Seria ES6800 - "tani" dwurdzeniowiec???

smooth

New member
Ja jestem bardzo pozytywnie zaskoczony ale to pewnie wynika z tego że przesiadłem sie z kineskopowca. Potwierdzam informacje o cloudingu. Mi to co prawda nie przesadza ale chcę spróbować zmienić ustawienia. Gdzie można znaleźć dane do kalibracji?
 

LFB

New member
Ja jestem bardzo pozytywnie zaskoczony ale to pewnie wynika z tego że przesiadłem sie z kineskopowca. Potwierdzam informacje o cloudingu. Mi to co prawda nie przesadza ale chcę spróbować zmienić ustawienia. Gdzie można znaleźć dane do kalibracji?
Hej, możesz wypróbować moje ustawienia, jak dla mnie są ok:
Podświetlenie 8
Jasność 50
Kolor 45
Kontrast 90
Ostrość 40 (DVB-T) / 15 USB
Tryb Kinowy
Barwy ciepły 1
Kontrast dynamiczny włączony na minimum
Czerń włączona na minimum.
Nazwy poszczególnych ustawień pisze z głowy wiec nie całkiem muszą się zgadzać ale jestem pewien że się domyślisz.
 

smooth

New member
Hej, możesz wypróbować moje ustawienia, jak dla mnie są ok:
Podświetlenie 8
Jasność 50
Kolor 45
Kontrast 90
Ostrość 40 (DVB-T) / 15 USB
Tryb Kinowy
Barwy ciepły 1
Kontrast dynamiczny włączony na minimum
Czerń włączona na minimum.
Nazwy poszczególnych ustawień pisze z głowy wiec nie całkiem muszą się zgadzać ale jestem pewien że się domyślisz.

Ustawiłem podobnie i jest dużo, dużo lepiej.
 

LFB

New member
Ustawiłem podobnie i jest dużo, dużo lepiej.
Ciesze się ;-) Ja mój TV podłączyłem ostatnio do internetu i teraz do pełni szczęścia brakuje mi już tylko tvn playera i ipli. Clouding przy podanych powyżej ustawieniach nie istnieje, widać brak całkowitej czerni w prawym dolnym rogu tylko jeśli film ma pasy kinowe i jeśli oglądam go w całkowicie zaciemnionym pokoju. Jak dla mnie drobiazg na który jestem gotów przymknąć oko wobec pozostałych plusów telewizora.
 

damkil

New member
Czy ktoś z posiadaczy ES6800 mógłby przetestować odbiór 'kontentu' FLASHowego na stronie WEEB.TV? Czy stream jest płynny?
 

mistrzb

Member
Czekamy na testy es6800. Moze kiki podjal by sie takich testow najlepiej 55es6800 ;) Tv ze wzgledu na cene wydaje sie byc dla wielu atrakcyjny. I mimo ze z ciekawoscia przeczytam o toshibie zl2 to jednak jest to test dla garstki osob w Polsce z bardzo zasobnym portfelem. Prosimy o wiecej testow "tv dla ludu" zwlaszcza w tym okresie "przedsportowym" :)
 

13FoCuS13

New member
Witam, posiadam od niedawna ten TV zamieniłem 40 cali SharpaModel TV 830E na 40 cali ES6800S i powiem jedno, TV super sprawuje się ze wszystkim, zjawisko Cloudingu niestety nie wiem, bo na TV przy uruchamianiu jak to przedstawiali koledzy z wyzszych zeszlorocznych modeli D8000 czyli w trakcie wyświetlania loga Samsung Smart TV obraz bez urazu, mam lepszy, całkowita czerń, na TV jak włączę pusty kanał z czarnym tłem w nocy widać ze TV jest uruchomiony, jednolity nie do końca czarny obraz (sprawdzałem w nocy przy zerowym oświetleniu) według mnie super to samo miał Sharp.

Jedno co mnie zastanawia, to to, że na odtwarzaniu filmu z USB, HD czy tez nie, jak juz sie ukażą napisy końcowe widać wtedy właśnie takie chmurki, nierównomierne, lecz dopiero je zauważyłem właśnie na USB :/ w trakcie trwania filmu wszystko było supcio, nie do wyłapania, zreszta nie wiem czy przypadkiem nie sa wtedy redukowane te szumy czy co to (dodam wszystko w nocy przy wyłaczonym świetle, praktycznie ciemność absolutna ;) ) Pisał ktoś że to kwalifikuje się do oddania TV, ostatecznie nie wiem co robić bo jak pisałem, jak koledzy pokazali swoje TV, na fotkach startowych i przy pustym kanale modele 8000 dużo gorzej się prezentują.

Ogolnie TV naprawdę super, po przesiadce z Sharpa, bardzo ograniczonego funkcjonalnie, odżyłem. Funkcja AllShare działa wyśmienicie, dodam genialna sprawa, możliwości ma kosmiczne, i filmy odtwarzane są idealnie bez zerwań, to samo z USB, zero zerwań, rozbiegania się dźwieku z filmem itp (Sharp niestety się wieszał przy filmach FullHD po okolo godzinie, nawet sam producent nie wiedzial co jest grane, nie wyrabial przy niektorych filmach, tutaj te same filmy dzialaja poprostu świetnie).
Funkcja sparowania telefonu z TV w trakcie przeszukiwania np podczas przeglądania neta super sprawa, i obsługa TV za pomocą telefonu, szybko się włancza i bardzo dobrze działa, istnieje możliwośc podpięcia myszki bezprzewodowej (rowniez klawiatury) i poprostu wygoda w kazdym calu, co tez o dziwo dziala elegancko (bez sterownikow i niczego sam wszystko wykrywa :D ).
Jesli podłączymy dysk z kilkoma partycjami lub tez kilka urządzeń, widzi je wszystkie, Sharp widział tylko jedna partycje, i ostatnie podpiete urządzenie :/. Samsung ogólnie wydawał mi się kiepską firmą, ale od tego TV zmieniam zdanie.

TV posiadam od tygodnia więc jeszcze wszystkiego nie sprawdziłem, ale jestem na duzy plus dla tej serii ES6800S, jedynie te chmurki na USB, nie wiem dlaczego tylko wtedy to widać...
 
Ostatnia edycja:

13FoCuS13

New member
podłaczyłem pierwsza leprza mysz bezprzewodowa taka chyba z przed 3 lat i o dziwo działa, teraz jestem na etapie porzyczenia takiej troszeczke nowszej z lepszym zasięgiem, bo ta wczesniej była nom nie ukrywając dziadoska, natomiast na kablu chyba wszystkie zadziałają, aczkowiek w TV jest odpowiednio podmenu
- Klawiatura
- Mysz
Ja nic tam nie ustawiałem poprostu zadziałało, wyskoczyl komunikat o wykryciu nowego sprzetu i działa :)

Nie jestem pewien czy zwyklej kamerki internetowej by rowniez nie podpiął pod te USB i moze by sie udalo ją wykryć, lecz niestety nie posiadam zadnej :(
 

LFB

New member
Ja trafiłem na taki test mini klawiatur Mini klawiatura QWERTY dla telewizora i komputera - ile kosztuje i czy warto? | Obywatel HD
Dodatkowo isnieją nieco większe mini klawiatury jak np. Logitech K400 Touch.
Jest też oryginał Samsunga do modeli AD2012 http://obywatelhd.pl/index.php/2012/02/16/smart-tv-z-klawiatura-bluetooth-wideo/ nie udało mi się jednak znaleźć go w żadnym sklepie żeby ustalić cenę. Jeśli będzie ona dostępna za około 400 zł to ja wolę zamiennik np Logitecha ;-)
 
Ostatnia edycja:

13FoCuS13

New member
Widziałem własnie tego Logitecha K400 fajna sprawa aczkolwiek mi w zupełności myszka wystarczy :) naprawde szkoda kasy chyba ze ktoś musi cos takiego miec :) chociaz nie powiem ciekawa sprawa :)

Co do Cloudingu juz wszystko sprawdziłem, Clouding wystepuje tylko podczas wybierania np na USB czegos, podczas AllShare itp działaniach związanych z dodatkowymi funkcjami, natomiast TV działa idealnie nic takiego na TV nie występuje, nie widać tego podczas oglądania filmów i tym podobnych rzeczy ze źródeł HDMI, Satelite i Analog TV :). Z tego co czytałem można jakieś ustawienia zastosować i będzie OK ale mi to osobiście nie przeszkadza, tym bardziej ze ludzie w TV za 6 7 tys maja to samo ;)
 

misiek122

Member
a czy nadal trzeba odpowiedniej kamerki od samsunga, czy będzie działała komputerowe podłączona pod usb tv.. pytam bo skoro działa każda myszka to może i kamerka też?? rozumiem, że pvr działa tylko ze źródeł podłączonych do tunera? nie nagram ze źródeł podłączonych do tv poprzez hdmi?
 

mistrzb

Member
Czy uzytkownicy samsunga es6800 mogliby wypowiedziec sie jakie sa ich odczucia po "kilkudniowych" juz testach? Macie jakies zastrzezenia, a moze mile zaskoczenia? Jak wygladaja skalowane programy sd-zwykly pal, ktorych jednak u nas zdecydowana wiekszosc?
 

LFB

New member
Czy uzytkownicy samsunga es6800 mogliby wypowiedziec sie jakie sa ich odczucia po "kilkudniowych" juz testach? Macie jakies zastrzezenia, a moze mile zaskoczenia? Jak wygladaja skalowane programy sd-zwykly pal, ktorych jednak u nas zdecydowana wiekszosc?

Moje wrażenia z miesięcznego użytkowania ES6800 są następujące:
Obraz 9/10 do ideału brakuje idealnej czerni na pasach przy kinowym formacie filmu. U mnie prawy dolny róg jest ciut jaśniejszy niż reszta pasów.
Internet 9/10 wszystko chodzi bardzo szybko poza pierwszym uruchomieniem smart huba, które mogło by być szybsze. Przeskalowywanie z iplexa wyśmienite, zapominam że oglądam materiały sd. Na minus wciąż czekam na iple i tvn.
Multimedia 10/10 obejrzałem sporo filmów i nie ma żadnych problemów z odtwarzaniem. Nawet Avatar full hd 3D odtwarza sie płynnie.
Telewizja 10/10 nie wiem jak jest z sygnałem analogowym ale DVB-T działa wyśmienicie, swietne skalowanie obrazu. Do tego pvr i timeshift.
Czy kupił bym go ponownie? Zdecydowanie TAK
 
Ostatnia edycja:

13FoCuS13

New member
Osobiście mam TV od niecałego miesiąca, powiem jedno, ze odtwarza wszystkie filmy jakie posiadam na dysku (Samsung 1TB) działa wszystko płynnie (nieważne czy film zajmuje 5 czy 20GB, bardzo jestem z tego zadowolony i czy jest Full HD czy Full HD 3D bez różnicy), do jakiegoś czasu miałem problem ze wystepował straszny Clouding na filmach właśnie puszczanych po USB z dysku, pendriva. Okazuje się że wystarczyło zmienić w opcjach ustawienia i praktycznie clouding jest z minimalizowany, choć jeszcze go widzę gdzieś na czarnych tłach lecz jest dużo, dużo lepiej.
Teraz może jakiś fachman by się przydał, znający się na rzeczy, i jakieś optymalne ustawienia wykminił.
Poza tym jesli oglądam filmy z Cyfrowego Polsatu wszystko jest wyśmienicie, cyfrowy analogowy sygnał perfect :) nawet sama analogówka dziala idealnie (bez Cloudingu nie rozumiem poprostu tego ;) ), natomiast na USB nie umiem sobie poradzić z tym cloudingiem, ale skoro tam się da to tutaj też, dodam ze ustawiłem to samo i tu i tu i nic :/ (wcześniejszy Sharp tez miał podświetlenie krawędziowe i było OK zero Cloudingu to tu tez musi się dać)

Poza tym TV jest naprawdę fajny, choć żona mówi ze wcześniejszy sharp 830E był lepszy, ja to dementuje, wszystko przez to ze TV ma troszeczkę inny pilot ;) tamten miał wystajace przyciski, ten jest płaski, tamten miala 8 miesięcy i zdażyła się juz nauczyć, tego jeszcze nie opanowala, myslę nad kupieniem drugiego pilota ;)

Potwierdzam o Myszce i Klawiaturze, czytałem ze to własnie samsung usprawnił i działa ponoć wszystko (moje wszystkie działają), natomiast z Kamerką nie wiem, jesli ktoś posiada to proszę o danie cynku ;)

Jedynie dzwięk nie wiem jak ustawić aby na danym źródle miał odpowiednie natężenie i czy się da.
Z TV jestem bardzo zadowolony poprostu bajka, nawet odtwarzanie napisów którego Sharp nie miał, a wtapianie je w film to "mordenga" i strata czasu.

Ponad to ustawienia kanałów, opisywanie itp super sprawa według własnych upodoban, i bajecznie proste, jestem narazie na etapie fascynacji, zobaczymy jak to będzie długo trwało, po zakupie Sharpa niom do podłączenia Dysku twardego ;) tutaj jeszcze jest OK (pomijając poczatkowa irytacje Cloudingiem ktory juz troszke opanowałem)

Ogólnie jestem na TAK choć mógł by być tańszy ;)

Poza tym opis TV z serii D7000 na pierwszej stronie w testach jest jota w jote opisem tego modelu, z ta roznica ze tutaj mamy dwa jajka ;)
 
Ostatnia edycja:
Do góry