jak zawiesic na scianie??

michall

New member
czesc!!

czy jest jakis sposob aby TV LCD powiesic na scianie? ogladalem kilka od tylu i nie ma zadnego mocowania.
chodzi mi konkretnie o LE23T51B lub LE23R71B.

z gory dzieki!

p.s. jaka jest w ogole roznica miedzy tymi dwoma telewizorami? cenowo sa bardzo zblizone. ten drugi ma chyba HDMI (co tak wlasciwie nie wiem do czego sluzy..)
to bedzie tv do sypialni wiec nie musi miec jakichs nowoczesnych bajerow i bede ogladal glownie tv (wiem, ze 16:9 jest do tego nie najlepszy ale mniejsza o to)
 

dnc

Moderator
VIP
Jeśli chodzi o wieszanie TV na ścianie to było już o tym, więc proszę najpierw używać funckji szukaj. Co to konkretnych modeli to proponuję najpierw zapoznać się tym co pisze producent danego modelu. Wtedy łatwiej Ci będzie dobrać do TV wieszak i poznać jakie funkcje posiada każdy model.
 

sadaman

New member
wieszak

Witam
Owszem - wielce prawdopodobne że twój model ma możliwość zamocowania na ścianie.
Piszesz że nie ma żadnych mocowń z tyłu TV - I nie dziwie się.
Takie mocowanie musisz sobie zakupić - i tu masz do wyboru cały wachlarz wieszaków - począwszy od tych które pozwalają powiesić TV na ścianie w jednej płaszczyźnie poprzez takie które pozwalają odchylać go np tylko w pionie lub we wszystkich płąszczyznach.
Ceny takich wieszaków - najprostszych - zaczynają się już od kilkudziesięciu złoty, jednak przezd tak tanimi przestrzegam ponieważ nie dają praktycznie żadnej gwarancji bezpieczeństwa...z reguły trzeba troche dołożyć.
Co do mocowania na modelach o któe pytasz...zerknij na tyły tych LCD i sprawdź czy mniejwięcej po środku znajdują się 4 niewielkie nagwintowane otwory pozwalające na przymocowanie wieszaka - otwory znajdują się od siebie alo w równych odłegłościach 200 x 200mm lub 200 x 100 mm

Jeżeli takie otwory są to na 100% da się go powiesić, jednak z twojej strony będzie jeszcze jedno zadanie a mianowicie zakup 4 śrub M6 o długości 20mm - dlaczego?
Ponieważ samsung nie daje w zestawie takich śrub a przy wieszakach żadko można spotkać ten typ śruby o takiej długości...jednak koszt 4 śrub wyniesie cię około złotówki.

Pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
każdy telewizor LCD ma możliwość umocowania na scianie.
Ważniejsze jest co wieszasz? i jak wieszasz?
I czy kupujesz telewizor LCD czy tylko cenę?
pozdrawiam
 

michall

New member
sadaman dzieki za odp!!

sa takie otwory. tylko teraz pytanie. czy takie wieszaki sa uniwersalne czy musza byc samsungowskie? no i gdzie takowe kupic? np. w MM tam gdzie tv? .

a co do funkcji to dokladnie zapoznalem sie z parametrami ale mimo wszystko niewiele mi to mowi. powiedzmy, ze nie ma wiekszej roznicy. ciekawi mnie tylko czy przyda mi sie wejscie hdmi ?? i czy jeden i drugi mozna podlaczyc do komputera?
 

sadaman

New member
...czy takie wieszaki sa uniwersalne czy musza byc samsungowskie? no i gdzie takowe kupic? np. w MM tam gdzie tv? .

witam
oczywiście że możesz kupić uchwyt orginalny który zaleca producent...ale czy warto zwłaszcza że kosztuje sporo czyli około 500 zł?!
myślę że z wieszaków innych producentów znajdziesz o wiele więcej ciekawszych rozwiązań i przyjaxniejszych cenowo.
Tutaj masz kilka adresów producentów i stron gdzie można takowe kupić:
http://www.barkanmounts.com/
http://www.ergotouch.pl/
http://www.b-tech-int.com/LCD%20Screen%20Mounts%20Consumer.htm#32
http://www.uchwyt.pl/index.php?akcja=produkty&iKatId=5

Ja osobiście używam uchwytu BARKANA

Sporo znajdziesz też na Allegro...ważne - zmierz sobie odległości otworów po to by ustalić czy potrzebujesz uchwyt typu VESA 100 X 200 czy może 200 x 200

a co do funkcji to dokladnie zapoznalem sie z parametrami ale mimo wszystko niewiele mi to mowi. powiedzmy, ze nie ma wiekszej roznicy. ciekawi mnie tylko czy przyda mi sie wejscie hdmi ?? i czy jeden i drugi mozna podlaczyc do komputera?

z tego co mi wiadomo to i jeden i drugi tv posiada na wyposażeniu gniazdo PC więc nie będzie żadnego problemu by podłączyć go do PC.
Co do HDMI to owszem wykorzystasz je w 100% jeżeli np zaopatrzysz się w zestaw platformy cyfrowej "N", która będzie emitować programy w technologii wysokiej rozdzielczości do czego między innymi służy gniazdo HDMI.
Aczkolwiek z tego gniazda moga także korzystać odtwarzacze DVD jeżeli takowe wyjście posiadają...ale w tym wypadku to tylko upscaling sygnału Palowskiego w góre.

Pozdrawiam
 

michall

New member
jeszcze raz dzieki.

na platformie n sa jak narazie 3 kanaly cyfrowe - nsport, discovery n i n movie. takze w najblizszym czasie hdmi raczej nie bedzie przydatne.
 
Do góry