Jakich matryc należy się wystrzegać w serii D

fula

New member
Ostrzegam przed zmianą matryc w menu serwisowym. Każda zmiana matrycy prowadzi do rozkalibrowania kolorów, i ustawień graficznych. Powrót do prawidłowej matrycy nie kalibruje kolorów i może przywrócić ustawienia domyślne grafiki.

Widzę wielu domatorów na forum.
 
Ostatnia edycja:

fula

New member
mi po samym wejściu do menu serwisowego nic tam nie zmieniając też powrócił do ust. domyślnych.

Nie o takie ustawienia mi chodzi jak podświetlenie, kontrast jasność, tryb obrazu. A regulacje odbiornika w fabryce, nastawienie odpowiednich parametrów do matrycy. Nawet ta sama partia matryc ma rożne ustawienia.

Np: Wstępna regulacja kolorów jest dokonywana po 1/2godzinnej wygrzewce.
 

michu_kon

New member
Witam wszystkich po raz pierwszy..

Jestem posiadaczem UE40D6750 od 2 tygodni (podpięte pod turbo dekoder N-ki i Netiaspot po wifi). Matryca o symbolu w menu serwisowym 40A1UF7E - to chyba dobrze??

Ogólnie powiem, że telewizor całkiem niezły. Obraz wyraźny i ostry, dobre kąty, ale:
- czasami na dole lub u góry widać jasną linię - jakby od świetlówki podświetlającej matrycę
- czasami w górnym lewym narożniku (jakieś 5cm od góry) widać jasną kreskę podświetlonych pikseli długości 2-3cm (głównie obserwuję to na tvp 1 HD)
- przy szybkich scenach można wychwycić zacinanie się obrazu (chyba nazywane jest to artefaktami - proszę mnie poprawić jeśli się mylę) - i właśnie czy można temu jakoś zaradzić??

Może ma ktoś jakiś konkretny schemat na ustawienie całego tv??
Poza tym dlaczego Samsung i sprzedawcy podają, że to tv 400Hz skoro w rzeczywistości jest to 100Hz??
 

mariano105

New member
witam wszystkich forumowiczów od jakiegoś czasu borykam się z problemem jaką mam matrycę w swoim tv model ue37d6000, ponieważ podczas moich odwiedzin w menu serwisowym przestawiłem rodzaj matrycy i nie wiem czy powróciłem do poprawnej. na tv napisane seria no.01 wewnątrz na naklejce przytwierdzonej do matrycy znalazłem coś takiego : LD370CGB-C2 S37OL1F16 nijak się to ma do wzorów matryc które można wybrac w menu serwisowym i nadal nie wiem jakie oznaczenie powinno się tam znaleść jak by ktoś miał jakąś wiedzę na ten temat to będę wdzięczny za pomoc.
 

tomek976

Member
Mam w rodzinie juz dwa UE40D6750 i oba mają rewelacyjne kąty.
W menu nie wchodziłem ale skoro obraz jest ładny kolorowy podczas patrzenia prawie zza telewizora to chyba jest ok ;-)
 

mariano105

New member
witam wszystkich forumowiczów od jakiegoś czasu borykam się z problemem jaką mam matrycę w swoim tv model ue37d6000, ponieważ podczas moich odwiedzin w menu serwisowym przestawiłem rodzaj matrycy i nie wiem czy powróciłem do poprawnej. na tv napisane seria no.01 wewnątrz na naklejce przytwierdzonej do matrycy znalazłem coś takiego : LD370CGB-C2 S37OL1F16 nijak się to ma do wzorów matryc które można wybrac w menu serwisowym i nadal nie wiem jakie oznaczenie powinno się tam znaleść jak by ktoś miał jakąś wiedzę na ten temat to będę wdzięczny za pomoc.
dałem radę jeśli chodzi o ten problem a przynajmniej tak mi si wydaje otóż w menu serwisowe/SVC/Panel Auto setting po uruchomieniu tej funkcji automatycznie ustawia się na matrycę taką jaka jest w tv trwa to dosłownie sekunde poczym przy teście pojawia sie napis success i automatycznie ustawiło mi 37P1UF3E
 

farba

New member
dałem radę jeśli chodzi o ten problem a przynajmniej tak mi si wydaje otóż w menu serwisowe/SVC/Panel Auto setting po uruchomieniu tej funkcji automatycznie ustawia się na matrycę taką jaka jest w tv trwa to dosłownie sekunde poczym przy teście pojawia sie napis success i automatycznie ustawiło mi 37P1UF3E
Możesz coś więcej napisać o matrycy "P" - tylko szczerze :) Chodzi mi głównie o pionowe kąty widzenia. Z tego co wyczytałem, Samsung nie produkuje matryc w tym rozmiarze, dlatego nie ma szans na najlepszą z możliwych, czyli SPVA("A") Właśnie pozbyłem się knota z matrycą od AUO która miała tragiczne kąty, dlatego nie chcę wdepnąć po raz drugi...

PS. tdx masz na sklepie jakiś TV z matrycą "P"?
 
Ostatnia edycja:

farba

New member
Byłem dzisiaj w MM; dwie półki, na niższej 37D5500, a na wyższej 40D8000. Na obu ten sam materiał, jakaś reklamówka Samsunga z meczem Chelsea. Jeśli ktoś mówi, że nie widzi różnicy np w odświeżaniu ekranu, to albo jest ślepy, albo nie ma możliwości porównać dwóch TV z różnym odświeżaniem. D8000 obraz bajka, krystalicznie czysty, spójny bez pikselozy przy szybkim ruchu, np w momencie lecącej piłki. Poza tym doskonałe kąty widzenia. D5500 obraz jakby za mgłą w porównaniu z 8000, kąty mocno średnie, stojąc bardzo blisko dostrzegalna pikseloza przy szybkim ruchu. Za wspomnianą piłką jakby ogon komety z pikseli. Nie wiem jaka matryca była w 37D5500, ale jeśli tak chwalona "P", to powiem szczerze, że wcale nie lepsza od ganionej przeze mnie "L".
 
Ostatnia edycja:

goska06

New member
Bardzo proszę o informację jaka matryca jest w TV Samsun UE32D5000 jeśli na naklejce jest "version 07"? Zamówiłam ten telewizor w jednym ze sklepów internetowych z prośbą o sprawdzenie czy na TV jest naklejka z napisem "version 03" i otrzymałam informację, że mają jedynie "version 07". Niestety nie mogę znaleźć nigdzie informacji co to za rodzaj matrycy. Nie wiem czy zamawiać czy się wstrzymać
dziękuje za pomoc
 

farba

New member
Bardzo proszę o informację jaka matryca jest w TV Samsun UE32D5000 jeśli na naklejce jest "version 07"? Zamówiłam ten telewizor w jednym ze sklepów internetowych z prośbą o sprawdzenie czy na TV jest naklejka z napisem "version 03" i otrzymałam informację, że mają jedynie "version 07". Niestety nie mogę znaleźć nigdzie informacji co to za rodzaj matrycy. Nie wiem czy zamawiać czy się wstrzymać
dziękuje za pomoc
I nie znajdziesz, bo obecnie po kodzie z naklejki nie odczytasz rodzaju oraz producenta matrycy. Swego czasu, miałem 3 TV z różnym kodem na naklejce(02 i 03) i we wszystkich była ta sama matryca. Gdyby było to takie proste, ludzie nie bawiliby się w sprawdzenie w menu serwisowym lub szli jeszcze dalej by mieć 100% pewność, tzn rozkręcali TV.
 
Ostatnia edycja:

goska06

New member
Dziękuję za pomoc i za Wasze porady na tym forum, bo to dzięki nim zamówiłam jednak Samsunga UE32D5000 i na całe szczęście nie żałuje :) Na naklejce mam "version 07" a w menu serwisowym: 32A6UF0E. Niestety przez dziurki na obudowie nie widać naklejki na matrycy :), ale myślę, że faktycznie jest w nim ta matryca bo ma super kolory i rewelacyjny kąt widzenia.
pozdrawiam serdecznie i jeszcze raz dziękuje
 

andi_r

New member
Byłem dzisiaj w MM; dwie półki, na niższej 37D5500, a na wyższej 40D8000. Na obu ten sam materiał, jakaś reklamówka Samsunga z meczem Chelsea. Jeśli ktoś mówi, że nie widzi różnicy np w odświeżaniu ekranu, to albo jest ślepy, albo nie ma możliwości porównać dwóch TV z różnym odświeżaniem. D8000 obraz bajka, krystalicznie czysty, spójny bez pikselozy przy szybkim ruchu, np w momencie lecącej piłki. Poza tym doskonałe kąty widzenia. D5500 obraz jakby za mgłą w porównaniu z 8000, kąty mocno średnie, stojąc bardzo blisko dostrzegalna pikseloza przy szybkim ruchu. Za wspomnianą piłką jakby ogon komety z pikseli. Nie wiem jaka matryca była w 37D5500, ale jeśli tak chwalona "P", to powiem szczerze, że wcale nie lepsza od ganionej przeze mnie "L".


Mam D8000 46 calowy, obraz genialny ale uwierz mi, wieczorem widać przy ciemnych obrazach że matryca jest nierównomiernie podświetlona, szczególnie jaśniejszy jest pas od lewego dolnego rogu w górę :(
 

farba

New member
Mam D8000 46 calowy, obraz genialny ale uwierz mi, wieczorem widać przy ciemnych obrazach że matryca jest nierównomiernie podświetlona, szczególnie jaśniejszy jest pas od lewego dolnego rogu w górę :(
Porównywałem w sklepie czyli pomieszczeniu nad wyraz dobrze oświetlonym, więc nie było szans na sprawdzenie równomierności podświetlenia. Nie narzekaj, większość LCDeków podświetlanych krawędziowo ma tę przypadłość.


Dziękuję za pomoc i za Wasze porady na tym forum, bo to dzięki nim zamówiłam jednak Samsunga UE32D5000 i na całe szczęście nie żałuje :) Na naklejce mam "version 07" a w menu serwisowym: 32A6UF0E. Niestety przez dziurki na obudowie nie widać naklejki na matrycy :), ale myślę, że faktycznie jest w nim ta matryca bo ma super kolory i rewelacyjny kąt widzenia.
pozdrawiam serdecznie i jeszcze raz dziękuje
Szczęściara :) Najprawdopodobniej matryca Samsunga, czyli jedna z lepszych, jak nie najlepsza :)
 

fula

New member
Matryce LCD mają to do siebie, że maję wady. :)
Ale napisałem. he he ha
Tak jest i JUŻ, jaka by niebyłą, Samsunga, Chunghwa Picture Tubes, Lpt, Cmo, Auo, (chociaż Auo uważam za najgorszą, ale jej nikt nie potwierdził w Samsungach) to mają wady ze względu na swoją budowę i podświetlenie.

Ale mają też ogromne zalety nad konkurencyjna plazmą, nie wspominając o przestarzałej technologi (do której jesteśmy przyzwyczajeni) CRT
 

andi_r

New member
Porównywałem w sklepie czyli pomieszczeniu nad wyraz dobrze oświetlonym, więc nie było szans na sprawdzenie równomierności podświetlenia. Nie narzekaj, większość LCDeków podświetlanych krawędziowo ma tę przypadłość.


Nie narzekam, w porównaniu do mojego poprzedniego LE32R81B ten odbiornik to kosmos :) ale ma 2 wady które mnie wkurzają - własnie to widoczne (wieczorem przy ciemniejszych obrazach) nierównomierne podświetlenie i kieeeeeepski pilot. Chociaż może jestem przewrażliwony hehehe bo w rodzinie tylko ja to dostrzegam :)
 
Do góry