Samsung LE32N71B czy Samsung Le37R72B

magiclong

New member
Witam. Przeglondając posty i analizująć wypowiedzi oraz porównania chciałbym aby podpowiedział mi któś który wybrać model. Niechodzi mi o porównanie parametrów tych LCD-ów bo te zapewne wszyscy znają ale o rozmiary. Otóż ze względu na rozmiary pokoju maksymalan odległość od tv bedzie 2,5 m do 3,5 m - na tyle pozwalają warunki zabudowy pokoju. Bedę korzystał z tunera sat Dreambox - programy C+PL + Polsat Cyfrowy+ Premiere Word Niemcy + Canal+ Holandia + Sky Uk oraz tv kabelowa( słabiy sygnał)

P.S. czy może wiecie jak można obecnie wykorzystać usb w serii N71 ...oprócz podłączeia drukarki i wydruku fotki z karty pamieci (tak wyczytałem na aukcji alegro)
 

darien

New member
Dziś przyglądałem się wspomnianym przez Ciebie modelom +40R72B i brałem pod uwagę właśnie wielkość. Moja odległość od tv to 3,5-4m. Stwierdziłem, że 32 cale to jednak maleństwo i 37 to minimum dla mnie. Stałem od odbiorników może z 2,5 m i moje wrażenie było na korzyść większych TV. W LE32N71B kuszą mnie tylko 2xHDMI, ale niestety na 40-stkę tego modelu narazie mnie nie stać
 

magiclong

New member
Hmm mi również w sklepie sie wydawało ze 3 m otległość od 37 cali bedzie znośnie. A mimo dobrego wyposażenia N71 skłaniam sie ku seri R72B - 37 cali... ale obawiam sie ze jak już wyląduje on w pokoju na stoliku okaże sie że jest zaduży..... i wiadomo nigdy nieogląda sie tv z tego samego miesca. Jeżeli bedą u mnie zajomi i usiądą na kanapie bedą około 2 - 2,5 metra od tv.... nie wiem czy tegabagyty poprostu nie bedą denerwujące i czy bedzie widoczna pikseloza z takiej odległości. Moze lepiej mnieszy 32 i a lepiej uposażony jak seria N71B....? Wiekszy nie zawsze zanczy lepszy? :D
W sklepie twierdzą ze 2,5 metra przy 37 calach to pomyłka......
 

detom

New member
Ja mam podobny dylemat ale co do modelu a nie wielkości (37" po prostu mi się nie zmieści). Z tego co się orientuje to przy kiepskim sygnale może lepiej byłoby 32" ale DVD,C+ a zwłaszcza gdybyś miał HD z 3m to już 37" bym postawił.
Problem dla mnie stanowi to że nigdzie nie mogę przekonać się na własne oczy czy N71 jest lepszye od R71 a jeśli tak to o ile. Czy Ty miałeś okazje porównać oba modele ?
 

magiclong

New member
Wiesz widziałem ale niejednocześnie i wiesz wg mnie obydwa są okey ale był to w 1 jak i drugi przypadku sygnał dvd i wyglądał cudownie - ja oglądam dużo telewizji satelitarnej - zachodnie, przeważnie mecze piłki nożnej :) i zamierzam kupic tuner cyfrowy HD z wbudowanym dvd i HDD dreambox 8000 (ale jszcze nie ma w sprzedaży . Wracajądz do tv - madele te nieróżnią sie zbyt wieloma parametrami. Ale chciałbym je porównać z N71 a tego kurna w sklepach nie mają (przynajmniej tam gdzie pytam) Niestety 37 cali serie S i z 3 mietrów nie widziałem że mi sie cos rozmazuje ..... ale pewnie dlatego że sygnał był super... kurcze już sam nie wiem najchetniej wziołbym dwa do domu 32 i 37 cali podłączył i wybrał.... Kurcze czy ktoś ma jeszcze jakąś radę.... fakt jak biegałm z metrem po pokoju to musze siedzieć na drugim końcu pokoju ma 3,5 m i w koncie po przekątnej na fotelu 4 metry... tak naprawde to chyba czekam na wypoweidz ..."stary biersz 37 cali LE37 R72B !!!!..." Pomóżcie :blagam: skołowanemu :( :confused:
 

-bienek-

New member
Witam. W MediaMarkt w Rzeszowie mialem okazje porownac n71 i r71.Powiem szczerze ze szukalem Sharpa bv9 ale niestety go nie mieli.Jak wchodzilem do sklepu to nie wiedzialem zbyt wiele o modelach samsunga. Jednak gdy zobaczylem n71 i r71 to od razu zauwazaylem ze ten sam filmik z Ice Age 2 na n71 wygladal ladniej. Kilka razy przechodzilem obok tych tv i wyraznie bardziej podobal mi sie n71. Szczegolnie byla zauwazalna roznica w kolorach.Na n71 bylo ich wiecej i byly bardziej zywe. Przejscia pomiedzy kolorami byly duzo lagodniejsze i nie bylo widac efektu teczy. Mozna to zauwazyc np planie z niebieskim niebem. Zaznaczam ze nie wiedzialem wczesniej ze n71 to nowa seria i ze 25 miliardow kolorow. Wiecej nie jestem w stanie powiedziec bo nie interesowalem sie zbytnio tymi modelami. Niestety nie wiem jak wyglada obraz na sharpach serii 9 bo nie moge ich nigdzie znalezc. Gdyby mi on nie pasowal to mysle ze pewnie wybralbym n71.Pozdrawiam
 

detom

New member
No i zdecydowałem się na N71, od dwóch dni stoi u mnie w domu. Decyzje podjąłem po zobaczeniu w sklepie obok siebie r71 i n71 i przewaga była wyraźnie po stronie n71. Ma dwa gniazda HDMI i ciekawstkę w postaci czytnika kart pamięci. Jestem zadowolony ale stwierdzam że bardzo ważna jest jakość sygnału (zresztą nie ja pierwszy). Kupowanie LCD w moim przekonaniu ma sens jeśli się nastawiamy na telewizję HD, dobre DVD czy odtwarzacze HD. Wtedy LCD pokaże wszystkie zalety. Ja jak na razie mam C+ jak długo to się zobaczy ;)
 

rad

New member
do detoma - n71 watcher'a:
Ja tez juz prawie sie na niego zdecydowalem. Napisz prosze jak ten LCD radzi sobie z sygnalem analogowym. No i jakie sa twoje odczucia dotyczące czerni, odzwierciedlenia kolorów, dzwięku z dość "dziwnie" umieszczonych głośników (czy wogóle można dostrzec roznice po wlaczeniu TruSurround). Co ci sie w nim nie podoba?
 

magiclong

New member
Co oprócz zdjęć można otwarzać z tyxh kart pamieci w N71..a i gdzie go kupiłej i zaile? Mam nokie N(0 która robi filmy mp4 czy N71 wogule jest to mozliwe odtworzy takie filmy czy tylko zdjecia z foto...? Próbowałeś coś w tym temacie....? Ja dalej nie wiem czy 37R72 czy 32N71...kiepski mam sygnal z kabalówki ale mam pC i c+ i parę innych pakietów.... próbowaliście kiedyś może ps2 na swoich lcdekach???
 

jackuc

New member
detom napisał:
No i zdecydowałem się na N71, od dwóch dni stoi u mnie w domu. Decyzje podjąłem po zobaczeniu w sklepie obok siebie r71 i n71 i przewaga była wyraźnie po stronie n71. Ma dwa gniazda HDMI i ciekawstkę w postaci czytnika kart pamięci. Jestem zadowolony ale stwierdzam że bardzo ważna jest jakość sygnału (zresztą nie ja pierwszy). Kupowanie LCD w moim przekonaniu ma sens jeśli się nastawiamy na telewizję HD, dobre DVD czy odtwarzacze HD. Wtedy LCD pokaże wszystkie zalety. Ja jak na razie mam C+ jak długo to się zobaczy ;)

I jak wrażenia? Nie za mały ten 32". Też mam ten sam dylemat czy nie łyknąć LE37R72 ?
Gdzie kupowałeś?
Pozdrawiam
 

mcloud

New member
No wlasnie nad tym samym sie zastanawiam ...
LE32N71B czy moze LE37R72B. Czym sie rozni wersja LE32M71 od N71?

Z jednej strony wole 32" i lepsze wyposazenie ... ale 37" kusi kusi... :p
 

Pitsy

New member
przy takich odległościach jak podajecie to przy ogladaniu normalnych kanałów 32' wystarczy, ale szybko okaze się ze przy ogladaniu programów HD - 32' a nawet 37' to trochę za mało i trzeba sie przesiadać jeszcze blizej.
Tak wiec myslę że rozsądny kompromis to 37'.
 
Do góry