samsung LE26R71B podłączęnie do komputera

jakasia

New member
Witam!
Mam problem z podłączeniem kabelków. Próbowałam podłączyć przez S-Video komputer ze złączem EURO w telewizorze. Problem polega na tym, że obraz jest czarno-biały i na dodatek kiepskiej jakości. Jestem kompletnym laikiem jeżeli chodzi o kabelki, dlatego prosiłabym o pomoc. Konkretnie chcę wyświetlić obraz z komputera Toshiba Satellite L20-101
posiada on złącza:
1 x PCMCIA TYP II
1 x Line-In (mini jack) - mikrofonowe
1 x Line-Out (mini jack) -słuchawkowe
1 x RJ-11 (modem)
1 x RJ-45 (lan)
1 x monitorowe VGA (15-stykowy, umożliwia podłączenie monitora)
1 x TV-Out (S-Video)
3 x USB 2.0
1 x WLAN 802.11b/g

a złącza telewizora to (z tego co pisze w instrukcji)
HDMI x1,
SCART x2,
S-Video x1,
Video x1,
Component x1,
Wejście PC

Próbowałam zmieniać ustawienia dla tv w karcie na Pal(i wszystkie możliwe). Co mogę robić nie tak, a może jest jakiś lepszy sposób na podłączenie tv do komputera niż S-Video-Euro? Jeżeli tak, to jak można to zrobić i jaki kabel będzie mi potrzebny?? Z góry dzięki za pomoc
 

detom

New member
Wejście PC w telewizorze to gniazdo D-sub, wyjście z komputera z karty graficznej (do monitora) to też D-sub. Sprawa chyba jasna potrzebujesz kabla D-sub :)
 

rad

New member
Ja moja Tochibe podlaczalem kiedys do telewizora przez S-Video plus przejsciowka na Euro (bo tv S-Video nie posiada). Oto wynik z doświadczeń:
Na kablu z marketu za 8 PLN dokladnie tak jak napisales. Obraz czarnobialy i niewyrazny.
Na kablu za 60 PLN obraz kolorowy i calkiem, calkiem OK
Ale ten tv to CRT był i stary juz.....
pozdr.
 

Jussi

New member
Bez reklam
Z tego co podajesz i telewizor i komputer posiadaja wejscia/wyjscia:
-d-sub (czyli takie jak w karcie graficznej, szerokie z bolcami)
-s-video (tez to co co w karcie graficznej, male okragle)

Mozesz, wiec uzyc albo kabelka s-video, albo jak napisano powyzej kabelka d-sub. Wg mnie lepsza jakosc uzyskasz popprzez kabel D-sub. Zaleta polaczenia kablem s-video jest to ze mozesz wyswietlac obraz jednoczesnie na monitorze i telewizorze, przy d-sub oczywiscie tylko na monitorze.

Pozdrawiam
 

jakasia

New member
Dzieki za pomoc. Udalo mi się uzyskać obraz kolorowy przez podłączenie kabalkiem S-Video : S-Video. Obraz całkiem ładny, ale jednak gorszy sporo niż na komputerze (jest trochę rozjechany, co widać najlepiej na literkach pod ikonami).
Mam jeszcze kabelek DVI - HDMI, i zastanawiam się, czy jakby dokupić przejściówkę DVI- D-Sub, czy nie byłoby lepiej. Sprawdzę :) A a'propos, jeżeli chodzi o moje poprzednie próby podłączenia S-Video - EURO, to chyba chodziło o kabel. Miał 10m długości, kupiony w supermarkecie.
 

jakasia

New member
No więc tak.. nie znalazlam nigdzie przejściówki z dvi na dsub, są tylko w drugą stronę. Spróbowałam jeszcze z kabelkiem dsub-dsub i.. rewelka. Obraz czyściutki, dużo lepiej niż z S-Video. Tylko jeszcze muszę jakoś przesłać dźwięk, ale to juz mniejszy problem.
 

Harry Lloyd

New member
Oczywiście że D-Sub będzie oferował nieporównywalnie lepszy obraz niż S-Video, Composite czy nawet Component (mowa o obrazie z kompa) choćby dlatego że nie potrzeba konwersji kolorów.

A po podłączeniu S-Video do Euro obraz był czarnobiały bo zapewne podłączałaś do gniazda Euro RGB. Drugie gniazdo Euro powinno obsługiwać S-Video, ale nie koniecznie.
 

jakasia

New member
Mam kolejny problem a'propos polaczenia komputer-tv. Nie potrafie ustawic tak, zeby filmy nagrane w formacie 16:9 byly odtwarzane na telewizorze w pelnym ekranie. Pojawiaja sie czarne pasy na dole i na gorze i oczywiscie obraz jest za bardzo rozciagniety. Czyli tak jak w komputerze (4:3), tylko ze jeszcze rozciagniete do 16:9. Probowalam cos zmieniac w ustawieniach programu Sub-Edit Player (znalazlam na ktoryms forum, ze tak powinno dzialac) ale nic nie dolam rady zmienic :(. Ekran notebooka do ktorego chce podlaczyc 15" XGA [1024x768] . Wiecej info:
  • Przekątna ekranu LCD: 15 cali
  • Typ ekranu: TFT XGA
  • Maksymalna rozdzielczość LCD: 1024x768
  • Typ karty graficznej: Intel 915GM
  • Zainstalowana pamięć wideo: 128 MB
  • n/t zainst. pamięci: Przydzielana dynamicznie do 128MB
Jezeli ktos wie, jak rozwiazac ten problem, bylabym wdzieczna za pomoc
 

kristofff

New member
Witam.Ja mam mianowicie taki problem,może banalny ale szlak mnie juz trafia!Nie mogę wydobyć dzwięku z PC na LCD.Podłączyłem tak dla testów PC pod LCD SAMSUNG LE26R71B.Odpiąłem kabel od monitora i podpiąłem go do LCD.Pojawił się obraz.Wyjąłem kable z amplitunera podłączonego z PC(MAŁY JACK-2XCINCH)i cinche włożyłem do LCD.No i nic,cicza,brak głosu.Co robię zle albo co trzeba przestawić żeby LCD "wydobył głos"?
 

jakasia

New member
dźwięk

Obraz przesylasz kabelkiem dsub-dsub, a dźwiek kabelkiem jack-jack (czyli wejscie sluchawkowe z dwoch stron), wejscie w tv masz obok tego DSUB.
 

kristofff

New member
Dzięki.Myślałem,że może być kabelek taki:mały jack do PC a 2xcinch do LCD.Taki właśnie mam i np.amplituner na nim działa a LCD nie.Trzeba będzie kupić kabelek 2xjack
 

jakasia

New member
jak juz Ci sie uda podlaczyc dzwiek, to zerknij na moje poprzednie pytanie, bo ciagle nie mam pojecia jak zrobic, zeby miec film panoramiczny bez paskow nierozciagniety :) z DVD nie ma problemu ale z laptopa probowalam na 1000 sposobow i nic :/
 
Do góry