Samsung tv model D6750

radeqs

New member
Witam serdecznie
Jestem nowym forumowiczem a zarazem szczesliwym posiadaczem Samsunga 40D6750.
Mam problem z odtwarzaniem przez dlna filmow, a dokladniej chodzi o dzwiek.
Obraz wyswietla sie bdb, dzwiek tez ok, ale w stereo! filmy na 100% w 5.1 a mi amplituner wykrywa stereo ( amplituner kina domowego podloczony opticalem z tv prez gniazdo optical out )
Macie jakies pomysly dlaczego nie mam 5.1 ?
z góry dzieki za pomoc !
Ustawiłeś sobie wyjście w trybie dolby na spdif? Menu/Dźwięk/Dodatkowe ustawienia/Wyjście SPDIF/Format Dźwięku<- Dolby Digital
 

mieto132

New member
wie ktoś dlaczego w ustawieniach Menu/Dźwięk/Dodatkowe ustawienia/Wyjście SPDIF/Format Dźwięku nie mogę przestawić na dolby digital,funkcja jest nie aktywna,sygnał z dekodera przez hdmi?
 

radeqs

New member
wie ktoś dlaczego w ustawieniach Menu/Dźwięk/Dodatkowe ustawienia/Wyjście SPDIF/Format Dźwięku nie mogę przestawić na dolby digital,funkcja jest nie aktywna,sygnał z dekodera przez hdmi?
SPDIF to wyjście optyczne dźwięku. Używasz do czegoś wyjscia światłowodowego audio z telewizora? Bo jeśli nie to do niczego Ci się to nie przyda.
 

mietka

New member
wie ktoś dlaczego w ustawieniach Menu/Dźwięk/Dodatkowe ustawienia/Wyjście SPDIF/Format Dźwięku nie mogę przestawić na dolby digital,funkcja jest nie aktywna,sygnał z dekodera przez hdmi?
możesz ale tylko z wewnętrznych źródeł np.dvb-t
a gdzie chciałbyś odtworzyć dźwięk 5.1 na tym TV?
 
Ostatnia edycja:

hazi666

New member
Witam :) czy ktos tez ma problem na nowym oprogramowaniu 1018 z odpaleniem filmu przez przegladarke? Po wejsciu np. na youtube i właczeniu filmu ekran gasnie nic kompletnie nie widac na 1017.1 tego problemu nie bylo:(
 

melon32

New member
Witam co z tym nowym softem 1018 jak go oceniacie mam 1016 wszystko chodzi cacy i czy warto zmieniać .czy są jakieś widzialne różnice



UE46D6750
 

frytek

New member
W EuroRtv pojawił się model UE40D6510. Co to za jeden? Przymierzam się właśnie do zakupu jakiegoś z serii 6 i już chciałem 6750 brać ale jeszcze ten mnie zaintrygował. Na stronie Samusunga pisze, że nie ma micro dimmingu więc wynikałoby, że to jest 6500 z inna podstawką? Tylko dziwne, że jest droższy od 6750...

A może dozbierać do 7000.......
 

mieto132

New member
6500 nie ma micro dimmingu,wymienione przez ciebie modele różnią się chyba tylko kolorem obudowy więc brałbym który tańszy a jak chcesz matrycę 200hz i 3d full hd to bież 7000
 

Rudziq

New member
Cześć,
póki co, to znaczy jeszcze przez kilka godzin, również jestem posiadaczem tego TV. Jest to drugi egzemplarz, który dzisiaj prawdopodobnie trafi do sklepu.
Czy w Waszych egzemplarzach przy oglądaniu wieczorem widoczne jest świecenie narożników (lewa strona, szczególnie dół w okolicach diody zasilania). Tutaj opis moich obserwacji (niestety zabezpieczenie antyspamowe uniemożliwia mi jeszcze wklejenie linka do odpowiedniego wątku):
Cześć,
przede wszystkim chciałby powitać wszystkich forumowiczów, bo to mój pierwszy post tutaj
Ale do rzeczy. Wczoraj zakupiłem w RTV Euro AGD Samsunga UE40D6750. Trafił mi się egzemplarz z matrycą 40P1UF6E. W zasadzie jakość wyświetlanego obrazu była na prawdę super, kąty również przyzwoite, ponieważ jednak telewizję oglądam głównie wieczorami telewizor dyskwalifikował świecący prawy dolny narożnik, co widoczne było przy ciemnych scenach oraz wszystkich filmach z czarnymi pasami na górze i dole ekranu. Nie było to widoczne jedynie siedząc na wprost telewizora. Wystarczyło jednak przesiąść się trochę w lewo i świecenie narożnika stawało się bardzo widoczne (niestety telewizora nie mam idealnie na wprost). Telewizor wymieniłem na inny egzemplarz, ale jest jeszcze gorzej - w tym nowym świecenie prawego dolnego narożnika widoczne jest nawet siedząc na wprost, do tego doszło świecenie lewego górnego narożnika, książkowy clouding oraz znacznie gorsze kąty (co ciekawe oba egzemplarze mają dokładnie tą samą matrycę, a różnica moim zdaniem kolosalna na niekorzyść drugiego egzemplarza).
Ponieważ ze sprzedawcą umówiłem się, że jutro w razie problemów wymienię na inny model pytanie do Was: czy w klasie cenowej do 3500 znajdzie się jakiś LED bez świecących narożników, na którym wieczorem przy lekko wygaszonym świetle będzie można bez stresu oglądać filmy zawierające czerń na dole ekranu (zależy mi na uwagach posiadaczy)? Ze względu na pobór prądu wolałbym uniknąć zakupu plazmy, ale po doświadczeniach z 2 egzemplarzami Samsunga zaczynam się zastanawiać czy LED to dobry kierunek. Może jednak zwykłe LCD?
Będę wdzięczny za wszelkie opinie, do jutra decyzja musi zostać podjęta.
 

frytek

New member
Hmmm po kolejnych "pozytywnych" opiniach zamiast coraz bliżej to coraz dalej jestem od tego D7650.. A może w najbliższym czasie szykuje się jakaś promocja na d7000? Jakieś przecieki może ktoś ma?:d
 

robsoniqe

New member
Hmmm po kolejnych "pozytywnych" opiniach zamiast coraz bliżej to coraz dalej jestem od tego D7650.. A może w najbliższym czasie szykuje się jakaś promocja na d7000? Jakieś przecieki może ktoś ma?:d

Nie liczyłbym na to pod listopada śledziłem cenę d7000 i ostatecznie kupiłem go 2 tyg temu...

Wysłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk
 

hadetefał

New member
Hmmm po kolejnych "pozytywnych" opiniach zamiast coraz bliżej to coraz dalej jestem od tego D7650.. A może w najbliższym czasie szykuje się jakaś promocja na d7000? Jakieś przecieki może ktoś ma?:d

Nie wiem jak ten model ale 6500 kupiłem z listopadzie taniej niż jest obecnie jest w najtańszej ofercie.
 

blade_12

New member
Witam. U mnie efekt cloudingu wygląda tak jak na załaczonych obrazkach,
Czy reklamowac cos takiego czy poprostu ten typ tak ma
 

Attachments

  • DSC01285.JPG
    DSC01285.JPG
    103,7 KB · Wyś: 1152
  • DSC01286.JPG
    DSC01286.JPG
    92,7 KB · Wyś: 1136

Kamil89wawa

New member
A może ktoś próbował już zabawy z filmami 3d w formacie mkv.? Bo według mnie przy odtwarzaniu filmu z laptopa i przeniesienie go na tv przez kabel hdmi nie daje żadnego efektu. Albo nie potrafię tego ogarnąć. Czytałem już na forum o tym podzielonym obrazie ale dalej nie wiem o co kaman, może ktoś wytłumaczy?:)
 
Do góry