PS51e550 vs PS51d6900

jun_dymek

Member
Witam

Prawdopodobnie w końcu zdecyduję się na zakup plazmy Samsunga. Dzisiaj oglądałem w MM model E550 i w zasadzie nie ma się do czego przyczepić (jedyny minus dla mnie to trochę większe odbicia niż LEDowy D7000, ale ta cena...). Chciałem prosić o radę w wyborze pomiędzy dwoma modelami z tematu. E550 jest nowszym sprzętem, ale nie mam pojęcia czym się tak naprawdę różni. Z tego co zauważyłem posiada pełną przeglądarkę internetową (czy z tego się w ogóle korzysta?). Czy jest coś jeszcze? Cena wychodzi na delikatny plus dla E550 (w sieci znalazłem za około 3300 przy 3500 modelu d6900).

Mam jeszcze jedno pytanie dla osób, które "bawiły się" tymi tv. W E550 w menu nie zauważyłem trybu "GRA" - był tylko dynamiczny, standardowy i filmowy. Od czasu do czasu będę grał na Xboxie i nie wiem co o tym myśleć. Czy ten tv posiada ten tryb?

Z góry dzięki za pomoc w wyborze.
 
Ostatnia edycja:

maxan

New member
Bez reklam
Witam

Prawdopodobnie w końcu zdecyduję się na zakup plazmy Samsunga. Dzisiaj oglądałem w MM model E550 i w zasadzie nie ma się do czego przyczepić (jedyny minus dla mnie to trochę większe odbicia niż LEDowy D7000, ale ta cena...). Chciałem prosić o radę w wyborze pomiędzy dwoma modelami z tematu. E550 jest nowszym sprzętem, ale nie mam pojęcia czym się tak naprawdę różni. Z tego co zauważyłem posiada pełną przeglądarkę internetową (czy z tego się w ogóle korzysta?). Czy jest coś jeszcze? Cena wychodzi na delikatny plus dla E550 (w sieci znalazłem za około 3300 przy 3500 modelu d6900).
Co do wyboru nie poradze E550 jest dużo lepszym tv od d550 ale czy lepszym od d6900 ? nie wiem- wydaje się być porównywalny...

Mam jeszcze jedno pytanie dla osób, które "bawiły się" tymi tv. W E550 w menu nie zauważyłem trybu "GRA" - był tylko dynamiczny, standardowy i filmowy. Od czasu do czasu będę grał na Xboxie i nie wiem co o tym myśleć. Czy ten tv posiada ten tryb?

Z góry dzięki za pomoc w wyborze.
Tryb gra uruchamiasz w Menu/System/Ogólne ale przy d550/d6900 nic ten tryb nie daje(tylko pogarsza grafikę xd) ... nie wiem jak to jest z e550 jak na razie mało o nim wiadomo ale powinno byc podobnie (w d550/d6900 ustawiasz hdmi1 na pc('source'/ wybierasz hdmi1 bądz inne i 'tools/pc' i masz najniższe opóźnienie-input lag 16ms do tego Full 4:4:4 reproduction)
Edit: Jeszcze jedno gdy podłączysz konsole oprócz 3 podstawowych trybów(film/standard/dynamic) bedzie dostępny czwarty - tryb zabawa - najbardziej pasuje do gier/konsoli :)
 
Ostatnia edycja:

jun_dymek

Member
maxan - mam do Ciebie jeszcze jedno pytanie - mam wrażenie, że jesteś w miarę obiektywny. W jednym z innych wątków pisałeś, że do grania polecasz mimo wszystko LCD/LED. Możesz to rozwinąć. Miałeś styczność z innymi plazmami (z twojej sygnaturki wnioskuję, że masz D550)? Na czym twoim zdaniem polega przewaga LEDów nad plazmami jeśli chodzi o współpracę z konsolą. Czytam to forum dosyć wnikliwie od jakiegoś czasu i plazmy są chwalone prawie w każdym aspekcie.
 

maxan

New member
Bez reklam
Dlaczego LCD/LED do konsoli:
-większość z nich posiada matowe matryce gra się optymalnie przy każdych warunkach od rana do nocy(na tv z błyszćzącą matrycą jest to uciążliwe w dzień - nawet bardzo i nie mówię tu tylko o d550 ale testowałem też z konsolą GT30-lepszy filtr antyodblaskowy i granie także było męczące-'za przeproszeniem gówno widać w słońcu')
-wyraźny jasny obraz ...plazma ma obraz bardziej naturalny/ciemny czasami brakuje mi jasności
-nie ma problemu z frame doubling - każda plazma ma ten problem(choć nie jest on tak istotny)... niby lcd smuży ale ja nic takiego nie dostrzegam.
-nie wiem dlaczego ale lcd/led mniej męczy wzrok przy graniu
-nic się nie wypala/ nie ma problemów z powidokami ...//jeśli będziesz używał tv z kompem to plazma to najgorsze z rozwiązań...łatwo o powidok/wypalenie, do tego na białym ekranie nie idzie wytrzymać (np. przeglądarka) tak obraz bije po oczach - migotanie
-jak dla mnie gry wyglądają lepiej na lcd, ta technologia bardziej przypomina monitory
...nie wiem co jeszcze moge napisać ja do grania preferuje lcd/led(komfort grania klasa/dwie wyższy) - to po prostu trzeba porównać samemu ... co do zalet plazmy w grach to przerywniki 'filmowe'/na engine gry są płynniejsze; jak się robi ciemno (wieczór/noc) to gra się całkiem przyjemnie choć i tak w tych warunkach preferuje lcd/led.
 
Ostatnia edycja:

VIOLATOR74

Member
Bez reklam
Witam

Prawdopodobnie w końcu zdecyduję się na zakup plazmy Samsunga. Dzisiaj oglądałem w MM model E550 i w zasadzie nie ma się do czego przyczepić (jedyny minus dla mnie to trochę większe odbicia niż LEDowy D7000, ale ta cena...). Chciałem prosić o radę w wyborze pomiędzy dwoma modelami z tematu. E550 jest nowszym sprzętem, ale nie mam pojęcia czym się tak naprawdę różni. Z tego co zauważyłem posiada pełną przeglądarkę internetową (czy z tego się w ogóle korzysta?). Czy jest coś jeszcze? Cena wychodzi na delikatny plus dla E550 (w sieci znalazłem za około 3300 przy 3500 modelu d6900).

Mam jeszcze jedno pytanie dla osób, które "bawiły się" tymi tv. W E550 w menu nie zauważyłem trybu "GRA" - był tylko dynamiczny, standardowy i filmowy. Od czasu do czasu będę grał na Xboxie i nie wiem co o tym myśleć. Czy ten tv posiada ten tryb?

Z góry dzięki za pomoc w wyborze.

A moze bys tak podal cene w jakiej jest samsung E550 w MM :) no i gdzie za ile kupiles :)

Ciekawi mnie jedno co dodatkowo jest w samsung Apps bo seria E550 nie ma podobno samsung apps a seria E6500 juz ma, no i jak z tym wi-fi czy jest czy trzeba dokupic ,na stronie Euro pisza ze jest opcjonarne
 
Ostatnia edycja:

jun_dymek

Member
A moze bys tak podal cene w jakiej jest samsung E550 w MM no i gdzie za ile kupiles

W MM był chyba po około 4100. Kupiłem (zamówiłem) w OleOle za 3400 z przesyłką.

no i jak z tym wi-fi czy jest czy trzeba dokupic ,na stronie Euro pisza ze jest opcjonarne

O ile się orientuję WiFi nie ma - można dokupić adapter (z tego co patrzyłem około 200-250 zł). Mi na tym akurat bardzo nie zależało - mogę podłączyć kabelkiem. Telewizor powinien do mnie dotrzeć w środę i wtedy okaże się czy były to dobrze ulokowane pieniądze.
 

brutalus

Member
Witam.
Interesuje mnie wlasnie porownanie tych dwoch modeli, glownie pod wzgledem jakosci obrazu. Ciekaw rowniez jestem jak wyglada obsluga przegladarki w E550, bo mysle, ze korzystal bym z tej funkcji.
 

ha-mer

New member
A ja ma pytanko takie mianowicie wyczytałem że PS51E550 nie posiada procesora 3D HyperReal Engine czy to jakoś zaszkodzi obrazowi 3D , czy będzie on taki jak np. w D6900 ? z góry dzięki za odpowiedź
 

pkonrad

Klub HDTV.com.pl
VIP
ha-mer, jeśli seria D550 posiadała ten procesor to nie chce mi się wierzyć że następca w prostej linii czyli E550 tego nie posiada. No chyba że tam Samsung zastosował tam jakąś nowszą, lepszą technologię.
 

ha-mer

New member
No mi też się tak wydaje ale porównując opisy tych że modeli to E550 tego procesora nie posiada i wyczytałem też gdzież o jakimś 3D Slim bądź 3D Ready w tym modelu to nie wiem być może jakieś okrojone to 3D :p
 
Ostatnia edycja:

przemo73

New member
Bez reklam
No to mi namieszaliście w głowie. Nie brałem tego TV pod uwagę. Jednak teraz, kto wie?
Czekam z niecierpliwością na recenzję.
 

przemo73

New member
Bez reklam
Byłem na przeszpiegach w MM. Pierwsza różnica jaką spostrzegłem porównując te dwa TV to lustro jakim jest E550 vs. D6900. To już jest dla mnie dyskwalifikujące. Do tego gorszy design i grubość profilu. Ten model nie jest dla mnie.

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk
 
Do góry