Samsung PS51E450 i D450 - rodzielczość

konradskala

New member
Witam!

Zamierzam kupić 51 cali Samsunga.

Do tej pory używam mniejszy 43 cale Samsung PS43D450. Jego rozdzielczość to 1024x768.
Ponieważ instrukcja jest wspólna dla większego modelu wyczytałem, że 51 cali serii D450 ma rozdzielczość nieco wyższą 1365x768.

Natomiast model na 2012 rok, czyli PS51E450 ma rozdzielczość 1024x768.

Pytanie - który model lepiej kupić? Czy będzie widać różnice?
 

Kadajo

New member
Bez reklam
Tak malej różnicy w rozdzielczości na pewno nie zobaczysz, lepiej dołożyć już do modelu który ma 1920x1080
 

konradskala

New member
Wydaje mi się, że nie potrzebuję Full HD. Gdyby to miało być z 65 cali to jest sens, a tak raczej nie bardzo.
Zależy mi na utrzymaniu tej jakości obrazu jak mam teraz na 43 calach.
W bardzo podobnej cenie jest jeden i drugi model 51 cali i szukam jakiejś opinii
 

Kadajo

New member
Bez reklam
Roznica miedzy matryca fhd a ta co podales jest dosyc spora, sam sprawdz w sklepach jak mozesz. I fakt 50 do fhd to jest malo ale z matryca 1365 bedzie jeszcze gorzej.

Wysyłane z mojego GT540 za pomocą Tapatalk 2
 

konradskala

New member
No właśnie byłem przed chwilą w markecie.
Przy 50 calowych TV zauważyłem, że Full HD ma mniejszy efekt "ząbkawania" na kontrastowych krawędziach postaci np. człowiek w pomarańczowej koszulce na zielonym tle trawy lub niebieskim nieba.
Z bliska widać też nieco mniej szczegółów
Ale...
Robiąc 3 kroki do tyłu już tego zupełnie nie widać. Ja oglądam w domu z prawie z 5 metrów, więc full HD mi niepotrzebne.
Nie mam kablówki - odtwarzam normalny sygnał cyfrowej TV naziemnej, oglądam popołudniami i wieczorami filmy HD 720 lub 1080 z USB lub płyt.
Sieć, internet i skype mi niepotrzebne - te bajery mnie nie biorą.

Zwyczajnie niechciałbym się zrobić w bambuko z tą rozdzielczością matrycy w starym i nowym modelu. Musze iść po południu do innego sklepu i porównać te dwa modele - jak będzie taka możliwość.
 

Kadajo

New member
Bez reklam
5 metrow to 51" bedzie bardzo maly, z tak duzej odleglosci faktycznie nic nie zobaczysz. ja bym szukal min. 65 cali

Wysyłane z mojego GT540 za pomocą Tapatalk 2
 
Do góry