Samsung seria ES

spyyy

New member
Witam.
Planowałem zakupić sobie 40D6500, ale ze względu na złe opinie dot. full 3d, zrezygnowałem. Teraz albo wybiorę sony hx720 ze słabym wyświetlaniem kątów albo kupię kota w worku, czyli ES6100. Proszę o pomoc w wyborze, może ktoś widział ten tv w salonie, ponieważ ja mam za daleko do sklepu niestety :(. Specyfikacje niżej, w zestawie wg. producenta 2 pary okularów:


http://allegro.pl/samsung-40ue40es6100-3d-200hz-nowosc-i2262688571.html
 

spyyy

New member
Właśnie wątpię, nie widzę różnicy między hd, a full hd, tv głównie oglądam w SD, ale nie wiem jak duża różnica między 3d, a full 3d :).

d6500 oraz es6100 mają podobną cenę, także chyba skłonię się ku nowej serii es6100 :?
 

przemo73

New member
Bez reklam
Samsung zapewniał że tym razem seria 6 będzie miała full hd 3d.
Na moje wybór jest prosty.

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk
 

spyyy

New member
Nie jestem specjalistą, D6500 ma częstotliwość odświeżania 200hz, a ES6100 ma cyfrową częstotliwość odświeżania 200Hz, różnica jest widoczna?
 

spyyy

New member
Ok,trochę poczytałem i pytanie brzmi, tv: bez full 3d z 200hz vs tv z full hd, ale 100hz? Przy oglądaniu normalnych filmów pewnie nie zauważę różnicy (głównie na kablówce), ale 3d ? Telewizor kupuję na lata, więc nie chciałbym go zaraz zmieniać, bo mnie bolą oczy podczas oglądania filmów w 3d.
Nie wiem jaka jest różnica między 3d i full 3d, stąd moje głupie pytania :).


ES6800 odpada ze względu na to, że musiałbym dopłacić tysiąc zł co jest niemożliwe, ponieważ właśnie przeprowadziłem remont i wystarczająco wpakowałem kasy:(
 

spyyy

New member
czytam, czytam i się zdecydować coraz bardziej nie mogę.
ES6100 jak i D6500 mają po 100Hz. Podobno do oglądania 3d się średnio nadaje taka częstotliwość. ES6100 dostanę z okularami za 3 tyś, niestety es6800 w euro jest za prawie 4tyś, nie ma zbyt dużej konkurencji w sklepach internetowych jak narazie :(.

Wyższe serie, podobnie jak i hx720 odpada, nie dość, że cena jest wyższa, to jeszcze musiałym dokupywać okulary i suma suma-rum, co najmniej tysiak więcej bym utopił, eh..
 

LFB

New member
czytam, czytam i się zdecydować coraz bardziej nie mogę.
ES6100 jak i D6500 mają po 100Hz. Podobno do oglądania 3d się średnio nadaje taka częstotliwość. ES6100 dostanę z okularami za 3 tyś, niestety es6800 w euro jest za prawie 4tyś, nie ma zbyt dużej konkurencji w sklepach internetowych jak narazie :(.

Wyższe serie, podobnie jak i hx720 odpada, nie dość, że cena jest wyższa, to jeszcze musiałym dokupywać okulary i suma suma-rum, co najmniej tysiak więcej bym utopił, eh..
W euro są raty 0% można i to rozważyć chyba ze 6100 ma wszystko czego Ci trzeba.
 

Jericho24

Member
Bez reklam
ES6100 jak i D6500 mają po 100Hz. Podobno do oglądania 3d się średnio nadaje taka częstotliwość.
A ja myslalem, ze na jakosc ogladania 3D maja wplyw same okulary, a dokladnie szybkosc ich migotania, co dla mnie jest zauwazalne w kazdym modelu (oprocz LG, ktory inaczej to rozwiazal) i od czego od razu dostaje bolu glowy.
Jesli 3D, to tylko od czasu do czasu, ale w kinie ;)
 

TrueGrand

New member
"Podobno 100Hz do oglądania 3d się średnio nadaje taka częstotliwość"

Yhy tutaj siedza same Cyborgi i oni widza roznice miedzy 50 klatek/s 100 i 200 klatek/s
:)

Ja Na tym forum slyszalem wiele bredni :)

Poza tym ogladalem ten sam material (Avatar) na Clear Motion Rate: 200 Hz i 400Hz
Glowa ani oczy nie bolaly roznic takze zadnych . Wiec po co przeplacac skoro za 2 lata kupie nowy Tv bez okularow ?

Niech inni wydaja Kase na 800 i milion Hz skoro sa ulomni :)
 

pryhu

New member
Co do samsungów ES to polecam mediamarkt :D były tam taniej jak na ceneo, allegro i euro :D Przynajmniej model który szukałem :)
 
Do góry