Rozciagniety obraz z Wiwa HD-128 na Samsung LE32S71B

sph3r3

New member
Witam.
Mam problem z odtwarzaczem Wiwa Hd-128.
Na moim tv Samung LE32S71B po podlaczeniu kablem komponent, po wlaczeniu trybu 720p mam rozciagniety za bardzo ekran w gore i w dol. Obcina mi przez to kawalki filmow/zdjec w trakcie ogladania (nie widac okolo 3 cm dolnej i gornej czesci obrazu na ekranie tv).
Ktos sie z tym spotkal ? Jest jakis sposob aby to wyregolowac (np: menu serwisowe w moim Samsungu lub tej wiwie ? ).

Wiem ze to nie high-endowy (ani nawet mid-endowy) sprzet, ale na taki mnie narazie stac i tak naprawde poza tym niepoprawnym skalowaniem daje super czysty obraz na moim tv (np: zdjecia wygladaja bosko) ..
 

sadaman

New member
Witam
Spróbuj wybierać tryby wyświetlania obrazu na TV
Tryb zmieniasz np pilotem z TV - w dolnej części pilota znajduje się przycisk opisany jako P.SIZE - Umożliwia zmiane wyświetlania na 16:9, 4:3, Powiększenie, Autoszerokość.

Pozdrawiam
 

sph3r3

New member
gwoli scislosci, przetestowalem wszystko:
ustwienia przyciskiem P.SIZE sprawdzalem jako pierwsze. Jako drugie sprawdzilem ustawienia odtwarzacza. Jako trzecie sprawdzilem stan wiedzy o problemie u producenta. Jako czwarte wgralem firmware do odtwarzacza (ktorego nie ma jeszcze nawet w sieci).
Chyba juz wszystko zrobilem.....
Wyglada to tak, jakby byl wlaczony tryb OVERLAY (nigdzie nie da sie go wylaczyc).
W trybach innych (np: 576p - to tez jest ponoc progressive) - wszystko ok. Poprawnie wyswietlany jest obraz,ale rozdzielczosc juz za slaba i jakosc obrazu na tym sporo traci....

Zauwazylem ciekawa rzecz:
W trybie 720p w informacjach o trybie telewizora mam 1280x720 50 Hz ...moze tu idzie o odswiezanie ? Jakby bylo np: 60 Hz to byloby ok....
 
Ostatnia edycja:

sadaman

New member
A spróbuje sprawdzić jak się zachowywał będzie LCD na sygnale podpiętym z innego odtwarzacza...oczywiście jeśli masz taką możliwość.
Pozdrawiam
 

sph3r3

New member
Mam Xboxa 360...a dokladniej to mam-niemam bo jest w naprawie. Ale jak mialem i podlaczalem przez componenta (to samo wejscie co ten odtwarzacz) to obraz byl prawidlowo skalowany. Z tad sadze ze to wina odtwarzacza (ale moze jest w menu serwisowym tego TV jakas opcja ??)
 
Do góry