samsung LE S71B - wszystko o serii S71

Greg78

New member
Na wstepie witam wszystkich bo to moj pierwszy post.

Mam pytanie pan w Media Expert proponowal mi dzis TV Samsung LE37S71B w cenie 6000zl normalnie 6499zl z tego co popatrzylem to obraz jak dla mnie bardzo przywoity jednak, popatrzylem na skapiec.pl i widze ze tam cena max jest sporo nizsza od proponowanej mi nawet po upuscie :)
Prawde mowiac zastanawiam sie nad TV do okolo 6500 ok 32-37" i lamie sobie glowe co za ta cene kupic. Przegladalem wszesniejsze watki i mam paru kandydatow ale wiem ze rynek szybko sie zmienia i wychodza ciagle nowe modele. Moze ktos orientujacy sie w temacie moglby sie wypowiedziec czy ten model samsunga jest wart zachodu jak za te pieniadze. Ewentulanie jakie inne modele brac obecnie pod uwage. Moze jakas plazma 42" ale nie wiem czy w tym przedziale cenowym mozna kupic cos sensownego. Odleglosc z jakiej bede ogladal TV to okolo 2,70, sygnalem chyba bedzie Polsat cyfrowy i glownie filmy z DVD. Z gory dzieki za pomoc
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
To obecnie najtańszy model Samsunga na rynku. Ma słabą czerń , ucieka też w niebieski . Sprawdź w przyciemnionym pomieszczeniu. Jeśli bedziesz oglądał duzo w dzień - to nie ma problemu.
Ale w nocy jest cieniutki, już pierwszego dnia sie wkurzysz że Twój stary telewizor grał lepiej. Znacznie lepszym rozwiązaniem jest TV LCD Sharp 32 BV 8. Stojąc obok siebie wyraźnie widać ,że trawa jest zielona w lcd Sharpa. Nie widać szumów na ekranie szczególnie z odległości 4 metrów.
Jakość z głownego źródła sygnału - rewelacyjna. Cena dla członków forum- absolutnie Nowa.
pozdrawiam
 

altar2

New member
dziwne, ja mam le32s71b, a nie zauważyłem że ma słabiutką czerń, nic nie ucieka w niebieski a w nocy ogląda mi się lepiej niż w dzień, dla mnie to najlepszy telewizor ze współczynnikiem cena/jakość
Pozdrawiam
 

sadaman

New member
Co mogę powiedzieć

To obecnie najtańszy model Samsunga na rynku. Ma słabą czerń , ucieka też w niebieski .
Zdecydowanie nie zgadzam się ze zdaniem KIKIEGO - o czym pisałem już wielokrotnie...więc teraz znów się powtórze.
Słabą czerń można uzyskać - a owszem - ale wówczas gdy sobie wywindujesz zbytnio na maksa kontrast i jasność a przecież nikt o zdrowych zmysłach tego nie robi.
Bez obrazy KIKI ale wydaje mi się że trochę przesadzasz tym bardziej że grono osób które ten telewizor już zakupiło nie ma nic przeciwko odwzorowaniu czerni przez ten model zarówno w wersji 32-calowej jak i 37-calowej , o czym zresztą piszą na tutejszym forum.
Uważam że nie powinieneś być stronniczy i nie faworyzować jednej marki "SHARP" a jak narazie cały czas to robisz a to już mi zalatuje reklamą marki.

Ale w nocy jest cieniutki, już pierwszego dnia sie wkurzysz że Twój stary telewizor grał lepiej.
Tak naprawdę niema znaczenia jakiego LCD-ka zakupisz - jeżeli podepniesz go pod sygnał z kablówki czy tez z własnej anteny naziemnej to na 100% nie będziesz zadowolony nawet z najdroższego LCD-ka nieważne jaki by on był, zresztą podobna sytuacja bedzie przy podpięciu zwykłego tunera SAT.
Zwykły telewizor grałby conajmniej fajnie a nawet rewelacyjnie...a tu...
Pamiętaj że te telewizory przystosowane są do odbioru telewizji HDTV poprzez złącze HDMI i nie posiadają matrycy PAL...Zatem jakość która w pełni cię usatysfakcjonuje osiągniesz dopiero wtedy gdy podłączysz sobie satke np poprzez HDMI.

Znacznie lepszym rozwiązaniem jest TV LCD Sharp 32 BV 8. Stojąc obok siebie wyraźnie widać ,że trawa jest zielona w lcd Sharpa. Nie widać szumów na ekranie szczególnie z odległości 4 metrów
Zastanawiam się jaką to zieleń wobec tego generują SAMSUNGI - czyżby nie zieloną?
No bez przesady...weźmy pod uwagę to że są to dwie różne marki i zawsze będzie inne odwzorowanie barw.

A tak na marginesie...Ja polecam samsunga i myślę że wiele osób z tego forum które juz go posiadają z czystym sumieniem mogą go polecić.
Pamiętaj także żeby przyjrzeć się bliżej temu jaki jest okres gwarancyjny oraz jaka jest gwarancja na piksele etc...a pod tym względem SAMSUNG jest niczego sobie.


PS. Sharpy mają tandetny wygląd...nie zachaczyły nawet o 21 wiek.
 

jasa

New member
w obronie Kikiego...

Nie jestem znajomym ani tym bardziej jakimś specjalnym fanem Kikiego ale w kwesti omawianych modeli zdecydowanie popieram jego zdanie. Sam widziałem obydwa telewizory i choć nie ma między nimi aż takiej przepaści jak mówi Kiki to jednak różnica jest i to widoczna. No a w kwesti wyglądu to już przesada zdecydowana Sharp to obecnie jeden z najładniejszych modeli LCD jakie widziałem i to zarówno BV8 (ten ładniejszy) jak i BV9 ...podkreślam to tylko mój gust a że podobny do Kikiego to przypadek...mnie świecące (ani matowe) Samsungi nie podniecaja...zdecydowanie jescze jedno mam 37 lat i za MAŁE pieniądze nic nigdy dobrego w życiu nie kupiłem...pozdrawiam subiektywnie;)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
każdy ma prawo mieć swoje zdanie - to jest właśnie demokracja.
Moje obserwacje opieram na podstawie obserwacji stojących obok siebie telewizorów różnych marek.
Panasonic, Sharp, Loewe, LG,Philips, JVC
Jeśli jakość wam odpowiada modelu s 71 to - SUPER . Ale ja mając do wyboru inne modele innych firm - wybieram zdecydowanie generację nowych matryc.To olbrzymi krok w postepie technologii , nie mówiąc już matrycach nowych Sharpa Full HD / 4 ms /

Rozumiem że jak Ty polecasz LCD Samsunga z czystym sumieniem to jest ok. Jak inni polecają z czystym sumieniem Sharpa to nie jest ok .
To tak jak w PZPR - jedynie słuszna droga - to nasza droga .
Ja podaje tylko fakty. Jeśli stojące obok telewizory mają lepszy obraz - to mają i już.
Teraz do danych technicznych - i cóż widzimy ?

Bult_module.gif
Panel PVA
Bult_module.gif
Jasność 500 cd/㎡
Bult_module.gif
Kontrast 3000:1
Bult_module.gif
Kąt widzenia (poziomy/pionowy) 170°/170°
Bult_module.gif
Czas reakcji 8 ms
Bult_module.gif
Tryb gracza - specjalne ustawienia dynamiki wyświetlania obrazu
Bult_module.gif
Skanowanie progresywne
Bult_module.gif
Moc akustyczna 2 x 10 W
Bult_module.gif
SRS TrusurroundXT
Bult_module.gif
PIP (1 Tuner)
Bult_module.gif
Wejścia: HDMI x1, SCART x2, S-Video x1, Component x1
Bult_module.gif
Wejście PC - sygnał w rozdzielczości VGA ~ WXGA
Bult_module.gif
Telegazeta 1000 stron

Jakby cieniutkie katy oglądania- najsłabsze na rynku i nieporównywalne do Sharpa


Stereo NICAM z Virtual Dolby Surround i zgodności obrazu z telewizją wysokiej rozdzielczości: HD-ready
Panel LCD TFT Advanced Super View & Black najnowszej generacji
o rozdzielczości 1366x768 Cyfrowy procesor sterowania szybkością obrazu - Quick Shot Processor
Czas rekacji matrycy 8 ms
Czas reakcji na wejściu 4 ms
Powiększony kąt obserwacji: 176° w pionie i w poziomie
Funkcja „tekst na obrazie”
Wbudowany moduł teletekstu (TOP/FLOF)
Funkcja optycznego sterowania obrazem - OPC
Funkcja Clear Voice - doskonałe odtwarzanie mowy ludzkiej
Automatyczna regulacja głośności
Wejścia: terminal HDMI x 1; SCART x 2;Component; AV/S-video;PC-in


Kontrast też jakby w Sharpie lepszy ?
wow - no i czas reakcji na wejściu 4 ms


No ale to przecież nie ma żadnego znaczenia . W końcu jak Ty podajesz Samsunga S 71 - to musi być lepszy.
A Sharp cóż ?

No i uważajcie nie mówcie że idzie nowa lepsza seria Xd1 - zeby nie obrazić Sadamana. Bo przecież nic nie może być lepsze od najtańszego modelu Samsunga.

Oczywiscie podtrzymuję ,ze dobry CRT zagra lepiej od tego LCD z Palu.
Porównujac modele korzystamy właśnie ze złącza HDMi w Tunerze cyfrowym. Stający obok LCD Loewe Concept musielismy przestawić w inne miejsce - bo nikt nie chciał zwracać uwagi na nowość Samsunga.

Jeśli chodzi o Samsunga - to ma doskonałe telewizory LCD w serii M - które zawsze z przyjemnością polecam . Ciekawe dlaczego są droższe ?
Przecież seria S 71 - ma wszystko ..........

Jutro wjeżdża nowa Seria N 71 Samsunga - po której obiecujemy sobie wiele , patrząc na dane techniczne i wygląd.

No i oczywiscie codziennie sprzedajemy telewizory serii S 71 w sklepach. Tyle że nie opowiadamy że to najlepszy telewizor , ale kreując cenę do jakosci należy do dobrze spozycjonowanych.


"Sharpy mają tandetny wygląd...nie zachaczyły nawet o 21 wiek."
Jestem innego zdania .

lc_37xd1e.jpg


Odwiedzajacy IFA -- też podzielają wpełni moje zdanie.

Jeśli podłączysz obraz z cyfrówki - oczywiście jakość znacznie sie poprawia / podobnie jak w każdym LCD nawet w Funaju / . Ale danych fabrycznych to nie poprawi .

Ale potwarzam - nie ważne ile masz . Ważne jak sie potrafisz z tego cieszyć. Jesli jesteś zadowolony z zakupu - to extra . Oby takich osób było jak najwięcej. Bo to głowny cel porad i podpowiedzi.
pozdrawiam
 

sadaman

New member
1. Zwracam uwage że akurat Kiki byłes pierwszy ze swom niepodważalnym zdaniem że to SHARP jest the best.
Wybacz ale nigdy nie uwierze sprzedawcy sklepowemu który uznaje wyższość danej marki nad inną zwłaszcza jeśli w innych wątkach z tego forum namawia do wyłożenia większej kwoty na model który polecasz i zrobisz mu jeszcze specjalną cenę.
Jak dlamnie pachnie to naciąganiem klienta na zakup u ciebie - pewnie masz z tego jakiś procent.

2. Kolejna sprawa - jakość obrazu na danym TV nawet jeśli stoją obok siebie sciśle zależy od tego jak poustawia się parametry.
I wybacz ale doskonale wiem jak to działa...i jak to na półce sklepowej można sprawić że teoretycznie gorszy model bedzie grał 100 razy lepiej od modelu wielokrotnie droższego.
Zwykły szary klient się nie połapie i uwierzy sprzedawcy który "przykładowo" musi się wyzbyć z magazynów zalegających ilości towaru, etc.

3. Wiesz jest w mieście w którym mieszkam sklep RTV w którym zastosowane rozwiązania są znacznie lepsze.
Na półkach stoją obok siebie LCD pogrupowane marką,wielkością matrycy oraz technologią wykonania czyli wygląda to tak że na jednej półce stoją TV 37 CALI z matrycą PVA a poniżej modele z matrycą 37 CALI ale PVI i dajmy na to że wszystkie np z PANASONICA.
Uważam że takie rozwiązanie jest prawidłowe - w końcu w matrycach PVA i TFT etc, jest spora przepaść i głupotą jest stawić na półce 5 LCD o różych matrycach i wielkościach....w takiej sytuacji zawsze wygra ten najlepszy.
Aha i wszystki TV grają na ustwieniach fabrycznych ... chyba że sprzedawca pobawi się w marketing i namiesza w ustawieniach wówczas występuje zjawisko które opisałem już powyżej - "wie pan ale droższy tv to jakiś taki nijaki ma ten obraz..."

4. Co do kontrastu napisałeś że SHARP ma lepszy ale zapomniałeś jaki w tym SHARPIE jest stosunek tego kontrastu.
Więc pozwól że cię naprostuję:
SAMSUNG LE32S71B 3000:1 / jasność 500cd/m2
SHARP 32BV8 1200:1 / jasność 450cd/m2
-Pytanie gdzie kontrast jest lepszy-a jasność?

Czas reakcji - żadne 4 i żadne 8 - w takiej sytuacji stosuje się średnią a daje ona wynik 6ms a to nieznacznie lepiej niż SAMSUNG.

Pamiętaj także że i LE32S71B został wyposażony w moduł Stereo NICAM z Virtual Dolby Surround i też posiada zgodność obrazu z telewizją wysokiej rozdzielczości: HD-ready o rozdzielczości 1366x768
Także posiada Cyfrowy procesor sterowania szybkością obrazu.
Także istnieje funkcja uwydatniania mowy ludzkiej ... o tym zapomniałeś a może chciałeś podkreślić to po swojemu:)

To że "KIKI" napisałeś o SHARPIE to co napisałeś raczej nie wpłyneło to na moją psychikę - poprostu stanłem w opozycji i opisałem to tak jak ja to widzę.

Jeśli chodzi o Samsunga - to ma doskonałe telewizory LCD w serii M - które zawsze z przyjemnością polecam . Ciekawe dlaczego są droższe ?
Przecież seria S 71 - ma wszystko ..........
Hmm...wydaje mi się ze nie podkreślałem że seria S ma wszystko.

"Sharpy mają tandetny wygląd...nie zachaczyły nawet o 21 wiek."
Jestem innego zdania .
lc_37xd1e.jpg

Wiesz KIKI wydaje mi się że piszemy tu o modelu SHARP 32 BV8 a ten model wygląda tak :
LC-37BV8E.jpg
 
Ostatnia edycja:

masaj007

New member
To i ja się wtrące. Nie, zeby kogoś obrażać ale... sadaman wypowidadasz sie jako znawca a nawet ja, który się nie zna na TV wiem, że dałeś ciała ;) Sharp, Panasonic czy Samsung te wszystkie telewizory mają matryce TFT, ponieważ TFT znaczy tyle co wyświetlacz ciekłokrystaliczny. Są natomiast rózne rodzaje tych matryc jak PVA, TN czy IPS. Co do tego, że Kiki pracuje w sklepie. Przecież jak będzie polecał kiepskie modele to go nikt nie będzie słuchał i nikt u niego nie kupi. To będzie strzał do właśnej bramki. Więc w jego interesie jest mieć zadowolonych klientów czyli takich, którzy będą zadowoleni z zakupu. No i są testy telewizorów na stronie to wszystko składa się na fakt, że może jednak warto posłuchać?
 

vandoom

New member
Mam od ponad miesiaca omawiany model Samsunga. Opisywalem juz na forum moje wrazenia z uzytkowania tego telewizora. Zaplacilem za niego 3400 zl i uwazam ze to jest bardzo dobra cena za oferowana jakosc. Telewizor sprawdza sie doskonale w sypialni do ogladania C+, DVD/Divx oraz Polsatu z anteny naziemnej. Czern jest prawidlowa, nie ucieka w niebieski, ma wszystkie niezbedne funkcje i jest latwy w obsludze. Minusem moga byc jedynie przyciagajaca kurz polyskujaca obudowa, spadek jakosci obrazu przy ogladaniu z boku oraz dzwiek - dla mnie, za malo basowy choc zaskakujaco przestrzenny. Zdaje sobie sprawe ze istnieja drozsze, lepsze modele, w ktorych czern moze byc o ton ciemniejsza, trawa jeszcze bardziej zielona, a niebo bardziej niebieskie, mnie wystarczy ze trawa w moim tv wyglada jak trawa, a niebo jest dokladnie takie samo jak to z oknem.

Ten model samsunga dziala prawidlowo, nie ma w nim nic ponadto co mozna oczekiwac od telewizora poza satysfakcja z obejrzanego filmu, programu lub koncertu. Polecam wszystkim ktorzy szukaja niedrogiego, estetycznego, funkcjonalnego sprzetu do domu w cenie do 3500 zl. Bedziecie zadowoleni. Nie polecam natomiast fetyszystom technologicznym, fanatykom wodotryskow, maniakom podkrecania i benchmarkow. Nie bedziecie rozczarowani ale szybko sie znudzicie.
 

sadaman

New member
hmm

... sadaman wypowidadasz sie jako znawca a nawet ja, który się nie zna na TV wiem, że dałeś ciała :wink: Sharp, Panasonic czy Samsung te wszystkie telewizory mają matryce TFT, ponieważ TFT znaczy tyle co wyświetlacz ciekłokrystaliczny. Są natomiast rózne rodzaje tych matryc jak PVA, TN czy IPS.
Hmm, nigdy nie podkreślałem że jestem jakims znawcą TV, mylić się rzaczą ludzką - i ciesze się że zrobiłem byka...w końcu nie jestem sprzedawca.
Aczkolwiek dziękuję ci za zwrócenie uwagi na ten fakt.


Co do tego, że Kiki pracuje w sklepie. Przecież jak będzie polecał kiepskie modele to go nikt nie będzie słuchał i nikt u niego nie kupi. To będzie strzał do właśnej bramki. Więc w jego interesie jest mieć zadowolonych klientów czyli takich, którzy będą zadowoleni z zakupu.

Jednak chyba każdy ma prawo być poirytowanym gdy czyta się wypowiedzi kikiego w których co nóż można zobaczyć - Sharp wygrywa bezwzględnie - a Samsung to przechodzi w niebieski.
Mam wrazenie że KIKI ma to nabyte;)
Ponadto...kiki jako sprzedawca pracuje w ściśle określonych godzinach głównie za dnia - tak czy siak jego wiedzy nie podwarzam - ale powinien wiedzieć że TV LCD powinno sie porównywać w ciemności gdy jest kmpletnie ciemno w pomieszczeniu a nie za dnia gdy do pomieszczeń wpada światło naturalne tudzież sztuczne.
Proponuje by każdy posiadacz LCD - marka nieważna - włączył sobie AV tak by była czerń i porównał wrażenia z tej czerni za dnia i za nocy...różnica istnieje.


No i są testy telewizorów na stronie to wszystko składa się na fakt, że może jednak warto posłuchać?

Przykro mi bardzo - niestety nie kierowałem się i nie poleciłbym nikomu znajomemu by kierował się testami FOTO Lcd-ków z tutejszej strony.
Wiem że mają one za zadanie pomóc w doborze telewizora - ale wystarczy się przyjrzeć fotografiom każdego z modeli i wybrac dajmy na to ujęcia straganu z boku - mozna dostrzeć że ustawienie APARATU żadko kiedy się pokrywa z innymi zdjęciami, a matryca albo jest zbyt pochylona w dół albo w góre...a wiadomo że w LCD nawet najmniejsze przesunięcie zmienia odwzorowanie barw.


Zresztą klient w efekcie i tak kupi to co jemu przypadnie do gustu...ot co!
 

jasa

New member
między wierszami....

kiki napisał:
Ale potwarzam - nie ważne ile masz . Ważne jak sie potrafisz z tego cieszyć. Jesli jesteś zadowolony z zakupu - to extra . Oby takich osób było jak najwięcej. Bo to głowny cel porad i podpowiedzi.
pozdrawiam
...i wychodzi klasa człowieka...dalszy komentarz zbyteczny...aczkolwiek na tej dyskusji wszyscy zyskamy...a o to chodzi.
 

masaj007

New member
sadaman jeżeli mas zlepszy pomysł na testy to słucham. Naprawdę cięzko jest zrobić porównanie sprzętów aby było ono idealnie obiektywne. Poza tym zobacz, ze oprócz Sharpa polecany jest Panasonic czy nawet LG ;)
 

sadaman

New member
hmmm

sadaman jeżeli mas zlepszy pomysł na testy to słucham. Naprawdę cięzko jest zrobić porównanie sprzętów aby było ono idealnie obiektywne. Poza tym zobacz, ze oprócz Sharpa polecany jest Panasonic czy nawet LG :wink:

Możliwe że tego nie ująłem - więc robie to teraz - to dlamnie tego typu testy nie są wyznacznikiem jakości obrazu emitowanego przez poszczególne LCD...nie staram się być upierdliwy ale jeśli się robi takie testy to powinno się przestrzegać pewnych zasad.
Myślę że to nie problem by TV ustawiane do zdjęć pod kątem miały ustawiony panel zawsze w tej samej pozycji...jednaaaak, jak się dobrze zastanowić to jednak raczej ni TV jest ustawiany nieprawidłowo ponieważ rzadko który LCD ma możliwość regulacji w pionie i poziomie, a zatem pozostaje aparat...a wystarczy w tym celu zaopatrzyć się w statyw z poziomicą...a trzeba przyznac że to istotne pod jakim katem zdjęcia się robi ponieważ później wychodzi misz masz.
Aczkolwiek samą inicjatywe szanuję ponieważ jest ona napewno i czasochłonna i robiona z zamiłowania ?!;) i dla wielu osób wystarczająco pomocna.
Ja jednak zdecydowanie jestem za tym by TV testować u siebie w domu...a jeżeli nie jest to możliwe to w sklepie w dobrze wycienionym miejscu.

Co do modeli - owszem są polecane inne...aczkolwiek duży nacik kładziony jest na SHARPA.
I naprawde odpuścicie sobie ten efekt przechodzenia czerni w niebieski - bo to albo ja i jeszcze kilka osób na tym forum ma coś z oczami albo ci którzy piszą takie bzdury.

PS. To prawda...obudowa miła dla oka o nowoczesny DESIGNIE ale ma te wade że łapie znacznie skuteczniej kurz.
Pewnie dlatego producent zadbał o to by w zestawie była szmatka:)
 

masaj007

New member
Co do testów to można zrobic test w domu ale paru modeli toż przecież cały sklep do ciebie nie przyjedzie. Więc te testy maja pomóc wytypowac TV do testów. Propozycje przekaże górze :D
 

sadaman

New member
hmmm

No i proszę jaka się dyskusja zrodziła...he...tylko czy ona komukolwiek pomorze:|

Co do testów to można zrobic test w domu ale paru modeli toż przecież cały sklep do ciebie nie przyjedzie. Więc te testy maja pomóc wytypowac TV do testów. Propozycje przekaże górze :grin:

Masaj - To była moja propozycja i fajnie by było gdyby tak było w końcu czy to 3 tysiące czy 10 tysięcy na jedno wychodzi - to kupa kasy, a później jak coś jest nie tak to żal zakupu.
Ja tam miałem o tyle szczęścia że mogłem sobie poz najomości na WZ-tke wziąść trzy modele do domu na test - i nawet dowieźli na miejsce.
Efekt był taki że zostały wzięte 2 - ja sobie wybrałem samsunga który od poczatku zwrócił moją uwage a rodzinka panasonica.
Jednak to było załatwiane po znajomości więc nie każdy może liczyć na takie udogodnienie...jednak coraz więcej sklepów taką dogodność oferuje.

Jest metodą mało spotykaną i dobrze o tym wszyscy wiedzą...

Jeszcze jakieś pytania?! ;)
Bo ja bardzo chętnie...
 

masaj007

New member
Wiem, ze to duzo pieniedzy dlatego szukam najlepszego rozwiązania, które będzie jak najbardziej obiektywne. Są testy robione u klientaw domu przez Kikiego. Więc z jedenej strony go ganisz a z drugiej w domyśle piszesz aby ludzie zamawiali testy :D
 

sadaman

New member
Co mogę powiedzieć

Wiem, ze to duzo pieniedzy dlatego szukam najlepszego rozwiązania, które będzie jak najbardziej obiektywne. Są testy robione u klientaw domu przez Kikiego. Więc z jedenej strony go ganisz a z drugiej w domyśle piszesz aby ludzie zamawiali testy

Hmm, o tym fakcie przyznam że nie widziałem - zwracam zatem honor przynajmniej po części...to się chwali że wychodzi się klientowi naprzeciw.
Ale czerni niebieskiej nie odpuszcze - :)
Pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
fototesty będą robione w warunkach sterylnych / są w przygotowaniu/. Nie przesadzaj ,ze ustawienie o kilka centymetrów w innym miejscu aparatu , w porównaniu bocznych obrazów wypacza jego charakter.
Spedziłem przy tym kilkaset godzin . Więc nawet gdyby nie było zdjeć - to coś na ten temat wiem.
Ustawienia są fabryczne - porównywanych telewizorów.
Zdjecia były robione w tych samych warunkach oswietleniowych ale dziennych.
Obecnie będą robione w zamkniętym pomieszczeniu tylko z warunkami oświelenia sztucznego. Będą nadzorowane przez kamery internetowe.
/ nie wiem czy zdadzą egzamin/
Co do niebieskiego S 71 - to za kilka dni zrobimy zdjęcia stojacych
obok siebie telewizorów.
Nawet w warunkach dziennych zakazałem go wystawiać do testów na ścianie Loewe. z w/w powodu.

Na dzisiejszych prezentacjach byli kupujacy z Wawy , Elblaga i Gdańska. Mogli na własne oczy sprawdzić samemu jakość odbioru różnych modeli.
Wiem że najlepiej byłoby jakby wybrali Samsunga - ale nie wybrali - sorry.
Moze nie byli to sympatycy tego koncernu . Ale wyjechali bardzo zadowoleni z zakupami.

Jeszcze niedawno byłem atakowany za telewizory JVC - nie miało to znaczenia że to ludzie na prezentacjach sami je wybierali w domu.
Wcześniej byłam atakowany za Panasonica - bo też w klasie populanej mieli super produkty.
Jesli Thomson wprowadzi nowe extra telewizory LCD - też nie każdemu będzie to odpowiadać. Szczególnie jeśli ma w domu swój ukochany model .

Dziś klient który ogladał telewizory 37 LCD - popatrzył na wszystkie i wybrał Sharpa . Tylko ten ,żaden inny. I nie był to klient internetowy.
Wszystko było dobrze póki nie włączyłem plazmy Pioneera.
Klient przysiadł z wrażenia i powiedzial proszę mi nie dostarczać broń Boże tego Sharpa .

Jeszcze nie spotkałem żadnego LCD do tej pory w klasie do 20000 zł / nawet Sharpa / który miałby naturalną czerń jak plazma Pioneera czy CRT Toshiba / wykrywacz kłamstw/ .
Więc nie opowiadaj że tylko Samsung i to w wersji S 71 /najtańszej / ma właśnie czerń.

Spędzam na testach wiele wiele godzin dziennie, porównując najróżniejsze modele różnych firm - z różnych sygnałów , złącz , oswietlenia i odległości /kto był ten wie - nawet z konkurencyjnych portali/ - więc coś tam wiem na temat różnic plazm i LCD


Pozdrawiam
 
Do góry