samsung p3600 audio dts przerywa

maniek086

New member
Witam,

chcę podzielić się z moim problemem, którego pod lupę jeszcze nie brano, jeżeli chodzi o ten model. Mianowicie posiadam filmy mkv, z reguły z dźwiękiem dts 5.1. Do samsunga poprzez optyka mam podłączony amplituner SONY STR-DE497. Są filmy, które od strony obrazu idą płynnie, natomiast od strony audio przerywają, co za tym idzie również na amplitunerze na wyświetlaczu ciągle miga dioda wskazująca na przerywany odbiór dźwięku. Szukałem na forach pomocy, ale nie znalazłem. Prawda jest taka, że filmy niczym się nie różnią technicznie w stosunku do tych, na ktorych dts dziala płynnie (sprawdzalem poprzez mediainfo). Myślałem nad tym czy to wina ampli, ale to chyba coś innego, bo jak włącze dźwięk jedynie z telewizora, to też dźwięk trochę, aczkolwiek już nie tak słyszalnie przerywa. Filmy puszczałem na samsunga z lapka (pc-streaming) i z dysku zewnętrznego poprzez usb.
Jeżeli chodzi o dd to zawsze jest ok. Są też takie filmy gdzie są różne ścieżki, oczywiście dts przerywa, a dd płynnie. Proszę pomóżcie, nie zależy mi koniecznie na korekcie filmów, które mam, a bardziej na tym, żeby wiedzieć jakich filmów się ustrzegać (z jakimi właściwościami). Z góry dzięki za odp.
 

djslavko

Member
A próbowałeś jeszcze raz pobrać materiał mkv. np z innego źródła? Najczęściej jest to wina błędów w przerabianiu na mkv. Przerabiałem ten temat na Onkyo 1007 i Icy-Box.
 

maniek086

New member
tzn. ja akurat nie pobieram innej wersji, tylko konwertuje w ripbot264 na dźwięk dd... błędy raczej wykluczam, staram się patrzeć na opinie, chociaż w sumie tego wykluczyć nie można.
 

TOKRA

New member
Witam
Mam ten sam objaw z DTSem , który przerywa:x a DD idealnie. Problem rozwiązuje na dwa sposoby .
1. MKVMerge 3.3.0(tylko ta wersja) ponowne rekodowanie ,ale tylko jedna ścierzka dźwiękowa pozostaje (DTS-eng, a DD :arrow:wypada z MKv)
2. To Haali (gdsmux ) pozostaje DTS reszta wypada:arrow: - drobna niedogodność to brak przewijania filmu.

Pozdrawiam
TOKRA
 
Do góry