samsung wszystko o serii n ... le32n71b LE40N71B LE46N71B

nes

New member
le32n71b_m.jpg

Telewizor LCD 32" z matrycą S-PVA
Format 16:9
Rozdzielczość 1366 x 768
Stopa jasności 500 cd/㎡
Stopa kontrastu 6,000:1
Paleta barw EBU 138%
Wyświetlanie 25.7 miliarda kolorów
Kąt widzenia (poziomy/pionowy) 178°/178°
Tryb Game Mode (dynamiczne obrazy stosowane w grach komputerowych)
Technologia DNIe (Digital Natural Image engine)
System dźwięku SRS TruSurround XT
Moc akustyczna 2 x 10 W
Pobór mocy 160W (poniżej 1W w stanie czuwania)
PIP (1 Tuner)
Telegazeta 1,000 stron
MMS - wejście na 10 typów kart pamięci
Złącze USB
Złącza: HDMI x2, SCART x2, Component x1,
Złącza: słuchawkowe x1,S-Video x1, Composite x1, PC D-sub x1
Obrotowa podstawa 20°/20°
Menu ekranowe w języku polskim

Bardzo prosiłbym o kilka słów o tym tv, głównie na temat tego jakon się ma do m71, a zresztą jeśli ktoś ma jakieś info o tym modelu to śmiało pisać.
DZięki.
 

tidus

New member
tez jestem ciekaw jak sie spisuje ten LCD.
do tej pory mialem zamiar zakupic LE32R71B. I teraz niewiem czy dolozyc i kupic LE32N71B bo roznica w cenie to ~1000zl. LE32N71B wyswietla 25.7 miliarda kolorow i ma 2 zlacza HDMI i Palete barw EBU 138%( cokolwiek to znaczy :))
 

Marecky

New member
Podbijam watek. O malo co kupilbym juz LE-32R72B, ale poczytalem o nowej serii M71 i poki co czekam kiedy sie pojawi w sklepach bo poki co jest tylko 40M71. Chce wiedziec wreszcie ile trzeba bedzie dolozyc bo R72 jest juz za okolo 3700,- dostepny.

No i rowniez nie wiem czy lepszy M71 czy N71 ?

Na dzien dzisiejszy jestem pewny, ze kupie 32M71 dla siebie i 40M71 dla taty (bo wiecej wiem o tej serii niz o N71). Czy to dobry wybor ?
 

hondaa

New member
Teroszkę z innej beczki,chodzi mi również o ten telewizor .Chcę go kupić i mozę ktoś wie w związku z rożbieżnością cen skąd takie różnice od 4700 do6000 tys.Sam kiedyś jezdziłem do berlina na kantstrasse gdzie było taniej ale się skończyło.Chciałbym wiedzieć czy ten za 4700 z alegro nie pochodzi np. ze stanów a informacja o pełnej gwarancji producenta jest tylko chwytem
 

jaco-sci

New member
hondaa napisał:
Teroszkę z innej beczki,chodzi mi również o ten telewizor .Chcę go kupić i mozę ktoś wie w związku z rożbieżnością cen skąd takie różnice od 4700 do6000 tys.Sam kiedyś jezdziłem do berlina na kantstrasse gdzie było taniej ale się skończyło.Chciałbym wiedzieć czy ten za 4700 z alegro nie pochodzi np. ze stanów a informacja o pełnej gwarancji producenta jest tylko chwytem
Wydaje mi się że te rozbieżności w cenach biorą się tylko z pazerność danego sklepu.
Jeśli nie masz zaufania do towaru na allegro , polecam zajrzeć na tą stronkę przyglądam im się od pewnego czasu u musze powiedzieć ze ceny mają b.dobre. Mają własny sklep i swoją strone internetową.
Samsung LE32N71B u nich kosztuje 4707 zł.

klemens007 napisał:
Czy Model N71b Posiada Progresywne Skanowanie?tańsze Modele Go Mają A Tu Nie Podaja-czyzby Był W Standardzie.i Jak Sie Ma Ten Tryb Gracza W Praktyce-dużo Gram Więc Jestem Bardzo Ciekawy.
Ponowie pytanie ponieważ jest ciekaw jak to wygląda w tym modelu.
Pozdro.
 
Ostatnia edycja:

Mazoku

New member
Czy Model N71b Posiada Progresywne Skanowanie?tańsze Modele Go Mają A Tu Nie Podaja-czyzby Był W Standardzie.
WSZYSTKIE telewizory nie-CRT* wyświetlają obraz progresywnie.

* - plazmowe, LCD, OLED, projekcyjne LCD, LCoS (SXRD, ILA), DLP, SED itd.
 

3lncr

New member
sadaman napisał:
Co do odwzorowania "planów" nie wypowiadam się ponieważ moja wiedza nie obejmuje tego tematu...zostawiam to innym osobom.
Hehe... Tak sobie czytam o tym "drugim planie". No i jedyne co mi przychodzi na myśl, to chyba to, że autor niezgrabnie dobrał słowa do opisywanego przez sibie zjawiska. To albo skrót myślowy mający określić mniej ważne (drugoplanowe) atrybuty, tudzież cechy technologiczne wyświetlacza, albo chodzi o wyświetlanie obszarów subtelnie różniących się od siebie charakterystyką kolorystyczną i natężeniem jasności. Co jednak oczywiście nie ma nic wspólnego z planem filmowym. To chyba taka niezgrabność lingwistyczna. Chyba...

Bo jeżeli słowa te, w mniemaniu autora, faktycznie miałyby się interpretować jak koledzy to zinterpretowali, to uważam to za naciągany i mocno nieświadomy zabieg marketingowy. Żeby nie powiedzieć: bzdury. :)

Pozdrawiam.

PS: A w sprawie modeli, o które pytam w wątku http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=8163 wie ktoś coś? ;)
 

3lncr

New member
jaco-sci napisał:
Wydaje mi się że te rozbieżności w cenach biorą się tylko z pazerność danego sklepu.

Tak to najczęściej wygląda. :)
Nawet producent sugeruje cenę już z uwzględnieniem marży. Czyli koszty produkcji to najprawdopodobniej jakieś 10-20% ceny sklepowej.

jaco-sci napisał:
Jeśli nie masz zaufania do towaru na allegro , polecam zajrzeć na tą stronkę przyglądam im się od pewnego czasu u musze powiedzieć ze ceny mają b.dobre. Mają własny sklep i swoją strone internetową.
Samsung LE32N71B u nich kosztuje 4707 zł.
No wiesz, to zależy do czego poruwnujesz. Bo jak zaglądniesz do Jakichś sklepów typu Euro, Saturn, Mix, czy Media, to ceny są u nich często niższe niż w tym sklepie.

Najlepsze, że przymierzałem się ostatnio do LE40M71B. W jednym mijescu znalazłem go za 14000, a w innym nawet za 5499 (Saturn), albo za 6499 (chyba Mix).
 

Przemcio73

New member
witam. Przeczytałem tu wiele wypowiedzi na temat ceny tego lcdeka. Natomiast niewiele mi jak dotąd wiadomo co do jego jakości. Mam pytanie jak ma się jego jakość do jakości r72, który posiadam? Cena jest podobna do tego sharpa (no może "ciut" droższy jest sharp) Nadal czekam na zakup sharpa bv9, ale ten samsung byłby także moim "cichym faworytem". Proszę o jakieś szczegóły dot. jego pracy - dvd, może hdtv czy komputer.
P.S. Byłbym zapomniał o kikim - podaj mi proszę jakieś dalsze szczegóły o n71 - nie chcę Cię już bardziej "zanudzać" na gg;) Może coś już więcej porównywałeś? Jakieś nowe testy? Nadal się do końca nie zdecydowałem, który z tych dwóch mam wybrać:?
pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

leszek2604

New member
Przemcio73 napisał:
witam. Przeczytałem tu wiele wypowiedzi na temat ceny tego lcdeka. Natomiast niewiele mi jak dotąd wiadomo co do jego jakości. Mam pytanie jak ma się jego jakość do jakości r72, który posiadam? Cena jest podobna do tego sharpa (no może "ciut" droższy jest sharp) Nadal czekam na zakup sharpa bv9, ale ten samsung byłby także moim "cichym faworytem". Proszę o jakieś szczegóły dot. jego pracy - dvd, może hdtv czy komputer.
P.S. Byłbym zapomniał o kikim - podaj mi proszę jakieś dalsze szczegóły o n71 - nie chcę Cię już bardziej "zanudzać" na gg;) Może coś już więcej porównywałeś? Jakieś nowe testy? Nadal się do końca nie zdecydowałem, który z tych dwóch mam wybrać:?
pozdrawiam

Witam serdecznie
Miałem ten sam dylemat r71 czy n71? czy różnica 1100zł jest odzwierciedleniem jakości nowego N71?

I tak.
Jestem od wczoraj szczęśliwym posiadaczem LE32N71. Zakup w Max24.
Oglądałem długo obydwa modele i muszę stwierdzić jedno. różnice w jakości obrazu są zasadnicze. tj.
sygnał nie był najlepszy DVD, ale ten sam na obydwu TV.

Przede wszystkim zauważyłem różnicę w kolorach-były w N71 NATURALNE!!!! z nadzwyczajną czernią i szczegółami drugiego planu.
W r71 obraz można powiedzieć bardziej rozjaśniony , mniejsza czerń. taki dobry LCD ale wart 3550zł.
Z czystym sumieniem mogę powiedzieć że te deklarowane 25mld kolorów istotnie poprawiło jakość obrazu w stosunku do R71 - 16mld .
Po godzinnej prezentacji decyzja za N71. Miałem również okazję widzieć LE40N71B to naprawdę super obraz i wielkość, ale już dla mnie nie dostępny cenowo.
Jutro podłączam nbox-a "n" i pochwalę się wrażeniami
Jak do tąd decyzji nie żałuję. i myślę że lepszy sygnał dopiero pokaże możliwości tego modelu.

Pozdrawiam :D
 

Tomek Koko

New member
Bez reklam
3lncr napisał:
Najlepsze, że przymierzałem się ostatnio do LE40M71B. W jednym mijescu znalazłem go za 14000, a w innym nawet za 5499 (Saturn), albo za 6499 (chyba Mix).
5499 za M to chyba 32''? A na tak na marginesie jak sprawdzałem dzis na ceneo to wersja 40M jest tańsza niz 40N
 

Tomek Koko

New member
Bez reklam
ernimix napisał:
I tak powinno być bo seria N jest wyższa klasą, wiec i koszt wiekszy od seri M.
Nie zgodze sie z tobą. A co do cen to zobacz choćby na stronie samsung.de ze cena powinna byc wyższa w klasie M (100hz). A skoro wyższa to i klasa lepsza. http://av.samsung.de/article.asp?artid=6073AA1F-D52E-464D-B8EE-C69514FCD87C
http://av.samsung.de/article.asp?artid=5A0687E0-3375-4EFB-80E9-363B9B6CCC41

A zeby tak zakończyć temat wyższości klasy M nad N wystarczy zerknąć na model M9 http://av.samsung.de/article.asp?artid=49BF0CDB-0AB3-4FD0-85E8-911743E9EA78
 
Ostatnia edycja:

Przemcio73

New member
leszek2604 napisał:
Witam serdecznie
Miałem ten sam dylemat r71 czy n71? czy różnica 1100zł jest odzwierciedleniem jakości nowego N71?

I tak.
Jestem od wczoraj szczęśliwym posiadaczem LE32N71. Zakup w Max24.
Oglądałem długo obydwa modele i muszę stwierdzić jedno. różnice w jakości obrazu są zasadnicze. tj.
sygnał nie był najlepszy DVD, ale ten sam na obydwu TV.

Przede wszystkim zauważyłem różnicę w kolorach-były w N71 NATURALNE!!!! z nadzwyczajną czernią i szczegółami drugiego planu.
W r71 obraz można powiedzieć bardziej rozjaśniony , mniejsza czerń. taki dobry LCD ale wart 3550zł.
Z czystym sumieniem mogę powiedzieć że te deklarowane 25mld kolorów istotnie poprawiło jakość obrazu w stosunku do R71 - 16mld .
Po godzinnej prezentacji decyzja za N71. Miałem również okazję widzieć LE40N71B to naprawdę super obraz i wielkość, ale już dla mnie nie dostępny cenowo.
Jutro podłączam nbox-a "n" i pochwalę się wrażeniami
Jak do tąd decyzji nie żałuję. i myślę że lepszy sygnał dopiero pokaże możliwości tego modelu.

Pozdrawiam :D
Witam i bardzo czekam na pierwsze wrażenia z działania z n-box'em. :blagam: :blagam: :blagam: ;)
pozdrawiam
 

ernimix

New member
Tomek Koko napisał:
Nie zgodze sie z tobą. A co do cen to zobacz choćby na stronie samsung.de ze cena powinna byc wyższa w klasie M (100hz). A skoro wyższa to i klasa lepsza. http://av.samsung.de/article.asp?artid=6073AA1F-D52E-464D-B8EE-C69514FCD87C
http://av.samsung.de/article.asp?artid=5A0687E0-3375-4EFB-80E9-363B9B6CCC41

A zeby tak zakończyć temat wyższości klasy M nad N wystarczy zerknąć na model M9 http://av.samsung.de/article.asp?artid=49BF0CDB-0AB3-4FD0-85E8-911743E9EA78

Rzeczywiście.Dziekuje za oświecenie.
 
Ostatnia edycja:

leszek2604

New member
Przemcio73 napisał:
Witam i bardzo czekam na pierwsze wrażenia z działania z n-box'em. :blagam: :blagam: :blagam: ;)
pozdrawiam

Witam serdecznie

Mimo, że sesja TV zakończyłą się o 3 nad ranem, postaram się w kilku słowach przekazać moje wrażenia z działania LE32N71B z nbox.

Na wstępie tak.
połączyłem TV i nbox-a kabelkiem HDMI (Przewód HDMI wt. 19P(A)/wt. 19P(A) firmy tech+link o długości 2m) dostępnym na Allegro za 129.90zł
Antena firmy SATEC z Zielonej góry 90cm po byłym analogu Amstrad, ale w idealnym stanie.
KONWERTER GOLDEN INTERSTAR PLATINUM X- TWIN - 0,2dB również dostępny na Allegro za 65zł.
Kabel koncentryczny nowy DG-113 Cu (50 metrów) - CONOTECH również dotępny na Allegro za 50zł.

Po zainstalowaniu sprzętu bardzo szybko znalazłem satelitkę przy pomocy Satelite Finder F-SAT - MIERNIK SYGNAŁU + KABEL dostępnym na Allegro za 29zł.-naprawdę pożyteczna zabawka.

Odpaliłem TV i nbox-a. bez problemu pokazał się ekran powitalny n-i i dokonałem telefonicznej aktywacji.
Po kilku minutach zaczęły ładować się programy. Ale jakość ich znacznie odbiegała od poprawnej tzn duże piksele. Sprawdziłem w diagnostyce: siła sygnału 100%, jakość 32%. trochę się tym zamartwiłem, ale pomoc przyszła odwrotnie od miłego Pana z n-ki.
Wyjaśnił mi że siła sygnału dotyczy toru od antena-nbox-a do TV ntomiast jakość dot. przekazu od satelita-antena. I zalecił korektę anteny.
Spróbowałem tej rady ale pozycjonowanie w V i H dało tylko poprawę jakości do 52%. miałem znowu problem. Aż okazało się ,że niepotrzebnie skręciłem konwerter o 30% w jego osi jak to zalecają fachowcy. Konwerter ustawiłem "pionowo" tzn nie skręcając go w jego osi. Efekt: siła sygnału 100%. Jakość 98-100%. Tak tak nie zmyślam. Mogę tylko potwierdzić że dobór sprzętowy okazał się trafiony tj(kabelek HDMI, kabel SAT, konwerter)

Ale do rzeczy.

Jak zszedłem na dół obejrzeć TV to naprawdę zobaczyłem dopiero możliwości tego TV:
Obraz czysty , naturalnie nasycony barwami o dużej czerni. Oczywiście jakość poszczególnych kanałów jest uzależniona od jakości nadawanego programu. Od bardzo słabej jakości do HD.

Po kilku godzinach oglądania mogę powiedzieć tak;

Odbiór HD takich stacji jak DiscoveryHD, nSport, Luxe TV - super jakość
potem TVN-y
potem TVP-3
i reszta.

podsumowując
LE32N71B naprawdę spełnił moje oczekiwania i nie żałuję że go kupiłem a nie 32R.
Na razie - pozdrawiam wszystkich
 

Przemcio73

New member
leszek2604 napisał:
Witam serdecznie

Mimo, że sesja TV zakończyłą się o 3 nad ranem, postaram się w kilku słowach przekazać moje wrażenia z działania LE32N71B z nbox.

Na wstępie tak.
połączyłem TV i nbox-a kabelkiem HDMI (Przewód HDMI wt. 19P(A)/wt. 19P(A) firmy tech+link o długości 2m) dostępnym na Allegro za 129.90zł
Antena firmy SATEC z Zielonej góry 90cm po byłym analogu Amstrad, ale w idealnym stanie.
KONWERTER GOLDEN INTERSTAR PLATINUM X- TWIN - 0,2dB również dostępny na Allegro za 65zł.
Kabel koncentryczny nowy DG-113 Cu (50 metrów) - CONOTECH również dotępny na Allegro za 50zł.

Po zainstalowaniu sprzętu bardzo szybko znalazłem satelitkę przy pomocy Satelite Finder F-SAT - MIERNIK SYGNAŁU + KABEL dostępnym na Allegro za 29zł.-naprawdę pożyteczna zabawka.

Odpaliłem TV i nbox-a. bez problemu pokazał się ekran powitalny n-i i dokonałem telefonicznej aktywacji.
Po kilku minutach zaczęły ładować się programy. Ale jakość ich znacznie odbiegała od poprawnej tzn duże piksele. Sprawdziłem w diagnostyce: siła sygnału 100%, jakość 32%. trochę się tym zamartwiłem, ale pomoc przyszła odwrotnie od miłego Pana z n-ki.
Wyjaśnił mi że siła sygnału dotyczy toru od antena-nbox-a do TV ntomiast jakość dot. przekazu od satelita-antena. I zalecił korektę anteny.
Spróbowałem tej rady ale pozycjonowanie w V i H dało tylko poprawę jakości do 52%. miałem znowu problem. Aż okazało się ,że niepotrzebnie skręciłem konwerter o 30% w jego osi jak to zalecają fachowcy. Konwerter ustawiłem "pionowo" tzn nie skręcając go w jego osi. Efekt: siła sygnału 100%. Jakość 98-100%. Tak tak nie zmyślam. Mogę tylko potwierdzić że dobór sprzętowy okazał się trafiony tj(kabelek HDMI, kabel SAT, konwerter)

Ale do rzeczy.

Jak zszedłem na dół obejrzeć TV to naprawdę zobaczyłem dopiero możliwości tego TV:
Obraz czysty , naturalnie nasycony barwami o dużej czerni. Oczywiście jakość poszczególnych kanałów jest uzależniona od jakości nadawanego programu. Od bardzo słabej jakości do HD.

Po kilku godzinach oglądania mogę powiedzieć tak;

Odbiór HD takich stacji jak DiscoveryHD, nSport, Luxe TV - super jakość
potem TVN-y
potem TVP-3
i reszta.

podsumowując
LE32N71B naprawdę spełnił moje oczekiwania i nie żałuję że go kupiłem a nie 32R.
Na razie - pozdrawiam wszystkich
Dziękuję za odpowiedź. Ale powiedz jeszcze (jeśli sprawdzałeś) jak współpracuje z PC oraz z dvd? Mam właśnie odebrać jutro zamówiony denon 1930;) Na razie sprawdzę go z moim r32 (który także mi ładnie współpracuje z dvd pioneer 585) Daj znać jak się sprawuje z ww. Dzięki i pozdrawiam
 

rad

New member
do leszek 2604
Jak dziala autodopasowanie ekranu w połączeniu N71 i "n".
Tzn czy można ustawić to tak, że:
gdy nadawany jest sygnał w 4:3, to tv dopasowuje go do pełnego ekranu (rozciągnięcie lub powiększenie),
a gdy w 16:9 to wtedy oczywiście jest 16:9.

Wiem, że zależy to od nadawanego sygnału, ale widziałem w MM że działało to na innym tv na sygnale z kabla, ale czy z "N71" i "n" via HDMI jest tak samo??
 

3lncr

New member
rad napisał:
do leszek 2604
Jak dziala autodopasowanie ekranu w połączeniu N71 i "n".
Tzn czy można ustawić to tak, że:
gdy nadawany jest sygnał w 4:3, to tv dopasowuje go do pełnego ekranu (rozciągnięcie lub powiększenie),
a gdy w 16:9 to wtedy oczywiście jest 16:9.
Wiem, że zależy to od nadawanego sygnału, ale widziałem w MM że działało to na innym tv na sygnale z kabla, ale czy z "N71" i "n" via HDMI jest tak samo??

Hm. To ciekawy problem. Ostatnio miałem okazję oglądać obraz z komputera, z DVD, i sygnał TV na pewnym egzemplarzu LG. Był to model niezbyt "wypasiony". nawet nie wiem czy miał właściwości HD. Ale z obrazem z komputera nie było jakichkolwiek problemów. Nawet powiem więcej. Obraz w 16:9 był nie tyle przeskalowany co po prostu nadawany w odpowiedniej rozdzielczości (nominalnej) wyświetlacza LCD, a 4:3 pozostawiał oczywiście marginezy po lewej i prawej. Reasumując: zero obcięć i zero przekształceń.

To w Samsungach tak się nie da? ;)
Bo póki co faworyzuję właśnie ten typ, ale bez jakichś wyników porównawczych - po prostu mi się podobają i mają ciekawe parametry.

Pozdrawiam.
 

jaqmd

New member
Przemcio73 napisał:
Patterned Vertical Alignment (PVA)
Matryce PVA autorstwa firmy Samsung charakteryzują się bardzo dużym kątem widzenia, dobry czas reakcji oraz zawrotym kontrastem sięgającym nawet 1500:1 co gwarantuje znacznie lepsze odwzorowanie czerni. Podobnie jak i w matrycach MVA piksele nie są zauważalne dzięki czemu matryce te co raz częściej montowane są w panelach LCD.

In-Plane Switching (IPS oraz S-IPS)
Matryca ta została opracowana przez firmę Hitachi oraz NEC. Bardzo dobrze odwzorowane kolory oraz szeroki kąt widzenia posiada ona również zalety matryc VA (Vertical Alignment) oraz TN (szybkość działania). Doskonale nadaję się do profesjonalnych zastosowań."
pozdrawiam

Witam. Matryce IPS są zatem o klasę lepsze. Co zatem sądzicie O Panasonic LX 600P, który posiada właśnie taką matrycę? Jest niewiele droższy od N71. Który więc lepszy?
:confused: Serdecznie pozdrawiam.
 
Do góry