PS51E6500 vs. TX-P50GT30

przemo73

New member
Bez reklam
To już ostatnie porównanie o jakie proszę Was forumowiczów. Ceny tych dwóch telewizorów są mocno zbliżone. O ile poprzedni model sama d6900 przygrywał z panasem gt, tak teraz sytuacja się chyba zmieniła. Co sądzicie o porównaniu tych dwóch sprzętów? Chodzi mi przede wszystkim o obraz, bo zawartością kartonu, multimediami i wyposażeniem standardowym (WiFi) wygrywa Samsung.
Czy obraz w Panasie jest na tyle miażdżący, że wszystkie inne dodatki w Samsungu schodzą na drugi, mało istotny plan?
 

kjarzyna

New member
Bez reklam
Polaczam sie pod temat. Mam ten sam dylemat i decyzje muszę podjąć bardzo szybko.
Panasa plusem jest supercienki wyglad, natomiast reszta chyba za Samem
 

majki84

New member
POdłączam się pod temat a dodatkowo dorzuciłbym do porównania nową plazmę panasa: ST50 zamiast zeszłorocznego GT30
 

pejotwroc

New member
Widziałem fajny test Samsunga z serii 8000 (po polsku na polskim portalu) W wielu dziedzinach dotyczących obrazu przegrywał z Panasonic VT30. Np miał cztery razy jasniejszą czerń. Więc nie wydaje mi się żeby seria 6500 znacząco odbiegała od GT30. Natomiast ST50 powinna mieć zauważalne lepszy obraz plus porównywalne multimedia.
 

majki84

New member
A jak się mają te plazmy do słonecznego pokoju? TV będzie stał prostopadle do okien (po całej długości ściany, bo to kawalerka). Czy nie lepiej kupić jakiś jasno święcący LCD (tylko co będzie miało taką jakość obrazu jak te plazmy w cenie do 5000tyś zł za 50 cali)?
 

pejotwroc

New member
U mnie plazma stoi tyłem do okna. Więc warunki mam super komfortowe. Jeżeli wpada mi południowe słońce prosto przez okno to przy jasności na 80....90 % jest już obraz na granicy. Czyli jakby było jeszcze jaśniej to obraz z plazmy byłby za ciemny. Przy bezpośrednio padajacym słońcu na ekran plazma się chyba nie sprawdzi. A raczej nie chyba a na pewno. Gdyby plazma miała mi stać prostopadle do okna to chyba bym jej nie kupił. Ekran ST50 mimo bardzo dobrej warstwy antyodblaskowej zawsze pozostanie szkłem.
 

jakub76

New member
Proszę na temat piszcie a nie temat stary jak świat okna itp.

Temat dotyczy porównania dwóch ciekawych modeli PS51E6500 i TX-P50GT30 i tego się trzymajmy. Obecnie dwa w dobrej cenie do 4k.

Kiki miał zrobić test Samsunga ale zajął się VT50. Więc może ktoś inny stanie na wysokości zadania i napisze konstruktywne uwagi.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
GT 30 nie mam już. Ale porównam samsunga E6500 i ST50 Panasonic jutro, bo wjeżdżają. Sam ST 50 gra rewelacyjnie naprawdę.
 

majki84

New member
aż sam jestem ciekawy jak wypadnie samsung e6500 bo nigdzie na necie nie ma jego recenzji. Byłem napalony na st50, a problemy ze skaczącą jasnością i pionowe paski mogą być wkurzające. Może plazma samsunga nie będzie miała takich problemów
 

pejotwroc

New member
Przyznam się że nie czytałem ale swoją opinie opieram się na własnych oczach. Jedyny minus zauważył mój brat (jedna osoba na pięć oglądających zdjęcia) czyli migotanie jasnych powierzchni podczas oglądania zdjęć. Ale to chyba wszystkie plazmy tak mają. Tak szczerze mówiąc ją tego nie zauważyłem.
Natomiast ja i on próbowaliśmy znaleźć te pionowe paski i migotanie jasności ekranu i nie udało nam się.
 

majki84

New member
Skoki jasności widoczne są w scenach gdzie jest dużo jasnego, np hokej czy nba, wtedy ekran się ściemnia i rozjaśnia jak stroboskop. Czekam na testy nowej plazmy samsunga i jak się ona ma do nowego panasa
 

VIOLATOR74

Member
Bez reklam
Widziałem fajny test Samsunga z serii 8000 (po polsku na polskim portalu) W wielu dziedzinach dotyczących obrazu przegrywał z Panasonic VT30. Np miał cztery razy jasniejszą czerń. Więc nie wydaje mi się żeby seria 6500 znacząco odbiegała od GT30. Natomiast ST50 powinna mieć zauważalne lepszy obraz plus porównywalne multimedia.
Ale jaki widziales TV samsunga bo pewnie zeszloroczna serie D8000 wiec nie wprowadzaj ludzi w blad bo tegoroczne Samsungi maja podobno 30% wieksza czern i testu E8000 jeszcze nie ma na polskich portalach
 

pejotwroc

New member
Rzeczywiście przytoczone przezemnie posty dotyczyły serii D a nie najnowszej E. Natomiast Panasonic z serii 50 ( przynajmniej od modelu ST i wyższych) posiada wifi.
 
Do góry