Serwer DLNA "Serviio" Źródła online

annddy

New member
Mam odtwarzacz blu ray bd d5300, który obsługuje DLNA
Jako serwer mam program "Serviio". Na oficjalne j stronie programu czytałem (jest po angielsku a ja tyle o ile ją rozumiałem) że obsługuje on źródła online.
Nie wiem o końca o co wtym chodzi. Jakie mogą byc te żródła i jak je dodawac. Czy mogą byc np. filmy z youtube?
Czy ktoś to może testował lub coś o tym wie?
 

sius12

New member
Również jestem ciekawy o co chodzi w "źródła online". Jedyne co udało mi się osiągnąć to obrazki w folderze online z kanału RSS. Liczyłem na jakiś transfer radia internetowego na żywo albo tak jak kolega filmy z youtube przez serviio
 

aslpg

New member
Wpiszcie np.: http://gdata.youtube.com/feeds/api/standardfeeds/top_rated - pokaże najwyżej oceniane filmy. Wpisanie http://gdata.youtube.com/feeds/base/videos?q=3d%20sbs%201080&client=ytapi-youtube-search&v=2 wyszukuje filmy 3d sbs 1080. Wyszukiwać można dowolne tematy filmów. Polecam dział RSS YouTube. Aby to działało należy do folderu z wtyczkami gdzie zainstalowany jest Serviio (zwykle: C:\Program Files\Serviio\plugins) skopiować ściągnięty z forum Serviio plik wtyczki YouTube o nazwie "Youtube.groovy". Przyjemnego oglądania.
 

sius12

New member
Wielkie dzięki :p w końcu wiem że to działa. Myślisz że dało by radę ogladać mecze na żywo z różnych serwisów na moim TV ?
 

aslpg

New member
Oglądać można praktycznie wszystko co jest dostępne online: http://forum.serviio.org/viewforum.php?f=18 (zainstaluj wtyczki do interesujących Cię serwisów audio, video, foto, radio, TV). Pierwszy temat na stronie http://forum.serviio.org/viewforum.php?f=20 jest zbiorem wszystkich:
All Plugins Pack 0.6.1 (19/01/12).
 

special77

New member
Mnie ciekawi inna kwestia dotyczaca opcji online w serviio.podaje przyklad- ogladam stream z meczem na kompie (okolo 2 mbitow jakosc streamu).ale gdy ten sam stream puszczam przez serviio na tv program do pomiaru sieci pokazuje mi ze serviio wysyla okolo 9 mbitow.skad taka duza roznica?dzieje sie tak tylko z zawartoscia online bo jesli puszczam film np 720p z bitrate 7 mbit to faktycznie program tyle pokazuje.
Ma ktos pomysl dlaczego tak jest?
pzdr
 

emsik

Member
tak z ciekawości się spytam czy nie macie problemów z serviio? w sensie mam go zainstalowanego u siebie na kompie i mam również trialową wersje TwonkyMedia. O ile mój Tv od razu widzi serwer TwonkyMedia to Serviio zauważa dopiero po jakimś czasie? Podobnie jest z wskazywaniem nowych zasobów, niby wskazuje a na Tv przez jakiś czas są jeszcze nie widoczne.
 

sius12

New member
Mnie ciekawi inna kwestia dotyczaca opcji online w serviio.podaje przyklad- ogladam stream z meczem na kompie (okolo 2 mbitow jakosc streamu).ale gdy ten sam stream puszczam przez serviio na tv program do pomiaru sieci pokazuje mi ze serviio wysyla okolo 9 mbitow.skad taka duza roznica?dzieje sie tak tylko z zawartoscia online bo jesli puszczam film np 720p z bitrate 7 mbit to faktycznie program tyle pokazuje.
Ma ktos pomysl dlaczego tak jest?
pzdr
Możesz napisać co wpisujesz i z jakich stron oglądasz mecze ?? Bo filmy z youtube udało mi się otworzyć ale jeszcze meczy na żywo nie.

tak z ciekawości się spytam czy nie macie problemów z serviio? w sensie mam go zainstalowanego u siebie na kompie i mam również trialową wersje TwonkyMedia. O ile mój Tv od razu widzi serwer TwonkyMedia to Serviio zauważa dopiero po jakimś czasie? Podobnie jest z wskazywaniem nowych zasobów, niby wskazuje a na Tv przez jakiś czas są jeszcze nie widoczne.
Ja nie mam żadnych problemów mój TV wykrywa od razu po włączeniu komputera :p
 

special77

New member
Możesz napisać co wpisujesz i z jakich stron oglądasz mecze ?? Bo filmy z youtube udało mi się otworzyć ale jeszcze meczy na żywo nie.

ze stron nie obejrzysz bo potrzebny bylby plugin chyba do wybranej strony.jedynie sopcast-w zrodle online wpisujesz adres streamu i jazda
Co do szybkosci dzialania u ziomka wyzej.Wez odinstaluj wszystkie dlna smieci co masz zainstalowane i na czysto zainstaluj servio-u mnie w porownaniu np z allshare dziala jak petarda-dostepne natychmiast po uruchomieniu systemu,refresh biblioteki tez dziala momentalnie
 

maciorra

New member
Witam!
Zainstalowałem sobie Serviio na komputerze. Posiadam telewizor Sony 46EX720. Pliki ładnie widzi, .mkv otwiera. Mam jednak dwa problemy. Po pierwsze to napisy. W żaden sposób nie mogę odtworzyć, ani do filmów mkv, ani do .avi. Pliki napisów mam w .srt z ta samą nazwą. Nie wiem czy to mój błąd gdzieś czy to wina mojego telewizora. Druga sprawa to odtwarzanie on-line. Bardzo mi zależy na oglądaniu meczy. podane powyżej linki do youtube działają bez problemu. Zainstalowałem paczkę pluginów która jest wyżej rekomendowana. Kopiuję adres streamu i na tv jest niewidoczny ten link.
Rozumiem,że adres streamu bierzemy z właściwości klikając PPM na ekran działającego sopcasta z meczem na kompie? Proszę o jakieś porady. Może jakiś inny serwer do tego tv byście polecali który by spełniał moje oczekiwania? Serviio mi się podoba bo wydaje się prosty, ale jednak...
 

gunthe

New member
Witam!
Zainstalowałem sobie Serviio na komputerze. Posiadam telewizor Sony 46EX720. Pliki ładnie widzi, .mkv otwiera. Mam jednak dwa problemy. Po pierwsze to napisy. W żaden sposób nie mogę odtworzyć, ani do filmów mkv, ani do .avi. Pliki napisów mam w .srt z ta samą nazwą. Nie wiem czy to mój błąd gdzieś czy to wina mojego telewizora...

Witam serdecznie, mam podobny problem co kolega powyżej - tv panasonic st50e - napisy wykrywa jedynie PS3 media server ale za to tnie się jak cholera i czasem znika. Servio działa bez zarzutu jak również windowsowe udostępnianie aczkolwiek napisów przy odtwarzaniu filmów brak. czy jest jakaś wtyczka do serviio pozwalająca na dotwarzanie napisów do filmów?
Pozdrawiam:niewiem:
 

gunthe

New member
problem rozwiązany - pomogły podpowiedzi z powyższych postów - odinstalować wszelkie śmieci DLNA i zainstalować Serviio na czysto.
Pozdrawiam:)
 

skunk

New member
Odświeżam temat.

Ostatnio jest dostępna aplikacja nc+ GO (Android, Apple OS), dzięki której można oglądać legalnie kilkanaście programów (m.in. TVN24, Canal+ Sport, Nsport i inne) na tabletach.Posiadam dekoder ADB podłączony do internetu i między innymi dzięki temu mogę się zalogować i oglądać w/w programy na tablecie.

Oprócz tego mam TV z DLNA, postawiony serwer Serviio i okazuje się że serwer odnajduje katalog "FollowME Device" należący do w/w aplikacji.

I teraz pytanie.
Czy da się oglądać na TV za pośrednictwem Serviio i NC+GO w/w programy?

Nie wiem jak miałoby to do końca technicznie wyglądać, ale chyba tak, że z tabletu po wifi odbierany jest video stream i z routera leci po kablu do serwera, który przesyła obraz do TV :)

Napiszcie co myślicie.
 
Do góry