Pilot RMC30D1P2

macusz

New member
Czy komuś udało się uzyskać dostęp do aplikacji jak na zdjęciu:

leconcepts.com/components/com_virtuemart/shop_image/product
/Samsung_RMC30D1P_4e35c40b7abfd.jpg

Wszędzie piszą że po podłączeniu pilota do internetu mamy dostęp do aplikacji i różnych widgetów. Niestety w żaden sposób nie udało mi się tego uruchomić.
Znalazłem filmik na którym widać o wiele więcej funkcji niż w moim pilocie:

youtube.com/watch?v=9AbMQLKt4GU&feature=related

Wykorzystanie go tylko jako dodatkowego pilota mija się z celem - bateria wytrzymuje zaledwie dwa dni nawet jak się z niego nie korzysta.
 

digel

New member
Zgadza się, od kilku dni sam jestem posiadaczem tego pilota wraz z tv 46D7000 w promocji mediaexpert. Przed zakupem także oglądałem filmiki na youtube z tym pilotem w rolach głównych.
Ze wzgledu na nadmiar pracy nie mogłem przez parę dni zająć się nim dogłębnie liczyłem na niedzielę czyli dziś. Twój post pozwoli mi zaoszczędzić przynajmniej narazie wolny czas. Przedtem odniosłem taki sam sukces jak Ty (po wymianie oprogramowania). Pożyjemy zobaczymy.Narazie jedyny plus tego pilota to jego obudowa, która jest zrobiona z solidnego plastiku i z bogatym starannym wykończeniem i spasowaniem.
 

macusz

New member
Napisałem do Samsunga i w odpowiedzi dostałem:

"Szanowny Kliencie
W imieniu firmy Samsung, serdecznie dziękujemy za kontakt.
W odpowiedzi na zgłoszenie pragniemy poinformować:

Jeśli ma Pan poprawnie skonfigurowaną sieć (poprzez router komputerowy)
to w zakładce Aplikacje (zielony przycisk na górze ekranu) znajdzie Pan funkcję WIDGETY tam uruchomi Pan
aplikacje APPS.

Z chęcią udzielimy odpowiedzi na ewentualne następne pytania. "

Nie wiem już co mam źle ustawione. Włączam sprawdzanie połączenia z siecią i pokazuje że ok.
Czy komuś udało się uzyskać dostęp do aplikacji APPS?
 

janpat_1970

Member
Bez reklam
Witam.
Moim zdaniem problem tkwi po stronie oprogramowania. Na filmiku z youtuba zamieszczonego powyżej widać dokładnie wersje R-NX30WWC-0151 (prawdopodobnie z przed stycznia 2011) a dostępna jest aktualizacja R-NX30WWC-1001.1 (z 27.07.2011). Na filmie pilot pracuje bez dostępu do sieci i bez rozpoznanego tv. Mam nadzieje że nie jest to tzw pilot na pokaz (prezentacje), a nasze są z okrojonym systemem. Nie zdziwiłbym sie gdyby tak było znając samsunga. Co rozumie samsung jako "poprzez router komputerowy"?
 
Ostatnia edycja:

janpat_1970

Member
Bez reklam
Jak zwykle od samsunga otrzymuje się zbieżne informacje. Dziś konsultant oświadczył mi na nie da się wgrywać dodatkowych aplikacji. Natomiast na stronie samsunga można przeczytać:
Search Result | SAMSUNG
Jaka jest prawda? Myślę że ta pierwsza.
 

janpat_1970

Member
Bez reklam
Napisałem do Samsunga i w odpowiedzi dostałem:

"Szanowny Kliencie
W imieniu firmy Samsung, serdecznie dziękujemy za kontakt.
W odpowiedzi na zgłoszenie pragniemy poinformować:

Jeśli ma Pan poprawnie skonfigurowaną sieć (poprzez router komputerowy)
to w zakładce Aplikacje (zielony przycisk na górze ekranu) znajdzie Pan funkcję WIDGETY tam uruchomi Pan
aplikacje APPS.

Z chęcią udzielimy odpowiedzi na ewentualne następne pytania. "

Nie wiem już co mam źle ustawione. Włączam sprawdzanie połączenia z siecią i pokazuje że ok.
Czy komuś udało się uzyskać dostęp do aplikacji APPS?

Rozmawiałem z samsungiem i okazało się ze:
"Na naszej wersji testowej jest oprogramowanie 1001.4. Sprawa z oprogramowaniem i możliwością aktualizacji zostanie przekazana do odpowiedniego działu w celu weryfikacji, czy piloty poprawnie się aktualizują."
Więc trochę trzeba poczekać na rozwój sytuacji.
 

Waldian

Klub HDTV.com.pl
VIP
Witam,
Też nabyłem tego pilota, i nie wiem o co chodzi, po naladowaniu baterii do pełna, zostawiam i nie używam i na drugi dzień pilot jest juz wyładowany. Czy to normalne, czy wada baterii? Chciałem kupic nową, ale nigdzie nie mogę znależć żeby kupić. Może ktoś wie? Owszem pilot ładny, mógłbym się pozbyć parę innych pilotów i ułatwić sobie życie ale.....
 

andi_r

New member
Cześć, jestem tu nowy. Chciałem kupić ten pilot ale czytając poprzednie posty zaczynam mieć wątpliwości czy warto się w to pakować... Co mi doradzicie, czekać czy jednak zaryzykować?
 

janpat_1970

Member
Bez reklam
Na tą chwile nie. Nie warto. No zależny ile za niego dasz. Ja kupiłem swojego za 310zł, jestem rozczarowany i jeśli w najbliższym czasie nie pojawi się uaktualnienie softu do wersji 1001.4 to raczej go sprzedam. No i zależy co będzie wnosić ten soft (to tylko samsung wie). Już lepiej dopłacić do Logitecha.
 

macusz

New member
Już lepiej zainwestować w telefon z androidem nie koniecznie samsuga na którym można zainstalować oprogramowanie sterujące telewizorem.

Podejrzewam że przyczyną szybkiego rozładowywania się pilota jest niepotrzebne utrzymywanie połączenia WIFI w stanie spoczynku. Może w końcu jakaś aktualizacja rozwiąże ten problem.
Póki co pozostaje stałe podłączenie do ładowarki, albo wyłączanie za każdym razem (trzeba przytrzymać ok 2sek górny podłużny przycisk).

Konsultant Samsunga z którym prowadzę dyskusję na temat tego pilota jest bardzo zdziwiony całą sytuacją i ma sprawę wyjaśnić (chodzi o brak aplikacji i inną wersję oprogramowania).

Pewnie okaże się jak na zagranicznych forach że ten pilot nie jest wspierany w naszym kraju.
A mogło być tak pięknie (a raczej powinno) jak w tej broszurce:
http://www.superfi.co.uk/extras/Samsung/Samsung_RMC30D_brochure.pdf
 

janpat_1970

Member
Bez reklam
Mam samsunga Galaxy S i oprogramowanie pilota z Samsunga Apps. Samo sterowanie TV jest identyczne jak w pilocie. Tylko że wifi szybko rozładowuje telefon.
Na jednym z zagranicznych forum znalazłem informacje że samsung porzucił suport dla tego produktu. Brak aktualizacji (definitywna kończąca to lipiec tego roku), brak informacji na stronach samsunga. Skoro serwis samsunga ma wersje testową pilota z oprogramowaniem 1001.4 a my 1001.1 to by znaczyło że albo mają problem z aktualizacjami albo zakończyli ten temat.
 
Ostatnia edycja:

andi_r

New member
Dzięki za podpowiedź! Na razie zrezygnuję z zakupu, może faktycznie w przyszłości kupię S.GALAXY (po zakończeniu abo). Czy ktoś wie, czy jest aplikacja na HTC sterująca odbiornikiem TV UE46D8000?
Pozdrawiam
Andi_r
 

Ovation

New member
Szczerze powiem też interesował mnie ten pilot ;) jestem rozczarowany;)...
czy jest jakieś urządzenie tego typu, które potrafi sterować wieloma urządzeniami, a dodatkowo działało by jak tablet na którym przeglądam YouTube/strony... i po znalezieniu danej witryny wysyła on sygnał z adresem to tv który łączy się z daną stroną??
 

Waldian

Klub HDTV.com.pl
VIP
Widzę, że ten problem tzn. szybkie wyładowywanie się pilota dotyczy też innych, którzy zakupili tego szajsunga. Myślałem, że to bateria padła i zacząłem jej szukać w necie, ale na szczęście nie znalazłem, wyrzuciłbym tylko wiecej kasy w błoto. I tak wyrzuciłem 350 zł , bo za tyle go kupiłem, i tak mniej bo sprzedają go po 600zł. Jestem bardzo rozczarowany tym zakupem. Ten co mi go sprzedał nie odpowiada na maile, bo chyba wiedzial co sprzedaje. Pisałem do Samsunga w sprawie tego pilota, powiedzieli, że Samsung nie sprzedaje tych pilotow tylko w ramach promocji dodaje do niektórych telewizorow. No to piękną reklamę sobie robią.
SAMSUNG OPAMIĘTAJ SIĘ, może usłyszą?
 
Do góry