Samsung LE 32 M51B i DVD Bellwood

grucha78

New member
Jako newbie wypada mi się ze wszystkimi przywitać. Witam;)

1. Mój problem polega na niezadowalającej jakości obrazu (zielonkawo żółte kolory) w świeżutko kupionym LCD Samsung LE 32 M51B podłączonym do odtwarzacza DVD za pomocą łącza component. Wcześniej używałem zwykłego SCART-a, ale jako że nowy telewizor to i nowe możliwości. Zakupiłem component za ok 70 zł i srodze się zawiodłem...Jakość obrazu być może lepsza natomiast kolory są fatalne...Co może być przyczyną ?

2. I jeszcze jedno...Czy mój TV jest wyposażony w Progressive Scan ? Bo prawdę mówiąc tego modelu nie znalazłem na http://www.samsung.com/pl/ ...

Pozdrawiam i proszę o wyrozumiałość jeżeli palnąłem jakąś głupotę.
 

jarwisz

New member
Bez reklam
witam
SAMSUNG LE 32M51B - DANE TECHNICZNE
• Przekątna ekranu(cale):32
• Telewizor:TFT-LCD
• Format:16/9
• Wyświetlanie:16.7 milionów kolorów
• 4 ustawienia wyświetlania kolorów:Normalny, Ciepły1, Ciepły2, Zimny1, Zimny2
• Technologia DNIe (Digital Natural Image engine):TAK
• Czujnik jasności otoczenia Brightness Sensor + (wpływa na jasność ekranu):TAK
• Czas reakcji matrycy(mili sek): 8
• Stopa jasności(cd/m2): 500
• Stopa kontrastu:800/1
• Dynamiczna stopa kontrastu:3000/1
• Rozdzielczość:1366 x 768
• Kąt widzenia (poziomy/pionowy):170/170
Skanowanie Progresywne:TAK
• Moc akustyczna:2 x 10 W
• Tryby dźwięku:Standard, Music, Movie, Speech, Custom
• SRS Trusurround XT:TAK
• PIP i Double Screen (1 Tuner):TAK
• Menu ekranowe w języku polskim:TAK
• Wejścia: HDMI x1, SCART x2, S-Video x1, Video x1, Component x2,
• Wejście PC - sygnał w rozdzielczości VGA - WXGA:TAK
• Telegazeta 1000 stron:TAK
• Waga(kg):19,2
• Wysokość bez podstawy(mm):564
• Szerokość bez podstawy(mm):804
• Głębokość bez podstawy(mm):113
• Wysokość z podstawa(mm):622,5
• Szerokość z podstawa(mm):804
• Głębokość z podstawa(mm):250
• Kolor:czarno srebrny

jak widać - ma skanowanie progresywne
co do obrazu to spróbuj może innym kablem połączyć DVD z LCD i sprawdz efekt.Może ktoś z kumpli ma aki kabel

pozd
 

grucha78

New member
Dziekuje za odpowiedź. Jeżeli ma skanowanie progresywne to gdzie "zarządzać" tą funkcją ? Bo w menu nie znalazłem nic takiego...Próbowałem uruchamiać gry z Playstation 2 w trybie progressive scan i nic z tego nie wychodziło...Możecie pomóc ?

Mały update :)
Pani w infolinii Samsung potwierdziła że ten LCD ma progressive scan. Tylko dlaczego gry PS2 nie chca pracować w tym trybie ?
 
Ostatnia edycja:

jarwisz

New member
Bez reklam
grucha78 napisał:
gdzie "zarządzać" tą funkcją ? Bo w menu nie znalazłem nic takiego..

jedynym miejscem gdzie to może być to FORMATY WYśWIETLANIA
np 720p - progresywne 720i - z przeplotem

w grze tego chyba nie ustawisz
pozd
 

RegularMan

New member
Tryb progresywny na PS2 otrzymasz tylko przy użyciu kabla component. Na pewno masz taki? Poza tym, raczej nie każda gra obsługuje tryb progresywny. A jak obsługuje to nic w TV nie musisz przełączać, po prostu taki sygnał dostaje TV i już.

Tylko, że jeżeli chcesz grać na PS2 to trzeba było nie kupować LCD bo obraz na nim będzie gorszy niż na zwykłym TV i tryb progresywny niewiele tu pomoże.
 

grucha78

New member
Już zrozumiałem, wyszukałem i zarejestrowałem. Żeby uruchomić grę w trybie Progressive Scan muszę mieć kabel component z PS2 do LCD.

Dziękuję za pomoc.

Na szczęście PS2 to tylko rozrywka od czasu do czasu :) Kabelek już zakupiłem, czekam na dostawę. Intryguje mnie czy Tekken i God of War będzie wyglądał zauważalnie lepiej :)

Co do kolorów z mojego Bellwooda przez component do LCD wygląda na to że po tych wszystkich zmianach odtwarzacz po prostu padł...Nieważne czy podłączam go SCART-em czy componentem do LCD wyświetla tylko mocno zakłócony obraz. Może jest jakaś opcja resetu do default settings ?

Pozdrawiam i dzięki za pomoc.
 
Ostatnia edycja:
Do góry