Samsung d6900 vs panasonic gt30

czarnuch

New member
Witam porównywałem ostatnio te dwa modele tv,akurat emitowany był obraz w hd.Naczytałem się ,że panasonic gt30 powinien miec lepszą jakość obrazu ale w sklepie obraz z samsunga wydawał się ostrzejszy.Porównywał ktoś jeszcze te dwa modele tv?
 

divt

New member
witam,
Jestem posiadaczem modelu eu46d8000- stanowczo odradzam zakup samsunga- fatalne podświetlenie matrycy plus brak jakiejkolwiek reakcji na wskazane wady ze strony serwisu
 

damastes

New member
Witam. Również zastanawiam się nad wyborem któregoś spośród tych dwóch telewizorów więc chętnie posłucham rad. Myślałem o zakupie tv LED, ale sąsiad zakupił rzeczonego Panasa 50" i bardzo mi się spodobał. Nie miałem dotychczas możliwości porównania obu tv bo w żadnym sklepie gdzie byłem nie chcieli mi ich razem zestawić.
 

wojt88

New member
W sklepie gdzie jest jasno i lcd czy lcd/ledy mają toksycznie rasowane, sztuczne oczojebne kolory wybierzesz tą właśnie technologię... Ale jak ktoś widział co plazma prezentuje w domowym zaciszu to dylematu mieć nie będzie...
 
Ostatnia edycja:

wojt88

New member
Zrobił się mały off-top bo odpowiadałem @damastes'owi.

Dla mnie plazma Panasonica, gorsze multimedia ale najważniejszy jest obraz...
 

VIOLATOR74

Member
Bez reklam
Zrobił się mały off-top bo odpowiadałem @damastes'owi.

Dla mnie plazma Panasonica, gorsze multimedia ale najważniejszy jest obraz...

Nie do konca bo z tego co doczytalem w testach Panasonic ma troche lepsza czern ale gorsza ostrosc w plazmach wiec zbyt wielkiej roznicy w obrazie pewnie nie ma.Kazdy ma inne wymagania :D
Sam stoje przed trudnym dylematem panasonik/samsung/toshiba czy LG PZ 950 w przypadku gdyby stanial do 3800 :D
 

Marcin2000

New member
Bez reklam
Nie do konca bo z tego co doczytalem w testach Panasonic ma troche lepsza czern ale gorsza ostrosc w plazmach wiec zbyt wielkiej roznicy w obrazie pewnie nie ma.Kazdy ma inne wymagania :D
Sam stoje przed trudnym dylematem panasonik/samsung/toshiba czy LG PZ 950 w przypadku gdyby stanial do 3800 :D
do ostrości zarzucić wiele nie można Panasowi w seriach S, ST, G, GT i VT śmiem uważać że Samsung i LG musi jeszcze dopracować pewne elementy w plazmach bo "internetowość" to nie wszystko w TV... super ostrość (żyletkowa) to raczej zaleta LED a plazmy mają obraz "łagodny", soft obraz bym powiedział. Jak jesteś zwolennikiem obrazu w typie ostro/jaskrawym do czego masz 100% prawo to może plazma nie jest najlepszym dla Ciebie rozwiązaniem? Ja poszedłem w odwrotną stronę gdyż denerwował mnie super ostry, nienaturalny, zaniebieszczony i źle podświetlony obraz w 40LE820E i jego czterech pixselach, pogłębiany przez szklany ekran bez filtra który odbijał idealnie widzów w ekranie...
Może porozmawiaj ze sprzedawcą i poproś by postawili oba TV obok siebie i puścili obraz z tego samego źródła dokonasz wyboru choć może raczej LED krawędziowy to będzie coś dla Ciebie :)
 
Ostatnia edycja:

marecki6

New member
Bez reklam
Uważam, że w tej cenie jaką aktualnie ma Gt30 nie ma się co zastanawiać tylko brać go mając nadzieję, że nie będzie buczał
 

VIOLATOR74

Member
Bez reklam
witam,
Jestem posiadaczem modelu eu46d8000- stanowczo odradzam zakup samsunga- fatalne podświetlenie matrycy plus brak jakiejkolwiek reakcji na wskazane wady ze strony serwisu

Proponuje nauczyc sie czytac ze zrozumieniem tekstu .temat dotyczy TV PLAZMOWEGO a nie LCD !!
PS. Marecki,no wlasnie 3/4 z nich buczy hehe ,na chwile obecna mam 4 typy :D
Panasonic GT 46/50 -troche martwi mnie buczenie :D
Plazma Samsung D6900 -tutaj boli mnie troche brak Skype bo by sie tez przydal :D
Toshiba 46TL838-LCD LED-
Plazma LG PZ 950- troche za drogi -4300

Moi faworyci hehe ,glownie stawiam na jakosc filmow wiec raczej plazma chociaz i Toshiba jest niezla .
 
Ostatnia edycja:

marecki6

New member
Bez reklam
myślę, że jeżeli udałoby się trafić egzemplarz niebuczący to kolejność powinna wyglądać :

1. GT30
2. D6900

...
 

Walenhovv

New member
Pytanie jeszcze jaki sposób kupna, jeżeli w sklepie internetowy z dowózką to zawsze można oddać bez problemu ;). Ja jak kupowałem swojego GT30E to kazałem sobie wyjąć z pudła i włączyć (o dziwo, sprzedawca z chęcią to zrobił). Po włączeniu, TV osłuchaliśmy (chociaż w sklepie raczej ciężko by było wszystko złapać), zobaczyłem czy żadna "zieleń" nie wybija z ekranu i zakupiłem. Udało mi się faktycznie kupić model który nie buczy, oczywiście to nie wyklucza późniejszej możliwości wystąpienia tego problemu.
 

Fella

New member
1. Samsung d6900
2. Panasonic G30

Moim zdaniem zdecydowanie Samsung D6900. Bardzo udany TV praktycznie bez wad. Minimalnie słabszy (niewiele od G30) z poziomem czarnego co można stwierdzić tylko w całkowicie zaciemnionym pomieszczeniu (wg niektórych testów poziom czerni w G30 i D6900 jest taki sam 0,04cd/m2).
Za to D6900 jest o wiele jaśniejszy co jest równie ważne, szczególnie w przypadku plazmowych ekranów które za jasne nie są... O tym się jakoś nie wspomina...

Cała reszta tylko lepiej. Jaśniej świeci, lepsza powłoka ant., 3D to jednak fajna rzecz (mimo, ze mało filmów i każdy mówi, że mu nie zależy), lepsze menu i opcje do ust. obrazu., REWELACYJNA obsługa internetowa i multimedialna - czyta nawet pliki z BR!!!

Nie jestem żadnym fanboyem Samsunga, nie chce wywoływać żadnej wojny i niepotrzebnych dyskusji, ale dla mnie D6900 jest lepszy/bardziej uniwersalny nawet niż VT30, po prostu nie ma wad które dyskwalifikują niektóre ekrany.

Najlepiej sprawdzić samemu. Ja miałem okazję porównać te ekrany.

Pozdrawiam
Fella
 

peterka1000

Member
Bez reklam
1. Samsung d6900
2. Panasonic G30

Moim zdaniem zdecydowanie Samsung D6900. Bardzo udany TV praktycznie bez wad. Minimalnie słabszy (niewiele od G30) z poziomem czarnego co można stwierdzić tylko w całkowicie zaciemnionym pomieszczeniu (wg niektórych testów poziom czerni w G30 i D6900 jest taki sam 0,04cd/m2).
Za to D6900 jest o wiele jaśniejszy co jest równie ważne, szczególnie w przypadku plazmowych ekranów które za jasne nie są... O tym się jakoś nie wspomina...

Cała reszta tylko lepiej. Jaśniej świeci, lepsza powłoka ant., 3D to jednak fajna rzecz (mimo, ze mało filmów i każdy mówi, że mu nie zależy), lepsze menu i opcje do ust. obrazu., REWELACYJNA obsługa internetowa i multimedialna - czyta nawet pliki z BR!!!

Nie jestem żadnym fanboyem Samsunga, nie chce wywoływać żadnej wojny i niepotrzebnych dyskusji, ale dla mnie D6900 jest lepszy/bardziej uniwersalny nawet niż VT30, po prostu nie ma wad które dyskwalifikują niektóre ekrany.

Najlepiej sprawdzić samemu. Ja miałem okazję porównać te ekrany.

Pozdrawiam
Fella
Zapomniałeś podać największą wade Samsunga , która go dyskwalifikuje u mnie całkowicie , a wiem co mówie bo testowałem ten model . Powidoki które się pojawiają 10 razy częściej i 10 razy szybciej od Panasonica . Reszta się zgadza. Pozdrawiam
 

Fella

New member
Zapomniałeś podać największą wade Samsunga , która go dyskwalifikuje u mnie całkowicie , a wiem co mówie bo testowałem ten model . Powidoki które się pojawiają 10 razy częściej i 10 razy szybciej od Panasonica . Reszta się zgadza. Pozdrawiam

Nie stwierdziłem ŻADNYCH powidoków. Bawiłem się 3 dni tymi telewizorami i z Samsungiem nic!!! A jestem wyczulony na tym punkcie i wiem na co patrzeć.

Powidoki doskonale widzę po tym jak wypaliłem Pioneera 507 na grze w Guitar Hero :)

Byłem mile zaskoczony tym Samsungiem próbowałem go wypalić i nic. W serii C powidoki to była plaga, ale w tym egzemplarzu (seria D) naprawdę było super!

Fella

p.S.

Ale z powidokami trzeba uważać - wiadomo wada technologii...
 
Ostatnia edycja:

peterka1000

Member
Bez reklam
Nie stwierdziłem ŻADNYCH powidoków. Bawiłem się 3 dni tymi telewizorami i z Samsungiem nic!!! A jestem wyczulony na tym punkcie i wiem na co patrzeć.

Powidoki doskonale widzę po tym jak wypaliłem Pioneera 507 na grze w Guitar Hero :)

Byłem mile zaskoczony tym Samsungiem próbowałem go wypalić i nic. W serii C powidoki to była plaga, ale w tym egzemplarzu (seria D) naprawdę było super!

Fella

p.S.

Ale z powidokami trzeba uważać - wiadomo wada technologii...

Może się nie za ściśle wypowiedziałem . Nie chodzi mi o wypalone na stałe loga których już nie można usunąć . Tylko o szybkość powstawania duszków czy jak go zwał . Jak masz dostęp do dwóch tych telewizorów , zrób experyment . Zapodaj jakiś obraz statyczny najlepiej tabelke z wyraźnymi konturami i zostaw na Samsungu i Panasonicu i się przekonasz że na Panasie po 10 minutach nawet tabelka będzie widoczna ale zniknie zaraz po przełaczniu na inny obraz , a na Samsungu po minucie nie 10 tabelka będzie niesamowicie widoczna jako cień w tle . Owszem też zniknie . I dlatego napisałem co widziałem . Ty piszesz o Pioneerze na którym wysmarzyłeś :) jakieś logo z gry .
 

Fella

New member
Może się nie za ściśle wypowiedziałem . Nie chodzi mi o wypalone na stałe loga których już nie można usunąć . Tylko o szybkość powstawania duszków czy jak go zwał . Jak masz dostęp do dwóch tych telewizorów , zrób experyment . Zapodaj jakiś obraz statyczny najlepiej tabelke z wyraźnymi konturami i zostaw na Samsungu i Panasonicu i się przekonasz że na Panasie po 10 minutach nawet tabelka będzie widoczna ale zniknie zaraz po przełaczniu na inny obraz , a na Samsungu po minucie nie 10 tabelka będzie niesamowicie widoczna jako cień w tle . Owszem też zniknie . I dlatego napisałem co widziałem . Ty piszesz o Pioneerze na którym wysmarzyłeś :) jakieś logo z gry .


Niestety nie mam już okazji potestowania tych TV. jakiś czas temu chciałem kupić VT30 który nie spełnił moich oczekiwań i zaczęły się poszukiwania stąd mam mocno sprawdzony temat ekranów serii z 2011r.

Na chwilę obecną kupiłbym d6900 który w dając taka jakość/wyposażenie za taką cenę jest REWELACYJNY!!! Jednak czekam na Panasonica VT50 moze mnie pozytywnie zaskoczy ;-). Jeżeli nie - kupuje d6900

Jeżeli chodzi o wypalanie.

Powidoki - jako element który znika po 5-10min. Naprawdę mi nie przeszkadza. Nawet nie za bardzo się wczuwałem czy zniknął szybciej na G30 czy D6900. Jeżeli go nie było po 15min. to dla mnie spoko i bez znaczenia

Wypalenie - jako element widoczny stale. Próbowałem na G30 i D6900. Zostawiłem na statycznym obrazie przez ~ 24h. Wszystkie systemy zabezpieczające przed wypalaniem włączone. Po tym czasie włączyłem normalny program - po około 3h popatrzyłem na jeden i drugi ekran i nie było śladu. Dla mnie jest to remis. :)

Jeżeli chodzi o wypalenia to mozna mnożyć przykłady na Sasmungu i Panasonicu. Jakiś gość płacze ze wypalił logo i bieda. Widziałem piękne wypalenia na Panasonicach z 2011 i na Samsungach. Każda plazma wymaga odrobinę "higieny użytkowania", ale akurat Ty o tym doskonale wiesz ;-)

Sorry za off top

Pozdr.
Fella
 

peterka1000

Member
Bez reklam
Co do higieny się całkowicie z Tobą zgadzam . A tak troszkę z innej beczki to miałem znowu okazje pooglądać topowe modele LCD FULL LED jak i LCD EDG LED i jeszcze bardziej się przekonałem że kolejnym telewizorem będzie Plazma 55VT50 . Jednak w jakości obrazu naturalnego powtarzam naturalnego plazma nawet za 3000 zł bije topowe modele LCD FULL LED na głowe . Taka prawda . Dla mnie telewizor ma wyświetlać dokładnie taki sam obraz jak widze w danej chwili za oknem . ŻADEN powtarzam żaden LCD czy to CCF czy EDGE LED czy FULL LED tego nie potrafi . Obraz tworzony przez telewizory w technologii LCD jest że się tak wyraże ''swój '' czyli zamiast odwzorowywać rzeczywistość otoczenia , tworzy swój własny obraz świata . Więc prawda jest taka że jedynie co na LCD LED wypada dość korzystnie to wszelkiego rodzaju filmy animowane , bo i tak są one tylko tworem fantazyjnym ich stwórcy , więc czy rybka Nemo ma barwe zieloną czy czerwoną i przy tym świeci nei ma znaczenia . :) Dlatego w sklepach zauważcie że na 90 % telewizorów LCD LED leci materiał w stylu filmów animowanych lub relamowych sztucznie wymyślonych . Ale wystarczy o poproszenie aby na dwóch telewizorach obok siebie zapodać jakiś kanał pokazujący realny świat , żeby odejść zniesmaczonym od kazdego telewizora LCD LED . Taka prawda . Pozdrawiam
 

pawelosinski

New member
spójrz na moje porównanie - co prawda z ST30, ale dla GT będzie tylko lepiej (dla tego drugiego)

http://www.hdtv.com.pl/forum/samsung/67551-ps51d6900-48.html
post 474

Po wymianie D6900 na ST30 dopiero po dokładnym potestowaniu w domu zauważyłem, że mam po bokach zielone plamy, a środek ekranu jest różowy - widać szczególnie na bardzo jasnych obrazach :( :( :( na czarnym tle boczne obszary zielone są szare zamiast czarne... a TV ma 2500 godzin nastukane (sprzedawca mówił, że trochę ponad tydzień temu go na ścianę powiesił...) Jako że nie mają drugiego zapuszczę na parę godzin plansze kolorowe i jeśli się nie wyrównają te plamy to chyba powrócę do 6900 i jednak oswoję się z judderem... był mniej denerwujący jak kolorowanka...

Jeśli wolisz obraz naturalny, ale mocno kontrastowy i z dobrą białą, jasną bielą, mocno ostry i wyraźny i zależy Ci na multimediach - weź D6900
Jeśli preferujesz łagodny, filmowy, troszkę rozmyty i nieostry obraz i chcesz używać upłynniacza ruchu aby pozbyć się juddera, często oglądasz kanały SD - weź GT30, uprzednio KONIECZNIE dokładnie sprawdzając, czy nie ma plam
 
Do góry