Plazma 3D 50" - maksymalnie 3.000zł

Mad_MAX

New member
Witam

W tym tygodniu muszę kupić nowy TV , bo z moim obecnym 42" LG się coś stało i już się nie opłaca naprawiać (pisałem w dziale LG).

Praktycznie byłem zdecydowany na LG 50PV350 , ale oglądnąłem sobie 50PZ250 i zacząłem się zastanawiać czy może nie sprawić sobie już z 3D :)

Też byłem już zdecydowany prawie na tego LG , gdy zobaczyłem Samsunga PS51D550 i już mi się zaczęło gotować w głowie.

Dlatego bardzo was proszę o pomoc w wyborze. Formatki nie robię , ponieważ ma to być 50" plazma , myślałem o FullHD , ale w zasadzie chyba i tak nie będę widział różnicy między 720 , a 1080 , więc to zeszło na drugi plan.

Z góry dziękuję za pomoc :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nie wiem ile będziesz oglądać tych programów 3D - ale w 2D też wybierałbym Samsunga 51D550
 

Mad_MAX

New member
PZ250 i PS51D550 , są praktycznie w tej samej cenie , różnica jest tylko w cenie okularów.

Z suchych danych też praktycznie to samo. Czytając opinie na forum , to w zasadzie taka sam liczba zadowolonych i niezadowolonych z jednego i drugiego. Ehhh , już sam nie wiem :pP

Powiedzcie mi jeszcze jak jest z tym LUSTREM w tych plazmach ?

Miałem do tej pory LG 42PC1RR , jakoś nie specjalnie mi to przeszkadzało , jak się skupiałem na lustrze , to rzeczywiście było to widoczne , ale podczas normalnego oglądania nie widziałem tego "efektu" :)

No i jak z bzyczeniem ?? Bo w moim LG to była udręka poważnie , naprawdę było to mocno słyszalne , czym głośniej dawałem TV tym bardziej buczało.

Mam nadzieję , że na nowym TV jednak się nie zawiodę , co by nie patrzeć mojego LG kupowałem w 2005 roku , więc w zasadzie to chyba tehchnologiczna przepaść. Tylko z drugiej strony jak swojego kupowałem , to był jeden z lepszych modeli LG.

Z góry dziękuję za pomoc :)
 

marektbg

New member
W LG 50PW451 - lustro jest, ale można się szybko przyzwyczaić - wieczorami efekt znika. Co do buczenia u mnie jest cisza zupełna - trzeba by siedzieć 10cm od TV i się wsłuchiwać :)
 

mactwar

New member
PZ250 i PS51D550 , są praktycznie w tej samej cenie , różnica jest tylko w cenie okularów.

Z suchych danych też praktycznie to samo. Czytając opinie na forum , to w zasadzie taka sam liczba zadowolonych i niezadowolonych z jednego i drugiego. Ehhh , już sam nie wiem :pP

Powiedzcie mi jeszcze jak jest z tym LUSTREM w tych plazmach ?

Miałem do tej pory LG 42PC1RR , jakoś nie specjalnie mi to przeszkadzało , jak się skupiałem na lustrze , to rzeczywiście było to widoczne , ale podczas normalnego oglądania nie widziałem tego "efektu" :)

No i jak z bzyczeniem ?? Bo w moim LG to była udręka poważnie , naprawdę było to mocno słyszalne , czym głośniej dawałem TV tym bardziej buczało.

Mam nadzieję , że na nowym TV jednak się nie zawiodę , co by nie patrzeć mojego LG kupowałem w 2005 roku , więc w zasadzie to chyba tehchnologiczna przepaść. Tylko z drugiej strony jak swojego kupowałem , to był jeden z lepszych modeli LG.

Z góry dziękuję za pomoc :)
Mam bardzo podobny dylemat, mój LG 42PC1 (bez dysku) domaga się zmiany (5 lat na karku) i stoję przed wyborem 50-51'':
- najtańszy bez bajerów LG50PV350 - około 2200,
- droższy 51D550 (ale bez okularów czyli trzeba doliczyć jeszcze minimum 300 zł za 2 sztuki) - około 2700 + okulary,
- najdroższy 51D6900 tylko już z okularami - teraz nieco poniżej 3600.

Oglądałem w sklepie LG i d550 i powiem szczerze nie widziałem różnicy, przy tym samym sygnale, a jeśli nie widać różnicy to po co przepłacać ;), parę stówek zostanie na zakup xboxa ;)

A z drugiej strony Samsungi, a zwłaszcza d6900 sprawiają wrażenie nowszych technologicznie i może jednak lepiej dołożyć te 1400 i mieć spokój na następne 5 lat.
Co do 3D to nie mam przekonania głównie ze względu na dzieci, mam dwójkę niszczycieli i obawiam się, że okulary nie wytrzymają roku :D

Może ktoś z Was stał przed podobnym wyborem i może coś doradzić?
Może lepiej wstrzymać się i kupić w po świętach, może ceny jeszcze pójdą parę groszy w dół przy tych droższych opcjach?
 

Mad_MAX

New member
Mam bardzo podobny dylemat, mój LG 42PC1 (bez dysku) domaga się zmiany (5 lat na karku) i stoję przed wyborem 50-51'':
- najtańszy bez bajerów LG50PV350 - około 2200,
- droższy 51D550 (ale bez okularów czyli trzeba doliczyć jeszcze minimum 300 zł za 2 sztuki) - około 2700 + okulary,
- najdroższy 51D6900 tylko już z okularami - teraz nieco poniżej 3600.

Oglądałem w sklepie LG i d550 i powiem szczerze nie widziałem różnicy, przy tym samym sygnale, a jeśli nie widać różnicy to po co przepłacać ;), parę stówek zostanie na zakup xboxa ;)

A z drugiej strony Samsungi, a zwłaszcza d6900 sprawiają wrażenie nowszych technologicznie i może jednak lepiej dołożyć te 1400 i mieć spokój na następne 5 lat.
Co do 3D to nie mam przekonania głównie ze względu na dzieci, mam dwójkę niszczycieli i obawiam się, że okulary nie wytrzymają roku :D

Może ktoś z Was stał przed podobnym wyborem i może coś doradzić?
Może lepiej wstrzymać się i kupić w po świętach, może ceny jeszcze pójdą parę groszy w dół przy tych droższych opcjach?


No ja Xboxa już mam , więc nie muszę tak na to patrzeć :pP Mój synek , nie jest niszczycielem hehehe , a często chodzimy do kina na bajki w 3D i jak do tej pory , zawsze jest podniecony okropnie tym efektem :)

Ja w zasadzie czasu na czekanie nie mam zbytnio , ponieważ mój LGik się zespuł , więc w dużym pokoju oglądamy z żoną na 19" CRT , co niestety jest BARDZO uciążliwe po przesiadce z 42" :)

D6900 , jest dla mnie za drogi. Okulary do D550 , widziałem po 245zł , za dwie pary.


Dzisiaj jadę do MM oglądnąć i porównać PZ250 i D550 , na szczęście są w jednym sklepie :) Zobaczymy co z tego wyjdzie.

Też myślałem o PV350 , ale stwierdziłem , że TV jednak nie będę zmieniał prędko (gdyby nie to , że moja plazma padła , to na pewno bym nie zmieniał przez kilka lat jeszcze) , więc dodatkowy bajer w postaci 3D może się przydać :)
 

Mad_MAX

New member
Nie ma problemu , jak tylko wspaniała obsługa mi postawi je obok siebie to na pewno będę widział różnicę , jeśli takowa będzie :)

Na pendrivie , nagrałem kilka sampli od SD , do FullHD , zobaczymy jak będą wyglądać :)

Chociaż zdaję sobie sprawę , że w takich warunkach ciężko będzie adekwatnie je porównać i obiektywnie zadecydować , no ale zobaczymy :)

Cena ta sama więc nie będę miał rozterek .............. ten 1 cal może przeważyć hehehe :)

Z tego co zaobserwowałem po przeczytaniu wątków dotyczących tych plazm , bardziej przyjazne opinie są odnośnie 3D i wyświeltania filmów przez USB na Samsungu , odnośnie obrazu to raczej takie same opinie , że obraz jest całkiem ładny :)

Wieczorem będę wiedział wszystko :)
 
Do góry