd płynoł. Nie wiem za bardzo jak to określic ale jak sciszysz na maxa to powinno być słychac najlepiej wieczorem jak jest cisza bo w dzień to raczej nie słychac. NAPISZ CZY U CIE E TEZ TAK JEST BO JESLI NIE TO MOŻE Z MOJĄ JEST COŚ NIE TAK. Jest to coś takiego jak brzęczenie "jażeniówki" ( takiej lampy )
 

Kto_To_Jest

New member
xanders napisał:
To jest takie buczenie ekranu. Przy zwykłych tv kineskopowych też takie coś jest. Chodzi o to ze tv nie jest absolutnie cichy i mysle ze to od ekranu coś jak by prąd płynoł. Nie wiem za bardzo jak to określic ale jak sciszysz na maxa to powinno być słychac najlepiej wieczorem jak jest cisza bo w dzień to raczej nie słychac. NAPISZ CZY U CIE E TEZ TAK JEST BO JESLI NIE TO MOŻE Z MOJĄ JEST COŚ NIE TAK. Jest to coś takiego jak brzęczenie "jażeniówki" ( takiej lampy )

Ja usłyszałem "buczene" dopiero gdy przyłozyłem ucho do tylnej obudowy mojej plazmy.Nie słychać tego gdy oglądam Tv przy minimalym poziomie dzwięku....

a tak na marginesie czym planujesz czyscic swój panel???bo nie moge znaleźć nic na ten temat na forum.
 
Do góry