UE37D6500 nie łączy się z internetem

ReVoluszyn

New member
Witam.

Rozpakowałem właśnie ten TV i pierwsze co to chciałem połączyć się z moją siecią przez WIFI. TV znalazł sieć i się z nią połączył. Niestety wyświetla komunikat że połączył z siecią ale nie ma dostępu do internetu. Dziwne jest to że przez DHCP pobrał dane IP ale bez bramy domyślnej, więc ustawiłem mu ręcznie dane wskazując jako bramę domyślną adres routera. Niestety bez skutku. Ping pomiędzy kompem a TV chodzi. Wyłączyłem zabezpieczenia sieci i połączyłem się z siecią ale efekt ten sam - brak internetu.

Informacje odnośnie sieci:
Dostawca UPC, router Linksys WRT54GS, w sieci 2 kompy i drukarka, bez problemów z połączeniem. Ip routera 192.168.1.8 maska 255.255.255.248, IP TV 192.168.1.14 przydzielony przez statyczny DHCP, nie koliduje z niczym. Filtrowanie w sieci po macach, mac TV dodany do białej listy (TV łączy z siecią).

Proszę o pomoc.
 

ReVoluszyn

New member
Problemem była konfiguracja sieci. Jak kiedyś ją stawiałem nie zauważyłem że przydzieliłem routerowi adres sieci (192.168.1.8 ), przy takiej konfiguracji jak moja, czyli przy masce 255.255.255.248, pierwszym użytecznym adresem jest 192.168.1.9 i taki adres powinien mieć router. Pomimo przydzielenia routerowi adresu sieci, kompy z windą działały o dziwo poprawnie - dopiero zalinuxowany tv się zbuntował.

Poprawiłem konfgurację sieci zmieniając maskę na 240 i samsung zaczął łapać internet.
 
Do góry