Le26 R71.... :-(

jaroslawkonopka

New member
hej

pzymierzam sie do kupna LCD
ma byc 26-32 cale do dvd+divx i czasami sporadycznie zwykla TV
Noi dzis mialem okazje podlaczyc niestety tylko przez scarta mojego vdvLG playera do samsunga Le26 R71 i sprawdzic jak to chodzi i....
sponiewiaralo mnie...

B...e...z...n...a...d...z...i...e...j...a

nie dalo sie na dvd patrzecz z zadnej odleglosci, divix wygladal przyzwoicie bo mial swoje artefakty ktore zaklocaly obraz, o sygnale TV nie wspomne bo byle w sklepie wiec nie chce porownywac.
co wiecej , kilka dni temu bylem zupelnie wtedy pierwszy raz i rowniez podlaczylem do 32'' samsunga (niestety nie pamietam modelu w granicach 1000e) do odtwarzacza DVD sony i ... to samo kicha na maksa, zadnych kontorow, pikseloza na maksa, przy szybkiej akcji porazka...
oczywiscie na dzien dobry poprosilem o podlaczenie przez scarta a potem widzac marne efekty uzylismy hdmi i... no i dla mnie zadnej roznicy wobrazie nie bylo :-(

pisze o tym bo chce spytac grupowiczow co ja robie zle
no przeciez niemozliwe jest zebym mial tak wygorowane wymagania
wiem ze te LCDki oglada sie z pewnej odleglosci ale nie wariujmy, 3 przekatne to powinno byc oki
ja widze tylko atrefakty, piksele i przerywany obraz przy szybkiej akcji i nie wspomna o ogladniu fotem z Nikona d70 3000x2000 pikseli w best resolution-nie bylem w stanie dopatrzec sie co dokladnie jest na zdjeciu , wygladalo ono jak 200x300pikseli

jak mam testowac i wybrac LCD, nie wierze ze tyle ludzi zachwyca sie badziewiem
full HD z materialem demo HD przyznam robi wrazenie ale efekt tylko przy materiale, sygnale HD

pozdrawiam i czekam na rady

jasiek

ps. powiedzmy ze chce wydac 1000e-1400e na te zabawke up tp 32''
 

jaroslawkonopka

New member
tym razem Samsung 32 R73BD

hej

szkoda ze nikt nie pofatygowal sie nawet slowa odpisac na poprzedniego mojego posta :-(

dzis znowu wpadlem do sklepu z moim dvd playerem LG, zmienilem na lepsze DVD (mam na mysli plyte) i podlaczylem sie przez scarta do powyzszego LCDka i....

Ociupinke lepiej niz poprzednie testy, zwlaszcza dvd, choc pzyznaje ze ponownie bez zachwytow.
Czemu obraz zawiera tyle dziwacznych artefaktow- wiem wiem nalezy ogladac z pewnej odleglosci, ale jakiej 7 przekatnych :)
ten model tez odpadl choc kosztuje okolo 1500e

pozdrawiam i czekam na jakas odpowiedz

jasiek
 

sadaman

New member
f

Witam
Po pierwsze - Nie obraź się...ale czytając twoje posty odnoszę wrażenie że nie potrafie za bardzo zrozumieć co jest nie tak.
Brak w twojej wypowiedzi poprawnej składnii i zbyt wiele błędów.
Rozumiem że pisałeś posta w wielkim pośpiechu...proponuje abyś użył opcji edytuj i wprowadził poprawki.

Po drugie - Na tym forum piszą głównie osoby które mają jakieś pojęcie z zakresu technologii która jest tu tematem przewodnim - a nie smarki które piszą byle coś napisać często nie wiedząc co wogóle piszą.
Więc nie dziw się że czasem nie ma odpowiedzi - jest taka złota zasada że jeśli nie wiesz to nie pisz i nie wprowadzaj zamieszania.
Czasem na logiczną sprawdzoną w teorii i praktyce odpowiedź trzeba poczekać kilka dni - wszak nie każdy użytkownik korzysta z tego forum obowiązkowo na codzień.
Tak więc spokojnie.

A po trzecie - możliwoście słabego sygnału.
a. wada techniczna powyższego modelu
b. kiepskiej jakości bądź uszkodzone kable
c. nie skalibrowane ustawienia lcd
d. nie skalibrowane ustawienia odtwarzacza pod TV
e. słaba jakość materiału DVD
f. dla 32" powinno się zachować odległość około 3 metrów...bliżej może być zauważalna pikseloza.

Reasumując - jak widzisz powodów może być wiele a i te wymienione to nie wszystkie.
A może poprostu jest tak że dla wielu z nas gdybyśmy spojżeli - padłoby stwierdznie że wszystko jest ok. Może twoim przeznaczeniem jest PLAZMA albo poprostu nie zmieniaj TV.

Pozdrawiam
 

ela

New member
Sadaman:

mozesz mi wytłumaczyć na czym to polega ?

c. nie skalibrowane ustawienia lcd
d. nie skalibrowane ustawienia odtwarzacza pod TV

Pozdrawiam
 

loon

New member
Wlasnie mam ten sam problem co do kalibracji. Nawet zalozylem temat ( bez odpowiedzi jak narazie ). Mam od niedawna LCD Samsunga i prosze o pomoc a od tego jest chyba forum???
Wiec jezeli ktos wie jak poprawnie skalibrowac tv lacznie z menu serwisowym to prosze o info. Moze ktos powiedziec ze kazdy ma inny gust i takie czy inne parametry powinno sie ustawac samemu. Ok. Ale mozna sie podzielic swoimi doswiadczeniami jezeli to nie jest tajemnica. Bo w innym razie takie forum traci sens. Nie kazdy jest odrazu guru :hmm:


Pozdrawiam tych co wiedza wiecej i tych co wiedza mniej.
Bez obrazy.
 

jaroslawkonopka

New member
hej hej

na wstepie dzieki za odpowiedz i sorki za bledy w moim poscie-fakt spieszylem sie i laptop mi sie sypie a wlasciwie klawiatura w lapie

chcialem tylko powiedziec ze wreszcie znalazlem cos sympatycznego :) i to w sklepie na slabym sygnale antenowym:
SAMSUNG LE32 M51B nice nice i pierwsze moje wrazenie bardzo pozytywne
ciezko to okreslic nawet dokladnie na czym polega roznica z tym co wczesniej widzialem ale mam wrazenie ze obraz jest generalnie (takie odczucie) aksamitny i miekki i nawet jesli faktycznie ma jakies braki to sa one sympatycznie nie widoczne :)
ciesze sie i jutro ide pomeczyc ten model tak konkretniej

mam do forumowiczow prosbe czy seria M samsunga jest cala podobna
czy model M61 albo M71 (zalozmy ze cena nie gra roli) dzialaja podobnie?

podzielcie sie wiadomosciami o M serii

pozdrawiam

jasiek poszukujacy
 

jaroslawkonopka

New member
hej hej

na wstepie dzieki za odpowiedz i sorki za bledy w moim poscie-fakt spieszylem sie i laptop mi sie sypie a wlasciwie klawiatura w lapie

chcialem tylko powiedziec ze wreszcie znalazlem cos sympatycznego :) i to w sklepie na slabym sygnale antenowym:
SAMSUNG LE32 M51B nice nice i pierwsze moje wrazenie bardzo pozytywne
ciezko to okreslic nawet dokladnie na czym polega roznica z tym co wczesniej widzialem ale mam wrazenie ze obraz jest generalnie (takie odczucie) aksamitny i miekki i nawet jesli faktycznie ma jakies braki to sa one sympatycznie nie widoczne :)
ciesze sie i jutro ide pomeczyc ten model tak konkretniej

mam do forumowiczow prosbe czy seria M samsunga jest cala podobna
czy model M61 albo M71 (zalozmy ze cena nie gra roli) dzialaja podobnie?

podzielcie sie wiadomosciami o M serii

pozdrawiam

jasiek poszukujacy
 

Przemcio73

New member
jaroslawkonopka napisał:
hej

pzymierzam sie do kupna LCD
ma byc 26-32 cale do dvd+divx i czasami sporadycznie zwykla TV
Noi dzis mialem okazje podlaczyc niestety tylko przez scarta mojego vdvLG playera do samsunga Le26 R71 i sprawdzic jak to chodzi i....
sponiewiaralo mnie...

B...e...z...n...a...d...z...i...e...j...a

nie dalo sie na dvd patrzecz z zadnej odleglosci, divix wygladal przyzwoicie bo mial swoje artefakty ktore zaklocaly obraz, o sygnale TV nie wspomne bo byle w sklepie wiec nie chce porownywac.
co wiecej , kilka dni temu bylem zupelnie wtedy pierwszy raz i rowniez podlaczylem do 32'' samsunga (niestety nie pamietam modelu w granicach 1000e) do odtwarzacza DVD sony i ... to samo kicha na maksa, zadnych kontorow, pikseloza na maksa, przy szybkiej akcji porazka...
oczywiscie na dzien dobry poprosilem o podlaczenie przez scarta a potem widzac marne efekty uzylismy hdmi i... no i dla mnie zadnej roznicy wobrazie nie bylo :-(

pisze o tym bo chce spytac grupowiczow co ja robie zle
no przeciez niemozliwe jest zebym mial tak wygorowane wymagania
wiem ze te LCDki oglada sie z pewnej odleglosci ale nie wariujmy, 3 przekatne to powinno byc oki
ja widze tylko atrefakty, piksele i przerywany obraz przy szybkiej akcji i nie wspomna o ogladniu fotem z Nikona d70 3000x2000 pikseli w best resolution-nie bylem w stanie dopatrzec sie co dokladnie jest na zdjeciu , wygladalo ono jak 200x300pikseli

jak mam testowac i wybrac LCD, nie wierze ze tyle ludzi zachwyca sie badziewiem
full HD z materialem demo HD przyznam robi wrazenie ale efekt tylko przy materiale, sygnale HD

pozdrawiam i czekam na rady

jasiek

ps. powiedzmy ze chce wydac 1000e-1400e na te zabawke up tp 32''
Witam. Właśnie kupiłem i podłączyłem dvd (denon 1930). To co zobaczyłem na ekranie, po komponencie za 150zł, przerosło moje najśmielsze oczekiwania:D . Mam także pioneer'a 585, ale właśnie denon bije go na głowę. Jednak do rzeczy. Nie wiem jak kolega miał podłączone to tv do dvd - chyba jakimiś kabeleczkami za "5 zeta";) U mnie (nawet przy "wlepianiu głowy" w ekran) nie widać żadnej pikselozy; po prostu obraz jak żyleta. Układ faroudja chyba robi swoje- żadnych ząbków itp. Więc naprawdę nie wiem jak Ty te piksele widziałeś z dalszej odległości.
pozdrawiam
 

jaroslawkonopka

New member
hej

ja mam lg8700 a nie denona to po pierwsze
po drugie podlaczylem przez scarta fakt taniego
po trzecie to dvd a moze pseudo dvd bylo z gazety
teraz mam lepsza plytke i jest troche lepiej

przypadl mi do gustu Le32 M51 i zastanawiam sie czy M61 jest w podobnym tonie utrzymany
mam na mysli obrazu jakosc

pozdrawiam

jasiek
 

Przemcio73

New member
jaroslawkonopka napisał:
hej

ja mam lg8700 a nie denona to po pierwsze
po drugie podlaczylem przez scarta fakt taniego
po trzecie to dvd a moze pseudo dvd bylo z gazety
teraz mam lepsza plytke i jest troche lepiej

przypadl mi do gustu Le32 M51 i zastanawiam sie czy M61 jest w podobnym tonie utrzymany
mam na mysli obrazu jakosc

pozdrawiam

jasiek
Zainwestuj w odtwarzacz dvd z układem faroudja denon, samsung (bodajże hd 945) czy parę innych a naprawdę zobaczysz świetny obraz - założenie, że jakość nagrania dvd JEST WYSOKA. Taki właśnie sygnał wymagają wszystkie lcd. Powiem więcej, nawet divxy wyglądają dobrze. Poza tym posiadają funkcję upscalingu (skaler obrazu), który NAPRAWDĘ działa.
pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:
Do góry