Co do 5500 - ps51d8000,6900, ps50c7000 a może ps51d550

Kleikadam

New member
Witam,
Przeczytałem kupę informacji na tym forum i mam już totalny mętlik co wybrać. Zdecydowałem się na plasmę samsunga, tylko teraz pytanie którą z nich?
Czy możecie po krótce opisac różnicę pomiędzy nimi ?

Do pomocy dane:
odległość od ekranu - 4,5 - 5m
jak słońce świeci w pokoju - Okna na zachód, jedno balkonowe na północ - telewizor na ścianie wschodniej skierowany na zachód.
wielkość pokoju - 30m2
jaki masz obecnie telewizor - nie mam, oglądam na monitorze 24 cale dell :)
jakie programy najczęściej oglądasz - filmy, programy dla dzieci, komputer.
więcej oglądasz w dzień czy wieczorem - wieczorem
wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez? - oglądam przeważnie z lekkim oświetleniem
wolisz obraz ostry czy łagodny - połączenie ostrości i łagodności z przewagą łagodności.
matryca błyszcząca czy matowa? - nie ma znaczenia, choć błyszczące bardziej mi się podobają, pewnie dlatego,
preferowana wielkość telewizora? - minimum 50 cali
preferowana marka ? Samsung,
Jakie urządzenia będą podłączone ? - N`ka , kino domowe , komputer, dyski twarde, prawdopodobnie jakaś konsola Wii.
ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń ? - 70% TV 30% reszta
siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych? - odchył do 30 stopni.
czy ważne jest wifi ? - niekonieczne .
czy będziesz korzystać z widgetów ? - Nie wiem, zobaczymy, nigdy nie korzystałem
czy chcesz serfować w internecie z poziomu telewizora? - nigdy nie próbowałem - myśle że to dodatkowy bajer
czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami ? TAK!
ma mieć 3D ? TAK
ma mieć slot na karty SD ? Niekoniecznie, ale może mieć
ma mieć tuner DVB-S ? raczej nie,
ma stać czy wisieć ? - wisieć
 

Kleikadam

New member
Nikt już więcej nie pomoże ? Do końca tygodnia mogę wziąść jeszcze w Satrnie 50rat 0% i muszę sie spieszyć, bo gotówki takiej nie mam.
Popatrzyłem trochę w weekend na wielkości i 51cali to chyba trochę za mało, więc skłaniam się ku 59 (chociaż to tylko ocena po paru minutach oglądania w markecie).
Na półce zalega unich 59d550 za 4800pln - czy warto wziąść ten starszy ale większy model ? Jak duże różnice w jakości obrazu są pomiędzy nwszymi seriami (pomijam bajery typu internet).
 

JackS.

New member
Bez reklam
Nikt już więcej nie pomoże ? Do końca tygodnia mogę wziąść jeszcze w Satrnie 50rat 0% i muszę sie spieszyć, bo gotówki takiej nie mam.
Popatrzyłem trochę w weekend na wielkości i 51cali to chyba trochę za mało, więc skłaniam się ku 59 (chociaż to tylko ocena po paru minutach oglądania w markecie).
Na półce zalega unich 59d550 za 4800pln - czy warto wziąść ten starszy ale większy model ? Jak duże różnice w jakości obrazu są pomiędzy nwszymi seriami (pomijam bajery typu internet).
Z tych telewizorów, co wymieniłeś, to 59D550 to jest chyba najświeższy model.

Jeśli chodzi o jakość obrazu, to od modeli o wyższych numerkach różnice wynikają tylko z zastosowania innej szyby przed panelem.
 
Do góry