Samsung LE32S71B, problem z HDMI-HDCP

sadaman

New member
Samsung LE32S71B oraz LE27S71B Wątpliwości

Witam
Jestem na tym forum nowy więc w razie jakiegoś byka na pierwszy raz proszę o wyrozumiałość.
Zdecydowałem się tutaj napisać aby zasięgnąć opini osób które mają sporo do czynienia z TV LCD bądź też sami korzystają z takich odbiornikó.
Otórz w najbliższej przyszłości zamierzam kupić LCD a mój wybór padł na modele Samsunga a konkretnie LE32S71B oraz LE27S71B.
Zdecydowanie różnią się matrycą - jednak mój pokój ma zaledwie 23m2 a od TV dzielić będzie mnie maksymalnie 2 i pół metra.
Przedewszystkim pod TV podłączone będzie DVD albo po EURO albo po RGB, tuner SAT Ferguson 7318 albo po Euro albo po RGB, a także TV kablowa UPC - W przyszłości być może przymierze się do platformy ITI ... ale to w przyszłości.
Chcę prosić o pradę który z TV bardziej polecacie.
Jak w tych modelach z odwzorowaniem czerni?
I jeszcze jedno czy te modele są w pełni zgodne z HD Ready?
Dziś znalazłem taki artykuł "całość znajduje się tutaj http://www.telewizjanowejgeneracji.pl/ w którym twierdzi się że aby telewizor był w pełni zgodny z HD Ready to - cytat:
By telewizor mógł zostać uznany za HD Ready, powinien spełniać jeszcze dwa warunki:
- powinien wyświetlać obrazy w formacie panoramicznym 16:9 (proporcje - szerokość:wysokość, stare tv mają 4:3).
- posiadać przynajmniej jedno tzw. cyfrowe gniazdo: DVI lub HDMI. Oba te wejścia muszą obsługiwać HDCP - system chroniący przesyłaną treść przed nieuprawnionym kopiowaniem (tak jak DRM na płytach CD)
Zauważyłem że producent podaje że są to złącza HDMI lecz nie ma słowa o HDCP...więc jak to w końcu jest.
W przypadku LG naprzykład przy wejściu widnieje sygnatura HDMI/HDCP

Będę wdzięczny za wyrozumiałość i cierpliwość oraz cenne uwagi.
Przedewszystkim interesuje nie zakup do 3500 zł a owe modele mieszczą się w tej normie.
Pozdrawiam serdecznie.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
te telewizory spełniają dane techniczne do Hd , czy spełnią Twoje oczekiwania - to inna sprawa.
Ja porównywałem je z innymi - drozszymi modelami- które sporo ustępują na plus.
Jeśli dysponujesz dobrym sygnałem - to powinno być nieźle . Z boków obraz w Samsungach pozbawiony jest zupełnie czerni. U cieka w niebieski i to jeśli zrobisz już trzy kroki w bok. Stojący obok Loewe i JVC - kladzie serię S - na łopatki . Ale w klasie do 3500 zł - te lepsze jeszcze się nie zmieszczą.
Jeśli kupujesz telewizor na dłuższy okres - pomyśl o drobnym kredycie.
pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

direct

New member
Witam, mamproblem z Samsungiem LE32S71B, telewizorek ten obsluguje HDCP ,a po podlączeniu z nbox przez kabelek HDMI wyskakuje komunikat że tv nie obsługuje HDCP, czy mam coś nie tak z TV? U sąsiada ten sam model Samsunga, ktory kupił dwa tygodnie wcześniej wszystko śmiga nawet na tym samym kabelku, czy ma ktoś podobną sytuacje?
 

direct

New member
Dzięki za info, ale zaniosłem nboxa, nie tv, okazalo się że u niego działa i wiem ze jest coś nie tak z moim tv. Na dwóch takich samych Samsungach wszystko jest OK, ale nie umnie, jestem tylko ciekawy czy ktoś ma, lub miał podobny problem z SAMSUNG LE32S71B.
 

sadaman

New member
witam
Direct - jak masz taką możliwość a przypuszczam że masz...wejdź w menu serwisowe i sprawdź date oprogramowania.
Podobno TV z softem przed 30 sierpnia (30 august), mogą nie obsługiwać sygnału z N-BOXA.
Jak twój sąsiad ma samsunga to też sprawdź.
Ale najpierw zerknij u siebie i napisz co ci wyszło...tylko broń boże nic w menu nie zmieniaj...jak już dowiesz się daty to poprostu go wyłącz.

Wejście do menu serwisowego.

Wyłącz TV - czyli tzw standby - następnie na pilocie wciśnij w następującej kolejności przyciski - INFO > MENU > MUTE > POWER

Pozdrawiam
 

direct

New member
Witam, sprawdzilem już wcześniej w menu serwisowym, znam to...
Kolega ma z 03 Aug i śmiga, ja mam z 30 Aug, ale podłączyłem w sklepie(za uprzejmością sprzedawcy) do tego samego LE32S71B z tym softem z 30 Aug.(sprawdziłem w FACTORY MODE jak sprzedawca nie patrzył :) ) i tam śmiga ,wiec trafiłem chyba na jakiś felerny model, ale juz zglosilem do serwisu, tylko szkoda że trzeba bedzie czekać, przepraszając stary telewizorek :) i mam nadzieje że po przeprogramowaniu problem zniknie, bo pewnie to zrobią na samym początku. Jak dadzą rade to dam znać na forum.
Proponuje wszystkim którzy kupuja LCD sprawdzić na poczatku czy niema problemu z HDCP (ja nie miałem wtedy nboxa) bo potem jest ból, a sprzedawca nie chciał mi wymienic mimo nie podbitej gwarancji i tylko pare dni od daty zakupu. Przypuszczam że kolega ma chyba taki model sądząc po znajomości Menu Serwisomym? Dziękuje Koledze z Forum za Info, i pomoc. Pozdrawiam.
 

direct

New member
Myśle ze wada lezy po stronie tv , bo sprawdzalem i na tym samym NBOX , tym samym kabelku HDMI (nawet dwoma,tańszym i drozszym)
działaja dwa te same Samsungi, ale nie moj :-(
 
Ostatnia edycja:

jaxa

New member
No to niezły pasztet - a jak to sprawdzić przed podpisaniem umowy z n-ką? Mam zamiar wejść w n i nie chciałbym zostać z anteną i boxem.
 

mario595

New member
Ciekawostaka jak diabli. Byłem dzisiaj w Euro AGD i tam stoją omawiane samsungi. Na wszystkich modelach S71B była nakleka HD Ready. Jestem zainteresowany takim sprzętem i wydaje mi się że jedyną możliwością sprawdzenia tego sprzętu to podłączenie w sklepie do boxa - tylko ja chciałem przez internet kupić i co? i dno
 

jaxa

New member
A może trzeba uderzyć z pytaniem do Samsunga - niech powiedzą, o co tu chodzi. Bo jeśli na obudowie wypisują HD Ready, to powinno chodzić n bez problemu. W końcu głównie po to kupuje się LCD HD Ready.
 

cisza

New member
Direct, jak tylko uda ci sie cos zalatwic daj znac czy zmiana softu pomogl. niestety tez mam s71b i przymierzam sie do "n". Pewnie sie zalamie jak mi to nie wystartuje ...
sadaman, masz jak sprawdzic wersje softu u sąsiada?
 
Ostatnia edycja:

Spikey

New member
cisza napisał:
Direct, jak tylko uda ci sie cos zalatwic daj znac czy zmiana softu pomogl. niestety tez mam s71b i przymierzam sie do "n". Pewnie sie zalamie jak mi to nie wystartuje ...
sadaman, masz jak sprawdzic wersje softu u sąsiada?

x2

u mnie też s71B z softem z 03 august 2006, ale z tego co direct opisał u jego sąsiada jest też starszy soft. Na początku przyszłego roku też przeskakuję na N-kę i nie chcę załamki.
 

maćko

New member
przymierzam się do tego telewizora (40 cali) i dużo o nim czytam (to forum bardzo jest przydatne) - jak na razie mój zdecydowany faworyt (nie będe ukrywał że cena atrakcyjna). razem z lcd planuje stać sie abonentem "N" i w tym celu odbyłem dzisiaj rozmowę ze sprzedawcą w sklepie sieci neonet w Katowicach przy ul. Jankego. Poinformował mnie że robili testy tego lcd i chodzi "n'-ka przez HDMI bez zarzutu:D .
 

sadaman

New member
Witam
Dzwoniłem już do biura obsługi klienta firmy SAMSUNG.
Udało mi się trafić na kumatego kolesia i w dodatku miłego który sprawiał wrażnie że wie o co chodzi i wie co mówi.
Naświetliłem wyłącznie problem modelu S71B - przedewszystkim pytałem jak to jest że stawiając obok siebie dwa takie same modele, zdarza się tak że po podłączeniu sygnału HDMI z N-BOX-a, jeden z nich działa tak jak należy a drugi niestety nie chce funkcjonować.

Ów kolega wyjaśnił że już wcześniej otrzymywali takie sygnały i nadal takowe do nich docierają, w związku z tym producent podjął się zadania wyjasnienia tego problemu co mają potwierdzać już trawające prace nad nowym oprogramowaniem do odbiorników...aczkolwiek to tylko suche słowa owego kolesia więc należy się liczyć z tym że lekko może się mijać z prawdą w tym co mówi:|

Zatem na te chwilę rozmowy z nimi niczym nie skutkują...no może jedyniem utratą kasy na wykonane telefony.

Z jego ust padło także twierdzenie iż sama -N-ka jako oddzielny podmiot prowadzi także prace nad tym by rozwiązać ten problem, gdyż sama niezgodność w transmisji występuje także w modelach innych producentów.

Jedyne więc co pozostaje - to poprostu czekać.

Co do daty oprogramowania - umnie jest 30 sierpnia 2006 - taka sama data u sąsiada ... zatem zastanawia dlaczego mój chula a jego nie.
 

cisza

New member
czyli jednym słowem - loteria :shock:

ps. szukam chętnego co za browarki podłączy swoją 'n' do mojego TV w celu sprawdzenia czy śmiga (Sosnowiec i okolice) :D
 

KRYSTIAN_J

New member
hdcp

wczoraj zamontowałem sobie n-kę, mam 32S71 z niecierpliwością czekam kiedy dojdzie do mnie kabel HDMI (kupiłem na necie bo taniej) ciekawe czy mi zagra ?

Zastanawiam się co można zrobić i myśle ze możnaby zgłosic reklamacje na TV z niezgodności towaru z umową wobec sprzedacy, kupowałem TV HD Ready a niestety nie spełnia on tego standardu, ponadto dzwoniłem na linię samsunga gdyż nigdzie nie było napisane ze ten model odsługuje HDCP i tam potwierdzoono ze tak jest.

Jeśli nie zagra będe walczył niech wymienią mi towar na wolny od wad.
 

sadaman

New member
hdcp

Witam

KRYSTIAN_J Napisał
wczoraj zamontowałem sobie n-kę, mam 32S71 z niecierpliwością czekam kiedy dojdzie do mnie kabel HDMI (kupiłem na necie bo taniej) ciekawe czy mi zagra ?

Jak już dostaniesz ten kabel napisz jaki jest rezultat.
Jeżeli możesz to sprawdź też jaką datę posiada oprogramowanie twojego LCD.

Zastanawiam się co można zrobić i myśle ze możnaby zgłosic reklamacje na TV z niezgodności towaru z umową wobec sprzedacy, kupowałem TV HD Ready a niestety nie spełnia on tego standardu, ponadto dzwoniłem na linię samsunga gdyż nigdzie nie było napisane ze ten model odsługuje HDCP i tam potwierdzoono ze tak jest.
Jeśli nie zagra będe walczył niech wymienią mi towar na wolny od wad.

Poniekąd masz rację - ale póki co Samsung twierdzi iż pracuje nad rozwiązaniem tego problemu o którym podobno już wiedzą.
Co do HDCP - wydaje mi się że owe TV takowe posiadają, ponieważ jak się bliżej temu problemowi przyjżeć to okazuje się że niektóre S71B działają z N-ką po HDMI a niektóre nie działają - zatem logika podpowiada że to jakieś niedociągnięcia po stronie oprogramowania LCD.

Ale z drugiej strony możnaby powiedzieć to samo o oprogramowaniu N-ki - na tym forum oraz sąsiednich są osoby którym teoretyczny brak HDCP nie pozwalał obsłużyć N-ki poprzez HDMI "mam na myśli także TV innych producentów", aż tu nagle okazuje się że po ostatniej aktualizacji u niektórych forumowiczów nagle zaczęły działać poprawnie złącza HDMI które wcześniej nie działały.

Zatem obserwując to co się dzieje - np umnie z softem datowanym na 30 sierpnia 2006 "działa", u sąsiada z tą samą datą "nie działa" - niektórym N-ka po HDMI nie działała...aż tu nagle czary mary i już działa...dochodzę do wniosku że oba podmioty mają problem i nawidoczniej niedopracowane softy?!

Stawiam zatem coś na kształt pytania - ponieważ jak sobie wytłumaczyć dwa softy w TV posiadające te samą date - i takie różnice z tego wynikające.
Czyżby data nie wskazywała na wersje softu?
 

direct

New member
Witam, zainteresowanych. Wszystkie TV LCD posiadające znak HD powinny posiadac cos takiego jak HDCP czyli ochrone przed kopiowaniem jest to taki warunek żeby można było wprowadzic taki produkt na rynek z logo HD Ready.(Samsung akurat zapewnia ze ma HDCP). Jak już pisalem wczesniej trafilem akurat na taki egzemplarz, teraz oczekuje na wymiane :) (jak ktoś by trafił na takiego upartego sprzedawce jak ja to polecam http://bap-student.lex.pl/serwis/du/2002/1176.htm )
 
Do góry