Samsung LE40D503 filmy usb

tdx

New member
Bez reklam
Da się analogicznie jak w modelu D5003

Wchodzisz do menu serwisowego info-menu-mute-power na standby
wchodzisz w model i zmieniasz na UD505
 
Ostatnia edycja:

grigorii6

New member
Właśnie dokonałem zmiany w menu serwisowym z modelu d503 na ud5005. Filmy chodzą teraz jak marzenie.:D
Pozdrawiam i dzięki za podpowiedź.
 

sibi0582

New member
Zrobiłem tak jak pisze tdx i tv czyta divx jak ta lala. Tylko pojawił się mały problem, telewizor nie reaguje na przyciski na panelu telewizora z pilota jest ok ale z panelu na telewizorze brak reakcji, nawet po powrocie do poprzednich ustawień
 

grigorii6

New member
U mnie jest wszystko OK po zmianie ustawień panel przedni działa tak samo dobrze jak przed zamianą. Telewizor czyta divx mov mkv mpg avi bez żadnych problemów8).
 

fula

New member
W takim razie co może być powodem takiego stanu rzeczy? Nic innego nie zmieniałem jak tylko jedną pozycję?


Już wiele razy pisałem. Jeszcze raz napiszę, a co mi tam.
Każdy model telewizora np. samsung le40d503 może występować w paru wersjach konfiguracyjnych.
Tzn. różne panele, co za tym się wiąże różne płyty, różne zasilacze.
Jeśli w danym modelu można coś przestawić, nie oznacza to że w innychg konfiguracjach można to samo uzyskać. To jest wykroczenie poza normy danego modelu odbiornika. Każda ingerencja w menu serwisowe może łączyć się deregulacja odbiornika.
Ingerując w jedna opcję np. modelu, możemy zmieniać nieświadomie inne oipcje odpowiedzialne za ustawienia w odpowiedniej konfiguracji.

Jeśli ktoś nie wie co za co odpowiada.
Lepiej nie tykać, a wszelkie rady zmień to, a tamto, radzę ignorować.
 

fula

New member
możesz poszukać jeszcze innych modeli które będą odtwarzać USB i będzie działał frontowy panel:

UD5010 sprawdzałem panel chodzi


Zanim coś polecisz warte jest przetestowania w całym zakresie.
Tylko jakim? Skoro sama zmiana wykracza poza normy danego modelu odbiornika.

Jeśli można było coś uzyskać w takiej konfiguracji co inne wyższe modele, mam pytanie?
Po co sprzedawać taniej?

(model le40D503) jest bardzo ubogi
 

Rhotax

New member
To proste, tzn. nie oczywiste ale sam mechanizm jest prosty i popularny.
Posłużę się przykładem samochodów bo akurat tutaj mogę się wypowiadać bezpośrednio, a nie teoretyzować i rzucać hasła.
Dlaczego samochody (np. AUDI) są sprzedawane z komputerem lub bez komputera (mówię o starszych modelach) który przelicza spalanie, testuje systemy pojazdu i wyświetla je na wyświetlaczu itd. i w modelu DROŻSZYM to wszystko jest, w TAŃSZYM tego nie ma ale...na liczniku są miejsca w których powinny się wyświetlać te informacje.
Co więcej, gdy zainteresowałem się sprawą okazało się, że nie muszę instalować dodatkowego komputera, który to będzie przeliczał, dodatkowych czujników, TO WSZYSTKO JEST w tym samym miejscu co w modelu droższym ! Wystarczy tylko wstawić odpowiednie 'wskaźniki' i podłączyć je przewodami z odpowiednimi czujnikami, które TAM SĄ.
Czy wciąż nie potrafisz sobie wytłumaczyć dlaczego w fabryce taniej jest produkować JEDNĄ taśmę z danym produktem, a potem różnicować jego cenę w zależności od tego ile jego możliwości się udostępni a ile nie ?

Podobnie miałem z zegarkiem, który pokazywał wysokość i ciśnienie, ale nie miał stopera z podziałem na okrążenia...okazało się, że wystarczyło coś aktywować w ukrytych funkcjach i zegarek ma to...ma to samo co wyższy model i droższy. Środek miały TAKI SAM.
 
Ostatnia edycja:

tdx

New member
Bez reklam
Zanim coś polecisz warte jest przetestowania w całym zakresie.
Tylko jakim? Skoro sama zmiana wykracza poza normy danego modelu odbiornika.

Jeśli można było coś uzyskać w takiej konfiguracji co inne wyższe modele, mam pytanie?
Po co sprzedawać taniej?

(model le40D503) jest bardzo ubogi

Ty do mnie piszesz?
We wszystkich modelach które odblokowałem panel działał i działa :)... Jedynym minusem jest to że jest więcej źródeł niż w rzeczywistości >> można wyłączyć w menu serwisowym jak się komuś chce.
 

fula

New member
Ty do mnie piszesz?
We wszystkich modelach które odblokowałem panel działał i działa :)... Jedynym minusem jest to że jest więcej źródeł niż w rzeczywistości >> można wyłączyć w menu serwisowym jak się komuś chce.


Czy we wszystkich modelach jest ten sam panel?
Czy jedna płyta działa ze wszystkimi rodzajami paneli, czy jest dedykowana dla konkretnej wersji?
Czy ten sam zasilacz zasila różne płyty?

Wszystkie różne podzespoły są testowane w fabryce do konkretnego modelu.(siedzą w szczegułówce i mielą bebechy testują soft, sprawdzaja w komorze klimatyzacyjnej, poddaja crash-testowi, trwa to około miesiąca jeśli wynik jest OK trafia do produkcji)
Jedne bardziej wydajne inne mniej. W jednych normy przechodzą bez problemu, inna konfiguracja jest naciągana, a nawet stwierdzę daleko do norm, (koreańska kreatywność puszcza prawie wszystko).

Jeśli się grzebie w MS to na własną odpowiedzialność, zmiana panelu ustawia defaul ustawienia grafiki koloru i ciort wie co jeszcze.
Zmiana panelu wiążę się ze zmianą płyty, zmiana modelu TV zmienia płytę i panel (defaul), to nie jest dowolna opcja do zmiany przez użytkownika.

Tobie tdx chyba nie muszę tego wyjaśniać?

Pracując przy produkcji odbiorników każde wejście do MS zobowiązywało mnie cofnięcie odbiornika na linie regulacyjną, i słusznie bo były różnice (np. badanie collometrem)

To nie są hasła, na forum ludzie mają problemy po ingerencji w MS, uważnie czytajcie.


P.S. W audi nie pracowałem to nie wiem jak jest. Ale wiem że też występuje model w różnych konfiguracjach i jak ktoś zmienia w komputerze disla na benzynę to niech się liczy z problemami.
I czy po powrocie na disla wrócą ustawienia pojemności silnika, dawki wtrysku, zapłonu itp.?
 
Ostatnia edycja:

mtsmarek

New member
standardowe ustawienia modelu LE40D503F7W

Czy może mi ktoś podać standardowe ustawienia do tv samsunga LE40D503F7W w menu serwisom opcji: Type, Model, front color?
 

fula

New member
Czy może mi ktoś podać standardowe ustawienia do tv samsunga LE40D503F7W w menu serwisom opcji: Type, Model, front color?

Do takiego pytania powinieneś jeszcze podać:
- rodzaj panelu
- rodzaj płyty
- datę produkcji (tu nawet godzina w minutach gra rolę)
- nr partii
itp.

Tu serwis się kłania, zwykły użytkownik tego odbiornika może odczytać Ci jakie on posiada ustawienia.
I to Cię nie ratuje.
np. front color, jest ustawiany indywidualnie do każdego odbiornika.
 
Ostatnia edycja:

mtsmarek

New member
Do takiego pytania powinieneś jeszcze podać:
- rodzaj panelu
- rodzaj płyty
- datę produkcji (tu nawet godzina w minutach gra rolę)
- nr partii
itp.

Tu serwis się kłania, zwykły użytkownik tego odbiornika może odczytać Ci jakie on posiada ustawienia.
I to Cię nie ratuje.
np. front color, jest ustawiany indywidualnie do każdego odbiornika.

A czy warto oddać tv do serwisu jeżeli wygląda na to że wszystko jest ok? Jaki wpływ ma zmiana tych opcji?
 

fula

New member
A czy warto oddać tv do serwisu jeżeli wygląda na to że wszystko jest ok? Jaki wpływ ma zmiana tych opcji?

:) Nie mogę, rozwaliłeś mnie tym pytaniem.
Zawsze możesz reklamować produkt, jak widzisz wadę.

Ciężko zobaczyć ustawienie kolorów (defaul).
Najlepiej po zresetowaniu odbiornika, wyświetlić białą plansze (dla wprawnego oka) i sprawdzić czy białe to białe :grin:. Barwy możemy tylko zmierzyć collometrem, ludzki wzrok jest ułomny.

Zła kalibracja kolorów wychodzi w praktyce przy oglądaniu np. trawy wpadającej w odcienie niebieskiego.

Problem z wyświetlaniem grafiki rozdzielczość(defaul), widać na planszach kontrolnych w różnych rozdzielczościach i odświeżaniu.

Dokładnie jaki wpływ ma zmiany opcji Ci nie powiem, różnie zależy od płyty, jedne pamiętają ostatnie ustawienia inne nie.
Najlepiej czytaj wątki na forum z czym ludzie się borykają
 
Ostatnia edycja:

tdx

New member
Bez reklam
Czy we wszystkich modelach jest ten sam panel?

zmieniam tylko model >> więc parametry panelu <type> zostają bez zmian.


Tu zyskujesz USB w wyższych modelach 55xx PVR, w serii 61xx konwersje.

Tak samo było w serii C i B i do dziś TV chodzą i mają się dobrze (najbardziej zmordowany był 32B650 ;))
Analogiczna sytuacja jest w TV LG

Dziś w D7000 nic nie muszę już odblokowywać ;)

każdy ma swój rozum, zmienianie czegokolwiek na "pałę" nigdy nie było rozsądne...
 
Do góry