Samsung tv model D6750

mieto132

New member
Witam,

Ze względu na coraz większą ilość szczęśliwych posiadaczy modelu D6750:),proponuję założyć temat odnośnie tego tv i tutaj umieszczać pytania,odpowiedzi swoje spostrzeżenia itp

nowe oprogramowanie z 24 grudnia 2011 wersja 1017.1
UE46D6750 - WSPARCIE | SAMSUNG
 
Ostatnia edycja:

tomek976

Member
Pomysł dobry, chociaz to praktycznie to samo co d6500, ma tylko micro diming.
Podzielę się swoimi uwagamii.
Telewizor świetny, EURO AGD ma na niego dobrą promocję w cenie 3390 jest 40cali z 3 parami okularów i na raty jak ma sie szczęście to 40x 0%
Telewizor czyta praktycznie wszystko, z kilkudziesięciu filmów nie przeczytał mi tylko 2. U konkurencji jest z tym zdecydowanie słabiej.
W 3D na 40calach przy materiale Full HD obraz swietny, osławione pogorszenie obrazu nie jest widoczne.
Konwersja 2D na 3D to zbędny bajer - jak narazie efektów nie zauwazyłem
Zauwazyłem natomiast inną rzecz, przy 3D troszke zmienia się głos ...robi sie lekko przytłumiony.
Żeby nie było zbyt cukierkowo dwa filmy 720 ważące okolo 3gb nie odtwarzaja mi sie do konca poprawnie ponieważ co kilka sekund przycina sie głos, sprawdziłem ze nie jest to kwestia prędkosci zródła, to samo jest na Penie i dysku. Bez problemu czyta Avatara wazącego 11Gb 1080.
Co do nagrywania PVR u mnie bez problemu chodzi z 2 letnim penem SuperTalent 8GB takze te wymagania co do predkosci chyba nie sa takie wielkie.
 
Ostatnia edycja:

Nomak

New member
Witam serdecznie
Jestem nowym forumowiczem a zarazem szczesliwym posiadaczem Samsunga 40D6750.
Mam problem z odtwarzaniem przez dlna filmow, a dokladniej chodzi o dzwiek.
Obraz wyswietla sie bdb, dzwiek tez ok, ale w stereo! filmy na 100% w 5.1 a mi amplituner wykrywa stereo ( amplituner kina domowego podloczony opticalem z tv prez gniazdo optical out )
Macie jakies pomysly dlaczego nie mam 5.1 ?
z góry dzieki za pomoc !
 

mieto132

New member
@up

też miałem ostatnio problem z jednym filmem tylko u mnie znowu był obraz 3d był dźwięk oryginalny angielski a lektora już nie,na komputerze normalnie szedł z lektorem wydaje mi się że problem jest z wifi,za mała przepustowość,standard b/g,nie mam dysku zewnętrznego żeby sprawdzić jak by było po kablu(film 13,5 gb) jak masz taką możliwość to sprawdź,wtedy będzie wiadomo czy to wina tv czy komputera ewentualnie może być to wina all share.
 

Nomak

New member
@up

też miałem ostatnio problem z jednym filmem tylko u mnie znowu był obraz 3d był dźwięk oryginalny angielski a lektora już nie,na komputerze normalnie szedł z lektorem wydaje mi się że problem jest z wifi,za mała przepustowość,standard b/g,nie mam dysku zewnętrznego żeby sprawdzić jak by było po kablu(film 13,5 gb) jak masz taką możliwość to sprawdź,wtedy będzie wiadomo czy to wina tv czy komputera ewentualnie może być to wina all share.


Co do wifi to nie wiem, ja DLNA realizuje przez przewód RJ 45 i wydaje mi się, iz nie jest to problem transferu bo film 12gb idzie bez problemu, a te o ktore mi chodzi maja 7gb i sa niestety w stereo. Jak dla mnie to jest wina samego DLNA, mozliwe ze poprostu nie obsluguje wielkokanalowego dzwieku :)
 

mcarena

New member
Witam serdecznie
Jestem nowym forumowiczem a zarazem szczesliwym posiadaczem Samsunga 40D6750.
Mam problem z odtwarzaniem przez dlna filmow, a dokladniej chodzi o dzwiek.
Obraz wyswietla sie bdb, dzwiek tez ok, ale w stereo! filmy na 100% w 5.1 a mi amplituner wykrywa stereo ( amplituner kina domowego podloczony opticalem z tv prez gniazdo optical out )
Macie jakies pomysly dlaczego nie mam 5.1 ?
z góry dzieki za pomoc !

Wyjście optyczne z telewizora -> 2.1 ONLY!!! Jak chcecie 5.1+ to bezpośrednio z dekodera / bluraya...

Pojawił się nowy soft 1017.1 z datą 24 grudnia.... ciekawe co nowego wnosi?

Brak możliwości zmiany softu na alternatywny (SamyGO). Dla tych, którzy chcą odblokować wiele ciekawych funkcji w tv to jest b. zła wiadomość.
 

mieto132

New member
niedawno aktualizowałem soft w swoim tv wybierając opcje online,z wersji 1016.1 zaktualizował mi się do wersji 1017,czy jest to ta sama aktualizacja co na stronie samsunga czy 1017.1 to kolejna wersja?
 

mkamon

New member
DTS najlepiej uzyskać puszczając sygnał przez amplituner tak aby do TV leciał już samo wideo.
Zresztą DLNA to tak naprawdę sprzedanie komputerowego standardu UPnP na nowo w TV.

No niestety ale marketingowcy karmią nas różnymi hasełkami ale jak przychodzi co do czego to większość jest niepotrzebna.
- wi-fi w TV - nie do filmów FullHD i DTS
- DLNA - do zdjęc i Divixów
- 3D .. może za 2 lata i nie w tej półce cenowej
-
 

robsoniqe

New member
Podnieśli bo skończyła się promocja. Ja czekam na obnizke d7000 a w ostateczności pod koniec stycznia go wezme

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk
 

yarod77

New member
Czy w waszych D6750 występuje clouding? Czy wkurza was czy akceptujecie stan rzeczy? Zastanawiam się co można z tym zrobić?
 

Frytejro

New member
wifi nie do FHD? moze ze starym softem. Na nowym smigają wszystkei filmy w FHD nawet takie wazace 40GB.. jedynie jedno demko 3D samsunga mi w jednym miejscu tnie zawsze.

panowie a co do glosu jestescie pewni ze na kompie było ok? bo u mnie na d6500 jeden tylko film trafilem z przycinaniem dzwieku - ale na kompie tez przycinał. Wszsytko puszczam przez wifi i zawsze wszsytko poza 1 wspomnianym filmem dziala w 100% zarowno obraz jak i dzwięk.

Co do dzwieku w 3d- i dzwiek sie zmienia i obraz sciemnia ;)
 

mkamon

New member
wifi nie do FHD? moze ze starym softem. Na nowym smigają wszystkei filmy w FHD nawet takie wazace 40GB.. ...

to jeszcze mało oglądałeś (jakieś BR 3D poszły po sieci?) / albo masz dobry sprzęt
wi-fi w standardzie "n" występuje w routerach w dwóch wersjach 150Mbitów i 300 Mbitów co przekłada się na maksymalny teoretyczny/laboratoryjny transfer 18,75 MB/s i 37,5MB/s.
Jak karta jest w TV? ..hmm na infolinii samsunga przekazali informacje że jest B/G/N .. ale który "N" to już nie wiedzieli.

Co do stabilności sygnały wi-fi to już jest temat rzeka .. :)
 

Frytejro

New member
Mam n 300Mb, klasa g nie dawała rady - wlasciwie n poki nie zainstalowalem najnowszego softu tez nie dawala rady cielo wszystko.

Co do filmów w FHD najwiekszy to : zwykly 2d 20Mbps, a w 3d najwiekszy mam 14Mbps - wszystkie płynnie chodza. Jedno demko wspomniane wyzej ze zarywa w 1 miejscu ma 30Mbps i zarywa tylko w 1 momencie jak caly ekran jest w kolorowych serpentynach, a tak to idzie caly czas plynnie

Neta jak przegladam na tym n to potrafie 40-60M spokojnie wyciagnac zaleznie od pory ;)

a co do stabilnosci to sie zgodze ;]
 

mkamon

New member
instalował ktoś?
Działą na nowym sofcie SammyGo remote?

Soft jest wspólny do D65xx i ciekaw jestem czy tam ludzie instalowali.

Według opisu nie ma szału więc pozostaje przy 1016.
 
Ostatnia edycja:

yare_n

New member
Witam.
od 2 tygodni jestem posiadaczem tego tv, i mam pytanie czy jest jakiś sposób by połączyć listę kanałów tv naziemnej z sat, by były poustawiane tak że raz mam kanał z sat a następny z naziemnej?
 

mkamon

New member
Jeszcze nie dotarłem do tego miejsca .. ponieważ wczoraj posortowałem kanały satelitarne na kompie (program SamyGO-ChanEdit , miałem 1200 kanałów "FTA" a teraz mam 32 :blagam:) i "wgrałem" na TV. Jest czysto i przejrzyście.

Jak bedzie możliwe mieszanie to tylko przez "listę ulubionych " ale to może sprawdzę dzisiaj przy :popcorn:
 
Do góry