Brightness pops czyli skoki jasności

lgawron

New member
Na necie znalezc mozna watki na 70 stron o naglych skokach jasnosci w plazmach D7000 oraz D8000. Im dalszy firmware w moim 64D8000 (obecnie 1021) tym jest coraz gorzej:

- tresc 60Hz ma coraz wiecej skokow jasnosci w ciemnych scenach
- wersje 1018.1 Samsung spapral (zostala w ogole zdjeta ze stron, oczywiscie zdazylem zainstalowac). Od tej wersji faktycznie ogolna jasnosc TV bardzo mocno spadla, czern zszarzala a jednoczesnie caly obraz wyglada jak sprany. Zadna kolejna wersja nie naprawila w/w problemu - downgrade niestety nie jest mozliwy.


Czy ktos z was ma takie problemy? A jesli tak, czy ktos juz walczyl z nimi za pomoca tego haksiora?

Jako, ze operacja jest dosc "niskopoziomowa" i jednoczesnie nieodwracalna nadal sie waham...
 

marcinch

New member
hmm, zauważyłem coś takiego chyba u siebie wczoraj, oglądałem wieczorem film, dość ciemne sceny - mam wyraźnie widoczne skoki czarnych pasów, film nie wypełniał pełnej matrycy - dolny i górny pas co chwilę jakby się rozjaśniał - nie wiem czy właśnie o to ci chodzi? nie wiem tylko czy to tylko skok jasności pasów czy całego obrazu. podobno jest to celowe zagranie w celu uniknięcia wypaleń i duchów. sam już nie wiem- czasami przerwa w skoku trwa kilka minut - czasami 20 sekund - od czego diabelstwo zależy? martwić się czymś. tv w wersji ps51d550
 

marecki6

New member
Bez reklam
ja wczoraj u siebie też coś takiego zauważyłem tzn. skoki jasności na czarnych pasach przy filmie, który nie wypełniał całości ekranu ... najgorsze, że nikt z oglądających tego nie zauważył a ja tak i teraz zapewne będę się skupiał zamiast na filmie to na tym efekcie
 

lgawron

New member
Jest na to jedno "rozwiazanie": Wrzucac na TV tresc 24Hz - wtedy mozna wlaczyc Cinema Smooth, a wtedy czestotliwosc wystepowania skokow jasnosci spada.

Aktualizacja logic board jest lepsza - tak naprawde wrzucamy na telewizor fragment firmware, ktory ktos wydlubal z oprogramowania dla modelu amerykanskiego. Niestety nadal jest to polsrodek - jasnosc nadal sie zmienia, a wiec kolory robia sie sprane, tyle, ze ... plynnie, a nie skokowo jak teraz.
 

marecki6

New member
Bez reklam
mam prośbę abyście zgłosili temat samsungowi bo jak się okazuje, kompletnie nie są świadomi, że taki problem występuje
 

maxan

New member
Bez reklam
Też to zauważyłem.... zmieniłem poziom czerni hdmi na normalny(z niski) i jest lepiej ale czasami też się zdarzają.
 

maxan

New member
Bez reklam
na stronie samsunga pojawił się nowy soft ... ktoś już testował ? jest jakaś poprawa ?
mam najnowszy soft do D550 czyli T-MST4DEUC_1027.1 wydaje mi się iż jest lepiej ze skokami jasności (poprzedni soft 1026) - nadal występują ale są mniej widoczne; innych zmian nie zauważyłem.
 

marecki6

New member
Bez reklam
ja wczoraj zrobiłem update i wygląda na to że jest lepiej .... tv świeci jaśniej i na razie nie zauważyłem skoków jasności ... czy ktoś z was może się podzielić sprawdzonymi ustawieniami obrazu ? no i przybyło kilka rzeczy m.in. youtube w hd
 
Do góry