Samsung LE40D503 filmy usb

tdx

New member
Bez reklam
oczywiście że można ożywić panel
Po zmianie naszego modelu
Control->SubOption->Type of PANEL KEY zmieniamy na Horizontal
 

dawidxt

New member
Panowie, mam problem z menem serwisowym. Tak jak było mówiony w tym wątku... uruchamiam to menu kombinacją "info, menu, mute, poweron". Menu ładnie się pokazuje, ale na tym koniec, nie mogę niczego przestawić, nie mogę w ogóle się po nim poruszyć, ani za pomocą pilota dołączonego do TV ani za pomocą panelu na samym telewizorze. Mój model to właściwie: LE40D503- LE40D504. Jutro dokładniej to sprawdzę. Co jest problemem, dlaczego nie mogę się poruszać po tym menu?
 

tdx

New member
Bez reklam
tak późniejsze softy nie dawały już możliwości poruszania się po menu zwykłym pilotem...
Trzeba albo specjalnego pilota albo przez złącze lan (jeśli TV posiada)
 

dawidxt

New member
dzięki kolego, wiesz co - dziś włączyłem menu serwisowe i normalnie mogę zmieniać opcję. Właściwie już dokonałem zmian na UD5005 i faktycznie filmiki z usb zaczęły działać. Jest również mankament o którym już ktoś pisał, mianowicie tv pokazuje więcej portów hdmi/component niż w istocie ich jest.

Wczoraj kiedy próbowałem odpalić menu serwisowe mogło nie działać z jednej prostej przyczyny - nie miałem pod żadne wejście podpiętego urządzenia (nawet anteny dvbt). Od kiedy któreś ze złącz jest wpięte mogę normalnie poruszać się po nim.

Wielkie dzięki kolego,
PS. czy poprzez zmianę modelu jakieś inne funkcje w pilocie przestaną mi działać? albo czy są jeszcze jakieś inne mankamenty tejże zmiany?
 

fula

New member
PS. czy poprzez zmianę modelu jakieś inne funkcje w pilocie przestaną mi działać? albo czy są jeszcze jakieś inne mankamenty tejże zmiany?

Mogą i na pewno występują, jakie?
Trudno powiedzieć, od niezauważalnych do rozregulowania odbiornika i zawieszenia włącznie.
Producent nie przewidział w Twoim modelu tych funkcji które uruchomiłeś i robisz to na własne ryzyko.
 

dawidxt

New member
Pewnie jest za wcześnie aby to stwierdzać, ale niby nic się nie wiesza, chodzą wszystkie filmy w tym mkv. Natomiast denerwuje mnie jedna rzecz - telewizor po włączeniu zawsze startuje od HDMI3, pomimo, że jest to HDMI którego nie mam, bo ten TV posiada tylko dwa wspomniane porty. Natomiast czy nie powinno być tak, że TV startuje się z ostatnio chodzącym portem?
 

fula

New member
O... i sam znalazłeś pewną nieprawidłowość w funkcjonowaniu odbiornika.
Aby dokładnie określić co może być po zmianach konfiguracyjnych w MS, należy poddać taki odbiornik testom.
Testy takie przeprowadzałem w zakładach LG, są to skomplikowane procedury pomiaru wszystkich wejść/wyjść, oprogramowania, podłączenia w różnej konfiguracji w różnym otoczeniu, łącznie z badanie w komorze klimatyzacyjnej (jak odbiornik zachowuje się w różnej wilgotności i temperaturze). Bada się nawet wytrzymałość odbiornika na stołach wibracyjnych o różnej amplitudzie i skutki upadku z różnych wysokości.

Są to co najmniej miesięczne badania, po których wszystko wychodzi.
W Twoim wypadku ciężko określić jak dokładnie odbiornik się zachowa po pewnym czasie użytkowania, uruchomiłeś pewne opcje które mogą w przyszłości doprowadzić do uszkodzenia odbiornika np. w skutek przegrzania pewnych układów.

A czy niewygodniej jest dokupić przystawkę czytającą multimedia, niż kombinować w konfiguracji MS ryzykując rozstrojenie lub uszkodzenie odbiornika?
Polecam: http://www.neo24.pl/?p=arkas_2202
Za 125zł czyta USB ma PVR, Time Shift i wykorzystasz dodatkowy tuner pod PiP. Bez kombinowania jak koń pod górę.
 
Ostatnia edycja:

tdx

New member
Bez reklam
Pewnie jest za wcześnie aby to stwierdzać, ale niby nic się nie wiesza, chodzą wszystkie filmy w tym mkv. Natomiast denerwuje mnie jedna rzecz - telewizor po włączeniu zawsze startuje od HDMI3, pomimo, że jest to HDMI którego nie mam, bo ten TV posiada tylko dwa wspomniane porty. Natomiast czy nie powinno być tak, że TV startuje się z ostatnio chodzącym portem?

Możesz wyłączyć niepotrzebne porty bo faktycznie dochodzą i componenty i więcej hdmi :)
Wszystko jest w control>>config control i masz po kolei liczbę swoich złącz. Wyłącz niepotrzebne i będzie ok
 

dawidxt

New member
tdx - widzę, że nieźle jesteś ogarnięty w temacie. Mam jednak pewną dziwną sytuację. Nie wiem dlaczego, ale mam podłączoną konsolę pod jeden z moich portów HDMI - prawdopodobnie jest to HDMI1 , natomiast aby przełączyć się na konsolę, muszę wejść w "SOURCE -> HDMI3". Czyli w port, którego teoretycznie nie posiadam. Więc nasuwa się pytanie, jeżeli powyłączam porty Component / HDMI3, to równocześnie wyłączę sobie możliwość uruchomienia czegoś na złączu HDMI1 ? Teoretycznie teraz zamiast mieć HDMI1 HDMI2 to pewnie będę musiał mieć inną kombinację zawierającą powiedzmy HDMI2 HDMI3 lub HDMI1 i HDMI2 (w zależności od tego na jakim porcie HDMI wykrywa mi kanał drugi).

PS. TV jednak zachowuje się ok, kiedy go włączam rozpoczyna pracę od telewizji (kanałów) : - )
--------------
Do użytkownika fula - Moja sytuacja wygląda następująco, zakupiłem TV, gdzie sprzedawca powiedział, że Samsung słynie z tego, że czyta dużo formatów wideo w tym mkv, tak stwierdził kiedy zapytałem go o mój model. W domu przeżyłem rozczarowanie, bo jak się okazało w ogóle nie ma możliwości odtwarzania filmów. Miałem już go zwrócić, ale i tak kupiłem go w promocyjnej cenie 1480zł 40" - przeczytałem ten temat i udało mi się uruchomić tę funkcję. Taka przystawka to kolejne leżące urządzenie, to kolejne urządzenie podpięte do sieci... to kolejne urządzenie, którego nie chce : ) Gdyby okazało się, że konfiguracja jakiej dokonałem jest szkodliwa dla tego TV, to zawsze mam 2 letnią gwarancję na ten produkt.
 
Ostatnia edycja:

tdx

New member
Bez reklam
Jak zmniejszysz liczbe portow hdmi to automatycznie zmieni Ci sie ich przypisanie i bedzie ok.

Wysłane z mojego GT-I9100
 

dawidxt

New member
tdx - kolego, nie mam w menu serwisowym w zakładce "Control" kolejnej o podobnej nazwie. Nie mam tam takiej opcji, a po wejściu do samego control widzę: "EDID" "Sub Option" "PDP Option - niedostępne" "Hotel Option" "Shop Option" "Sound"...
 

dawidxt

New member
Odświeżając ten wątek, mam pytanie... jako, że zmieniłem swój model TV z 503 na UD5005 po to aby oglądać filmy z pendrive'a mogę od teraz zakupić pilot od tego właśnie modelu i czy będzie on normalnie funkcjonować bez przestrajania czegokolwiek ?

Chodzi o to, że standardowy pilot z 503 nie ma możliwości szybkiego przewijania oglądanych filmów z USB, pauzowania ich.

Jaki potrzebuję pilot do UD5005, jaki jest to model i czy nie będzie kłopotów z komunikacją pomiędzy pilotem a TV.

Dzięki
 

tdx

New member
Bez reklam
Odświeżając ten wątek, mam pytanie... jako, że zmieniłem swój model TV z 503 na UD5005 po to aby oglądać filmy z pendrive'a mogę od teraz zakupić pilot od tego właśnie modelu i czy będzie on normalnie funkcjonować bez przestrajania czegokolwiek ?

Chodzi o to, że standardowy pilot z 503 nie ma możliwości szybkiego przewijania oglądanych filmów z USB, pauzowania ich.

Jaki potrzebuję pilot do UD5005, jaki jest to model i czy nie będzie kłopotów z komunikacją pomiędzy pilotem a TV.

Dzięki

Nie ma znaczenia jaki pilot kupisz może być nawet uniwersalny byle dało się go zaprogramować. Polecam też oryginalny BN59-00861A :)
 

syty29

New member
No wszystko ładnie pięknie napisane odnośnie - Wchodzisz do menu serwisowego " info-menu-mute-power" , a tak na prawdę to nic się nie dzieję po w ciśnięciu na pilocie tych opcji tylko co "mute" reaguje i znika głos w odbiorniku po za tym w "menu" to nic nie widać takiego żeby można zmienić model , oczywiście piszę tu o modelu LE40D503
 

arek06pp

New member
Witam.Jak wyżej chcę się dowiedzieć jak przełączyć/zmienić tv żeby można było oglądać filmy z pendraiva? Wszedłem do m serv. ale co dalej?
 

tdx

New member
Bez reklam
Witam.Jak wyżej chcę się dowiedzieć jak przełączyć/zmienić tv żeby można było oglądać filmy z pendraiva? Wszedłem do m serv. ale co dalej?

Wielokrotnie już to było opisywane nawet kilka postów niżej :) w pierwszej zakładce masz type zmieniasz ze swojego D503 na UD5005 i wyłączasz TV pilotem. Po restarcie masz działające USB i kilka HDMI więcej :)
 

Pawel002626

New member
Witam !!!

Siemanko wszystkim
Panowie jestem tu nowy znalazłem wasze forum szukając informacji o TV o którym mowa faktycznie filmy śmigają wszystko działa zmieniło się trochę menu użytkownika (ale to mało ważne) zastanawia mnie jedna sprawa pojawiły się dodatkowe złącza których fizycznie sprzęt nie posiada (co mi nie przeszkadza) Ale cały czas nasuwa mi się pytanie czy na skutek zmiany modelu TV w menu serwisowym przy dłuższej eksploatacji TV na bardziej bogatszą wersje nic mu się nie stanie tzn. czy np. nie spali się jakaś płytka w środku albo jakiś element nie wytrzyma bo skoro zmieniają się opcje wiec może się również zmieniać jakieś napięcia albo częstotliwość w układach scalonych. Nic nie sugeruję tylko pytam. Proszę o pomoc
 
Do góry