Seria ES6800 - "tani" dwurdzeniowiec???

LFB

New member
Witam wszystkich, jestem tu nowy, forum czytuje od dłuższego czasu ale obecnie moje plany zakupu nowego TV zaczynają się ziszczać i muszę podjąć ostateczną decyzję co wybrać.
Interesuje mnie telewizor multimedialny, zamierzam w dużej mierze korzystać z ipli, tvu i innych serwisów VOD oraz przeglądarki, dla tego najbardziej interesuje mnie któryś z dwurdzeniowych modeli samsunga. Do niedawna wydawało mi się że jedynymi dwurdzeniowcami są ES8000 i ES7000 ale szukając głębiej znalazłem model ES6800. reviews.lcdtvbuyingguide.com/samsung-lcd-tv/samsung-un55es8000.html Strona samsunga potwierdza że na prawdę ma on procesor dwu rdzeniowy, a jego cena jest przy tym bardzo atrakcyjna bo rozmiar 55" kosztuje tyle co 46" w modelu ES8000.
Niestety nie udało mi się znaleźć dokładniejszych informacji o jakości obrazu w tym telewizorze. Ciekaw jestem czy ktoś z was wie czy poprawki dotyczące obrazu 3D obecne w modelu ES8000 są również zaimplementowane w ES6800?
Pozdrawiam :smile:
 

gemini4all

New member
Samsung potwierdził że seria 6 w tym roku będzie posiadała obraz full hd w 3d (a nie jak w zeszłym połowę...) Zatem to chyba wystarczające info... Jest też MicroDimming, obraz powinien być podobny do topowej serii z zeszłego roku. Jednak na razie nie warto rzucać się na zakupy, lepiej chwilę odczekać (do maja) aż TV bardziej zadomowi się na rynku, a sklepy obniżą ceny. Wtedy będzie wiadomo czy ten model jest na prawdę czegoś warty.
 

LFB

New member
Modele samsung 2012 porownanie

Znalazlem fajnego pdfa z opisem modeli samsunga na 2012 rok cedyaconcept.eu/img/accueil/samsung.pdf Funkcjonalnie patrzac ES6800 wypada bardzo fajnie, pytanie oczywiscie jak to wyglada w praktyce. Czy mozliwosci ktore daje dwurdzeniowy procesor jak full hd smart tv, i dokładniejsza obróbka obrazu bedą wykorzystane w tym modelu czy też, dostanie on dokładnie ten sam soft co cała reszta serii ES6xxx która jest pozbawiona tego procesora.
 

LFB

New member
Telewizor już mam, wszystko pięknie tylko denerwuje mnie znaczącą nierówność podświetlenia na domyślnych ustawieniach. Na czarnych scenach widać nierównomierne plamy świetlne rozsiane po ekranie. Zastanawiam się czy to wada mojego egzemplarza czy tak już jest. Potestuje jak na to zjawisko wpłynie zabawa ustawieniami zwłaszcza podświetlenia.
 

czeski73

New member
Znalazlem fajnego pdfa z opisem modeli samsunga na 2012 rok cedyaconcept.eu/img/accueil/samsung.pdf Funkcjonalnie patrzac ES6800 wypada bardzo fajnie, pytanie oczywiscie jak to wyglada w praktyce. Czy mozliwosci ktore daje dwurdzeniowy procesor jak full hd smart tv, i dokładniejsza obróbka obrazu bedą wykorzystane w tym modelu czy też, dostanie on dokładnie ten sam soft co cała reszta serii ES6xxx która jest pozbawiona tego procesora.

link do pdf http://www.cedyaconcept.eu/img/accueil/samsung.pdf
 

tojamarcin

New member
Telewizor już mam, wszystko pięknie tylko denerwuje mnie znaczącą nierówność podświetlenia na domyślnych ustawieniach. Na czarnych scenach widać nierównomierne plamy świetlne rozsiane po ekranie. Zastanawiam się czy to wada mojego egzemplarza czy tak już jest. Potestuje jak na to zjawisko wpłynie zabawa ustawieniami zwłaszcza podświetlenia.


Zaczyna się powtórka z rozrywki nowe modele stara jakość matryc - samsung nie wyciąga wniosków
te nierównomierne podświetlenie to " norma produkcyjna dla Szajsunga" nic z tym nie zrobisz - np chyba ze sciemnisz wszystko na maksa
 

habbar

New member
Telewizor już mam, wszystko pięknie tylko denerwuje mnie znaczącą nierówność podświetlenia na domyślnych ustawieniach. Na czarnych scenach widać nierównomierne plamy świetlne rozsiane po ekranie. Zastanawiam się czy to wada mojego egzemplarza czy tak już jest. Potestuje jak na to zjawisko wpłynie zabawa ustawieniami zwłaszcza podświetlenia.


testuj testuj .........bo sam rozwazam zakup Es6800 46"/55" lub Es7000 46" , śledziłem serie D przez prawie rok (czekając na spadek cen)......ale po licznych opiniach , recenzjach - clouding itd. odechciało mi sie inwestować w to serie....mam nadzieje , ze ES bedzie ciul lepsza pod tym wzgledem
 

LFB

New member
Clouding to jak dla mnie jedyny problem w tym Tv. Obraz we wszelkich scenach poza jednolicie czarnymi jest piękny. Ja narazie oglądam dvb-t plus filmy z usb. Testowałem tez pvr i timeshift. Do niczego nie mogę sie przyczepić.
 

gemini4all

New member
Czyli krótko podsumowując clouding pozostał... Ech to trzeba będzie rozważyć zakup Panasa VT50...

Wrzuć trochę fotek z tym cloudingiem i ogólnie jak TV się prezentuje.
 

LFB

New member
Czyli krótko podsumowując clouding pozostał... Ech to trzeba będzie rozważyć zakup Panasa VT50...

Wrzuć trochę fotek z tym cloudingiem i ogólnie jak TV się prezentuje.

Jesli ustawisz jasnosć tego tv na poziomie jasności plazmy czyli podświetlenie na około 7 to clouding znika.
 

LFB

New member
No to kiedy ten clouding jest widoczny? :) Bo może ustawienie jasności 7 to jest za mało i obraz nie wygląda ładnie :)
Ja uzywam podświetlenie na 8, jasność 55, wtedy biel jest jeszcze całkiem biała a kolory, kontrast są super. Clouding przy takich ustawieniach widać tylko jeśli w pokoju jest całkowicie ciemno a na ekranie wyświetlana jest jednolicie czarna "plansza".
 
Ostatnia edycja:

gemini4all

New member
Jakie jest maksymalne podświetlenie w tej serii? Tak kojarzę poprzednie serie i w miarę idealne ustawienia to:
PICTURE
Picture Mode Movie
Backlight 8 (3D: 11)
Contrast 92
Brightness 48
Sharpness 15
Color 49
Tint 50/50
ADVANCED
Black Tone Off
Dynamic Contrast Off
Shadow Detail 0
Gamma 0
Color Space Custom
Flesh Tone 0
Edge Enhancement Off
Motion Lighting Off
xvYCC Off
Led Motion Plus Off
PICTURE OPTIONS
Colour Tone Warm2
Digital Noise Filter Off
Mpeg Noise Filter Off
HDMI Black level Low
Film Mode n/a
Motion Plus Clear
 

LFB

New member
Jakie jest maksymalne podświetlenie w tej serii? Tak kojarzę poprzednie serie i w miarę idealne ustawienia to:
PICTURE
Picture Mode Movie
Backlight 8 (3D: 11)
Contrast 92
Brightness 48
Sharpness 15
Color 49
Tint 50/50
ADVANCED
Black Tone Off
Dynamic Contrast Off
Shadow Detail 0
Gamma 0
Color Space Custom
Flesh Tone 0
Edge Enhancement Off
Motion Lighting Off
xvYCC Off
Led Motion Plus Off
PICTURE OPTIONS
Colour Tone Warm2
Digital Noise Filter Off
Mpeg Noise Filter Off
HDMI Black level Low
Film Mode n/a
Motion Plus Clear

Maksymalna wartość podświetlenia to 20
Moje podstawowe ustawienia wyglądają tak:
Backlight 8
Contrast 85
Brightness 50
Sharpness 15
Color 40
Do tego ustawienie czerni na minimum ale włączone, to samo z kontrastem dynamicznym minimum ale włączony. Przy takich ustawieniach nie widzę żadnych minusów a czerń jest czarniejsza i kontrast też lepszy.
 

mistrzb

Member
Czy es6800 posiada matowa czy blyszczaca matryce? Wg specyfikacji es6800 nie posiada "ultra clear panel" jak np seria d6500 w tamtym roku, wiec jak sprawa odbic wyglada w tym tv?
 
Ostatnia edycja:

smooth

New member
Czy ktoś wie jakie są tu zasadnicze różnicie w porównaniu do modeli D6500 oraz D6750 ?
 
Ostatnia edycja:

Ozymandias

New member
Ten tv nie ma ultra clear panel (6800), które miały modele 6500 i 6750 brak mu tez jednego portu HDMI i wejścia PC VGA. Seria ES7 i ES8 ma sterowanie głosem i gestem no i 800Mhz ma również technologie ultra clear panel, tych rzeczy brak serii ES6xxx(przynajmniej tak wynika z opisów) Model ES6800 jest topowy z tej serii i potwornie drogi ok.4100 zł czyli 700 zł drożej od topowego 6750 z serii D!
Telewizory z tej serii mają więcej funkcji Smart Tv ale trudno mi powiedzieć co one dają! Reasumując jest duża różnica pomiędzy serią 6 a seriami 7 i 8 duzo większa niz w serii D a różnica w cenie podobna jak poprzednio ES7000 kosztuje ok. 5 tys. czyli jakieś 900 zł podobnie jak w serii D6750 i D7000! Jak na razie największy plus tej serii to pełne HD 3D.
 
Do góry