Samsung LE40R74BD

jacek-ie

New member
Witam,

nabyłem przedwczoraj ww model TV, ale nie mogę znaleźć nic na forum o nim, czy to jakaś odmiana lokalna wersji ..R71/2/3 ?? TV nabyty w UK, Londyn.

Na razie poza wielkością obrazu nie mogę się podzielić specjalnie niczym więcej, gdyż jedyne źródełko sygnału to zwykły satelita cyfrowy, niekodowany (jestem w Irlandii i korzystam z zastanego w domu sprzętu).

Wrażenia z odbioru obrazu raczej mierne, ale to wina sygnału, DVD przewidywany w następnym miesiącu ;) - muszę odżyć po wydatkach :).

I w tym momencie pytanie do znawców - mam jedno wejście HDMI, jak podłączę DVD to już nie mam miejsca na dekoder satelitarny (platforma N być może ...) - są na to jakieś przełączniki/rozgałęźniki ?? Bo wachlowanie kablami mi się nie uśmiecha ... No i jeszcze pozostaje podpięcie PC'ta, na to jest akurat gniazdo VGA, ale skoro jest wyjście z karty graficznej DVI, to czemu go nie wykorzystać ??

I kolejne pytanie o kable - jaka długość jest dopuszczalna przy podłączeniu po HDMI ?? VGA są przeważnie ok 1,5 mb, spotkałem i dłuższe, ale za kosmiczne pieniadze - jak jest w tym przypadku ??

Pozdrawiam i przepraszam, jeżeli zadałem "banalne" pytania ...

J.
 

j.jacek

New member
witam
poczytaj to forum dokładnie sam mam te problemy myśle że znajdziesz tu wszystkie odpowiedzi na zadane pytania
pozdrawiam
 
Do góry