Samsung LE40R71B czy LE40S71B

Dario76

New member
Witam wszystkich poczytałem trochę na forum i co więcej znaków zapytania się pojawiło ale po obliczeniu za i sprzeciw zdecydowałem się na LCD
i wchodzą w grę dwa modele Samsung LE40R71B w cenie 5750zl lub Samsung LE40S71B w cenie 5050zl znaczące różnice to kontrast w (R71) 5000;1 w (S71) 3000;1
i paleta kolorów w (R71) Wyświetlanie 12.8 miliarda kolorów Panel S-PVA a w (S71) Wyświetlanie 6.4 miliarda kolorów Panel PSA

i pozostały mi dwie niewiadome czy warto dopłacić 700zl i kupić model R71 czy różnice są spore czy niewidoczne i za oszczędność lepiej zainwestować w zakup np. platformy ’n’ nbox HDTV recorder za 449zl (nie mam możliwości porównania na własne oczy tych modeli może ktoś mi podpowie może widział jak to wygląda będę wdzięczny za odpowiedz. I druga niewiadoma może wybrać cos innego niż samsung w tej cenie do 5700zl. Za pomoc z góry dziękuje i pozdrawiam.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
nie podałeś jakie masz :
nasłonecznienie pokoju ?
jaka odległość od ekranu ?
jaki masz sygnał ?

Cociaż parametry w tym wypadku potwierdzaja jakośc , bo R 71/72 jest lepsze od S 71 .
Lepsza płynność obrazu, lepsza czerń , kąty. Oczywiscie że lepiej wydać ciut wiecej.
Będąc na szkoleniu w Szwecji sprawdziłem jak się prezentują modele r - w sklepie . Niestety tak jak wszędzie widać rysy od wycierania kurzu , a w dodatku kurzu znacznie więcej niż na innych.
Sprawdziłbym jako konkurencję :
40 Sony U 2000
40 Samsung R 51
37 Sharpa BV 8 / ga 8
37 LG LC2
pozdrawiam
 

Dario76

New member
Ok. dzięki za podpowiedz uzupełniam dane:
-odległość od ekranu to 2.50-2.70
-sygnał jakaś platforma cyfrowa jeszcze się nie zdecydowałem może ’n’
-nasłonecznienie pokoju chyba nie będzie grało roli bo mogę regulować do całkowitego zaciemnienia

PS. Jestem laikiem w tych sprawach wiec widzę ze pominąłem istotne sprawy
wiec dzięki i pozdrawiam.
 
Do góry