Jakich matryc należy się wystrzegać w serii D

Ironrat

New member
Może można byłoby utworzyć bazę zdjęć przedstawiających budowę pikseli poszczególnych matryc. Będą różnice w układzie subpikseli. To powinno pozwolić na identyfikację poszczególnych matryc.

Ironrat
 

Gotfather

New member
W jaki sposób znacie symbol swojej matrycy skoro na początku wątku jest stwierdzone że można poznać symbol dopiero po odkręceniu obudowy?.
 

pieqt

New member
A ja mam pytanie z innej beczki ap ropo matryc w serii D i w ogóle samsunga
Czy to prawda, że Samsung nie produkuje matryc 46 ", bo tak wyczytałem już na niejednym forum
A tutaj w pierwszym poście Tdx podaje, że znalazł matryce Samsunga w 46". Ja też posiadam ue46d6500 i co z tego co wyczytałem w menu serwisowym jest w nim matryca Samsunga.
Wie ktoś jak to z tym jest naprawdę??
 

RHJG

New member
Bez reklam
Cytat:
Originally Posted by hristoslav2 Napisał hristoslav2
46D6500 Version 01, Panel type: 46 L 1UF6E AU Optronics AUO - TFT-LCD 46D6500 Wersja 01, Przekątna ekranu: 46 L 1UF6E AU ​​Optronics AUO - TFT-LCD
46D6500 Version 02, Panel type: 46 P 1UF6E Chilin Professional LCD Displays 46D6500 Wersja 02, Przekątna ekranu: 46 P 1UF6E Chilin Profesjonalne Monitory LCD
46D6500 Version 03, Panel type: 46А1UF7E S-PVA Samsung 46D6500 Wersja 03, Przekątna ekranu: 46А1UF7E S-PVA Samsung
 

tdx

New member
Bez reklam
są 46" matryce serii A wszystko co podawałem wyżej było bezpośrednio z modeli na sklepie.
Zresztą wystarczy zajrzeć na 36 stronę instrukcji serwisowej

i żeby nie było niejasności AMLCD DIVISION Samsung Electronics Co. , LTD.
 

Attachments

  • 04_trobleshooting-36.jpg
    04_trobleshooting-36.jpg
    95,1 KB · Wyś: 850
Ostatnia edycja:

farba

New member
Cytat:
Originally Posted by hristoslav2 Napisał hristoslav2
46D6500 Version 01, Panel type: 46 L 1UF6E AU Optronics AUO - TFT-LCD 46D6500 Wersja 01, Przekątna ekranu: 46 L 1UF6E AU ​​Optronics AUO - TFT-LCD
46D6500 Version 02, Panel type: 46 P 1UF6E Chilin Professional LCD Displays 46D6500 Wersja 02, Przekątna ekranu: 46 P 1UF6E Chilin Profesjonalne Monitory LCD
46D6500 Version 03, Panel type: 46А1UF7E S-PVA Samsung 46D6500 Wersja 03, Przekątna ekranu: 46А1UF7E S-PVA Samsung
Czy słowo "Version" odnosi się do naklejki z tyłu TV? Jeśli tak, to w przypadku 32D5000 zupełnie nie pokrywa się z rzeczywistością. W sumie, "przeleciałem" trzy telewizory; dwa z Version 2 i jeden z Version 3. We wszystkich trzech była lipna matryca od AUO(menu serwisowe "L"). Na wprost obraz przyzwoity, jednak kąty, szczególnie te ważne tzn pionowe, katastrofa.
 

mkamon

New member
tak dla podsumowania to są teoretycznie trzy sposoby sprawdzenia matrycy
- naklejka z tyłu - "version no. xxxx"
- po rozkręceniu - naklejka bezpośrednio na matrycy (przy LCD nieLED-owych można podpatrzeć przez dziury w obudowie)
- menu serwisowe

Co to się zgadza?
 

leniu

New member
witam,
mam takie pytanko ponieważ widze że podczas sprawdzania typu matrycy kilku osobą udało się zmienić ten typ i mieli później problemy.
Jak wyjść z menu serwisowego aby mieć pewność że nic nie zostało zmienione?
wystarczy np wyłaczyć tv?
dziękuję
 

farba

New member
witam,
mam takie pytanko ponieważ widze że podczas sprawdzania typu matrycy kilku osobą udało się zmienić ten typ i mieli później problemy.
Jak wyjść z menu serwisowego aby mieć pewność że nic nie zostało zmienione?
wystarczy np wyłaczyć tv?
dziękuję
Nie "udało", tylko grzebali w celu zmienienia. Samo z siebie się nie zmieni. Wejdź w menu, zerknij/spisz kod związany z rodzajem matrycy, a potem wyłącz TV.
 

tdx

New member
Bez reklam
Powinieneś mieć jedną z lepszych matryc trafiających się w tym modelu. Co do wersji samego panelu producenta to nie stwierdziłem które są lepsze.
Ale spał bym spokojnie :)
 
Do góry