Samsung seria E6500 - testy, opinie, wszystko o...

przemo73

New member
Bez reklam
Skoro jest temat nowych plazmach E8000 wypadałoby uruchomić podobny o niższym modelu.
Ze wstępnej analizy wynika, że E6500 będzie wyposażony w filtr Real Black Pro niedostępny w D6900.
Przy cenie 4211 w jednym z internetowych sklepów, wydaje się być świetnym stosunkiem jakości do ceny. Nie ma niestety informacji czy w zestawie są okulary 3D. W innym sklepie widnieje cena 5099 ale jest podane że są dwie sztuki okularów.
Wracając do samego telewizora, wydaje mi się że będzie to jeden ze sprzedażowych hitów. Tylko ta grubość... ;)
 

przemo73

New member
Bez reklam
Znalazłem w sieci zdjęcie tego modelu zrobione z tyłu. Wygląda na to, że E6500 nie jest przeznaczone dla osób które chcą TV powiesić na ścianie za pomocą wąskiego wieszaka.
Jak można zauważyć na fotce, część gniazd jest zamontowana prostopadle do ekranu, co eliminuje przyleganie do ściany.
Jestem zdruzgotany :-(

ps51e6500back.jpg
[/URL] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]

Pozostaje mi pozostać przy modelach z 2011 roku. Wybór padnie chyba na D8000
 

VIOLATOR74

Member
Bez reklam
Znalazłem w sieci zdjęcie tego modelu zrobione z tyłu. Wygląda na to, że E6500 nie jest przeznaczone dla osób które chcą TV powiesić na ścianie za pomocą wąskiego wieszaka.
Jak można zauważyć na fotce, część gniazd jest zamontowana prostopadle do ekranu, co eliminuje przyleganie do ściany.
Jestem zdruzgotany :-(

ps51e6500back.jpg
[/URL] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]

Pozostaje mi pozostać przy modelach z 2011 roku. Wybór padnie chyba na D8000

Spoko przeciez sa rowniez wtyczki katowe,a nie wiem czy wiesz przy plazmach wieszanych na scianie wymagane jest i tak minimum 7 cm odleglosci od sciany ze wzgledu na chlodzenie,nawet jak dasz na wieszaku tym co przylega do sciany to i on odstaje 1cm wiec wtyczka katowa powinna zalatwic sprawe.
 

czeski73

New member
Porównywał ktoś z was parametry E6500 i E8000?
Z tego co doczytałem to w E6500 brak kamery wbudowanej brak procesora dwurdzeniowego i brak funkcji sterowania głosem oraz gestem czy coś pominołem jak tak to dodajcie różnice.Stoje przed wyborem E8000 lub E6500.Ciekawe czy wprowadzą na nasz rynek 60 calowy model E bo 60 calowy E6500 napewno będzie.A 60'' przypasiłby mi osobiście mam 4m od fotela do ściany gdzie ma wisieć
 

czeski73

New member
Jeszcze brak 3D Sound w przypadku E6500 vs. 8tysiączka

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

nie słyszałem w sumie 3D Sound jest to duża różnica skoro 3D głos poleci przez aplituner kina domowego?

w PDF zestawienie od Samsunga http://www.cedyaconcept.eu/img/accueil/samsung.pdf

Tegoroczne modele plazm zostały także wzbogacone o nowe funkcje Samsung Smart TV, takie jak:
Album Family Story. Umożliwia on zarządzanie kolekcjami cyfrowych fotografii i wyświetlanie ich na dużym ekranie. Zdjęcia mogą być pobierane bezpośrednio z telefonów czy aparatów cyfrowych. Możliwe jest także przesyłanie komunikatów lub prowadzenie rodzinnego kalendarza z wykorzystaniem smartfonów, tabletów lub komputera.
Aplikacja Fitness. Pozwala użytkownikom telewizorów Samsung Smart TV monitorować postępy w zakresie pracy nad kondycją fizyczną. Umożliwia także bezprzewodowe podłączenie wagi Wi-Fi Body Scale w celu rejestracji pomiarów, a także wykorzystanie wbudowanej w telewizor kamery do stworzenia „wirtualnego lustra”, które pozwoli korygować pozycję przy wykonywanych ćwiczeniach.
Sekcja Kids. Zawiera gry edukacyjne i inna rozrywka dla dzieci, dzięki którym nauka i odkrywanie świata zmienią się we wspaniałą zabawę. Poprzez zmianę telewizora w nadzorowane przez rodziców interaktywne centrum nauki, Samsung wzbogaca czas, który dzieci spędzają przed ekranem.


Niektóre z nowych plazm Samsunga, takie jak 60-calowy model E6500 (powyżej) zostały wzbogacone o funkcję Smart Evolution. Jest to zestaw, który będzie zapewniał posiadaczom wybranych modeli telewizorów możliwość unowocześniania swoich urządzeń o nowe funkcje przez kolejne 4 lata. Z zestawu będą mogli korzystać posiadacze telewizorów Samsung Smart TV wprowadzonych do sprzedaży w 2012 roku lub później. Zestaw będzie dostępny w sprzedaży jako osobny produkt od 2013 do 2016 roku.
W tegorocznych modelach znalazła się także aplikacja Samsung AllShare Play – nowa odsłona usługi AllShare. Dzięki dostępnej pamięci AllShare Play umożliwia ona pobieranie i wymianę treści multimedialnych z różnych urządzeń, jak np. smartfony, tablety czy laptopy. Wbudowany w telewizor moduł sieci bezprzewodowej i funkcja AllShare Play umożliwią dostęp do urządzeń bez konieczności zakupu dodatkowego wyposażenia, np. adaptera WLAN.
Użytkownicy mogą korzystać z filmów, plików muzycznych i zdjęć zapisanych na dysku USB za pomocą funkcji ConnectShare Movie i oglądać swoje zasoby na ekranie telewizora. Funkcja PVR umożliwia nagrywanie i przechowywanie ulubionych filmów bezpośrednio na dysku twardym telewizora.
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Wszystkie te gadzety w tv to jedna sprawa, podstawa to jakosc obrazu, ciekawy jestem jak bedzie w stosunku do seri d8000, czy to beda niewielkie zmiany, czy tez znaczny skok w co nie wierze, ale zobaczymy jak te tv beda zestawione obok siebie.
 

przemo73

New member
Bez reklam
Jeden z naszych kolegów na forum kupił już model E8000. Teraz czekamy na "odważnego" który zakupi E6500 i także podzieli się zdjęciami i wrażeniami.
 

przemo73

New member
Bez reklam
Na polskiej stronie Samsunga w końcu pojawiły się modele serii 6500. Wygląda na to, że będą dostępne przekątne 51; 60 i 64".

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk
 

czeski73

New member
Na polskiej stronie Samsunga w końcu pojawiły się modele serii 6500. Wygląda na to, że będą dostępne przekątne 51; 60 i 64".

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

No i ma też procesor dwurdzeniowy i możliwość podłączenia klawiatury :smile:

Mam niepotwierdzoną informację że PS60E6500 będzie kosztował około 6.500-6.700 jutro koleś mi potwierdzi na 100%
Podejrzewam że matryca ta sama co w seri E8000 tylo że dorzucili tam kamerkę i sterowanie głosem i gestami a tak pozatym niczym się nie różnią - chyba że się myle ;)
 

tasmak

New member
Na allegro jest juz w cenie 6777+przesylka. W skapcu na razie najnizsza oferta 6899.

Matryca ma byc ta sama co w E8000. Nie wiem skad informacja o dwurdzeniowym procesorze. Ten ma byc tylko w E8000.
 

czeski73

New member
Na allegro jest juz w cenie 6777+przesylka. W skapcu na razie najnizsza oferta 6899.

Matryca ma byc ta sama co w E8000. Nie wiem skad informacja o dwurdzeniowym procesorze. Ten ma byc tylko w E8000.

a informacja z tąd

Odkryj Smart TV

Korzystaj z różnorodnych funkcji oferowanych przez telewizory Smart TV, a także z możliwości równoczesnego wykonywania wielu czynności dzięki wydajnemu dwurdzeniowemu procesorowi. Do wyboru są aplikacje oferowane przez Smart Hub, przeglądanie Internetu, wideorozmowy Skype itp. Trzy nowe usługi oferowane przez firmę Samsung – Fitness, Kids i Family Story – pomagają utrzymywać kondycję fizyczną, bawią i edukują dzieci, a także umożliwiają udostępnianie wartych zapamiętania rodzinnych chwil. Odkryj zalety inteligentnego oglądania w swoim domu.....................

PS60E6500ES - PRZEGLĄD | SAMSUNG
 

przemo73

New member
Bez reklam
Mam nadzieję, że to prawda a nie brak kompetencji rodzimego oddziału Samsunga.
Też słyszałem, że dwurdzeniowiec ma być tylko w serii 8000
 

VIOLATOR74

Member
Bez reklam
Mam nadzieję, że to prawda a nie brak kompetencji rodzimego oddziału Samsunga.
Też słyszałem, że dwurdzeniowiec ma być tylko w serii 8000


Dla mnie tez to dziwne i nigdzie o tym nie pisali,opisujac modele 51 calowe nic nie pisza o dwurdzeniowym procesorze a watpie by model 60 calowy akurat go dodatkowo mial.
Zobaczymy. Raczej tylko seria E8000 ma dwurdzeniowy procesor

To samo pisza w modelu 51 calowym
http://www.samsung.com/pl/consumer/tv-audio-video/televisions/plasma-tv/PS51E6500ESXXH

Wiec raczej blad bo jak nie to warto dolozyc by bylo 700zl do modelu E550 .
 
Ostatnia edycja:

czeski73

New member
Dla mnie tez to dziwne i nigdzie o tym nie pisali,opisujac modele 51 calowe nic nie pisza o dwurdzeniowym procesorze a watpie by model 60 calowy akurat go dodatkowo mial.
Zobaczymy. Raczej tylko seria E8000 ma dwurdzeniowy procesor

To samo pisza w modelu 51 calowym
PS51E6500ES - PRZEGLĄD | SAMSUNG

Wiec raczej blad bo jak nie to warto dolozyc by bylo 700zl do modelu E550 .

NA STRONIE MASZ TĄ INFORMACJE ZAKŁADKA - WŁAŚCIWOŚCI

PS51E6500ES - WŁAŚCIWOŚCI | SAMSUNG

TV_PDP_E6500_KV_ok.jpg

Zmień styl życia z telewizorem plazmowym Samsung. Sposób oglądania nigdy nie będzie już taki sam dzięki najwyższej jakości obrazu uzyskanej za pomocą funkcji Real Black Pro, niezwykłym efektom 3D i wyrafinowanemu wyglądowi, pasującemu w każdym ustawieniu. Dzięki zaawansowanej funkcjonalności Smart TV możesz korzystać z aplikacji Smart Hub, rozmów na Skypie i wielu innych udogodnień. Rozbudowane opcje podłączania umożliwiają dostęp do multimediów za pomocą różnorodnych wejść. A wyjątkowa smukła sylwetka w tytanowej czerni z kwadratową metalową podstawą wniesie nutę elegancji do każdego wnętrza.

Odkryj Smart TV

PS60E6500ESXXN-66-0.jpg
Korzystaj z różnorodnych funkcji oferowanych przez telewizory Smart TV, a także z możliwości równoczesnego wykonywania wielu czynności dzięki wydajnemu dwurdzeniowemu procesorowi. Do wyboru są aplikacje oferowane przez Smart Hub, przeglądanie Internetu, wideorozmowy Skype itp. Trzy nowe usługi oferowane przez firmę Samsung – Fitness, Kids i Family Story – pomagają utrzymywać kondycję fizyczną, bawią i edukują dzieci, a także umożliwiają udostępnianie wartych zapamiętania rodzinnych chwil. Odkryj zalety inteligentnego oglądania w swoim domu.
* Treści dostępne za pomocą serwera Smart Hub mogą się różnić w zależności od kategorii produktu, modelu i kraju. Więcej szczegółów dostępnych jest na stronie Samsung.com.
* Niektóre aplikacje są oferowane odpłatnie i mogą nie być dostępne we wszystkich regionach.
* Niektóre modele wymagają zakupu dodatkowej kamery TV.
* Niektóre funkcje Smart TV mogą wymagać aktualizacji oprogramowania sprzętowego.
* Aplikacja Fitness może nie być dostępna we wszystkich krajach.
 
Do góry