Kiedy wreszcie nadejdzie ten moment??? ;-)))

Kilmar

New member
Można oszaleć...
LCD kupuję juz od prawie pół roku. Najpierw jeszcze myślałem o plazmie. Potem szukałem między innymi markami. Ostatecznie stwierdziłem, że 40M61B to to co chcę mieć. Ponieważ jednak zbliżały się MŚ stwierdziłem, że poczekam bo ceny spadną. I spadły ale na samsung.de znalazłem, że wchodzi M71. I w końcu wszedł również u nas Niestety kosztował ponad 10K więc cena "trochę" dla mnie za wysoka. Więc znów czekam… I już, już go prawie mam bo cena w sklepach www i na allegro wynosi nawet 8600 a tu się pojawia 40F71 ze swoim full HD :D
I znowu nie wiem… Czekać czy nie?? Niby zawsze będzie pojawiało się coś nowego i pewnie będę z M71 bardzo zadowolony Z drugiej jednak strony skok z 1366 x 768 na full HD to może co na co warto poczekać.
Co o tym myślicie ?? :confused: Wystarczy 1366 x 768 przy 40 calach czy potrzeba full HD ??

Mam tylko nadzieję, że moja żona zniesie info o konieczności poczekania jeszcze paru miesięcy

pozdrawiam
Kilmar
 

dnc

Moderator
VIP
Zdecydowanie polecam zaczekać. Może rok, może dwa. W 2007 roku powinien pojawić się model 40M81, a w 2008 40M91. I jeśli wszystko pójdzie tak jak powinno w 2009 roku powinien wyjść model 40M100SE. To bedzie model FullTotalHD. ta wersja będzie zaskakiwać nie tylko wspaniałą jakościa obrazu, ale także nowymi możliwościami 3D. Będzie można dotknąć tego co pojawi się na ekranie!!! :eek:k:

A tak na powaznie?
Na poważnie każde czekanie przedłuża zmęczenie materiału. Nie czujesz juz, że masz dość i z chęcią wszystko byś rzucił do basenu z krokodylami? Na pewno tak! Dlatego polecam kupić model ten ostatni model.
1/ Na pewno będzie bardzo dobry dla Ciebie.
2/ Wreszcie będziesz mieć spokój.
3/ Zapewnij sobie dobre źródło sygnału a nie pożałujesz.
4/ Wreszcie będziesz miał na czym oglądać swoje filmy i TV!!!

Zatem...?
 

adamo_

New member
Bez reklam
Kilmar napisał:
Można oszaleć...
LCD kupuję juz od prawie pół roku. Najpierw jeszcze myślałem o plazmie. Potem szukałem między innymi markami. Ostatecznie stwierdziłem, że 40M61B to to co chcę mieć. Ponieważ jednak zbliżały się MŚ stwierdziłem, że poczekam bo ceny spadną. I spadły ale na samsung.de znalazłem, że wchodzi M71. I w końcu wszedł również u nas Niestety kosztował ponad 10K więc cena "trochę" dla mnie za wysoka. Więc znów czekam… I już, już go prawie mam bo cena w sklepach www i na allegro wynosi nawet 8600 a tu się pojawia 40F71 ze swoim full HD :D
I znowu nie wiem… Czekać czy nie?? Niby zawsze będzie pojawiało się coś nowego i pewnie będę z M71 bardzo zadowolony Z drugiej jednak strony skok z 1366 x 768 na full HD to może co na co warto poczekać.
Co o tym myślicie ?? :confused: Wystarczy 1366 x 768 przy 40 calach czy potrzeba full HD ??

Kilmar


---------------------

Czesć, masz rację ..... można oszaleć ja nie wybierałem z LCD ,ale z CTR i pół roku mi to zajeło, poczekałem , przeszło mi i teraz juz zamówiłem model Philips 31" 551/12 bo bym znowu pier...ca dotał.
 

gatar

Active member
Bez reklam
Kilmar --> Czy Ty masz Swoje zdanie ?
Mam kolege, który podobnie mówi/mysli kupując od lat kilku aparat cyfrowy.
Oczywiście do dzisiaj nie kupił. Podobnie mozna kupowac PC.
Nie daj sie zwariować. Chyba, że tak ...lubisz. :)
Kup to na co Cie stac dzisiaj. No chyba, że Twój sposób na zakup to ciągłe wybieranie. Ja LCD wybierałem nieco ponad miesiąc.
Współczuje żonie :)
 

Kilmar

New member
<rotfl> dzięki za życzliwe słowa
Gdybym nie miał zadnego tv pewnie juz dawno bym kupil "cokolwiek" Poniewaz mam a chce i tak poczekac az m71 zejdzie di 8K to szukam i sie pytam
Moze dla kogos 9K to nic nie warte grosze dla mnie nie i dlatego zadalem proste pytanie "czy warto czekac na tv z full HD"??
Nie pytalem czy mam czekac na M91 czy jeszcze nie istniejacy M101
Jesli to wg was jest paranoja to po cholere jest to forum?? Mozna przeciez pojsc do MM i po prostu kupic jakiegos "pulkownika" W porownaniu z 29 calowyn crt i tak bede zadowolony....

pozdrawiam
 

Mareq

New member
Jak masz potrzebe to kupujesz najlepszy sprzet na jaki Cie stac w danym momencie i zamykasz temat, bo inaczej to znowu za jakis czas pojawisz sie na forum z 'tym samym' postem ....

A odpowiadajac na watek "kiedy wreszcie nadejdzie ten moment?" - to smiem powiedziec ze nigdy, bo zawsze cos sie pojawi na horyzoncie ...
 

detom

New member
Jako że to mój pierwszy post na forum to najpierw się przywitam i podziękuję wszystkim za wiele cennych informacji które na forum uzyskałem.

Odnośnie zakupów LCD. Ja też jestem na takim etapie, moja kobieta też już nie może mnie słuchać :D rozdzielczości, wielkości, kolory, wzory, masakra. Mam jednak ją wyrozumiałą i nawet próbuje ze mną wybierać oczywiście zwracając uwagę na jakość obrazu a nie na parametry techniczne. Może to jest jakaś metoda, zabrać ze sobą kobietę która będzie dość obiektywna ponieważ jej nie interesują parametry techniczne które my bez przerwy wertujemy tylko oceni to co widzi. Przy okazji bedzie uczetniczyć w zakupie więc będzie współwinna :D . Moim skromnym zdaniem nie należy kupować sprzętów najnowszych. Ich cena jest zawsze wysoka a po wyjściu jeszcze nowszego modelu mocno spada. Lepiej kupić chyba coś nieco starszego np. R71 a oszczędzone pieniądze wydać na pare cali więcej, dobre DVD lub po prostu na tuner N ;) Co do zakupu full HD wydaje mi się że nie ma co inwestować w taki telewizor jeśli wybieramy rozmiar 40" no chyba że będziemy siedzieć z nosem przy ekranie. Na koniec moje subiektywne odczycia po wizycie w Saturnie gdzie miałem okazje porównać R71 i M61 stojące obok siebie. Nasz wybór padł na R71. Różnice miedzy modelami są niewielkie i do zobaczenia jak LCD stoją obok siebie a R71 mozna już dostać (32") za 3600 więc... nie dajmy się zwariować.
Życzę owocnych zakupów i zadowolenia ze sprzetu.
Pozdrawiam.
 

Przemcio73

New member
detom napisał:
Jako że to mój pierwszy post na forum to najpierw się przywitam i podziękuję wszystkim za wiele cennych informacji które na forum uzyskałem.

Odnośnie zakupów LCD. Ja też jestem na takim etapie, moja kobieta też już nie może mnie słuchać :D rozdzielczości, wielkości, kolory, wzory, masakra. Mam jednak ją wyrozumiałą i nawet próbuje ze mną wybierać oczywiście zwracając uwagę na jakość obrazu a nie na parametry techniczne. Może to jest jakaś metoda, zabrać ze sobą kobietę która będzie dość obiektywna ponieważ jej nie interesują parametry techniczne które my bez przerwy wertujemy tylko oceni to co widzi. Przy okazji bedzie uczetniczyć w zakupie więc będzie współwinna :D . Moim skromnym zdaniem nie należy kupować sprzętów najnowszych. Ich cena jest zawsze wysoka a po wyjściu jeszcze nowszego modelu mocno spada. Lepiej kupić chyba coś nieco starszego np. R71 a oszczędzone pieniądze wydać na pare cali więcej, dobre DVD lub po prostu na tuner N ;) Co do zakupu full HD wydaje mi się że nie ma co inwestować w taki telewizor jeśli wybieramy rozmiar 40" no chyba że będziemy siedzieć z nosem przy ekranie. Na koniec moje subiektywne odczycia po wizycie w Saturnie gdzie miałem okazje porównać R71 i M61 stojące obok siebie. Nasz wybór padł na R71. Różnice miedzy modelami są niewielkie i do zobaczenia jak LCD stoją obok siebie a R71 mozna już dostać (32") za 3600 więc... nie dajmy się zwariować.
Życzę owocnych zakupów i zadowolenia ze sprzetu.
Pozdrawiam.
Święta racja (użytkownik R72) Nie dajmy się zwariować ;)
 

Marcin_s

Member
Kilmar napisał:
<rotfl> dzięki za życzliwe słowa
Gdybym nie miał zadnego tv pewnie juz dawno bym kupil "cokolwiek" Poniewaz mam a chce i tak poczekac az m71 zejdzie di 8K to szukam i sie pytam
Moze dla kogos 9K to nic nie warte grosze dla mnie nie i dlatego zadalem proste pytanie "czy warto czekac na tv z full HD"??
Nie pytalem czy mam czekac na M91 czy jeszcze nie istniejacy M101
Jesli to wg was jest paranoja to po cholere jest to forum?? Mozna przeciez pojsc do MM i po prostu kupic jakiegos "pulkownika" W porownaniu z 29 calowyn crt i tak bede zadowolony....

pozdrawiam
Widze ze nie wiesz co to 4K
to nie 4 tysiace zloty ale rozdzilczosc Full HDx2
W ten sposob nigdy sie nic nie kupi bo juz widzialem tych czekajacych na samsunga 71 i ich rozterki gdy stwierdzali ze ma on gorszy obraz od 61
Inna sprawa - zwrocil mi na to uwage Kiki. Natryce Full hd sprawdzaja sie na sygnale HD a lipa zaczyna se w PALu.
Przypomina mi sie analogia z rynkiem motocykli enduro - kolesie maja kase i co kupuja - najdrozszego KTM ktory ich poniewiera... Niestety trzeba kupowac sprzet na mozliwosci. Na mozliwosci stacji. Jeszcze dlugo "Half" HD bedzie bedzie super perspektywicznym zakupem na pograniczu HD i PAL
 
Ostatnia edycja:

pablo82

New member
Ja też czytam forum już prawie dwa miesiące, potem porównuję telewizory w MM itd itd Mam podobną rozterkę- kupować teraz 37 calowca 1366x768 czy poczekać na Full HD? W moim przypadku pewnie czekać nie warto (zwłaszcza, że odległość od oczu do ekranu to ok. 4 metry... i podejrzewam, że w ogóle nie zobaczę różnicy- ani między 1366x768 i 1920x1080, ani między sygnałem 720p i 1080i czy to na HD Ready czy to na Full HD). Ale żeby mieć stuprocentową pewność... zaczekam :smile: jeszcze ten miesiąc bo mówcie co chcecie, ale jeśli już czekać to właśnie teraz!!!
Bo za miesiąc (za 2 tygodnie może nawet) pewnie w każdym MM (i nie tylko rzecz jasna) będzie sobie można porównać obraz HDTV w różnych rozdzielczościach na różnych telewizorach! W ciągu jednego miesiąca: zacznie działać w Polsce HDTV, pojawi się chociażby... Full HD XD1E i będzie można się przekonać czy Full HD jest takie dobre czy też nie!

A więc co do... dostawania ****** JĘZYK!! :lol: to wolę podostawać go jeszcze przez ten miesiąc z powodu takiego, że nie mam nic oprócz pieniędzy niż potem dostawać go przez lata z powodu takiego, że kupiłem coś z czego nie jestem zadowolony i jeszcze do tego jestem... bez pieniędzy.
 

Kilmar

New member
Marcin_s napisał:
Widze ze nie wiesz co to 4K
to nie 4 tysiace zloty ale rozdzilczosc Full HDx2
Cooo???
Bardzo mozliwe ze to rowniez rozdzilczosc Full HDx2
Natomiast ja piszac 8K czy 9K mialem na mysli kilo pln czyli tysiace
Z tym oznaczeniem spotkalem sie juz wiele razy i w wielu miejscach
Rzeczywiscie nie wiedzialem ze 4K rozdzilczosc Full HDx2 ale nie wiem co to ma do rzeczy skoro nt. temat nie ma ani słowa

OK - do wszystkich - dzieki za kubeł zimnej wody
decyzje podjalem
pozdrawiam
 

p00h

Member
Marcin_s napisał:
Widze ze nie wiesz co to 4K
to nie 4 tysiace zloty ale rozdzilczosc Full HDx2
W ten sposob nigdy sie nic nie kupi bo juz widzialem tych czekajacych na samsunga 71 i ich rozterki gdy stwierdzali ze ma on gorszy obraz od 61
Inna sprawa - zwrocil mi na to uwage Kiki. Natryce Full hd sprawdzaja sie na sygnale HD a lipa zaczyna se w PALu.
Przypomina mi sie analogia z rynkiem motocykli enduro - kolesie maja kase i co kupuja - najdrozszego KTM ktory ich poniewiera... Niestety trzeba kupowac sprzet na mozliwosci. Na mozliwosci stacji. Jeszcze dlugo "Half" HD bedzie bedzie super perspektywicznym zakupem na pograniczu HD i PAL

_Czasem_ warto poczekać. Na przykład IMO warto było czekać na Panasonica PV60. W chwili obecnej, jak ktoś ma w planie nabycie PlayStation3 to warto poczekać na jakiś dobry telewizor FullHD, np XD1. Oczywiście o ile są na to pieniądze.

Co do teorii o PALU, to nie zgadzam się. Telewizory HD-ready wszystkie, niezależnie czy Full-HD czy nie, kiepsko sobie radzą z sygnałem SD, albo raczej, nie zależy to od rozdzielczości panela, a od skalera (np na Panasonicu PV60 SD wygląda OK, na Samsungu 42P5H - o takiej samej rozdzielczości, też plazma - tragicznie). Na dodatek wady skalera bardziej eksponuje LCD, plazma ma miększy obraz, więc trochę lepiej sobie z tym radzi.
Przy większej rozdzielczości, czyli np. FullHD, obraz SD powinien być lepszy niż na panelu HD-ready - po prostu skalowanie będzie dokładniejsze, więc (przynajmniej teoretycznie) FullHD będzie lepszy od HD-ready nawet na SD.
 

Marcin_s

Member
p00h napisał:
_Czasem_ warto poczekać. Na przykład IMO warto było czekać na Panasonica PV60. W chwili obecnej, jak ktoś ma w planie nabycie PlayStation3 to warto poczekać na jakiś dobry telewizor FullHD, np XD1. Oczywiście o ile są na to pieniądze.

Co do teorii o PALU, to nie zgadzam się. Telewizory HD-ready wszystkie, niezależnie czy Full-HD czy nie, kiepsko sobie radzą z sygnałem SD, albo raczej, nie zależy to od rozdzielczości panela, a od skalera (np na Panasonicu PV60 SD wygląda OK, na Samsungu 42P5H - o takiej samej rozdzielczości, też plazma - tragicznie). Na dodatek wady skalera bardziej eksponuje LCD, plazma ma miększy obraz, więc trochę lepiej sobie z tym radzi.
Przy większej rozdzielczości, czyli np. FullHD, obraz SD powinien być lepszy niż na panelu HD-ready - po prostu skalowanie będzie dokładniejsze, więc (przynajmniej teoretycznie) FullHD będzie lepszy od HD-ready nawet na SD.
Full HD maja jeszcze gorzej bo musza obrobic znacznie wiecej pixeli... i to nie teoretycznie a praktycznie. Wiec jesli full HD to za moze 2-3 lata jak matryce i elektronika beda jeszcze szybsze - na razie NIE
Cytat z pewnego guru dyskusja byla czy brac teraz full HD czy nie : "Jest odwrotnie . Full HD - w przypadku słabego sygnału nie zdąży obrabiać pixela/ Łaczy i powstaje pixeloza" - on to juz widzial...
 
Ostatnia edycja:

Przemcio73

New member
Marcin_s napisał:
Full HD maja jeszcze gorzej bo musza obrobic znacznie wiecej pixeli... i to nie teoretycznie a praktycznie. Wiec jesli full HD to za moze 2-3 lata jak matryce i elektronika beda jeszcze szybsze - na razie NIE
Cytat z pewnego guru dyskusja byla czy brac teraz full HD czy nie : "Jest odwrotnie . Full HD - w przypadku słabego sygnału nie zdąży obrabiać pixela/ Łaczy i powstaje pixeloza" - on to juz widzial...
Witam. Jeśli to prawda to chyba nici z zakupu sharpa full hd 37 cali (na razie;) ) Mam R72 i co do kablówki to radzi sobie całkiem dobrze ku mojemu zdziwieniu.
pozdrawiam
 

p00h

Member
Marcin_s napisał:
Full HD maja jeszcze gorzej bo musza obrobic znacznie wiecej pixeli... i to nie teoretycznie a praktycznie. Wiec jesli full HD to za moze 2-3 lata jak matryce i elektronika beda jeszcze szybsze - na razie NIE
Cytat z pewnego guru dyskusja byla czy brac teraz full HD czy nie : "Jest odwrotnie . Full HD - w przypadku słabego sygnału nie zdąży obrabiać pixela/ Łaczy i powstaje pixeloza" - on to juz widzial...

Rozumiem, ale nie mieszaj proszę ludziom w głowach (i nie dawaj się zwariować). To nie jest wina rozdzielczości Full-HD tylko kiepskiego skalera, czyli dotyczy to pewnie znacznej części obecnych paneli FullHD (szczególnie tych tańszych) ale nie jest to problem nie do naprawienia.

Jeśli chodzi o obecnie dostępne panele typu BenQ, Acer itp. to zgodze się z cytowanym źródłem w 100%, jest gorzej niż na cenowo równoważnych panelach o niższej rozdzielczości.

Dlatego właśnie pisałem, że można poczekać na dobry telewizor Full HD - bo może na Sharp XD1 będzie to wyglądało OK, przecież AFAIK nikt jeszcze nie testował PAL na tym panelu. I dlatego warto poczekać - recenzje powinny się posypać w ciągu najbliższego tygodnia/dwóch.
 

Marcin_s

Member
p00h napisał:
Rozumiem, ale nie mieszaj proszę ludziom w głowach (i nie dawaj się zwariować). To nie jest wina rozdzielczości Full-HD tylko kiepskiego skalera, czyli dotyczy to pewnie znacznej części obecnych paneli FullHD (szczególnie tych tańszych) ale nie jest to problem nie do naprawienia.

Jeśli chodzi o obecnie dostępne panele typu BenQ, Acer itp. to zgodze się z cytowanym źródłem w 100%, jest gorzej niż na cenowo równoważnych panelach o niższej rozdzielczości.

Dlatego właśnie pisałem, że można poczekać na dobry telewizor Full HD - bo może na Sharp XD1 będzie to wyglądało OK, przecież AFAIK nikt jeszcze nie testował PAL na tym panelu. I dlatego warto poczekać - recenzje powinny się posypać w ciągu najbliższego tygodnia/dwóch.
OK moja rozmowa dotyczyla Sharpa XD1... tyle mam do powiedzenia
 

p00h

Member
Marcin_s napisał:
OK moja rozmowa dotyczyla Sharpa XD1... tyle mam do powiedzenia

? Trochę nie rozumiem. Ktoś widział gdzieś Sharpa XD1 odtwarzającego PAL? Jak tak to podziel się linkiem, na pewno wszystkich to zainteresuje :)
 

detom

New member
p00h napisał:
Rozumiem, ale nie mieszaj proszę ludziom w głowach (i nie dawaj się zwariować). To nie jest wina rozdzielczości Full-HD tylko kiepskiego skalera, czyli dotyczy to pewnie znacznej części obecnych paneli FullHD (szczególnie tych tańszych) ale nie jest to problem nie do naprawienia.

A ja nie do końca się z tym zgodzę. Jakość skalera jest ważna i owszem ale nie jest on artystą malarzem i jeśli musi z jednego piksla zrobić dwa (hd redy) albo trzy (full HD) (nie czepiajcie się liczby dwa, trzy bo nie w tym rzecz, w każdym razie więcej dla fullHD) to cudów nie ma i przy podobnym algorytmie na full HD jak na mój gust musi to wyglądać gorzej. Ja już pomijam kwestię potrzeby dużo wyższej wydajności obliczeniowej dla skalera full HD i związane z tym koszty. Nie wydaje mi się aby producenci przejmowali się jakoś strasznie przetwarzaniem sygnału SD przez ich LCD. Czy producent bolidów dla formuły 1 przejmuje się że te samochody nie sprawdzą się na drogach zwłaszcza polskich ? Jak sama nazwa wskazuje LCD full HD robionę są do takiego a nie innego sygnału. Każdy inny sygnał jest tylko złem koniecznym.
 
Do góry