le32r72B...hdmi-czy jest lekarstwo??

luniopl

New member
Czy zna ktoś z forumowiczów sposób(o ile taki istnieje). Wyśrodkowania i dopasowania obrazu z pc na samsungu le32r72B przez kabelek dvi-hdmi?? Problem polega na tym że w każdej rozdzielczości ucina mi obraz. wiem że można podłączyć przez d-sub ... oczywiście podłączyłem i używam tego kabla do pisania, surfowania po necie itd. natomiast kabel dvi-hdmi doskonale wyświetla gierki, filmiki i foteczki. Wszystko było by cacy żeby nie te obcięte boki z każdej strony...
Niezależnie jaką ustawie rozdzielczość od 640x480 po przez 1280x720 aż po 1920x1080 ucina boki-pulpitowi, gierkom, filmom itd. czy można temu zaradzić??
Próbowałem już wielu sposobów(ale może nie wszystkich)... Nie licze na ostrość literek, ale chociaż na dopasowanie całości do telewizora.
PS. moja karta graficzna to geforce 7800GT . sterowniki są najnowsze pobrane ze strony nvidii.
pozdrawiam i licze na was :) :blagam:
 

Geralto

New member
Ten sam problem....

Mam dokładnie ten sam problem i pomimo wielu godzin spędzonych z ustawieniami grafy ( karta 7600gs ) jak i z powerstripem ciągle obraz jest ucięty. Ktoś nam pomoże ? :mrgreen:

Z góry dzięki.
 

Przemcio73

New member
Geralto napisał:
Mam dokładnie ten sam problem i pomimo wielu godzin spędzonych z ustawieniami grafy ( karta 7600gs ) jak i z powerstripem ciągle obraz jest ucięty. Ktoś nam pomoże ? :mrgreen:

Z góry dzięki.
Też walczyłem z tym problemem w swoim samsungu. Po tym kablu niestety nie dało się idealnie zeskalować obrazu. Chyba pozostaje Wam d-sub (może się mylę:confused: )
 

Geralto

New member
Orientujesz się może czy przy użyciu dobrego kable d-sub ( np profigold ) o długości 10m będą zauważalne straty jakości obrazu ? Taki kabel kosztuje trochę kasy i wolałbym poznać opinie paru osób przed ewentualnym zakupem.
 

Przemcio73

New member
Geralto napisał:
Orientujesz się może czy przy użyciu dobrego kable d-sub ( np profigold ) o długości 10m będą zauważalne straty jakości obrazu ? Taki kabel kosztuje trochę kasy i wolałbym poznać opinie paru osób przed ewentualnym zakupem.
Nie wiem czy przy tej odległości 10 m nie bedzie strat. Używam kabla dvi-hdmi 5 metrowy, ale jest to kabel cyfrowy, więc straty są pewnie żadne:) (dałem za niego ponad 3 stówy;) ) Nie orientuję się jak to jest w przypadku analoga:confused: Długość powinna mieć znaczenie, tzn. im dłuższy tym wieksze straty w przekazie, ma sie rozumieć:D
A ile za ten kabelek?
 

jrd

New member
Oczywiscie ze im wiekszy kabel to sa straty, ja zuywam d-suba 5 m z jakimis filtrami , kabel jest gruby i wcale az tak sie na niego nie wydalem - 32 zł w sklepie , bo wole w sklepie kupic niz na allegro bo zawsze moge go potem oddac , dogadale sie zeby nie nabijali jeszcze mi teog kabla ze jak bedzie cos nie tak to wtedy przyniose go na zwrot , ale jakosc sygnalu bardzo rewelacyjna .

Kabel firmy gembird / tv lcd R82
 

Zbih

New member
Polecam wejść w następującą opcję w celu dopasowania obrazu do tv:


Panel sterowania NVIDIA(ustawić Ustawienia zaawansowane)/Wideo i telewizja/Zmień rozmiar pulpitu HDTV/
następnie zaznaczyć zmień rozmiar pulpitu i sobie dopasować :)


Słyszałem, że pomaga wgranie nowszego firmware w serwisie, jeśli ktoś chce uzyskać 1x1pixel .. orientuje się ktoś czy to coś kosztuje w okresie gwarancji i ile trwa wgranie takiego czegoś??
 

Wasyl12

New member
komp przez hdmi

Też tak słyszałem ale z telewizorami seri F , ja mam m71 i ten sam problem.Został przewód po innym lcd-ku i chce go wykorzystać a to 10 m więc szkoda mi na d-sub na którym jest naprawdę ok na kompie.Ale po to jest forum aby coś rozwikłac.Ale tylko i wyłącznie drąże nowe firmware bo reszta napewno nie pomoże.
 

miles

New member
samsung LE32R72B i komputer podłączony bezpośrednio po HDMI

Cześć,
Też mam Samsunga LE32R72B i w dokumentacji do tv jest takie stwierdzenie:
"Nie należy podłączać złącza HDMI/DVI do komputera PC ani karty graficznej laptopa (spowoduje to wyświetlenie pustego ekranu)".

Chcę kupić kartę nVIDIA 7600GTL, która ma tylko wyjścia HDMI (nie ma żadnego wyjścia analogowego takiego jak D-SUB) i zastanawiam się czy nie spotkam się z tym problemem.

Czy ktoś podałączał do telewizora Samsung LE32R72B komputer bezpośrednio po HDMI do wejścia HDMI w tv?
Najlepiej gdyby była to karta 7600GTL
 

miles

New member
Hej,

No ja właśnie chcę kupić sony vaio z kartą 7600gtl i obawiam sie że będą problemy :( Stąd moje pytanie, czy ktoś ma dośwaidczenia w podłączaniu hdmi pc do hdmi samsunga LE32R71(2)B. Pomocy
 

shinay

New member
hmm stasznie szybko przedzytales caly watek o R7x
pewnie tak szybko ze trzeba Ci odpowiedziec :/

tak beda problemy
modele R7x nie wspolpracuje z pc poprzez hdmi
albo musisz kupic inny tv albo pc z wyjsciem vga

choc nie jestem 100% pewny jak bedzie na karcie z wyjsciem hdmi (moze byc inaczej)

pozdr
 
Ostatnia edycja:

Wasyl12

New member
A ja już się uporałem z tym !!!

Wcześniej pisałem że miałem ten oto problem co wy kilka postów wyżej. Może bym to zostawił ale oglądam trochę HD i niestety w tym telewizorku 100 hz nie działa po d-sub a kto raz już ogladał hd ze 100 hz to wie o czym mówię i jeszcze te funkcje powiększania obrazu tylko po hdmi. Zmieniłem kartę z gForca 6600 gt na 8500 gt i w nowych sterach pod tą grafę jest opcja dostosowania pulpitu i po zmianie na dostosowanie wg telewizora obraz mam na całym ekranie tzn. ciut mniej bo są jeszcze małe ramki ok 0.5 cm.Jest teraz git.:grin:
 

miles

New member
Hej,

To że 100Hz po DVI/HDMI nie działa to wiem. Jest w instrukcji tabelka, z której jasno wynika, że dla 720p można osiągnąć max 60Hz. Wasyl TY nadal masz kartę z wyjściem DVI. Mnie interesuje wyjście HDMI (to jednak może być różnica, choć może nie). W chwili gdy pisali insrukcję były karty z wyjściem DVI, ale nie było kart z wyjściami HDMI, no na pewno nie było karty 7600GTL, która mnie interesuje.
Generalnie czy wiecie skad ten problem, czy to zelaży od tego jaki jest standard hdmi w tv i karcie? Z tego co wiem to są 1.1, 1.2, 1.3.
Czy może problem leży gdzieś indziej, np w odświerzaniu, np karta daje 100Hz, a TV może tylko 60Hz?
Znacie dobry serwis RTV Samsunga, żeby zadzwonić?
 

Wasyl12

New member
Problem rozwiązany

Tak moja karta ma wyjście dvi.Wcześniejsza 7300 gt również ale na tamtej sie tego zrobić nie dało. Na 8500 problem się rozwiązał pewnie sterowniki duzo zmieniły bo całe meni w nich jest inne.
 

ravben

New member
witam ja walcze z tym juz 4 dni wiec powoli mnie szlak trafia , infolinia samsung rozdklada rece
mam telewizor samsung 32r82b i stacjonarnego kompa karta geforce 7600 i po zlaczu z karty d sub do tv obraz zyleta po dvi i w tv hdmi obraz kicha zla rozdzialka i ogólnie kicha ale posiadam laptopa z karta ati radeon 1200 i po podlaczeniu d -sub do tv d-sub nic nie ma po prostu czarny obraz próbowałem wszystkiego i kicha . jak cos wymysle to napisze pozdrawiam . ide szukac dalej rozwiazania bo czytajac w necie dużo ludzi ma z tym problem
 

Makszyman

Member
Ja mam zaś inny kłopot... Podłączałem kiedyś swojego laptopa przez D-Sub i wszystko było OK. Teraz, gdy podłączam, telewizor chwile miga, po czym wyświetla się "Tryb niedostępny". Laptop wykrywa telewizor, bo jak odłączam kabel to przez chwile się pojawia w panelu nVidia "Samsung" ale po 2 sekundach znika. Najgorsze jest to, że ekran w laptopie po podłączeniu kabla też się wyłącza i nie widze nic na obydwu monitorach.
Miał ktoś podobny problem? :( Co zrobić?
 
Do góry