Samsung seria E6500 - testy, opinie, wszystko o...

smartas

New member
Szczesliwych posiadaczy tego modelu informuje ze 2 dni temu pojawila sie aktualizacja oprogramowania do wersji ..2000...
Aktualizacja ta w moim wypadku naprawila problem aktualizujacego sie w kolko Smart HUBa,
Ogolnie TV dziala lepiej, polecam zainstalowac.
Poki co nie jest dostepna OTA, ale via USB mozna smialo instalowac.
 

rob76

New member
Czy u was po aktualizacji do FW2000.2 w odtwarzaczu wideo działa funkcja "Kontrast Dynamiczny"??? bo u mnie nie ma żadnej reakcji...teraz nie wiem czy wina FW czy coś się dzieje z TV a gwarancja dobiega końca...
 

mar-an

New member
awaryjność

Posiadam 51e6500 od niespełna dwóch lat.
Po półtorej roku padła matryca (cienki pionowy prążek po prawej stronie).
Wczoraj 2 tygodnie przed koncem gwarancji to samo, zastanawiam sie co bedzie dalej.
Jak u was?
Czy ta seria jest jeszcze w sprzedaży bo w sklepach internetowych już raczej brak.

pozdrawiam
Marian
 

bono17

New member
nie wiem czemu ale u mnie nie mogę wyszukać sieci bezprzewodowej. Z obecną stracił połączenie a jak szukam od nowa to wyskakuje lista z sieciami na sekundę i znika okno. Nie wie ktoś co to może być?
Też tak miałem , TV wylądował w serwisie , wymieniono moduł Wi Fi oraz płytę główną , naprawa szybka i sprawna
 

ogoorek

New member
Aktualizacja ta w moim wypadku naprawila problem aktualizujacego sie w kolko Smart HUBa,
no w końcu - u mnie na dość słabym necie, przez te ciągłe aktualizowanie się Smart HUBa praktycznie nie dało się z tego korzystać... Już się ściąga :)


A odnośnie awaryjności. Mój ma ponad 1,5 roku i jak do tej pory nic się z nim nie działo niepokojącego i oby było tak dalej
 

majki84

New member
Mam na kompie film z pełnym 3D jako obraz iso płyty bluray. Jak to otworzyć na kompie? Czy ten tv obsługuje w ogóle film w pełnym 3d czy tylko sbs/ou, bo takie tylko opcje są po wciśnięciu guzika "3D" na pilocie?
 

tdx

New member
Bez reklam
potrzebujesz program który obsługuje FHD3D, TV wykryje film w tym formacie i zapyta Cię czy się przełączyć w tryb 3D :D
 

waszek_rmc

New member
No i jestem po wymianie panelu PDP :)
Po 1.5 roku użytkowania pojawił się pasek szerokości 1 piksela przecinający ekran od góry do dołu. Telefon do serwisu, zgłoszenie usterki (sobota wieczorem). W poniedziałek telefon z serwisu z prośbą o potwierdzenie, decyzja wymiana panelu. W piątek Panowie przyjechali z nowym panelem, całość trwała 20 minut. Został zasilacz, płyta z prockiem i tylna obudowa. No i buczenie z lekka ustało (Pan stwierdził, ze czasami buczą elementy od sterowania obrazem - a te zostały wymienione na nowe).
Miłe dośiwadczenia z serwisem - aż strach pomyśleć jakby się to skończyło, gdyby nie było GW...
Teraz tylko trzeba się przyzwyczaić do jasnego obrazu... trochę się musi wygrzać zanim osiągnę to co miałem na poprzednim panelu. Ale w sumie mam nowy telewizor :)
 

wuj_stach

New member
U mnie niestety też po około 1,5 roku użytkowania po lewej stronie pojawił pionowy pasek od góry do dołu. Sprawa zgłoszona do serwisu, czekam na tel w sprawie wymiany wyświetlacza.

P.S.

Możecie polecić jakiś sensowy i niedrogi uchwyt do tego TV(ekran 51 cali).

Z góry thx za propozycje.

Pozdrawiam z Łodzi :)
 

ogoorek

New member
No i jestem po wymianie panelu PDP :)
Po 1.5 roku użytkowania pojawił się pasek szerokości 1 piksela przecinający ekran od góry do dołu. Telefon do serwisu, zgłoszenie usterki (sobota wieczorem). W poniedziałek telefon z serwisu z prośbą o potwierdzenie, decyzja wymiana panelu. W piątek Panowie przyjechali z nowym panelem, całość trwała 20 minut. Został zasilacz, płyta z prockiem i tylna obudowa. No i buczenie z lekka ustało (Pan stwierdził, ze czasami buczą elementy od sterowania obrazem - a te zostały wymienione na nowe).
Miłe dośiwadczenia z serwisem - aż strach pomyśleć jakby się to skończyło, gdyby nie było GW...
Teraz tylko trzeba się przyzwyczaić do jasnego obrazu... trochę się musi wygrzać zanim osiągnę to co miałem na poprzednim panelu. Ale w sumie mam nowy telewizor :)

To i ja się pochwalę - spotkało mnie to samo- na 2 miesiące przed końcem gwarancji.
U mnie z kolei były to 3-4 piksele od góry do dołu (widoczne szczególnie na jasnym obrazie) potem kilka pikseli odstępu i kolejne 2 popsute.
I podobnie jak opisał wyżej waszek_rmc - telefon do Saturna - tam dostałem informację, że muszę mieć potwierdzenie zakupu (miałem) oraz podbitą kartę gwarancyjną (czego nie miałem). Na szczęście w serwisie do niczego im karta nie była potrzebna. 5 dni później - serwisant w domu, wymiana trwała pół godziny. Raz dwa i po kłopocie. Żałuję tylko, że mnie przy niej nie było - chętnie zobaczyłbym środek TV i nową matrycę.
Co lepsze - serwisant pytał kiedy zauważyłem usterkę - odpowiedziała, że około tydzień przed jego przyjazdem. Odpowiedział, że to już za późno ale ponoć takie matryce da się jeszcze odratować. Ale po tygodniu, te paski pikseli już się wypaliły i matryca idzie do piachu.
 

fafcin

New member
Witam
skoro wszyscy opisują swoje przygody z tym modelem to opiszę i ja.
U mnie też pojawiły się pionowe paski o szerokości 1 piksela, na początku dwa i z czasem coraz więcej tak do około pięciu. Zgrupowane po prawej stronie. Tylko że w moim przypadku stało się to po dwóch latach i jednym miesiącu :/. A po kolejnych dwóch miesiącach matryca zgasła całkowicie i mam teraz 51" radio za 4 tys.
Jeśli ktoś by chciał kupić uszkodzonego e6500 to chętnie sprzedam.
 

zubek73

New member
Widzę że nie jestem sam.... 51e6500 Po 2 latach i dwóch tygodniach pixelowy pasek po prawej stronie (foto). Teraz już są dwa. Wizyta w serwisie i złe wieści - ekran do wymiany. Pisma do głównego serwisu Samsunga nic nie dały. Odpowiedź w stylu: durniu kupiłeś to masz problem a tak w ogóle to spadaj bo gwarancja minęła. Zaproponowali naprawę za więcej niż ten złom jest wart. Po jakimś tygodniu jeszcze jakaś baba z centrali miała czelność zadzwonić, w sprawie mojej opinii o obsłudze klienta w serwisie.
W kilku dobrych serwisach potwierdziłem, że to gówno niestety nie jest naprawialne. Potwierdzali, że takich "przypadków" jest sporo a serwis Samsunga zachowuje się zawsze podobnie.

Nigdy więcej tego gówna nie kupię i innym odradzam. TV za 4 koła na dwa lata. :evil
 

Attachments

  • 2_usterka (Medium).JPG
    2_usterka (Medium).JPG
    86,5 KB · Wyś: 794
  • 3_usterka (Medium).JPG
    3_usterka (Medium).JPG
    106,3 KB · Wyś: 390

smartas

New member
Przerazacie mnie tymi wpisami o liniach...
Czy osoby ktorych problem dotyczy moglyby wpisac kilka danych dot sprzetu i jego uzytkowania?
Moze uda sie ustalic jakis wzorzec.

Moj tv jeszcze nie ma zadnego defektu.

Data produkcji: sierpien 2012
Uzytkowany od: grudzien 2012
Czestotliwosc: 4-12h/dzien
Tryb obrazu: przewaznie Standardowy wyedytowany - poszczegolne skladniki na 50%
Zrodla - glownie dekoder tv kablowej, nastepnie ps3, smart tv, materialy full hd via usb
 
Ostatnia edycja:

zubek73

New member
Data produkcji: nie wiem
Uzytkowany od: sierpień 12
Czestotliwosc: ok 6h / dzień
Ustawienia : fabryczne
Zrodla: wbudowany tuner sat / xbox / filmy po wifi / smart tv
 
Do góry