Samsung BD-E6100 vs BD-E6000

pogow

New member
Witam,
Zastanawiam się nad kupnem Blu-Ray w pierwszych planach był Samsung BD-D6900, jednak niedawno pojawiły się nowe modele ze średniego przedziału cenowego tj. BD-E6100 i BD-E6000 - zgrabniejszy i podobny do wierzy samsunga którą posiadam, jednak droższy 110zł. Wg. specyfikacji dostępnej w sklepach różnią się tylko i wyłącznie cyfrowym wyjściem audio - E6100 posiada wyjście koaksjalne, a E6000 wyjście optyczne.

Czy ktoś miał styczność z którymś z tych modeli, czy są w nich dostępne funkcje internetowe na których najbardziej mi zależy, czy warto pchać się w niesprawdzoną nowość, czy może pozostać na modelu D z zeszłego roku(który dodatkowo posiada wyjście kompozytowe, liniowe wyjście audio i dla mnie niepotrzebny tuner tv)?
Czy może wybrać inny model?
Zależy mi na bogatych funkcjach internetowych(najlepszą ofertę ma chyba właśnie samsung i sony), 3D, wifi.
 
Ostatnia edycja:

pogow

New member
Tylko, że BD-D5500 ma wifi Ready co mnie nie urządza.
Niestety nie jestem wstanie pociągnąć kabla sieciowego do salonu, który jest objęty zasięgiem sieci bezprzewodowej w standardzie 802.11n, a dokupywanie dodatkowo adaptera , który zajmuje usadowiony z tyłu port USB mija się z celem.

Adapter ok. 180zł + odtwarzacz 500zł tj. cena BluRay z wbudowanym WIFI.
 

pogow

New member
Tak łatwo nie ma istniejący AP z którego rozprowadzana jest sieć WIFI nie ma opcji reapeter, a kupowanie dwóch nowych Acces Pointów to znowu zwiększa koszty zakupu BluRay z wbudowaną kartą WIFI.
Zresztą internet mi jest potrzebny tylko do podłączenia do BluRay, a cały salon jest w zasięgu sieci więc jedynym sensownym rozwiązaniem jest BluRay z wbudowanym WIFI.
 
Ostatnia edycja:

leonnieprofi

New member
Mam od kilku dni BD-ES6000 i jestem zadowolony. Jedyna jego wada bylo to, ze nie chcial mi w sieci odtwarzac *mkv, chociaz producent zapewnia o kompatybilnosci z tym formatem. Pomoglo przemianowanie plikow na *ts i wszystko smiga az milo ;) Maly, cichy, szybki, wifi dziala bez zarzutu.
 

leonid113

Member
Witam.Właśnie zakupiłem BD-E6100.Ma wbudowane WiFi i śmiga bez zarzutu choć tak jak gdzieś wcześniej czytałem to jest trochę głośny poza tym fajny i zgrabny.Chodzi mi jednak o coś innego i może mnie ktoś pokieruje.Skonfigurowałem poprawnie sieć i chciałem korzystać z IPLA, VODTVP, TVN PLAYER itd bo żona lubi seriale :) tak jak mam na swoim TV SAMSUNG D7000, ale na tv do którego podłączony jest zakupiony blu-ray mam smart hub i jak tam wejdę to po naciśnięciu któregokolwiek okna pisze mi abym zaakceptował jakąś umowę a przede wszystkim brak jest wspomnianych wyżej ikon.Gdzie one mogą być i co z ta umową.Proszę o podpowiedzi.
 

zsoi3

New member
Bez reklam
@leonid113 - umowę potwierdzasz. następnie - jak masz połączenie z siecią - poczekaj parę minut bo zapewne zaktualizuje Ci się cały Samrt TV. później powędruj do aplikacji Samung Apps i instaluj co chcesz.

a po paru dniach napisz jak Ci wszystko działa, czy płynie i nie ma jakiś przerw w streamingu, etc.. :)
 

leonid113

Member
zsoi3 rozumiem,że zaakceptowanie tej umowy nie zobowiązuje do jakichś opłat itd?. Jeśli tak to oczywiście napiszę i dziękuję.
 

fio

Member
@leonid113
Ta licencja nie zobowiązuje Cię do żadnych opłat. Jest to licencja warunków korzystania z produktów Samsung, że mogą te usługi zmieniać, zawieszać ustanawiać limity a Ty nie możesz mieć do nich pretensji, że musisz być pełnoletni dla niektórych aplikacji, itp.
Jest jeszcze informacja o zasadach zachowania poufności. Takie bardzo "amerykańskie" dokumenty, ale bez żadnych konsekwencji finansowych. bez ich akceptacji nie można korzystać ze SmartHub'a.
 

leonid113

Member
OK.Dziękuję wszystkim zainteresowanym.Zainstalowałem i chodzi wszystko płynnie bez cięć itp.Ja mam internet 8 Mb/s.Pozdrawiam.
 
Do góry