LE-37S71B czy LE-37R72B ?

katmai

New member
Witam wszystkich! Mam zamiar kupić LCD-ka, no i wybór padł z takich czy innych względów (najlepszy ponoć stosunek cena/jakość) na Samsunga. Będzie głównie służył do oglądania DVD (nieraz DivX) i "n-ki" w pokoju 26m kw. z odległości około 3m. Różnica w cenie pomiędzy nimi to 1.000 zł i pytanie: czy opłaca się dołożyć ten tysiąc i kupić LE-37R72B, czy będę zadowolony też z LE-37S71B z tysiącem w kieszeni. Wizualnie bardziej podoba mi się LE-37S71B, ale ma "tylko" 6,4 mld kolorów. Czy różnica jest tak znaczna że jednak warto wyskrobać tego tysiąca (choć będzie ciężko przekonać żonę). Doradźcie coś bo już mam w głowie mętlik. Do tej pory mam CRT-ka SONY KV-32FQ86 i jestem z niego bardzo zadowolony, tyle że nie HD... Aaaa w zasadzie nie mogę wydać więcej niż 5.000 zł
Hmm, czy może lepiej LG 37LC2R za 4.500 zł??????? Głowa już mnie boli...
 
Ostatnia edycja:

jaxa

New member
Każda sroka swój ogon chwali, więc ja zachwalę ci model LE 32S71B, bo takowy niedawno zakupiłem. Według mnie jest to sprzęt z najlepszym stosunkiem cena/jakośc w tej kategorii. Co do liczby kolorów, to nie przywiązywałbym do tego zbytniej wagi, bo jak miałbyś zauważyć tą różnicę? Zobacz, że True Color w karcie graficznej komputera ma najwyżej 16,7 mln kolorów, więcej ludzkie oko po prostu nie zauważy i powie ci to każdy okulista. Design tego modelu jest wg mnie lepszy, bez żadnych udziwnień, które na pierwszy rzut oka wyglądają ok, a później się opatrują i drażnią. Menu jest banalnie proste, a jednocześnie uwzględnia wszystko, co jest potrzebne do zwykłego oglądania. Kontrast i ostrość w porządku, po podbiciu tych parametrów w stosunku do ustawień fabrycznych (przesiadłem się z Sony 21 cali, więc dla mnie był to lekki szok). Ja wolałbym zostawić sobie 1000 zł na inne cele, bo wielkiej różnicy między tymi modelami nie zauważysz. Aha, cena do 5 tys. zł to wysoka granica, ja za LE 32S71B dałem 3250 zł. Polecam.
 

Dario76

New member
Witam wiec ja tez dorzucę swoje 2 grosze kilka dni temu miałem podobny kłopot z zakupem Samsunga LE40R71B czy LE40S71B post z 10.09.06 ale po rozmowie z Sadamanem stwierdziłem ze kupie ten tańszy czyli LE40S71B a za resztę będzie zestaw n-ki i to był strzał jak dla mnie w dziesiątkę jestem zadowolony i skończyły się moje męki i mętlik w głowię co kupić teraz się cieszę z oglądania, jak dla mnie jest super i tak wielu z was za 2 lata wymieni LCD na nowe modele takie są realia postępu technologii

PS. LE40S71B można kupic za mniej niż 5 tys.
PS2 podziękowania za pomoc dla Sadamana
 

cicik

New member
37s71

przede wszystkim "cze all - jestem nowy"
kupuj 37 "S" ... roznicy naprawde nie zauwazysz (u mnie testowalem i "s" i "r") a tą różnice wykorzystaj do lepszego dvd lub av.
ja mam od miesiaca 37s kupiony w MM za 4890 - cena z gazetki ;-) i jestem NAPRAWDE zadowolony... zreszta jak mowi staropolskie przyslowie "jak nie widac roznicy to po co przeplacac" :)
pozdro
cicik
 

sadaman

New member
Lcd

Witam

KATMAI: Uważam że myśl o zakupie modelu S71B jest bardzo dobrym pomysłem...zresztą o tym już wielokrotnie pisano na tym forum, a ponadto wiele osób już posiadających ten model jest z niego zadowolona - a to jakby nie patrzeć czemuś dowodzi.
1000 zł zawsze lepiej wydać na coś innego...różnica w obrazie minimalnie na korzyść modelu z literą R w nazwie - w końcu ten model posiada o klasę wyższą matryce.
Ale za tak niewielką różnicę nie warto dopłacać tysiaka.

Dario76: miło mi że mogłem doradzić co posukutkowało udanym zakupem z którego jesteś zadowolony.

Kolega CICIK zaproponował także serie S jednak o większej matrycy...to jednak zawsze większa powierzchnia oglądania niż 32 cale...ale i 32" jest wystarczająca.
Ogólnie sam wybór należy do Ciebie - zarówno jeśli chodzi o model jaki i rozmiar.
Tu służymy głównie opinią i uświadamianiem typu warto albo nie warto.
Ostateczna decyzja należy do osoby która wyłoży na to kasę - w tym wątku to Ty:)

Życze zadowolenia z zakupu jaki by on nie był.
 
Ostatnia edycja:

Spikey

New member
Ja mam LE27S71B, czyli model nieco mniejszy (docelowo do sypialni w nowym lokum) ale jestem z niego w 100% zadowolony. Zapłaciłem 2800zł. Różnica między nim a R71 (okiem amaotara) prawie żadna (przynajmniej na CATV,PC, DVD, PS2), wiem bo robiliśmy z kumplem porównanie a w cenie to już sporo ponad 1000 w kieszeni. Chyba potwierdzę to co pisze tutaj wiele osób i powiem że stosunek cena/jakość jest jedna z wyższych na rynku. Główna wada- dzwięk, słaabiuteńki 2x5W to nie jest coś z czego można wiele oczekiwać. Warto puścić go przez jakiś wzmaczniacz lub Amplituner (u mnie Yamaha RXV457). Pozdrawiam
 
Do góry