Samsung seria E550 - testy, opinie, wszystko o...

VIOLATOR74

Member
Bez reklam
Proponuje w tym temacie zamieścić wszystkie dostępne testy tego TV ,zarówno jak i z konkurencja czyli Panasonic i LG oraz czym się rożni od modelu serii E6500.
Sam waham się z zakupem pomiędzy E550 i E6500 ,ciekawe czy sa miedzy nimi różnice w jakości obrazu czy tylko mniej rozbudowany jest E550, ciekawe czy ma lepsze filtry i czerń od D6900.
Wydaje sie ciekawa alternatywa dla osob ktore nie potrzebuja wi-fi i samsung apps. Te najciekawsze aplikacje i tak zdaje sie ze dostepne beda w Smart TV. Cenowo obecnie sa o tysiac zlotych tansze od serii E6500 i mozna juz za 3300zl zakupic ten nowy TV.
A wiec zapraszam do wyrazania swoich opinii.
Moderatora prosilbym o podwieszenie trzech watkow dotyczacych nowych serii TV Samsunga,bedzie mniej niepotrzebnego spamowania i szybciej bedzie mozna cos znalezc
 
Ostatnia edycja:

tasmak

New member
Witam

ze specyfikacji wynika, że E550 w stosunku do E6000 ma trzy różnice: Panel Real Black (w E6500 jest Real Black Pro)
brak wifi (zamiast tego jest mozliwosc wpiecia karty na usb)
oraz brak tunera satelitarnego DVB-S2

Sam się zastanawiam nad zakupem PS60E550. Sprawdzałem w okolicznych sklepach, nie ma nigdzie żadnej plazmy serii E. Z testami w internecie też raczej krucho. Acha w przypadku 60-tki różnica w cenie wynosi około 2000 zł.
 

VIOLATOR74

Member
Bez reklam
no i dodatkowo w samsungu E550 nie ma samsung apps ale nie wiem co zawiera samsung apps bo jak widac po samsung smart ktory ma samsung E550 to skype ma i pelna przegladarke www. Ciekawe czy w smart TV dostepne bedzie Ipla ,iplex, tvn player itp.
Dzisiaj jeden z kolegow mial otrzymac nowego E550 to moze podzieli sie informacjami
 

Fantom1

New member
Też jestem zainteresowany serią E550 a w szczególności modelem PS60E550. Samsung Apps nie jest mi potrzebne jak by co zawsze mam na kompie. Brak Wifi też nie problem bo można puścić kabelek. Najbardziej mnie interesuje obraz bo z tego co czytam to już nie jest takie lustro jak D550.
Przyznam że jeszcze biorę pod uwagę Sharpa LC-60LE635E bo cenowo jest podobnie, choć wiem że to inna bajka:)
 

jun_dymek

Member
Dzisiaj jeden z kolegow mial otrzymac nowego E550 to moze podzieli sie informacjami

Jeśli o mnie chodziło to dopiero dzisiaj udało mi się podłączyć tv. Kilka spostrzeżeń tak na szybko:
- straszne lustro w porównaniu z LCD, który wcześniej użytkowałem - myślę jednak, że da się przyzwyczaić.
- żadnego buczenia/bzyczenia nie słyszę
- obraz z kablówki taki sobie, ale ustawieniami jak na razie się nie bawiłem
- obraz w HD na Xboxie rewelacja.
- nie widzę dostępu do ipli, tvnplayer itp. - tylko serwis tvp jest dostępny - trzeba będzie poszukać lub zadzwonić do Samsunga - z tego co się orientuję wszystko powinno być (Smart TV) - obejrzałem nawet na youtube jakiś filmik promocyjny, gdzie wyraźnie jest powiedziane, że w każdym telewizorze ze Smart TV jest ipla + 100 filmów gratis.

Jak na razie niepokoi mnie jedynie ipla itp. - liczyłem trochę na te serwisy, a tu na razie lipa. Zobaczymy czy się odnajdą - mam nadzieję.

Rozmawiałem przed chwilą z konsultantem Samsunga i niestety sami nie wiedzą, które serwisy będą/są dostępne. Może wprowadzą iplę, może nie... - mniej więcej taką odpowiedź otrzymałem.
 
Ostatnia edycja:

lm648

Banned
tym faktem (analog) nie ma co się martwić-tak wszystkie mają, nawet LCD-można sobie odpuścić:)
Natomiast z cyfrowej powinno być OK :) napisz jeszcze jak z filmami mkv, divx itp po USB. Czy widzi obrazy płyt ISO itp.
 

pkonrad

Klub HDTV.com.pl
VIP
Przyznam że jeszcze biorę pod uwagę Sharpa LC-60LE635E bo cenowo jest podobnie, choć wiem że to inna bajka:)
Ja bym sobie odpuścił tego Sharpa. Zakup tego TV to był błąd. Kąty widzenia w tym TV to jest porażka! Na szczęście udało mi się dogadać ze sprzedawcą i zamieni mi tego badziewia właśnie na Samsunga PS60E550.
 

spz82

New member
no i dodatkowo w samsungu E550 nie ma samsung apps
rozumiem, że powyższe stwierdziłeś na podstawie porównania w euro.com.pl?
ja radzę jednak trzymać się oficjalnych informacji - tj strony samsung.com (choć i tam bywają błędy).
Według porównania na brytyjskiej stronie samsunga obydwa telewizory posiadaja Samsung Apps. To samo jest w szczegółowym opisie telewizora.

/edit - byly linki, ale musialem usunac bo nie mam 5 postow... - gratuluje pomyslu administratorom forum
 

Fantom1

New member
Według porównania na brytyjskiej stronie samsunga obydwa telewizory posiadaja Samsung Apps.
Ja oglądałem model 60 calowy i też na to zwróciłem uwagę przeglądając stronę Samsunga
PS60E550D1W - PRZEGLĄD | SAMSUNG
Wyraźnie jest zaznaczone że Samsung Apps dostępny.
Tylko czy to ten sam model bo w nazwie jest jakiś dopisek 1W.

Pkonrad to napisz jakie wrażenia z tego TV jak będziesz miał już go w domu. W szczególności w porównaniu do tego Sharpa.
 
Ostatnia edycja:

brutalus

Member
Jest to Smart TV, wiec zdziwilbym sie gdyby nie bylo ipli, iplexa, yt i itp., no ale trzeba poczekac, az wlasciciele e550 sie wypowiedza na ten temat. Mozliwe, ze wprowadza te aplikacje w majowej aktualizacji softu..
 

VIOLATOR74

Member
Bez reklam
rozumiem, że powyższe stwierdziłeś na podstawie porównania w euro.com.pl?
ja radzę jednak trzymać się oficjalnych informacji - tj strony samsung.com (choć i tam bywają błędy).
Według porównania na brytyjskiej stronie samsunga obydwa telewizory posiadaja Samsung Apps. To samo jest w szczegółowym opisie telewizora.

/edit - byly linki, ale musialem usunac bo nie mam 5 postow... - gratuluje pomyslu administratorom forum

Mozliwe ze to mnie zmylilo,przypomialem sobie jednak o srosyjskiej stronie gdzie podawano specyfikacje i jeszcze raz sprawdzilem.
Rosjanie podaja ze jest samsung apps ale znowu wedluch nich nie ma Skype :)

http://www.fullhd.gr/hdtvs/plasma-tvs/11655-samsung-8000-6500-e550-a-e490450-plasma-series.html
Dodatkowo inne linki o nowych seriach plazm samsunga:
http://translate.google.pl/translat...com/news.php?subaction=showfull&id=1333028682

Tutaj znowu w recenzji pisza ze samsung E550 ma wi-fi

http://translate.google.pl/translat...msung-plasma-tv/samsung-pn43e550.html&act=url
Moze testowali model dostepny na USA bo te chyba maja miec wi-fi
 
Ostatnia edycja:
Do góry