Samsung seria E8000 - testy, opinie, wszystko o...

EDYTOWANO PRZEZ ADMINA:

LINK DO TESTU

http://www.hdtv.com.pl/forum/samsung/84471-samsung-ps64e8000gs-test-otwarty-zapierajace-dech-w-piersiach-przezycia-juz-teraz.html



Witam
Wygląda iż z nadejściem wiosny są już widoki nowych plazm serii 8000
więc czas już chyba na osobny wątek tego modelu
chciałbym takową nabyć w rozmiarze 51 lub 59 i stąd moje pytanie
czy może ktoś ma informacje czy w końcu będzie normalnie i będą rozmiary 59 w serii 8000
64 będzie u mnie za duży i stąd to ograniczenie...
pierwsze oferty sprzedaży juz są na początek kwietnia i cena 51 też nie wygórowana
ciekawe jak będzie z 59 o ile będzie....
szkoda że stopki nie dadzą takiej jak w O-ledzie...:?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Moje pytanie raczej dotyczy zawsze jakości obrazu.
Czekamy na obiecaną plazmę i damy odpowiedź.
 

przemo73

New member
Bez reklam
Przyznam, że czekałem na ten model. Przejrzałem dane dotyczące tego modelu na stronie Samsunga i niestety już nie czekam.
Wcześniej wybrałem 51D8000 ze względu na jego szczupłość. Nowy model jest o 10mm grubszy co mi się bardzo nie podoba. Obraz będzie miał pewnie rewelacyjny, ale za bardzo przytył, a w miejsce w jakim chcę go powiesić nie wybaczy mi tego.
Poczekam chyba jak się pojawi i zbije cenę 51D8000...
 
masz racje kolego juz są oficjalne specyfikacje i jak nic nawet 11 mm mu sie przytyło .. reszta wymiarów jakby zmalała.. ciekawe jak to w rzeczywistości będzie sie prezentowało.. i mam nadziję że z tą srebrną nogą to jednak pomyłka i będzie czarna jak na zdjęciu powyżej
 

czeski73

New member
Na dzień dzisiejszy w Neonet cena za 51` -5.999,00 PLN .

Chciałem już kupić 55VT30 lub 51D8000 ale jednak dołoże 1 tysia i kupie PS51E8000.
Choć VT50 bardziej mi się podoba według testów wiem że lepszy ale jest poza zasięgiem finansowym.
Pozatym E8000 można będzie aktualizować przez 5 lat od zakupu więc co roku tak jakbym kupił nowy
Myślę i czuje że nie będe żałował że go kupie

więcej o Plazmie PS 51E8000 już na stronie Samsunga
 
Ostatnia edycja:

don111

Banned
a skąd wiesz, że E8000 jest w ogóle lepszy od VT30 ? wcale nie zdziwiłbym się gdyby nie był... oczywiście mam na myśli jakość obrazu a nie wygląd czy wyposażenie
 
a skąd wiesz, że E8000 jest w ogóle lepszy od VT30 ? wcale nie zdziwiłbym się gdyby nie był... o...

czytanie ze zrozumieniem to jest sztuka....
nie wyważaj otwartych....drzwi....
wydaje mi się że lubicie to samo....
"...Choć VT50 bardziej mi się podoba według testów wiem że lepszy ale jest poza zasięgiem finansowym...."
 

czeski73

New member
czytanie ze zrozumieniem to jest sztuka....
nie wyważaj otwartych....drzwi....
wydaje mi się że lubicie to samo....
"...Choć VT50 bardziej mi się podoba według testów wiem że lepszy ale jest poza zasięgiem finansowym...."


Chodziło mi o to że ponownie Panasonic z modelem VT50 jak mówią i piszą wygrał na CES 2012 z Samsungiem.Obraz z tego co piszą fachowcy może i ładniejszy a wydać 2 koła więcej na VT50 to dużo.Może nie mam aż tak wyczulonego oka jak KiKi :) który jest fachowcem jak zauważyłem w swej dziedzinie.Widziałem Panowie VT30 i obok postawiono Samsunga D8000 i jak w opisach niektórzy pisali że szczeny im opadły z wrażenia na VT30 to ja nawet ust nie otwożyłem.Zauważyłem tylko głębszą czerń w VT30.Poczekam na test PS 51 E8000 który zrobi KiKi i myślę że test będzie obiektywny w stosunku do VT30 a może da się porównać z VT50 :)
 
to nie do Ciebie czeski...
ja zrozumiałem że cena do jakości to samsung a lepszy pod względem jakości ma byc Panasonic to było do @don111
a co do wrażeń to każdy widzi swoje ;) i tak powinno być dobieramy sprzęt sobie a nie komuś :)
 

don111

Banned
czytanie ze zrozumieniem to jest sztuka....
nie wyważaj otwartych....drzwi....
wydaje mi się że lubicie to samo....
"...Choć VT50 bardziej mi się podoba według testów wiem że lepszy ale jest poza zasięgiem finansowym...."

chyba pominąłeś jedno ważne zdanie...

Chciałem już kupić 55VT30 lub 51D8000 ale jednak dołoże 1 tysia i kupie PS51E8000.

z tym 55' VT30 to chyba pomyłka, pewnie chodziło o 50VT30 że jest o 1k tańszy, ale to nic nie zmienia... może się okazać że VT30 nadal jest lepszy nie tylko od D8000 (dziwne że tu jest w ogóle jakiś dylemat) ale i od E8000, więc co to byłby za interes dokładać do słabszego telewizora ? radzę poczekać na testy
 

czeski73

New member
chyba pominąłeś jedno ważne zdanie...



... może się okazać że VT30 nadal jest lepszy nie tylko od D8000 (dziwne że tu jest w ogóle jakiś dylemat) ale i od E8000, więc co to byłby za interes dokładać do słabszego telewizora ? radzę poczekać na testy


Tak pomyliłem się chodziło o 50 cali VT30

A co do tego że VT30 jest lepszy od D8000 ameryki nie odkryłeś kolego don111- to prawda objawiona :-D wynikła z testów.
Myśle że korporacje takie jak Panasonik Samsung czy Sony LG itp. nie piszą sobie ot tak sobie o zmianach w swych modelach tylko po to by przyciągnąć klientów więc skoro Samsung na swej stronie pisze że uzyskał głębszą czern w swych plazmach ; zmienilł sie kąt widzenia na plus i że klient będzie mógł sobie co roku aktualizować oprogramowanie to musi być to prawda.Morał z tego taki że jak ktoś nabędzie ten model to w 2017 roku będzie na bieżąco ze zmianami w dobie tej techniki a nie będzie miał dylematu że jest daleko w lesie z technologią.A w 2017 roku jak Panasonic co roku wprowadza nowe modele i VT30 na rok 2011 nie miało otwartej przeglądarki a teraz w modelu VT50 ona się pojawiła w tym tempie w 2017 roku nas pewnie zaskoczą niemiłosiernie w modelu pewnie TX-P50VT100 :|.Czas pokaże nie ma się co przekomarzać trzeba poczekać na test kolegi kikiego :krol: i podejmiemy decyzje.

a to poniżej napisał sam kiki

Dynamiczny kontrast wynoszący 10.000.000:1.
Ale to co jest najbardziej interesujące to poziom czerni w nowym modelu .W ciemnym pokoju sięga po wynik 00:02 cd/m2. To jest dwa razy lepszy wynik niż osiągnięty w tegorocznych modelach.
Z atrakcyjną ceną i dostępnymi modelami przekątnej 50" i poniżej. Samsung w tym roku będzie jeszcze bardziej atrakcyjnym produktem i nie tylko w dziale plazm.

004__MG_1233.JPG
 
Ostatnia edycja:

don111

Banned
lepszy pod względem jakości obrazu do ceny jest Panasonic, Samsung nadrabia jedynie wyglądem i multimedialnością bo z obrazem D8000 to jest w tyle nawet za GT30
także jak dla kogoś ważne są bajery typu przeglądarka czy odtwarzanie jakichś śmiesznych formatów prosto z tv to może i ma inne priorytety, ale normalny człowiek ma do internetu pc/laptopa/smartfona a do odtwarzania ma blue ray albo zewnętrzny odtwarzacz za 100zł...
przeczytaj podsumowanie i np drugi komentarz (gość kalibruje telewizory i widział sporo)
Samsung PS51D8000 | TV TEST
E8000 będzie pewnie lepszy, ale ciekawe czy w ogóle dorówna VT30, wtedy może i warto zapłacić ten tysiąc dodatkowy za bajerki i wygląd
 

czeski73

New member
lepszy pod względem jakości obrazu do ceny jest Panasonic, Samsung nadrabia jedynie wyglądem i multimedialnością bo z obrazem D8000 to jest w tyle nawet za GT30
także jak dla kogoś ważne są bajery typu przeglądarka czy odtwarzanie jakichś śmiesznych formatów prosto z tv to może i ma inne priorytety, ale normalny człowiek ma do internetu pc/laptopa/smartfona a do odtwarzania ma blue ray albo zewnętrzny odtwarzacz za 100zł...
przeczytaj podsumowanie i np drugi komentarz (gość kalibruje telewizory i widział sporo)
Samsung PS51D8000 | TV TEST
E8000 będzie pewnie lepszy, ale ciekawe czy w ogóle dorówna VT30, wtedy może i warto zapłacić ten tysiąc dodatkowy za bajerki i wygląd

Poczytałem dzieki za lekture :-D

Poczekajmy na test kikiego zobatrzymy na jego obiektywne oceny potem pojadę do sklepu dla idio_____ów dotkne pomacam i podejme decyzje :mrgreen:
 

czeski73

New member
...
przeczytaj podsumowanie i np drugi komentarz (gość kalibruje telewizory i widział sporo)
Samsung PS51D8000 | TV TEST
E8000 będzie pewnie lepszy, ale ciekawe czy w ogóle dorówna VT30...............................


Kolego don111 przeczytałem jeszcze raz ten artykuł i jak podaje wstępnie kiki w swoim poście czerń

cyt.: ......................Ale to co jest najbardziej interesujące to poziom czerni w nowym modelu .W ciemnym pokoju sięga po wynik 00:02 cd/m2. To jest dwa razy lepszy wynik niż osiągnięty w tegorocznych modelach.

a to poniżej wycięte z tego testu co mi podesłałeś do poczytania



Więc czerń w model E8000 wychodzi że ma lepszą od VT30 tak to rozumiem.


....umiejętność postrzegania świata tkwi w szczegółach :)
 

czeski73

New member
lepszy pod względem jakości obrazu do ceny jest Panasonic, Samsung nadrabia jedynie wyglądem i multimedialnością bo z obrazem D8000 to jest w tyle nawet za GT30
także jak dla kogoś ważne są bajery typu przeglądarka czy odtwarzanie jakichś śmiesznych formatów prosto z tv to może i ma inne priorytety, ale normalny człowiek ma do internetu pc/laptopa/smartfona a do odtwarzania ma blue ray albo zewnętrzny odtwarzacz za 100zł...
przeczytaj podsumowanie i np drugi komentarz (gość kalibruje telewizory i widział sporo)
Samsung PS51D8000 | TV TEST
E8000 będzie pewnie lepszy, ale ciekawe czy w ogóle dorówna VT30, wtedy może i warto zapłacić ten tysiąc dodatkowy za bajerki i wygląd


Testy testom nierówne więc bierzmy je z przymróżeniem oka.
Poniżej dowody na to strona anglojęzyczna tak do poczytania :eek:k:


Samsung D8000 review

Luckily, they have. Samsung is back to very mild retention and the level that we experienced on some of the pre-3D models. Retention on D8000 occurs but it is almost irrelevant, and even if you are a hardcore console gamer I feel confident that you will not be bothered.

Input lag was measured to 28 ms in the Game mode.

Below I have measured black level and contrast.

ikon_outofthebox.jpg
ikon_kalibreret.jpg
Black level0.06 cd/m20.06 cd/m2Brightness69 cd/m2126 cd/m2Contrast ratio1150:12100:1
Contrast ratio +/- 50


After calibration measured black level to 0.06 cd/m2 which is on par with last year’s C8000 / C7000 model. So in terms of black depth Samsung has not really improved performance and Panasonic is still the leader in black depth on plasma TVs. However, D8000 reproduces lower black depth than LG PZ950.

A tutaj Panasonic VT30


Panasonic VT30 review

Below I have measured black level and contrast.

ikon_outofthebox.jpg
ikon_kalibreret.jpg
Black level0.02 cd/m20.02 cd/m2Brightness77 cd/m289 cd/m2Contrast ratio3850:14450:1
Contrast ratio +/- 50
całość na Samsung D8000 (plasma) review - FlatpanelsHD - Samsung

Panasonic VT30 review - FlatpanelsHD - Panasonic
 

Adrian85

New member
Bez reklam
Czerń która dorównuje panasowi jest tylko w modelach 64'',w mniejszych jest jak jest,czyli jest dobra ale do panasów jeszcze trochę brakuje.
51D8000 0.06(najwyższy model)
G30 0.03(klasa średnia)a o połowę lepszy wynik

W tym roku Samsung zapowiedział poprawę ''aż'' o 10%.......
Samsungi maja za to jaśniejszy,ostrzejszy obraz i do tego lepsze multimedia ale słabo radzą sobie ze słabym sygnałem,więc coś za coś i wedle potrzeb a nie jakiegoś fanboystwa na punkcie marki.
 
Ostatnia edycja:

czeski73

New member
Czerń która dorównuje panasowi jest tylko w modelach 64'',w mniejszych jest jak jest,czyli jest dobra ale do panasów jeszcze trochę brakuje.
51D8000 0.06(najwyższy model)
G30 0.03(klasa średnia)a o połowę lepszy wynik

W tym roku Samsung zapowiedział poprawę ''aż'' o 10%.......

Zgadza się :D ciekawe co po teście potrafi z siebie dać PS 51 E8000 :niewiem: CZERŃ MA BYĆ NA POZIOMIE 00:02 cd/m2
 
Do góry