LE40F71B a 40M71B

Kilmar

New member
Witam
w wątku http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=8106 zastanawiałem się czy czekać aż LE40F71B stanieje, lecz podjąłem praktycznie decyzję, że nie, że zbieram kaskę i kupuję M71 jak cena spadnie do ok 8000 pln.
No i czekałem (i na spadek cen i na jakąś porządniejszą wypłatę w pracy ;-))) a tu dziś wchodzę na ceneo i widzę że LE40F71B kosztuje 8600 czyli tyle co M71????
O co chodzi??? Chyba F71 jest lepszy chociażby dlatego że ma 1920x1080? Czy ktoś wie o co chodzi???
(podkreślam, że do F71 też dają polską gwarancję)
pozdrawiam
 

Adamm

New member
Witam,
Jak zobaczyłem twojego posta to od razu zadzwoniłem do fimry z ceneo -topmarket.pl.
Faktycznie tv w ofercie- zadzwoniłem, czy szybko zrealizują zamówienie- czy mają na stanie magazynowym.
Usłyszałem - "jeszcze nie wyszedł, będzie w listopadzie albo przed świętami".
Sytuacja jak z nowymi sharpami- chciałem kupić 42 ale się przesuwają na późny listopad.
Mam dość czekania - rozmawiam z Kikim o JVC40s70 i koniec.
Pozdrawiam,
Gratulacje za czujność:)
 

Kilmar

New member
Adamm napisał:
Jak zobaczyłem twojego posta to od razu zadzwoniłem do fimry z ceneo -topmarket.pl.
Faktycznie tv w ofercie- zadzwoniłem, czy szybko zrealizują zamówienie- czy mają na stanie magazynowym.
Usłyszałem - "jeszcze nie wyszedł, będzie w listopadzie albo przed świętami".
no zobaczymy
Najfajniejsze jest to, że otrzymałem info, że to taka promocja
Tylko co to kurde za promocja jak nie ma towaru
Zresztą nawet na stronie samsung.pl jeszcze go nie ma

Adamm napisał:
Gratulacje za czujność:)
nieskromnie powiem - dziękuję

ale rozumiem, że F71 jest lepszy niż M71 i jak go gdzies znajde w tej cenie to brac?

pozdrawiam
 

Adamm

New member
M to "tylko" HD Ready ale 100hz, F to Full HD - nie wiem który bym wybrał za podobne pieniądze.
Na forach czytałem zachwyty nad M i jednoocześnie info, że 100hz robią trochę sztucznie. Na tym forum był jeden post osoby która kupiła M - i miała jakis problem. Zapytaj go.
Ja po b.długich wahaniach kupuję w dobrej cenie dobry model sprzed pary m-cy. Za 1-2 lata sprzedam za pół darmo i kupię firmowe 52cale, full HD i 100hz firm za pewnie mniej niż 2500eur.
Pozdrawiam,
Adam
 

Kilmar

New member
Witam

wysłałem zapytanie m.in. do sklepu http://www.elektroda.com.pl i dostałem odpowiedź bardzo wyczerpującą. (dzięki - duży profesjonalizm)
Mam już pełny opis różnic między LCD z serii F7, a M7

Telewizory LCD serii F7 posiadają rozdzielczość Full High Definition (1920x1080p) i bardzo wysoki wskaźnik kontrastu 6,000:1. Telewizory LCD 40 i 46 calowe serii F7 z rozdzielczością Full HD 1080p mają możliwość pokazywania więcej szczegółów obrazu niżpoprzednie modele HD (1366x768,1080i) i dostarczają obraz najwyższej jakość na rynku. LCD F7 jest przygotowany do podłączenia odtwarzacza typu Blue-ray i dostarcza jaśniejszy i bardziej wyrazisty obraz. Paleta barw wynosi 127% i wytwarza głębszą biel i czerń.

Telewizory LCD serii M7 dzięki udoskonalonej technologii LCD 100Hz wyznaczają nowy standard jakości ruchomych obrazów. Dostarcza wyraźny obrazy z każdego kąta widzenia i dynamiczny wskaźnik kontrastu.
W 32 i 40 calowych 100Hz telewizorach LCD serii M7 wykorzystano technologię ME/MC (Motion Estimation & Motion Compensation) dzięki niej, ruchomy obraz jest bardzo ostry i wyrazisty. ME/MC eliminuje wszelkie plamy i zaciemnienia. W porównaniu z tradycyjnym telewizorem wyświetlającym50 ramek na sekundę oddającym szybko zmienne obrazy, telewizor Samsung LCD 100 Hz umieszcza dodatkową ramkę pomiędzy każdymi dwiema, co znacząco zmniejsza rozmycie ruchomego obrazu. Dodatkowa ramka uwzględnia charakterystykę video, przeprowadza uśrednienie i kompensację obrazu. Dlatego w porównaniu ze zwykłym powieleniem i dodaniem ramek ta metoda pozwala uzyskać bardziej naturalny ruch bez pogarszania innych cech obrazu, takich jak czystość, jasność i kolor.

Podsumowując:




LCD M7

  • Stopa kontrastu 6,000:1
  • Paleta barw PAL 128% 100Hz – eliminacja smużenia obrazu
  • MMS - wejście na 10 typów kart pamięci
  • Złącze USB
LCD F7


  • Stopa kontrastu 6,000:1
  • MMS - wejście na 10 typów kart pamięci
  • Paleta barw 128% PAL
  • Złączę USB
  • Rozdzielczość 1920x1080 – Full HD
Jednym słowem trzeba chyba zobaczyć to na żywo by nie wiem co jest ważniejsze 100MHz czy FullHD.

pozdrawiam

Kilmar
 

Tomek Koko

New member
Bez reklam
Według mnie jesne jest ze lepsze bedzie full hd niz 100 hz. Mam za to inne pytanie co bedzie lepsze F7 z full hd czy M9 z podswietleniem LED i 100hz.
 

Marecky

New member
Swietny watek, przynajmniej dla mnie bo mialem kupic 32M71 ale nie ma o nim mowy zeby pojawil sie niedlugo w Polsce no i 32" to jednak za malo, i nie ma alternatywy bo 32F71 nie istnieje.

Jesli chodzi o to co wybrac to sam mam metlik. Czytam forum codziennie, dzisiaj bylem w sklepie i gadalem ze sprzedawca/wlascicielem prawie godzine i niestety nic z nowych modeli nie ma jeszcze w Polsce.
Chce miec FullHD bo w przyszlosci kupie na pewno PlayStation 3, ktore to wykorzysta no i kupuje taki sprzet raz na wiele wiele lat, nie stac mnie na czeste zmiany. W takim przypadku nie wiem czy obraz nie bedzie gorszy skoro nie ma 100Hz i przy dynamicznych scenach (filmy no i w szczegolnosci gry) moglyby sie pojawiac jakies "plamy i zaciemnienia". Cena jest jednak bardzo zachecajaca. Jeszcze poczekam na nowego Sharpa a sprzedawca kazal mi zwrocic uwage na nowe telewizorki JVC - niestety o nich nic nie wiem.
Mam nadzeje ze ludzie, ktorzy beda mieli okazje przetestowac owe Samsungi opisza wszystko porzadnie i porownaja do Sony serii X i Sharpa HullHD ktory ma niedlugo byc w Polsce. Poki co niestety glowa mnie boli od tego wszystkiego.
 

Adamm

New member
Dzwoniłem dzisiaj do sklepu znalezionego przez Ciebie- Elektroda. Mogą dostarczyć F na wtorek do domu.
I juz prawie zamówiłem, ale zadzwoniłem na wszelki słuczaj do Kikiego, kiedy Sharpy 42. Wg. niego ok. 20 pażdziernika. To już poczekam na cenę i wtedy zdecyduję co zamówię.
Pozdrawiam,
Adam
 

mirpre

New member
Xbox 360

Witam
Ja mam pytanie w związku z połączeniem owych (M71b, F71b) telewizorów z Xboxem 360. Pierwsze moje pytanie to czy Rozdzielczość 1366 x 768 w M71b oznacza, że mogę także wyświetlać obraz 1080i ? W F71b full HD pozwala na 1080p, wiem że gry w rozdzielczości 1080p dopiero zaczną wychodzić. Proszę o radę czy LCD z 1080p uzyska znacznie lepszą jakość od LCD z 1080i biorąc pod uwagę że model F71b pozbawiony jest 100Hz co w grach może być odczówalne , Smooth Motion Driver (cokolwiek by to było :p). Reszta parametrów w tych LCD jest racvzej ta sama.
Ceny są podobne w ranichach 8500 zł. A tak drugorzędnie zapytam o obraz zwykłych programów przez powiedzmy Cyfrowy Polsat, w którym modelu wypada lepiej i czy także jest to duża różnica. Proszę o pomoc
Pozdrawiam
 

inox777

New member
777

również czekam na odpowiedz na to pytanie czy 40M71B czy 40F71B
głownie do cyfra+ , dvd, ps2, moze "n" i HD-DVD .Napiszcie ludziska jesli ktoś z Was mial okazje widziec i porównywać oba modele pzdr:)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
jutro powinny wjechac obydwa modele. Są potwierdzone.
Różnice 1080 p i 1080 i - na plaźmie full hd - widoczne były z odległosci 0,5 metra - więc nie obiecuję sobie wiele w tej kwestii.
Ale ciekawy jestem jak świecą w stosunku do konkurencji w tej klasie cenowej i do innych Full HD.
pozdrawiam
 

Marecky

New member
a nie uwazacie, ze oba TV sa gorsze od nowych Sharp'ów DX1E ??

Sam mialem kupic juz we wrzesniu (bo sprzedawcy mnie sciemniali ze bedzie pod koniec) Samsunga 32M71, ale jak wiadomo dopiero jest dostepny od kilku dni i poki co tylko w necie go widzialem. W miedzyczasie pojawilo sie kilka ciekawych LCD FullHD a w dodatkui zaoszczedzilem troche $$ i po wizytach w MM jestem pewny ze 32" to za malo.

Czekam wiec z utesknieniem na porownanie M71 i F71 przez Kiki'ego i na jego zdanie jesli chodzi o to co lepsze bo na dzien dzisiejszy lece po 37DX1, ale jak Samsung okaze sie lepszy to wezme 40F71 bo jestem pewny zeby kupic FullHD bo nastepny zakup TV bedzie za minimum 5 lat.
 

Kilmar

New member
Witam
no i się zaczęło ;-)))
kolejne porównanie ;-))) jak juz się zdecydowałem że FullHD jest ważniejsze od 100Hz to znów się pojawia coś nowego. Oczywiście zaraz usłyszę, żebym sam sobie porównał i podjął decyzję. Ale:
1) 8500-9000PLN to dla mnie duuuuuuuużo kasy
2) Po co w takim razie to forum
3) Nie każdy ma możliwość porównania wszystkich interesujących go modeli (bo nie ma sklepu albo nie ma tego w sklepie)
4) TV mają tak dużą możliwość regulacji, że w sklepie „niewytrawny” kupiec (za jakiego się uważam) nie pozna wszystkich możliwości
5) Te TV są na tyle zbliżone (jakościowo, cenowo itp), że jak „przesiądę” się z 29 cali CRT Sony to pewnie każdy mi się będzie podobał.
Poza tym porównując Samsunga z Sharpem – czy to możliwe, żeby była taka różnica w kontraście 6,000:1 vs. 1,200:1 czy to tylko „chłych martetingody” i czy 8 ms wystarczy vs. 6 ms.
Jako laik tego nie wiem i ponieważ nie jestem „videofilem” pewnie się sam nie dowiem.
Tak, może szukam gotowego rozwiązania i chcę na kogoś zrzucić odpowiedzialność. No i co z tego?

Ogólnie więc w zakresie 8500-9500 z FullHD mamy
- Sharp 42XD1
- Samsung 40F71B
- Toshiba 42EL67Z 42WL67 (różnica w design i kolorze(???)
- Sony KDL-40W2000

Tak więc KIKI – help + do weekendu idę ich poszukać i pooglądać w sklepach.
A potem proszę o „jedyną słuszną cenę” na priva i kończymy z tym, bo to już się robi śmieszne ;-)))

Pozdrawiam
Kilmar
 

Jussi

New member
Bez reklam
Najlepiej niech wypowiedza sie osoby ktore widzialy te telewizorki na wlasne oczy. Ja tez zainteresowalem sie Samsungiem i jestem ciekaw czy wart tych pieniedzy. Jak dla mnie wazniejsze jest 1080p niz 100hz bo wydaje mi sie ze to raczej nowinka majaca naciagnac ludzi na matryce 1366x768. Nie slyszalem nigdy zeby odswiezanie odgrywalo role w telewizorach LCD... no ale moze jestem w bledzie. Tak czy siak czekamy wszyscy na opinie.

ps. Kilimar z tych co podalem tvikow toshiba nie ma 1080p
 

Jussi

New member
Bez reklam
Niestety nie, a szkoda... obsluguje do 1080i, co wg mnie, przy tak duzym wydatku byloby jednak krotkowzrocznym zakupem, zwazywszy ze ma konkurencje w postaci tych 3 pozostalych modeli, ktore wypisales i ktore obsluguja 1080p.

Pozdrawiam
 
Do góry