Samsung PS60E530

kkdrg

New member
Bez reklam
Witam,
mam ten telewizor od jakichś kilkunastu godzin. Chętnie odpowiem na wszelkie pytania osób zainteresowanych tym modelem. Póki co mam dość powierzchowne doznania z wiadomych powodów :).
 

lm648

Banned
No to super! Gratuluję! :)
W związku z tym ponawiam moje pytania z PS51E450, bardziej interesuje mnie ten E530 z powodu Full HD.
Za poprzednie odpowiedzi Thx :)
 

kkdrg

New member
Bez reklam
No to super! Gratuluję! :)
W związku z tym ponawiam moje pytania z PS51E450, bardziej interesuje mnie ten E530 z powodu Full HD.
Za poprzednie odpowiedzi Thx :)

Jedno co Ci od razu mogę powiedzieć to ta matryca jest dużo bardziej czuła na jakość sygnału. Wielkości ekranu pewnie też ma jakiś wpływ. A drugie ma tuner naziemnej kablówki cyfrowej.
Resztę muszę się trochę ogarnąć - no i cały czas ustawiam dziada ;). Póki co z 51 obraz mi się bardziej podoba.
 

kkdrg

New member
Bez reklam
Dla mnie to (jakbym go miał używać na co dzień) największa to pobór mocy momentami przekraczający 300W, a że częściowo używam TV jak radia no to sam wiesz ;). Druga to problem z bielą. Albo mi wchodzi w lekki róż albo całość w zimny odcień - być może jeszcze muszę popracować nad ustawieniami ale na Samsungu PS51E450 ustawiłem obraz od strzału i kolory są da mnie bardzo zadowalające bez kombinowania, a tu dwa tygodnie i..... :(. Trzecia sprawa to w ogóle ogólny odbiór kolorów raczej jako twarde (nie potrafię tego inaczej ująć). Obrazowanie PS51 jest dla mnie przyjemniejsze - więcej półtonów, bardziej naturalne kolory.
Zaznaczam wciąż nie wiem czy to kwestia ustawień czy po prostu ten typ tak ma. Przy czym ja się już chyba nie będę więcej doktoryzował bo i tak do zadań do których go potrzebuję będzie to miało niewielkie albo żadne znaczenie.
Chyba że ktoś podeśle własne ustawienia :).
Co do bzyczenia - jak jest wyłączony dźwięk to go słyszę w ps51 trudno to uchwycić - w tym słychać wyraźnie. W praktyce nie wiem jak mogłoby to przeszkadzać. Już bardziej to, że się cały panel odczuwalnie grzeje.
Obraz z satelity z sygnału SD jest przy oglądaniu z kilku metrów bez zarzutu - nie ma zupełnie tej plastikowości, która wychodzi z większości LCD, natomiast z 51 jest znów lepiej (mniejsze mydło) no ale to chyba po prostu czysta fizyka. Co do sygnału HD z telewizji to ciekawe jest to że nie ma tak powalającej różnicy jak w PS51 - albo zbyt wiele się spodziewałem. Podejrzewam że dopiero z BR będzie widać różnicę.
Co mnie jeszcze denerwuje - skalowanie zdjęć z pendrive'a. Jakość zdjęć jest świetna ale za nic w świecie nie jestem w stanie uzyskać obrazu na pełnym ekranie tylko zawsze zostają po bokach czarne pasy :(.
 
Ostatnia edycja:

kkdrg

New member
Bez reklam
Kolejne spostrzeżenia.
No cóż po dłuższym obcowaniu i ustawieniu kolory są bardzo naturalne - jak to na plaźmie ;). Obraz na kanałach HD - powiedziałbym spektakularny.
Czerń - w nikim oświetleniu smolista - natomiast wymagający użytkownicy na pewno będą marudzić na leciutką poświatę w całkowitych ciemnościach i delikatny szum w cieniach. Dla takiego użytkownika jak ja to jest jednak zupełnie pomijalna kwestia :).
Dźwięk - dla mnie przyzwoity - jest bardzo duży zapas mocy ustawienie na 20% daje już na tyle mocny dźwięk że nieraz trzeba ściszać. Co do brzmienia w PS51E450 jest milsze dla ucha ale w sumie jak ktoś ma wymagania to i tak podłączy jakieś zewnętrzne głośniki.
Telewizor jest na tyle duży i ciężki że nie powinien na dłuższą metę stać na podstawce (kiwa się jak żagiel) - może to być szczególnie niebezpieczne przy dzieciach!
 

smoku666

New member
kkdrg mógłbyś podać jakieś sprawdzone ustawienia dla tego modelu?
będę bardzo wdzięczny

jak tam twoje wrażenie po dłuższym użytkowaniu ???

próbuje ustawić ten tv u znajomych i po 3 dniach zabawy dalej nie mogę znaleźć odpowiednich ustawień... (TV użytkowany w 85% wieczorem i w nocy)

dodatkowo mocno się zastanawiam czy samemu nie kupić tego tv .... chciałem 64e8000 ale cena dalej kosmos....
 

nox1123

New member
Pozwolę sobie odświeżyć temat ;)

Jak telewizor się sprawuje ?
Szukam niedrogiej plazmy 60", w cenie do 4500 zł wybór jest bardzo niewielki stąd moje zainteresowanie tym modelem.
Nie żałujesz zakupu ?
 

rocco.barocco

New member
super telewizor. Kupiłem rodzicom i obraz rewelacyjny. Kilka lat temu kupowaliśmy najnowsze rozwiązania za grubo ponad 10 tyś. Teraz zdecydowałem się na najtańszy odbiornik 60 calowy i padło na ten model. Podłączony na stałe do starego odbiornika z cyfry nieobsługującego HD przez kabel SCART - obraz żyleta.
Kanałów HD na nim nie odbieram ale podejrzewam, że będzie obraz po prostu znakomity.

Nie warto płacić za nowinki techniczne, bo one są wprowadzane tylko po to aby od konsumentów wyciągnąć więcej kasy.
 

enex

New member
powiedz mi z jakiej odległości ogladasz filmy i czy odległośc jest ok ,bo ja chce to kupic i zastanawiam sie czy nie bedzie za duzy
 
Do góry