Logo "HD Ready" na telewizorach Samsung

EMEM

New member
Czy ktoś się orientuje dlaczego firma Samsung nie umieszcza logo "HD Ready" na telewizorach które teoretycznie spełniają wymogi?

Na infolinii Samsunga mieli trudności z odpowiedzią.

Widzę na forum wiele pytań czy dany model jest "HD ready". Może ktoś kumaty w tych sprawach napisze, że np nie spełniają jakiegoś szczegółu specyfikacji?

Dla przykładu weźmy np LE26R71B. Nie ma na nim logo "HD Ready". Sprawdźmy z instrukcją specyfikację "HD Ready":

1. Czy posiada minimum 720 linii w poziomie? Tak.
2. Czy posiada co najmiej 1 złącze Component i 1 złącze HDMI lub DVI? Tak.
3. Czy złącze HDMI/DVI osługuje HDCP? Tak.
4. Czy złącza obsługują sygnał 720p i 1080i , 50Hz i 60Hz?
HDMI obsługuje. A Component? Tu instrukcja podaje tylko, że optymalnym trybem jest 720p a maksymalnym 1080i. Nic nie piszą o częstotliwości 50Hz i 60Hz. Czyżby tu tkwił "diabeł"?
 
Ostatnia edycja:

Przemcio73

New member
EMEM napisał:
Czy ktoś się orientuje dlaczego firma Samsung nie umieszcza logo "HD Ready" na telwizorach które teoretycznie spełniają wymogi?

Na infolinii Samsunga mieli trudności z odpowiedzią.

Widzę na forum wiele pytań czy dany model jest "HD ready". Może ktoś kumaty w tych sprawach napisze, że np nie spełniają jakiegoś szczegółu specyfikacji?
Witam. Chyba się coś pomyliło forumowiczowi - ja takie logo widzę na swoim r72, więc NAPEWNO jest hd ready. I nie trzeba być kumatym, żeby o tym wiedzieć. Proszę poczytać o przyznawaniu takowego dla lcd.
pozdrawiam
 

Mazoku

New member
Marketing.

Większość ludzi nie wie, co znaczy logo HD Ready. Dlatego też zasadne wydaje się nie umieszczanie go na małych, mniej dochodowych telewizorach (<32 cali). W ten prosty sposób można zdeprecjonować jego wartość w oczach nieuświadomionego konsumenta i nakierować go na telewizory większe i droższe (a już najlepiej Full HD, choć to też telewizory HD Ready, tylko z lepszą matrycą ;)).
 

sadaman

New member
f

W LCD Samsunga Logo HD READY znajduje się tuż nad panelem LCD w prawym górnym rogu i jest stonowane nierzucające się zbytnio w oczy.
Radze się bardziej przyjrzeć.
Pozdrawiam
 

besson

New member
Ja mam logo na moim slimie CRT a nie jest on HD Ready bo nie ma HDMI czy mogę na tej podstawie zwrócić telewizor z tytułu niezgodności towaru z umową? Sklep internetowy, w którym go kupiłem twierdzi, że on nie informował mnie o tym że jest HD Ready ale ja przed zakupem oglądałem go w Avansie i miał tak jak mój logo w prawym górnym rogu.
Moi Drodzy pomóżcie:cry:
 

sadaman

New member
Witam
EMEM - Napisz jaki model TV posiadasz.
A co do tego że na obudowie LCD 26R71B nie ma Loga To być może wina i zaniedbanie producenta bądź pod wykonawcy że nie zostało nadrukowane na obudowie.
Jednak widziałem ten model w TESCO i miał na obudowie w Prawym Górnym rogu nadrukowane logo HD READY.

Najlepszym testem będzie na tą chwilę podłączenie TV SAT HD poprzez HDMI i sprawdzenie czy przyjmuje sygnał w wysokiej rozdzielczości.
Ja mam model S71B i bez problemu obsługuje tryb Optymalny i Maksymalny.

na 100% możesz, zostałeś wprowadzony w błąd przez prducenia nie spełnia tego co miał spełniać czyli nie jest hd-ready

Piotr The - a czego nie spełnia?
Czyżby tego że niema znaczka na obudowie?!
A czy jest o tym w wymaganiach specyfikacji HD READY?
 
Ostatnia edycja:

EMEM

New member
SADAMAN - Nie posiadam tego telewizora. Poprostu widziałem go w sklepie i się nie przyjrzałem. Rzeczywiście, ma logo w górnym prawym rogu. Przepraszam za zamieszanie. Swoją drogą pan z infolinii samsunga dał się nabrać i przez 5 minut zastanawiał się wspólnie ze mną dlaczego nie ma logo :)

BESSON - sprawdź czy jest DVI, bo złącze HDMI nie jest wcale konieczne by telewizor był HD ready. Przeczytaj jeszcze raz definicję HD ready.
 

gatar

Active member
Bez reklam
EMEM napisał:
Swoją drogą pan z infolinii samsunga dał się nabrać i przez 5 minut zastanawiał się wspólnie ze mną dlaczego nie ma logo :)

On wcale nie dał się nabrać.
On po prostu nie wiedział.
Kilka razy z nimi rozmawiałem pytając o szczegóły
i totalne bzdury mi opowiadali.
 

joe_27

New member
Ja mam Samsunga LE27T51B i on jest HDReady....

pomimo,że nie ma on logo na obudowie i nie ma hdmi,ale za to ma DVI z obsługą HDCP !
pozdrawiam.
 

EMEM

New member
Jeśli nie ma HDMI ani DVI i jednocześnie ma logo "HD Ready" to rzeczywiście kiszka. Ciekawe co napiszą w odpowiedzi na reklamację...
 

adrianrodowicz

New member
Dlatego też zasadne wydaje się nie umieszczanie go na małych, mniej dochodowych telewizorach (<32 cali)

Tak na marginesie - 32 calowe telewizory sa najbardziej dochodowym towarem na rynku, wiec twierdzenie ze z tego powodu nie umieszcza sie znaczka to wynik slabej znajomosci rynku.
 
Do góry