Samsung ps51d550 poziom czerni, automatyczne zmiany jasności

pepsiboss

New member
W ostatnim czasie stałem sie szczesliwym ( a może juz nie)posiadaczem plazmy samsunga (ps51d550) i borykam sie z problemem opisanym w Seria B, poziom czerni, automatyczne zmiany jasności

Jako że mam dostęp do tego telewizora takiego samego jak mój (znajomy ma taki sam) zauważyłem ze na jego egzemplarzu sprawa ta nie jest tak mocno zauważalna jak u mnie ... Jest to strasznie irytujace szegolnie ogladajac ciemne sceny w ciemnym pokoju (podswietlanie i sciemnianie ekranu w niczym zepsuta żarówka energooszczedna)

Przeczytałem cały wątek z w.w linku jednak jako ze telewizor ten wystepuje jako inny model (a nawet seria) [z góry prosze mnie zjeść jeśli używam nie poprawnych pojęć] powstaje pytanie czy oba te modele bazuja na tych samych podzespołach (czyli wg moich wniosków nie warto oddawać do serwisu gdyż itak nic z tym nie zrobią) czy jest to odrębny model i problem wystepujacy w moim egzemplarzu może być naprawialny (o ile mozna to tak nazwać)...
 

kajot04

New member
musisz wyłączyć całą cyfrową automatykę ingerująca w obraz - na a przede wszystkim kontrast automatyczny na OFF i po problemie. Sugeruje tez to samo dla odszumiania, wygładzania krawędzi itp.
Na Twoje miganie obrazu ma wpływ kontrast dynamiczny, ale inne wodotryski też tu nie pomagają a szkodza. Szkodzą prawie zawsze, a tym bardziej w taniej plaźmie. Jest to najniższy poziom elektroniki, i niestety lepiej to wyłączyć i ustawić manualnie.
 

pepsiboss

New member
Wszystko o czym piszesz kolego juz zrobiłem... Wszystkie autoatyczne dostrajania mam na OFF ale problem nie znika... Najbardziej załamuje mnie to ze w dzień trzeba sie naprawde skupić aby to zauważyć (toteż wysyłka do serwisu nic nie da..Panowie powiedzą ze nie widzą problemu) a w nocy [przy ogladaniu filmu] podnosi mi sie ciśnienie krwi widząc te "mrugania" czerni.....Zmiana gammy na +1 niby cos pomaga...Ale to nie jest załatwieniem problemu... Problem dalej jest zauważalny..
 

kolokiler

New member
Wszystko o czym piszesz kolego juz zrobiłem... Wszystkie autoatyczne dostrajania mam na OFF ale problem nie znika... Najbardziej załamuje mnie to ze w dzień trzeba sie naprawde skupić aby to zauważyć (toteż wysyłka do serwisu nic nie da..Panowie powiedzą ze nie widzą problemu) a w nocy [przy ogladaniu filmu] podnosi mi sie ciśnienie krwi widząc te "mrugania" czerni.....Zmiana gammy na +1 niby cos pomaga...Ale to nie jest załatwieniem problemu... Problem dalej jest zauważalny..

cytat z instrukcji:



❑ Rozwiązania oszczędnościowe

Rozwiązanie Eco

MENU[FONT=AST_TV_Icons3][FONT=AST_TV_Icons3] [/FONT][/FONT]System Rozwiązanie Eco ENTER

Oszczędz. Energii (Wyłączone / Nisk. / Śred. / Wysoko / Wyłącz obraz)

Ta funkcja służy do dostosowywania jasności telewizora w celu

ograniczenia zużycia energii. Wybranie opcji Wyłącz obraz spowoduje

wyłączenie obrazu, jednak dźwięk będzie nadal emitowany. Naciśnij dowolny


przycisk (poza przyciskiem głośności), aby ponownie włączyć ekran.

Czujnik Eco (Wyłączony / Włączone): Aby zwiększyć poziom

energooszczędności, ustawienia obrazu automatycznie dostosują się do

oświetlenia pomieszczenia.


Po dopasowaniu opcji Podświetlenie, opcja Czujnik Eco zostanie ustawiona na


Wyłączone.


Min. podśw. kom.


Gdy opcja Czujnik Eco jest ustawiona na Włączone
można ręcznie dostosować minimalną jasność ekranu.

Gdy opcja Czujnik Eco jest ustawiona na Włączone poziom jasności


wyświetlacza może wzrosnąć lub zmaleć w zależności od poziomu światła
w otoczeniu.

 
Ostatnia edycja:

pepsiboss

New member
To o czym piszesz kolego juz dawno mam wyłączone (wszystko na OFF) Problem nadal nie ustaje... Mój brat posiada także PS51D490 i niego problem nie występuje... Znajomy ma d550 i problem tez nie wystepuje... tylko ja miałem szczęscie na trefny egzemplarz ... Pytanie brzmi czy warto mi wysyłać go na gwaracje czy szkoda zachodu (porysują a itak nic nie zrobią)
 

kolokiler

New member
To o czym piszesz kolego juz dawno mam wyłączone (wszystko na OFF) Problem nadal nie ustaje... Mój brat posiada także PS51D490 i niego problem nie występuje... Znajomy ma d550 i problem tez nie wystepuje... tylko ja miałem szczęscie na trefny egzemplarz ... Pytanie brzmi czy warto mi wysyłać go na gwaracje czy szkoda zachodu (porysują a itak nic nie zrobią)

ja bym jeszcze pokombinował z ustawieniami obrazu, albo wrócił się do fabrycznych ustawień i zobaczyć co wtedy
 

Qbaas

New member
Każdy kto ma taki problem powinien napisać do Samsunga, jest to problem oprogramowania, w USA Samsung wydał odpowiednie poprawki dla tamtejszych modeli serii D.

Does your 2011 Samsung "D" plasma have brightness pops? - AVS Forum

Ja napisałem dwukrotnie o to odpowiedź Samsung Polska:

"Na chwilę obecną nie posiadamy informacji o terminie udostępnienia nowego oprogramowania dla tego modelu. Pańską uwagę wraz z przypomnieniem dotyczącym nowego oprogramowania przekazałem do naszej centrali. "

"Obecnie nasza centrala weryfikuje tą kwestię w modelach sprzedawanych w Europie. "
 
Ostatnia edycja:

lukasszol

New member
Dzięki! Przy HDMI spróbuję, natomiast gorzej będzie chyba z usb. Z tego co pamiętam ta opcja jest wtedy nieaktywna. Poczytałem w międzyczasie avforums i problem ten jest w mniej więcej 60% modeli na całym świecie (piszą ludzie z Indii, Australii) i występuje również w droższym ps51d6900.
 

lgawron

New member
ja tez mam tzw. "brightness pops".

Jest na to czesciowe rozwiazanie dostepne na avs forums (dla delikatnie odwaznych) - upgrade f/w logic boardu. Nie tyle usuwa skoki jasnosci co zamienia je na plynne przejscia.

Wczoraj ogladalem The Killling s02e02 - podejrzany kiwal sie na krzesle ... i tak w takt kiwania jasnosc skakala 3 razy/s. Szlag trafia.
 

lukasszol

New member
Pobawiłem się trochę ustawieniami i wychodzi mi na to, że wyłączenie wszystkiego nie koniecznie jest dobrym pomysłem. Zdecydowanie pomaga u mnie korekta gammy i ustawienie "tonacji czerni" na najczarniejszą. Spróbujcie!
 

lukasszol

New member
Dzisiaj dostałem następującą informację od samsunga:

"W podanej przez Pana sytuacji może Pan zaktualizować firmware w telewizorze poprzez ściągnięcie oprogramowania z naszej strony. Plik aktualizacyjny jak również procedura przeprowadzenia takiej operacji znajduje się na stronie internetowej www.samsung.com/pl w Centrum pobierania (Wsparcie). Oprogramowanie należy przegrać na pendrive’a i uruchomić je, aby się rozpakowało i zainstalowało. Następnie urządzenie można podłączyć do portu USB telewizora i postępować według komunikatów. Informuję, że aktualizacja oprogramowania nie wpływa na warunki gwarancji, jeżeli zostanie przeprowadzona zgodnie z instrukcją. Zaktualizowanie wersji oprogramowania w Pana przypadku jest jak najbardziej wskazane. Natomiast jeśli aktualizacja oprogramowania nie przyniesie żądanych efektów, prosiłbym o kontakt z najbliższym autoryzowanym serwisem lokalnym w celu sprawdzenia urządzenia przez serwis."

Czy ktoś już może próbował tej aktualizacji?
 

lgawron

New member
oczywiscie ... czy mam sie brzydko wyrazic opisujac wynik tej operacji ? :)

Od razu odpusc sobie oddawanie TV do serwisu.
 

kobolko

New member
ja tez mam tzw. "brightness pops".

Jest na to czesciowe rozwiazanie dostepne na avs forums (dla delikatnie odwaznych) - upgrade f/w logic boardu. Nie tyle usuwa skoki jasnosci co zamienia je na plynne przejscia.

Wczoraj ogladalem The Killling s02e02 - podejrzany kiwal sie na krzesle ... i tak w takt kiwania jasnosc skakala 3 razy/s. Szlag trafia.

Już gdzieś to pisałem, kolega słusznie wynalazł, że odpowiedzialny za to jest układ logiczny, który może nie do końca prawidłowo (nie płynnie - co da się teoretycznie nieco poprawić poprzez w/w uprgade układu) steruje tym procesem: automatyczne obniżanie poziomu czerni przy niewielkiej ilości elementów jasnych na ekranie (czyli innymi słowy, jeśli scena robi się ciemna, następuje przyciemnienie ekranu - przy dużym kontraście czarny będzie czarniejszy, niż przy ciemnych scenach, gdzie oko szybko przyzwyczaja się do ciemnego, stąd może funkcja "dodatkowego" obniżenia poziomu jasności). Jak każdy tego typu układ ma swoją wartość progową, przy której włącza się lub wyłącza. Jeśli "zawartość" sceny na ekranie oscyluje średnią jasnością składowych wokół tej wartości progowej - następować będzie migotanie. To taka moja teoria.
 

radish

New member
Panowie podbijam temat. Jaka jest historia tego zjawiska chyba podobnie mam u siebie w panasonic tx l42et5e. Nie udaje mi nie tego w żaden sposób wyeliminować.

R
 

kkkkrzysiek

New member
Problem rozwiązany

Jak się okazało trzeba przełączyć tryb obrazu na FILM
automatyka zostaje wyłączona
ustawiacie sobie kontrast nasycenie i całą resztę według uznania
i nic już nie mruga
po wciśnięciu info na pilocie - strzałka na zegarze ani drgnie!
ja mam es5500

mam nadzieje że Wam przyda się ta informacja
mnie to odkrycie uratowało nerwy

pozdrawiam
 

kkkkrzysiek

New member
A

i oczywiście na każde wejście ustawienia obrazu są indywidualne.
U mnie obraz "mrugał" tylko na wejściach HDMI

Ach jak miło użyć słowa mruga w czasie przeszłym.


:D
 
Do góry