Seria ES6800 - "tani" dwurdzeniowiec???

smooth

New member
Ten tv nie ma ultra clear panel (6800), które miały modele 6500 i 6750 brak mu tez jednego portu HDMI i wejścia PC VGA. Seria ES7 i ES8 ma sterowanie głosem i gestem no i 800Mhz ma również technologie ultra clear panel, tych rzeczy brak serii ES6xxx(przynajmniej tak wynika z opisów) Model ES6800 jest topowy z tej serii i potwornie drogi ok.4100 zł czyli 700 zł drożej od topowego 6750 z serii D!
Telewizory z tej serii mają więcej funkcji Smart Tv ale trudno mi powiedzieć co one dają! Reasumując jest duża różnica pomiędzy serią 6 a seriami 7 i 8 duzo większa niz w serii D a różnica w cenie podobna jak poprzednio ES7000 kosztuje ok. 5 tys. czyli jakieś 900 zł podobnie jak w serii D6750 i D7000! Jak na razie największy plus tej serii to pełne HD 3D.

Dzięki za odpowiedź. Co to jest ten ultra clear panel? Według pdfa post wyżej jest ta funkcja w tym TV.

Co do cen to chyba trochę nie tak jak mówisz. 46ES6800 można kupić za 4100zł w neo24, 46D6750 to około 4500zł, D6500 około 4100.
Na ES6800 jest promocja w neo24 dla mieszkańców Opola ( może dla innych miejscowosci również) cena 4095zł, dostawa za darmo, dodatkowo uchwyt SAMSUNG WMN2000A za 1 zł wart jakieś 300-400 zł.
 
Ostatnia edycja:

Ozymandias

New member
Ultra Clear Panel eliminuje smużenie obrazu. Ultra Clear Panel eliminuje podwójny obraz i jego rozwarstwienie, dzięki czemu ujrzysz wyraźne, krystalicznie czyste obrazy TV pod każdym kątem ;-P
Pewnie PDF jest bardziej wiarygodny niz dane ze strony EURO RTV AGD. A 4099 to kosztuje ale 40 calowy 6800 :) czyli 700 zł drozej niż 6750
 

smooth

New member
Nie bede sie spierał o cene. Mam przed sobą gazetkę z ceną jak pisałem powyżej. Zamówienie dziś złożyłem bo to jak sie zdaje wyjątkowa okazja, potwierdzenie mam na mailu. Moze ktoś tam sie walnął ale taka jest cena za 46 cali jeszcze ten uchwyt u kurier za darmo. Aż mi podejrzane było ale zadzwoniłem sie upewnić i mi potwierdzili.

http://www.skapiec.pl/site/cat/3319/comp/4012230
 
Ostatnia edycja:

Ozymandias

New member
Na linku, który podałes jest inna cena ;-P bo 700 zł większa a na neo24 model ES6100 46 cali (znacznie gorszy od 6800) kosztuje blisko 5000 zł:) ale jak taka okazja to bierz. tylko uważaj czy to nie jakiś przekręt>
ps. daj znać jak sie ta sprawa skończyła
 

LFB

New member
Ja żadnego smużenia przy ruchu nie zaobserwowałem. Zaleta ES6800 w stosunku do zeszłorocznej serii D to poza mniejszym poborem prądu, microdimming i dwurdzeniowy procesor. Samsung twierdzi ze dzięki niemu obraz jest poddawany bardziej wyrafinowanej obróbce, ale to akurat ciężko sprawdzić, natomiast pewne jest że wszelkie funkcje smart tv, zwłaszcza przeglądarka działają szybciej i strona pełna animacji i reklam tak jej nie dławi. Przyznam że gdyby nie było cloudingu to jak dla mnie byłby to telewizor idealny.
 

farba

New member
Powiem szczerze. że jestem mocno zawiedziony serią ES6xxx, a wszystko za sprawą braku Ultra Clear Panel, czyli "szyby". Przed chwilą wróciłem ze sklepu i wspomniana seria wypada bardzo blado w porównaniu z ES7xxx, posiadającą wspomnianą szybę. Dzięki szybie kolory są żywsze, obraz ostrzejszy i czystszy, kąty widzenia też nieco lepsze. Teraz jestem w kropce, bo chciałem kupić coś z trójcy ES6100/500/800, a tu taka kupa :(
 
Ostatnia edycja:

smooth

New member
Na linku, który podałes jest inna cena ;-P bo 700 zł większa a na neo24 model ES6100 46 cali (znacznie gorszy od 6800) kosztuje blisko 5000 zł:) ale jak taka okazja to bierz. tylko uważaj czy to nie jakiś przekręt>
ps. daj znać jak sie ta sprawa skończyła

Wczoraj jeszcze była oferta neo24. No sam jestem ciekaw jak to się skończy. Mam gazetkę z ofertą i potwierdzenie zamówienia na mailu.

To jest w końcu ten ultra panel czy go nie ma? Tu kolega mówi, że nie ma, a garfika w pdf wskazuje, że ma.
 

farba

New member
Wczoraj jeszcze była oferta neo24. No sam jestem ciekaw jak to się skończy. Mam gazetkę z ofertą i potwierdzenie zamówienia na mailu.

To jest w końcu ten ultra panel czy go nie ma? Tu kolega mówi, że nie ma, a garfika w pdf wskazuje, że ma.

W tym pdf-ie jest wiele nieścisłości. W serii ES6xxx nie ma UCP o czym sam się przekonałem będąc dzisiaj w sklepie. Zresztą strona Samsunga to potwierdza - UCP figuruje na niej jako "Ultraprzejrzysty panel" w zakładce "Wideo".

ES7000 UE46ES7000S - SPECYFIKACJE | SAMSUNG

ES6800 UE40ES6800S - SPECYFIKACJE | SAMSUNG
 

RHJG

New member
Bez reklam
Ultra Clear Panel oraz Wide Colour Enhancer.
Ultra Clear Panel – to wykorzystywany przez telewizory LED polaryzator, która odbija oświetlenie pomieszczenia pomagając uzyskać głębszą, bardziej intensywną czerń oraz wyraźniejsze kolory. Dzięki połączeniu warstw słabo i mocno odbijających światło, Ultra Clear Panel doskonale radzi sobie przy każdym oświetleniu. Poprzez eliminację odbicia światła obraz zawsze pozostaje doskonale przejrzysty i wygodny dla oczu.Zaimplementowana technologia Wide Colour Enhancer pozwala natomiast na uzyskanie szerzej palety barw, maksymalnie zbliżonych do barw naturalnych.
 

Ozymandias

New member
Cos mi sie wydaje że samsung coś wyciął cos dodał w porównaniu z serią D :)
ps moja 6750 ma micro dimming ;-P
Zgadzam sie tez z kolegą, który stwierdził ze tym razem różnica pomiedzy serią 6xxx a 7 i 8 jest spora - większa niż w serii D.
 

gemini4all

New member
Dziwne że zrezygnowali z Ultra Clear Panel w serii 6. Ciekawe czy różnica w użytkowaniu na co dzień jest zauważalna. Na filmikach z CES 2012 zarówno ES7000 i ES6800 wytłumiają tak samo odbicia na czarnym tle - nie widać różnicy.
 
Ostatnia edycja:

RHJG

New member
Bez reklam
Z niczego nie zrezygnowali !!! Ultra Clear Panel był już w poprzednich seriach, tylko tam był w wyższych modelach.Nie ma się czym chwalić stara kilkuletnia technologia..Jest tak jak w PDF.Na str.Samsunga to jest marketing...ES-6800 to
b.dobry TV w niezłej cenie.Procek się liczy-reszta to bajery?
 

farba

New member
Z niczego nie zrezygnowali !!! Ultra Clear Panel był już w poprzednich seriach, tylko tam był w wyższych modelach.Nie ma się czym chwalić stara kilkuletnia technologia..Jest tak jak w PDF.Na str.Samsunga to jest marketing...ES-6800 to
b.dobry TV w niezłej cenie.Procek się liczy-reszta to bajery?
Nie opowiadaj bzdur. Po pierwsze; we wcześniejszych seriach UCP był w tańszych modelach, nawet w D5000 32-inch D5000 Series 5 Full HD 1080p LED TV | UE32D5000PW - Samsung UK - OVERVIEW Teraz Samsung postanowił zaoszczędzić?
Po drugie; jeśli UCP nie byłby niczym szczególnym, to dlaczego ostał się jedynie w topowych modelach, tzn ES7xxx i ES8xxx?
Po trzecie; warto iść do sklepu i porównać, bo wg mnie różnica jest kolosalna na korzyść TV z UCP. Niektórzy nie lubią błyszczących matryc ze względu na lustrzane odbicia, ale nikt nie powie, że obraz jest gorszy niż na matowym panelu. Zresztą u innych producentów jest podbnie, czyli wyższe modele posiadają błyszczące matryce. Przykład pierwszy z brzegu: Sony EX720 vs HX720
 
Ostatnia edycja:

RHJG

New member
Bez reklam
Farba młody człowieku grzeczniej prosze!!! Pewnie,że błyszczące matryce są lepsze.Nie neguje tego.Miałem PDF Samsunga to podałem!,Sprzeczne jest z innymi danymi Samsunga to miej do niego pretensje-jasne.ps.Ultra Clear Panel(polaryzator)
jest od 2008r od serii A pozniej B,C,D teraz ES.Pewnie w następnych wersjach wymyslą coś innego może lepszego-nie wiem.Wiem,że na jesieni będe miał OLEDA prawdopodobnie Samsunga i to dla mnie się tylko liczy.Co nie zmienia faktu,że moim subiektywnym zdaniem seria ES od modelu 6800 jest interesująca.Bez urazy pozdr.Język,zwroty z Onet pl jest tutaj niemile widziany...
 

markus224

New member
zakupiłem U40ES6800, ogólnie wrażenia bardzo dobre ale w ciemnym pomieszczeniu i na ustawieniach standardowych (oczywiście trzeba je szybko zmienić) na czarnym ekranie wyrażnie widać w narożnikach białe plamy podświetlenia, na szczęście po małej korekcie ustawień już nie ma takiego efektu. Co do ekranu, to wg mnie dobrze pochłania światło i brak odbić, chociaż pokój w którym stoi jest od strony północnej i światło samo w sobie zbytnio nie dokucza. Brak iplatv, podobno w nowej serii żaden tv jeszcze nie ma ale jest w trakcie przygotowania.
 

RHJG

New member
Bez reklam
Dzięki Hristoslav2-poprosiłem jego o wyjaśnienie i szczegółowe dane na temat UCP i nie tylko-ON wie bardzo dużo o TV i jego dane są dla mnie wiarygodne!
Sorry nie ma UCP w ES6800.pozdr.Hristoslav-jak ktoś ma pytania to śmiało-jest tutaj też na forum.Głównie jest na AVForums-expert.
 

LFB

New member
zakupiłem U40ES6800, ogólnie wrażenia bardzo dobre ale w ciemnym pomieszczeniu i na ustawieniach standardowych (oczywiście trzeba je szybko zmienić) na czarnym ekranie wyrażnie widać w narożnikach białe plamy podświetlenia, na szczęście po małej korekcie ustawień już nie ma takiego efektu. Co do ekranu, to wg mnie dobrze pochłania światło i brak odbić, chociaż pokój w którym stoi jest od strony północnej i światło samo w sobie zbytnio nie dokucza. Brak iplatv, podobno w nowej serii żaden tv jeszcze nie ma ale jest w trakcie przygotowania.
Ja tez czekam na iple i TVN Player :smile: Pozdrowienia dla innych użytkowników serii ES6800.
 

smooth

New member
Na linku, który podałes jest inna cena ;-P bo 700 zł większa a na neo24 model ES6100 46 cali (znacznie gorszy od 6800) kosztuje blisko 5000 zł:) ale jak taka okazja to bierz. tylko uważaj czy to nie jakiś przekręt>
ps. daj znać jak sie ta sprawa skończyła

TV dotarł po cenie i w zestawie o jakim pisałem :)
 
Do góry