Samsung LCD seria M czy N

bodek

New member
Proszę o pomoc (porównanie) dwóch modeli samsunga LE32M61B i LE32N71B. Byłem zdecydowany na M61 ale nie wiem czy warto.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
Oczywiście seria M .
Jeśli postawisz je obok siebie to zobaczysz co to jest seria M.
Jest bardziej szlachetny , płynny, nasycony obraz.
 

fijol

New member
Samsung LE32M61B
Wyświetlanie 6.4 miliadrów kolorów
Czas reakcji matrycy: 8 mili sek
Stopa jasności 500 cd/m2
Stopa kontrastu 5000:1
Rozdzielczość 1366 x 768
Wejścia:
HDMI x1,
SCART x2,
S-Video x2,
Video x2,
Component x2

Samsung LE32N71B

Wyświetlanie 25.7 miliarda kolorów
Czas reakcji matrycy: 8 mili sek
Rozdzielczość 1366 x 768
Stopa jasności 500 cd
Stopa kontrastu 6,000:1
Paleta barw EBU 138%
MMS - wejście na 10 typów kart pamięci
Złącze USB
Złącza: HDMI x2, SCART x2, Component x1,
Złącza: słuchawkowe x1,S-Video x1, Composite x1, PC D-sub x1
Obrotowa podstawa 20°/20°

Seria N71 ma nowszą matrycę i bogatsze wyposażenie od M61

Moje uwagi do N71
- doskonały obraz z PC
- 2 gniazdka HDMI to w tej chwili minimum(n HDMI + DVD HDMI)
- nie musisz już ciągnąć kabla do PC aby zobaczyć zdjęcia z cyfrówki
masz na to sloty na 10 typów kart pamięci lub korzystasz z pendriva po USB dodatkowo możesz słuchać podkład muzyczny z pliku mp3 sprawdziłem działa doskonale
minusem jest fatalny (studniowy) dzwięk z samych głośników TV ale to jest urok chyba wszystkich LCD ...tylko dobry wzmaczniacz

Następcą M61 jest M71
 
Ostatnia edycja:

sylkis

New member
fijol napisał:
Samsung LE32M61B
Wyświetlanie 6.4 miliadrów kolorów
Czas reakcji matrycy: 8 mili sek
Stopa jasności 500 cd/m2
Stopa kontrastu 5000:1
Rozdzielczość 1366 x 768
Wejścia:
HDMI x1,
SCART x2,
S-Video x2,
Video x2,
Component x2

Samsung LE32N71B

Wyświetlanie 25.7 miliarda kolorów
Czas reakcji matrycy: 8 mili sek
Rozdzielczość 1366 x 768
Stopa jasności 500 cd
Stopa kontrastu 6,000:1
Paleta barw EBU 138%
MMS - wejście na 10 typów kart pamięci
Złącze USB
Złącza: HDMI x2, SCART x2, Component x1,
Złącza: słuchawkowe x1,S-Video x1, Composite x1, PC D-sub x1
Obrotowa podstawa 20°/20°

Seria N71 ma nowszą matrycę i bogatsze wyposażenie od M61

Moje uwagi do N71
- doskonały obraz z PC
- 2 gniazdka HDMI to w tej chwili minimum(n HDMI + DVD HDMI)
- nie musisz już ciągnąć kabla do PC aby zobaczyć zdjęcia z cyfrówki
masz na to sloty na 10 typów kart pamięci lub korzystasz z pendriva po USB dodatkowo możesz słuchać podkład muzyczny z pliku mp3 sprawdziłem działa doskonale
minusem jest fatalny (studniowy) dzwięk z samych głośników TV ale to jest urok chyba wszystkich LCD ...tylko dobry wzmaczniacz

Następcą M61 jest M71
no i pytanko m71 jest lepszy od n71??
 

pychmen

New member
Witam!
Podłączam się do pytania który telewizor wybrać...Mam ten dylemat i już sam nie wiem co robić.Czy 32n71b czy moze naprawde warto wydac troche wiecej na 32m71b?Proszę o pomoc.
 

j.jacek

New member
Czyżby obniżka?

Witam wszyskich
Z dniem 1 grudnia Samsung wprowadza ekspansywną sprzedaż telewizorów lcd serii M.Obecnie pierwsze egzemplarze w nowych cenach docierają do hurtowni.Sugerowane ceny detaliczne są na poziomie lcd serii N.
pozdrawiam cierpliwych
 

piti

New member
Witam,
Podlaczam sie do pytania odnosnie serii M. Widzial juz ktos M71 w akcji? Czysto teoretycznie z parametrow wynika ze w porownaniu do N71 ma gorsza palete barw i minimalnie slabsze podswietlenie, posiada za to 100Hz. Tylko jak to sie ma do praktycznych osiagow ?
Pozdrawiam,
Piti.
 

Je2ry

New member
Ja widzialem M71 i N71 obok siebie w mediamarkt i M prezentowal sie znacznie lepiej mimo ze na pierwszy rzut oka ma gorsze parametry ale niejestem znawca i rowniez czekam na porade experta co wybrac M71 czy N71?

No i jeszcze jedno ktory ww. Tv bedzie lepiej sie sprawowal wspolpracujac z PC - XBOX-em?
 

Czacha

New member
Tuner DVB w M71?

Je2ry napisał:
.. niejestem znawca i rowniez czekam na porade experta co wybrac M71 czy N71?

No i jeszcze jedno ktory ww. Tv bedzie lepiej sie sprawowal wspolpracujac z PC - XBOX-em?

Może wybór byłby łatwiejszy gdyby ktoś potwierdził czy M71 rzeczywiście ma tuner do naziemnej TV cyfrowej > http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=7671&page=8 no i jeszcze jedno
czytałem w wielu miejscach o problemie z brakiem możliwości wyłączenia Dynamic Dimming w N71 czy w M71 da się to wyłączyć?
 

j.jacek

New member
Witam wszystkich
Z przykrością informuje wszystkich użytkowników i potencjalnych nabywców lcd serii M,z pozycji menu serwisowego samemu nie można wyłączyć funkcji"Dynamic Dimmer"sprawdzone!!!
pozdrawiam rozczarowanych
 

Czacha

New member
j.jacek napisał:
Witam wszystkich
Z przykrością informuje wszystkich użytkowników i potencjalnych nabywców lcd serii M,z pozycji menu serwisowego samemu nie można wyłączyć funkcji"Dynamic Dimmer"sprawdzone!!!
pozdrawiam rozczarowanych
Dzięki - takiej informacji nie uzyskałbym u sprzedawcy (programy lojalnościowe itp) a akurat ten aspekt był dla mnie ważny.
 

Franko

New member
Witam,
Z tego co widze nie mozna jednoznacznie okreslic ktory tv jest lepszy N71B czy M61B??
W najblizszym czasie planuje kupno jednego z tych tv i jestem w kropce...
Tv bedzie ogladany z 3-4m podlaczona n-ka i x-box.


P.S Jakie kable zakupic najlepiej i czy wiecie moze gdzie w najlepszej cenie moge kupic te telewizory?Slyszalem ze ceny maja drastycznie spasc w niedlugim czasie...

z gory dziekuje za odpowiedz i pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

Je2ry

New member
j.jacek napisał:
Witam wszystkich
Z przykrością informuje wszystkich użytkowników i potencjalnych nabywców lcd serii M,z pozycji menu serwisowego samemu nie można wyłączyć funkcji"Dynamic Dimmer"sprawdzone!!!
pozdrawiam rozczarowanych

A co daje funkcja Danamic Dimmer bo nie bardzo wiem :niewiem:
 

j.jacek

New member
Witam
Funkcja "Dynamic Dimmer"powoduje ściemnianie i rozjaśnianie całego obrazu podczas oglądania, jest to dość uciążliwe i niestety wdoczne nawet dla laika.
Częstotliwość tego zjawiska napewno nie jest związana z oświetleniem w pomieszczeniu.
A tak na marginesie to nie wiem po co Samsung to zainstalował
pozdrawiam
 

pietia

New member
Posiadam M61 i stwierdzam ,że nie ma potrzeby wyłączać w nim Dinamic Dimmer.Oglądam sporo filmów i wspomniany tu efekt skokowego rozjasniania bądź ściemniania jest dla mnie niezauważalny bądz nie występuje (albo jestem ślepy).Jedyna zmiana wystepuje ,gdy na ekranie pozastanie nagle samo logo nadawcy na czarnym tle.Wtedy logo zostaje skokowo przyciemnione.Jednak takie sytuajce są bardzo rzadkie i nie wpływają na komfort oglądania .
Pozdrawiam
 

konstant

New member
Hm czyli wychodzi na to ze w nowszej serii DD jest poprosu wadliwe.
I do tego nie da sie go wylaczyc.

Ale czy ktos moglby napisac czy roznica w jakosci obrazu miedzy N71 a M61 jest duza?
Bo zastanawiam sie nad tym drugim modelem.
 

sanczo33

New member
pychmen napisał:
Witam!
Podłączam się do pytania który telewizor wybrać...Mam ten dylemat i już sam nie wiem co robić.Czy 32n71b czy moze naprawde warto wydac troche wiecej na 32m71b?Proszę o pomoc.

Mam ten sam problem 32N71B, czy 32M71B
 

kp@

New member
sanczo33 napisał:
Mam ten sam problem 32N71B, czy 32M71B
Mnie sie wydaje oba typy sa na bardzo zblizonym poziomie sam osobiście używam 32N71B.Generalnie jest zadowolony ale przy szybkich akcjach 8 ms to za duza bezwładność i dlatego wybierałbym to co ma mniejsza bezwładność np 6ms (chyba tyle bezwładności ma M) w stosunku do 8ms to niby dużo ale i mało w stosunku do 1ms opóźnienia w klasycznym kineskopie.:(
 

j.jacek

New member
Witam
W dniu dzisiejszym wypożyczyłem32 M 71 dla porównania z posiadanym obecnie[tymczasowo]32 N 71 i chciałbym podzielić się z wami pierwszymi wrażeniami.Po zestrojeniu i wstępnych ustawieniach obrazu zauważyłem niewielkie różnice w nim.Kolory są bardzo podobne do modelu N z małymi podbarwieniami na czerwono[efekt jak w Sony]kontrast bardzo podobny,poziom czerni porównywalny,przy wyłączonym 100hz nie widać efektu "ducha".Zabawa zaczyna się po załączeniu 100hz,obraz jest bardziej wygładzony szczególnie jest to widoczne na reklamach przy obrazie statycznym.I w tym momencie kończe swój zachwyt nad tym modelem,oglądam w tej chwili "Egzekutora "i jestem załamany tym co widze
bardzo widoczny efekt obróbki cyfrowej, obraz nienaturalny,wygląda to jak bym oglądał program z lat 80 nagrany kamerą studyjną.Funkcja 100hz miała wyeliminować efekt smużenia a tak nie jest niestety.Mam w tej chwili podłączoną N -ke i Ferdka ,o kablówce nie wspomnę i na mój gust nie wygląda to ciekawie.
Zapewniam wszystkich posiadaczy modelu N że dokonali dobrego wyboru i nie powinni tego żałować.
Moim skromnym zdaniem seria N wypada lepiej niż seria M.
pozdrawiam wszystkich
ps.Dynamic Dimmer off jest ok
 
Ostatnia edycja:
Do góry