Samsung PS51D550 dopasonie rozmiaru 4:3 POMOCY!

marcinch

New member
witam, w starym tv philipsa 32pfl7603d/12 była piękna opcja rozszerzenia ekranu - nieproporcjonalnie oczywiście z pewną stratą - ale automatycznie aż do wypełnienia całej matrycy. teraz za diabła nie mogę tego znaleźć w w/w samsungu. problem w tym, że dzieciaki sporo oglądają nickelodeona i inne bajki - tam jest wszystko w 4:3 - a że to plazma - wiadomo - pozostają super czarne duchy po bokach, ktoś ma sposób na wymuszenie wypełnienia całego ekranu? tak łopatologicznie poproszę, dzieki!

i jeszcze pytanie o szczegółową instrukcję w pliku pdf - ktoś takową dysponuje? na stronie samsunga tylko angielska. ktośtutaj widziałęm po forum cytował fragmenty z pliku. gdzie jej szukać - wujek google guzik wie.
 
Ostatnia edycja:

maxan

New member
Bez reklam
Menu/obraz/regulacja ekranu...
Choć chyba nie idzie ustawić tam rozciągnięcia na cały ekran, przynajmniej ja nie wiem jak xd
Posiadam dekoder N i tam wystarczy przycisnąć na pilocie OPT i zmienić format obrazu na odcięcie /bądź rozciągnięcie (obraz jest wtedy na całym ekranie do tego dekoder jest na tyle sprytny że zapamiętuje to dla danego programu-nie musimy ciągle się bawić w przełączanie trybu obrazu). Jak to ustawić na tv nie wiem czarna magia. (w sumie to nigdy tego nie używam)
 

marcinch

New member
jezu, jeśli n-ka ma takie właściwości to będzi ebajer - wiedziałem że coś podobnego jest, ale jesli ona zapamiętuje dla każdego kanału to bajka- jestem w domu - na tv się nie da - dupos blados własnie -stary poczciwy zaj philips miał tą funkcję która działał idealnie. dzieki wielkie za sugestie z n-ką

co do samego obrazu - hmmm - jednak wydaje mi się że obraz na lcd philipsa był mimo wszystko ładniejszy 1400 pixeli na 32 calach z pixelplus 3d robiło robote. musze pokminić jeszcze z ustawieniami, ale czarów nie będzie - skóra wygląda u ludzików dziwnie - obadam jeszcze czy tylko na SD czy na HD też. ogólnie jednak roziar robi robote!

dzieki za odpowiedź raz jeszcze
 
Do góry