Samsung PS64E8000GS-test otwarty. Zapierające dech w piersiach przeżycia już teraz

***mach***

New member
samsung 64e8000gs

Też mam od piątku 64E8000 i jeśli chodzi o zakup to ogólnie jestem bardzo zadowolony. Zasilacz nie buczy czego się obawiałem najbardziej po ostatnich postach. Przyznam że po podłączeniu TV prosto z pudełka obraz był bardzo rozczarowujący. Wszystko było maksymalnie przekontrastowane, mało szczegółowy obraz w ciemnych partiach, ogólnie obraz wyglądał jak na LCD a nie na plazmie. Przez dwa dni walczyłem z kalibracją i skończyło się na tym że wszystkie opcje w menu obrazu ustawiłem na OFF. Dopiero wtedy można było zacząć ustawić porządnie obraz. Dla zainteresowanych podaje co mi wyszło:
tryb ilm
Podświetlanie 20
kontrast 90
Jasność 18
ostrość 0
kolory ciepły1

Teraz obraz na prawdę cieszy oko.

Nie kalibrowałem poszczególnych składowych RGB ale nie widzę sensu żeby to robić. Z telewizora nie mam zamiarów puszczać proofów do drukarni więc niewidoczne gołym okiem przekłamania dla mnie nie mają znaczenia. Ważne że trawa, niebo i najważniejsze twarze wyglądają naturalnie.

Jedyne czego nie udało mi się poprawić to granatowe pionowe linie grubości 1 piksela są rozmazane. Jest to widoczne tylko na planszach kalibracyjnych w filmach to oczywiście nie ma znaczenia.


Mam też takie spostrzeżenie po przesiadce ze starej 5 letniej plazmy samsunga 42q91, że w plazmach już nie ma wielkiego postępu. Na tamtej plazmie obraz był mniej czarny ale nie jest to jakaś kolosalna różnica. W jasności, filtrach, kolorystyce postęp jeśli jest to jest on praktycznie nie widoczny. Ja może różnice widzę ale nie jest ona taka jak się spodziewałem. Dla przeciętnej osoby różnicy nie ma, nawet jak postawiłbym obok siebie oba telewizory. Powiem nawet że ze względu na wprowadzenie do plazm 3d i konieczności zastosowania szybszego fosforu teraz plazma bardziej miga niż 5 lat temu. Oczywiście tego migania nikt u mnie w domu nie widzi i ja też muszę włączyć odpowiednie obrazy żebym to dostrzegł ale na starej plazmie nie było tego nigdy choć bym się nie wiem jak wpatrywał.
Zresztą to był dla mnie decydujący czynnik za tym że kupiłem E8000 a nie Panasonika 65VT50 gdyż tamten dla mnie migał za bardzo. W wywiadzie który jest na forum, inżynierowie Panasonica nawet się tym szczycili że ich plazma ma najszybszy fosfor. Chyba w wideo zaczyna się robić specjalizacja taka jak w audio. Nie można mieć równocześnie telewizora z dobrym 2d i 3d tak samo jak nie można mieć jednego amplitunera do kina i do stereo.
Za kilka lat jak znowu będę zmieniał telewizor boje się, że już się nie zdecyduje na plazmę. Mam nadzieję że wtedy już LCD poprawi się na tyle że będę w stanie zaakceptować taki obraz, albo wejdzie w końcu OLED.
 

omar1

New member
przyglądam się plazmom Samsunga jako alternatywie dla czteroletniego Kuro 50xa.

zastanawiam się, jakie są różnice między modelem PS64D8000 , a testowanym PS64E8000GS?
 

Mateuszsz

New member
Panowie i Panie. Jaka uczciwa cena jest za ten telewizor? Mam możliwość zakupu używanego ... Bardzo proszę o odpowiedź. No i ile kosztował nowy ?? 7 tysi ?
 
Ostatnia edycja:
Do góry