samsung le 26r71b - kable

creep22

New member
Witam!
Mam samsunga le 26r71b i zamierzam wykorzystywać go jedynie do oglądania filmów DVD...może platforma n w przyszłości, ale na razie nie...planuje spiąc go z wieżą yamaha pianocraft e810
...i tu pytanie: jakich kabli najlepiej użyć? zależy mi na dobrej jakości, a nie mam pojęcia czy wykorzystać scart czy component, no i jakiej firmy kable kupić...na razie podpięte mam stare dvd pioneera przez scart (najtańszy kabel), kolory są naprawdę w porządku, ale pikseloza widoczna, gdy oglądam z ok 1,5 metra
i jeszcze jedno...telewizor będzie wisiał na ścianie, na wysokości ok 150-160 cm. Czy to nie będzie przeszkadzało w oglądaniu?
dziękuję za wskazówki
 
Ostatnia edycja:

milo1977

New member
creep22 napisał:
Witam!
Mam samsunga le 26r71b i zamierzam wykorzystywać go jedynie do oglądania filmów DVD...może platforma n w przyszłości, ale na razie nie...planuje spiąc go z wieżą yamaha pianocraft e810
...i tu pytanie: jakich kabli najlepiej użyć? zależy mi na dobrej jakości, a nie mam pojęcia czy wykorzystać scart czy component, no i jakiej firmy kable kupić...na razie podpięte mam stare dvd pioneera przez scart (najtańszy kabel), kolory są naprawdę w porządku, ale pikseloza widoczna, gdy oglądam z ok 1,5 metra
i jeszcze jedno...telewizor będzie wisiał na ścianie, na wysokości ok 150-160 cm. Czy to nie będzie przeszkadzało w oglądaniu?
dziękuję za wskazówki
Mam LE32S71B i podłączyłem do niego Mantę EIV kablem component za 30PLN, zrobiłem to na próbę i okazało się że obraz jest super :) IMHO nie wydaje mi się że drogi kabel poprawi mi jakość na tyle żebym dostrzegł różnicę.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
nie wieszaj za wysoko. Bo oczy są mniej nawilżane gdy podnosisz wzrok z blizszej odległość. Jeśli dużo glądasz - bedziesz miał problemy z oczami.
Kable polecam od 50 zł .
Są sprawdzone i jeśli przy tych odległościach wystepuje smużenie - znaczy że wina jest po stronie synału.
pozdrawiam
 

creep22

New member
muszę powiesić na takiej wysokości, bo on idzie nad łóżko, którego przód ma ok. 12o cm....czy można dostać taki wieszak, który umożliwi powieszenie pod jakims kątem, a nie równolegle do ściany?
kable powyżej 50 zł...ok, tylkoi jakiej firmy, no i co lepsze: component czy scart
 

Fux

Member
creep22 napisał:
muszę powiesić na takiej wysokości, bo on idzie nad łóżko, którego przód ma ok. 12o cm....czy można dostać taki wieszak, który umożliwi powieszenie pod jakims kątem, a nie równolegle do ściany?
kable powyżej 50 zł...ok, tylkoi jakiej firmy, no i co lepsze: component czy scart

wydaje mi sie ze wybor moze byc tylko jeden ---> component...

zobacz jak wygladaja FOTOTESTY na porcie SCART i na COMPONENT...

pozdrawiam
 
Do góry